yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

STIG13    920

W naszych stronach bardzo szybko wzeszły. Siana 20 września ma już po 4 rozkrzewienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3901

Dolnośląskie warunki petarda, oziminy siałem 30.09 w popiół, ale zaraz spadł deszcz i wschody piękne, październik dość ciepły, już spadło ponad 45l opadu, to wszystko w oczach rośnie.

Pszenice i jęczmienie były na wierzchu już w piątek, czyli praktycznie w 6 dniu po siewie. Pszenica gorzej wygląda bo w bezorce po pszenicy, ale jęczmien po rzepaku (tez bezorka wyglądał super)

 

20231014_104344.jpg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekbarcz    8
5 godzin temu, Andpol napisał:
6 godzin temu, koniu napisał:

 W tym sezonie stosowałem cezaro. Nie chodzi już o cene, tylko plus że bez mieszania

W jakiej dawce i czy po nim można siać rzepak bez orki?

Jeżeli ma być rzepak w bezorce to bezpieczniej gotowy 3-składnikowy Elipris.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
candy1914    4
metrax12 napisał:

candy1914

Tutaj jest temat o pszzenicy

Pomyłka miałem napisać pszenica a myślałem o jeczmieniu🙈🙈😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    920
1 godzinę temu, Andpol napisał:

Cezaro jakie dawki tak jak na etykiecie czy ciut więcej?

Daj 0,5. Na naszych glebach flufenacet ma przyspieszony rozkład 

Edytowano przez STIG13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    143
47 minut temu, STIG13 napisał:

Daj 0,5. Na naszych glebach flufenacet ma przyspieszony rozkład 

Chyba chodzi o silniejszą sorpcję w glebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9311
8 minut temu, Damian_B napisał:

Siałeś ją już wcześniej? 

Tak, drugi rok ją sieję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian_B    25
46 minut temu, jahooo napisał:

Tak, drugi rok ją sieję

I jak plonowala? Trzeba ją siać tak gęsto jak zalecający?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9311
10 minut temu, Damian_B napisał:

I jak plonowala? Trzeba ją siać tak gęsto jak zalecający?

 

ja siałem w ubiegłym roku 200kg/ha, oddała mi 5,5t przy oszczędnym nawożeniu PK i azotem, ładne ziarno, ma parametry, zdrowa, dostała tylko skracanie i T1/T2 razem

Dlatego w tym roku zasiałem cały areał tą odmianą, dostanie więcej nawożenia, zobaczymy, co potrafi przy intensywniejszej uprawie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    920
3 godziny temu, metrax12 napisał:

Chyba chodzi o silniejszą sorpcję w glebie.

Nie, chodzi o przyspieszony rozkład na glebach z wyższym odczynem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2313
12 godzin temu, jahooo napisał:

ja siałem w ubiegłym roku 200kg/ha, oddała mi 5,5t przy oszczędnym nawożeniu PK i azotem, ładne ziarno, ma parametry, zdrowa, dostała tylko skracanie i T1/T2 razem

Dlatego w tym roku zasiałem cały areał tą odmianą, dostanie więcej nawożenia, zobaczymy, co potrafi przy intensywniejszej uprawie

 

Ten rok jest nie miarodajny bo byle jakie pszenice dały przyzwoity plon. Miałem działkę po pszenicy, bez npk, wiona herbicyd 300l rsm w jednej dawce i tyle. Plon podobny co podałeś, a powinno tam być z 3-4t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezyk_nh    39

Takie pytanko.co można by zastosować w pszenicy z grzybowek teraz na jesieni. Pszenica po pszenicy w bezorce z pozostawiona duża ilością słomy. Pszenica ładna. Wychodzi drugie rozkrzewienie. Siana ok 27.09. Sporo zaczyna być widać mączniaka. A zaczęło w końcu padać więc pewnie będzie tylko gorzej. fenpropidyna 0.4 l/ha ? Styknie ? ?

Edytowano przez jezyk_nh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    364

Panowie jutro planuje pryskac na chwasty bo fajna pogoda sie zapowiada tylko zabieg zaczne robić ok 13-14 a ok 20 zapowiadają deszcz, expertowi to nie przeszkadza bo to jest i tak doglebowka ale jak jest z dff? wystarczy standardowo godzina po zabiegu żeby środek zadziała przed deszczem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3720
13 godzin temu, jezyk_nh napisał:

Sporo zaczyna być widać mączniaka. A zaczęło w końcu padać więc pewnie będzie tylko gorzej. fenpropidyna 0.4 l/ha ? Styknie ? ?

Styknie, można by było zejść nawet do 0.3L dla obcięcia kosztów

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140
37 minut temu, Piffpaff napisał:

Panowie jutro planuje pryskac na chwasty bo fajna pogoda sie zapowiada tylko zabieg zaczne robić ok 13-14 a ok 20 zapowiadają deszcz, expertowi to nie przeszkadza bo to jest i tak doglebowka ale jak jest z dff? wystarczy standardowo godzina po zabiegu żeby środek zadziała przed deszczem?

W jakiej fazie masz zboże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1182
8 godzin temu, Piffpaff napisał:

Panowie jutro planuje pryskac na chwasty bo fajna pogoda sie zapowiada tylko zabieg zaczne robić ok 13-14 a ok 20 zapowiadają deszcz, expertowi to nie przeszkadza bo to jest i tak doglebowka ale jak jest z dff? wystarczy standardowo godzina po zabiegu żeby środek zadziała przed deszczem?

w zeszłym roku nie zdążyłem skończyć i zaczęło padać, a padało przez cały dzień. Na wiosnę bez poprawek i czysto do żniw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez raul
      Witam,
      Planuję dożywić pszenicę ozimą. Kupiłem dożywić na bazie mikroelentow: azot, cynk, mangan, miedz, Milena, cynk, siarka, magnez.
      Czy można mieszać w jednym opryskiwaczu powyższą dożywić z płynnym nawozem fosforowym?
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj