yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

GRZES1545    9031
14 godzin temu, Lukasz21_Lubelskie napisał:

@GRZES1545 U mnie przeważają gleby klasy 3b, 4a, 4b. Niestety gorsze jest to co jest pod warstwą orną. W większości jest warstwa bardzo przepuszczalnej gleby. Wystarczy dwa tygodnie bez deszczu + duża temperatura i już się robi niefajnie.
Co roku miałem wrażenie, że brakowało jej wody. Późno zaczynała nalewać w ziarniaki i był bardzo duży udział pośladu w ziarnie. Ubiegły rok był dobry bo podczas gdy nalewała, miała wody pod dostatkiem to i plon był ładny - około 6,5 -7t (szacuje) przy nawożeniu około 140kg N. Ale patrząc przez pryzmat kilkunastu ostatnich lat w moim rejonie czerwiec jest suchym miesiącem. 
Nie mam porównania z innymi pszenicami, ale pszenżyto tadeus które jest wczesne, uciekało od tej suszy i dawało bardzo dobry plon, a co istotne udział pośladu w ziarnie był znikomy. 

Jak miałeś 6t to nie licz na dużo więcej, jak wody nie będzie to najlepsza odmiana padnie, miałem kilka pszenic i ostroga dobrze znosi suszę, polece też  wilejkę, a w tym sezonie będę  siał apexus, zobaczymy co ta wąsatka pokaże na tle ostrogi. Mam podobna strukturę  ziemi jak u Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    357

A jaką zaprawą z tych gotowych zaprawiacie? Zawsze jak kupowałem gotowy materiał to był zaprawiony zazwyczaj Kinto ale patrzę ze sporo jest innych zapraw na innych substancjach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

Panowie spotkał się kiedyś ktoś z sytuacją że zamówiony materiał siewny dokładnie rtg metronom z agroloku przyszedł w zwykłych papierowych siwych workach bez żadnego napisu czy coś i tylko jest etykieta od zaprawy i główna etykieta z numerem partia mtz ZK? Towar niby 48 mtz i 98 ZK. Ale nie wiadomo z jakiej firmy czy coś... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1392

Z jakiej firmy sprawdź sobie po numerze przedsiębiorcy. Takie worki to nie jest nic niezwykłego. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    496
5 godzin temu, roni9411 napisał:

Panowie spotkał się kiedyś ktoś z sytuacją że zamówiony materiał siewny dokładnie rtg metronom z agroloku przyszedł w zwykłych papierowych siwych workach bez żadnego napisu czy coś i tylko jest etykieta od zaprawy i główna etykieta z numerem partia mtz ZK? Towar niby 48 mtz i 98 ZK. Ale nie wiadomo z jakiej firmy czy coś... 

U mnie to samo dziś . LG Keramik i jeszcze z Czech to jest . Brakuje mi MTZ i siły kiełkowania na etykiecie . MTZ już policzyłem a próbę kiełkowania już też się robi . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karas111    2

Panowie pytanie czym zwalczyć głównie głuchy owies oraz rumian pospolity? Pryskać na jesień czy wiosną? Tego roku na polu było zboże jare i była masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9281

Jak zdarzy się cud i owies głuchy wzejdzie jesienią, to pryskaj jesienią. Zazwyczaj wschodzi wiosna jak zrobi się cieplej, wtedy pryskam axialem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1133
jakie muszą być dane na fakturze do zwrotu za materiał siewny ? Jak nie mam NIP to musi być PESEL ? Kupiłem zboże i mam tylko imię nazwisko oraz adres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

Stosował ktoś bacara trio ? Godne polecenia ? Znajomy rok temu tym pryskał i zboża miał czyste,tylko powiedział że zwiększył dawkę  na 0,55,nie zaszkodzi zbożu wyższa dawka? Zalecana jest 0,45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    581

Stosowałem Bacarę trio  i nie mam zastrzeżeń, jedynie zwiększyć dawkę nawet do 0,6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9031

Pszenica już w ziemi, teraz tylko plan na chwasty bo  w  uproszczonej uprawie jest po rzepaczysku. Co polecicie aby samosiewy ewentualne załatwić? 

11 godzin temu, FarmerDyzio napisał:

jakie muszą być dane na fakturze do zwrotu za materiał siewny ? Jak nie mam NIP to musi być PESEL ? Kupiłem zboże i mam tylko imię nazwisko oraz adres

I wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1133

skoro wystarczy to bardzo dobrze. Nie chce mi się teraz robić dodatkowo jakichś korekt faktury. Dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7673
27 minut temu, GRZES1545 napisał:

Pszenica już w ziemi, teraz tylko plan na chwasty bo  w  uproszczonej uprawie jest po rzepaczysku. Co polecicie aby samosiewy ewentualne załatwić? 

I wystarczy.

Posiałeś pszenicę .

Moja już 7 dni jak posiana już zeszła teraz popadało będzie rosła .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaks    9
1 godzinę temu, Junak19 napisał:

Panowie pszenica metronom jak u niej z wrażliwością na chlorotoluron?

Wejdź sobie tutaj. Wg tego nie jest wrażliwa na tę substancję.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9031
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Posiałeś pszenicę .

Moja już 7 dni jak posiana już zeszła teraz popadało będzie rosła .

 

Tak, czekałem na deszcz bo popiół. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    979
16 godzin temu, tomek73 napisał:

Stosowałem Bacarę trio  i nie mam zastrzeżeń, jedynie zwiększyć dawkę nawet do 0,6

Miotły nie puści przy mokrej jesieni i zimie bez mrozu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Skalpel13
      Witam mam takie pytanie opryskalem pszenice jarke huzarem czy coś będzie z tego???
    • Przez Skalpel13
      Witam opryskał ktoś kiedyś pszenice jara huzarem proszę o opinie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj