yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

KULAWA_KOZA    156
39 minut temu, Zigi94 napisał:

u mnie wystarczało w zaawansowanych fazach chabra więc spokojnie

ja lece zawsze na wiosne Axial komplet pack 1.3 + starane i czysto , kosi wszystko.Tam gdzie chwastow masa , a jak w miare to sam Pak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

U mnie ten fluroksypyr idzie na poprawki wiosenne. Ile go dajesz do axiala? Nie ma fito? W tym roku mam wyjątkowo wiosenne odchwaszczanie i będzie szedł axial komplet, mógłbym dorzucić starane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert10624    26

Stosował ktoś z was Saletrosan na N2? Zabrakło RSMu na 2.5ha, i mamy tonę Saletrosanu 26. Myślałem, żeby dać 200kg zaraz przed T1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
Napisano (edytowany)

co na t1 6ha po rzepaku i 10ha po qq późny siew, chce jechać już jedną mieszanką wszystko.

unix 0,5kg i szukac fenpro 

czy duet na start 120%

czy szukać protio i fenpro ?

 

30 minut temu, Zigi94 napisał:

U mnie ten fluroksypyr idzie na poprawki wiosenne. Ile go dajesz do axiala? Nie ma fito? W tym roku mam wyjątkowo wiosenne odchwaszczanie i będzie szedł axial komplet, mógłbym dorzucić starane 

Może wystąpić, axial ma duże wymagania jeżeli chodzi o wigor roślin ale jako że mamy dość ciepła wiosnę może obędzie się bez. U mnie np raz wystąpiło, a pryskane już dwa dni później nie było nic 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    461

Co rok temu stosowałeś ? Unix , Protio i Fenpropidyna . Ja bym był za tym , choć po rzepaku tylko Protio z Fenpropidyna bez Unix a po kuku dodać Unix i gitara . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

rok temu szedł duet ale inne działki więc o zmianowanie to luzik ale duet wychodzi taniutko i rok temu mimo mokrej wiosny było okej plon i parametry jak nigdy i najbardziej się ku niemu kieruję chodź sam nie wiem xD 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
SawekBraczyk napisał:

Co rok temu stosowałeś ? Unix , Protio i Fenpropidyna . Ja bym był za tym , choć po rzepaku tylko Protio z Fenpropidyna bez Unix a po kuku dodać Unix i gitara . 

taż tak uważam że takie rozwiązanie będzie ok, chociaż unix działa też na mączniaka więc jak nie masz z nim dużego problemu to możesz zaryzykować i zrezygnować z fenpropidyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51
33 minuty temu, Tigon napisał:

co na t1 6ha po rzepaku i 10ha po qq późny siew, chce jechać już jedną mieszanką wszystko.

unix 0,5kg i szukac fenpro 

czy duet na start 120%

czy szukać protio i fenpro ?

wirtuoz pro po rzepak 0,8l po qq 1l 

duett też mocny na podstawę metrafenon, boskalid po qq 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
31 minut temu, Piffpaff napisał:

taż tak uważam że takie rozwiązanie będzie ok, chociaż unix działa też na mączniaka więc jak nie masz z nim dużego problemu to możesz zaryzykować i zrezygnować z fenpropidyny

jak coś to bym jechał unix i turbo pak dla zwrotu z tym że metkonazol by został na t3.

9 minut temu, Artis napisał:

wirtuoz pro po rzepak 0,8l po qq 1l 

duett też mocny na podstawę metrafenon, boskalid po qq 

a jak się ma wirtuoz na mączniaka? bo duet niby zwalcza ale szału skutecznością nie zrobił na nim, chodź tak jak pisałem ostatecznie plony były dobre wiec infekcję nie szły do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1993michal    14

pierwsza dawka azotu początkiem marca, druga i ostatnia jechać teraz czy poczekać jeszcze? pójdzie saletrzak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapracowany    104

A w jakiej fazie pszenica?

7 minut temu, 1993michal napisał:

pierwsza dawka azotu początkiem marca, druga i ostatnia jechać teraz czy poczekać jeszcze? pójdzie saletrzak

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

ja pewnie koniec tygodni lub zaraz po świętach, pod deszcz bo teraz pare dni wysokich temp i sucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
5 godzin temu, Tomek90 napisał:

Niektórzy co roku te same pytania i dalej ciemnota 🤦‍♂️

Nie na darmo się kiedyś mówiło że na wsi zastaje najgłupszy w rodzinie który do niczego się nie nadaje . Jak widać ta domena nadal jest aktualna w niektórych przypadkach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    14

U nas się mówiło że najbardziej pracowity zostaje na wsi. A lejbuś do miasta.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145
2 godziny temu, 1993michal napisał:

pierwsza dawka azotu początkiem marca, druga i ostatnia jechać teraz czy poczekać jeszcze? pójdzie saletrzak

Ciąć rośliny, sprawdzać fazy rozwojowe.

Ja siałem drugą dawkę tydzień temu i wydaje się, że była delikatnie spóźniona, dziś kolanko w pszenicy 0,5 - 1cm od węzła krzewienia.

Co ciekawe jęczmień siany tego samego dnia dopiero odrywa kolanko.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej224    134
3 godziny temu, Tigon napisał:

Może wystąpić, axial ma duże wymagania jeżeli chodzi o wigor roślin ale jako że mamy dość ciepła wiosnę może obędzie się bez. U mnie np raz wystąpiło, a pryskane już dwa dni później nie było nic 

ja dawałem w tamtym roku 1,3 axiala, 30 gr winnetou i 0,25 starane i wszystko było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerard123    1

Jęczmień oz.

-(tebukonazol) Orius extra 0.6l /ha 

-(fenpropidyna) Tern 0.5 l/ha

-(protiokonazol) Praktis 0,5l/ha

 

 

Pszenica oz.

-(cyprodynil) Unix 0.5 kg

-(fenpropidyna) Tern 0.4 l

-(protiokonazol) Praktis 0,4l

Robić te mieszaniny na mocne T1 czy dać Duet na start w 130% dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezyk_nh    39

Stosujecie surowce mikro (np siarczan miedzi z edach ? Dobrze się to rozpuszcza ? Łączycie z fungi i innymi regulatorami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

W srode jade z T1 Wirtuoz Pro 0.8 + moddus 0.3 +1l ccc

T2 bedzie Wirtuoz 0.6+0.6 Azoksar Super 250SC.

Miał byc Priaxor ale zostanie mi wirtuoza to go wyrobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1292
10 godzin temu, Tomek90 napisał:

Niektórzy co roku te same pytania i dalej ciemnota 🤦‍♂️

Co się dziwić, głosowali na jednych teraz na tych sprzed 8 lat, za 4 znowu tych pierwszych i tak do usrania

  • Haha 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agra    15
13 godzin temu, miwigos napisał:

Jak wieje 8-10 m/s to nie ma problemu , jak ktos ma zwykłe końcówki to 5 m/s  robi sie problemem

Jakich końcówek używasz ?

13 godzin temu, Dastan napisał:

W tamtym roku na T3 dałem 0,5l Tebu, plon około 9t po rzepaku, po pszenicy słabiej wyszło.

Ile azotu dostała pszenica aby oddać 9t ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
10 godzin temu, Agra napisał:

Jakich końcówek używasz ?

Ile azotu dostała pszenica aby oddać 9t ?

żle napisałem nie dałem znaku zapytania, przy 8-10 m/s żadne końcówki dobrze niie radza sobie, chyba że rękaw jest , do 7  jest OK , naciagając do 8 m/s

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj