yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Jk1976    68

Gdzie można kupić od Keramik w lubelskim

 

Edytowano przez Jk1976

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    505
5 godzin temu, karas111 napisał:

Na jaką głębokość siejecie pszenice?

Jak najpłycej . Ustawione redlice tak jak na rzepak . Mam całkiem luźne w Amazone D7 . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anja79    22

Mamy dużo samosiewów rzepaku na polu, talerzówka nie poradziła sobie, bo niektóre były już przerośnięte, nasza wina bo za długo czekaliśmy - czy przed siewem pszenicy (czyli za jakieś 10 dni) można jeszcze zastosować Roundup?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    370
tomek73 napisał:

Stosowałem Bacarę trio  i nie mam zastrzeżeń, jedynie zwiększyć dawkę nawet do 0,6

w jakiej fazie pryskales pszenicę? Na etykiecie napisali ze do 3 liścia max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    143

Trivino jednak nie będzie chyba warte uwagi. Przy cenie 336 zl/l i dawce 0,4 l wychodzi 135 zł. Nie, dziękuję.

Marketing Agroefekt ma pierwsza klasa. 4 substancje aktywne w cenie poniżej 100 zł. Tutaj nie dość że mamy dawkę 0,3 l (tyle za tę cenę wychodzi, dawka za mała) to jeszczę bez florasulamu. Powodzenia w szukaniu naiwniaków. Czekam na korektę ceny, bo może się jednak ktoś pomylił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz86    21

Cześć,

W związku z tym, że pierwszy raz będę siał pszenicę ozimą, do tej pory zawsze była jara, siew chcę zrobić w pierwszym tygodniu października po zimniakach które właśnie kopię, chciałbym się Was zapytać, co byście polecili na ochronę przed chwastami zaraz po siewie? U mnie przeważa niestety miotła, proso i trochę komosy. Chcę wykonać ochronę właśnie po siewie bo wiosną ciężko będzie się wstrzelić w okienko pogodowe a zielsko jak wystrzeli to już pójdzie. Z góry serdecznie dziękuję za pomoc. 

Aha, jeszcze dodam (nie wiem czy to ma znaczenie), że siał będę odmianę Euforia. 

Edytowano przez dariusz86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    505
8 godzin temu, VonVegans napisał:

Jak tak dalej będzie to nie zasieje pszenicy🤷,nie idzie orać 

Do Listopada masz czas . 😀 Nie idzie orać to próbuj bezorkowo może . Jednego roku jak nie szło orać u mnie to po talerzówce posiałem i też było ok . Choć nie wiem ale jak jest tak masakrycznie jak piszesz to może lepiej poczekać . U mnie warunki ok jest . 

A090FAE0-27B1-4D50-9109-3BCE109398A7.jpeg

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2315
16 godzin temu, anja79 napisał:

Mamy dużo samosiewów rzepaku na polu, talerzówka nie poradziła sobie, bo niektóre były już przerośnięte, nasza wina bo za długo czekaliśmy - czy przed siewem pszenicy (czyli za jakieś 10 dni) można jeszcze zastosować Roundup?

Siać, potem tribenuron do oprysku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    582
Dnia 21.09.2023 o 08:13, Andpol napisał:

Miotły nie puści przy mokrej jesieni i zimie bez mrozu?

Nie miałem problemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    521
Dnia 20.09.2023 o 15:21, tomek73 napisał:

Stosowałem Bacarę trio  i nie mam zastrzeżeń, jedynie zwiększyć dawkę nawet do 0,6

To już w .uj taniej wyjdzie Expert met + dff

Dnia 19.09.2023 o 18:04, SawekBraczyk napisał:

U mnie to samo dziś . LG Keramik i jeszcze z Czech to jest . Brakuje mi MTZ i siły kiełkowania na etykiecie . MTZ już policzyłem a próbę kiełkowania już też się robi . 

Gdzie to kupiłeś ?

Dnia 20.09.2023 o 16:07, tomek12051133 napisał:

Czy dołożyć coś do SNAJPERA na jesień?

250 g. chlorotoluronu

Edytowano przez boogie7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    143
1 godzinę temu, boogie7 napisał:

To już w .uj taniej wyjdzie Expert met + dff

Też nie rozumiem sensu kupowania produktów typu Bacara czy Komplet. Tu nie ma lepszej technologii niż w przypadku zamienników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    84

Witam Stosował ktoś sarodek na chwasty w zbożu o nazwie ARNOLD lub Mertil 600 SC ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    505
2 godziny temu, SamaPrawda napisał:

Jak gęsto siejecie pszenice? sztuki/m2

Też się jeszcze zastanawiam nad LG Keramik i SU Banatus . Założenie mam 350szt . A swoją Euforię co będę po pszenicy i trochę późniejszy termin to 350/400szt . 
Boogie kupiłem w sklepie gdzie zaopatruje się w nawozy . Ale już wiem co i jak MTZ i siła kiełkowania . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    324
2 godziny temu, SamaPrawda napisał:

Jak gęsto siejecie pszenice? sztuki/m2

10- 15 października max 300sztuk ,bliżej końca października (zazwyczaj po kuku) 350sztuk 

Edytowano przez dlugin
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23

Robię zakupy środków na chwasty w pszenicy i jęczmieniu. 

W jęczmieniu pójdzie 0.35g expert met + 0.1l legato 

W pszenicy po rzepaku expert met 0.35g + legato 0.2l + ile dodac granstaru na samosiewy rzepaku ?

Edytowano przez Pawelek998
Literówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    588

ile po siewie można zwałować nowy zasiew. Chodzi mi bardziej o doprawienie pola niż zwiększenie podsiąkania. Popadało po siewie i nie zdążyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102
3 godziny temu, Pawelek998 napisał:

Robię zakupy środków na chwasty w pszenicy i jęczmieniu. 

W jęczmieniu pójdzie 0.35g expert met + 0.1l legato 

W pszenicy po rzepaku expert met 0.35g + legato 0.2l + ile dodac granstaru na samosiewy rzepaku ?

zawsze dawałem 0,35kg expert+0,3l legato+12 g glean?(ale tu mozna 20-25 granstar dać..)

39 minut temu, Troker1979 napisał:

ile po siewie można zwałować nowy zasiew. Chodzi mi bardziej o doprawienie pola niż zwiększenie podsiąkania. Popadało po siewie i nie zdążyłem.

to zobacz czy kiełkuje..., jeśli tak to nie ma opcji na wałowanie...

Edytowano przez taux
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie z racji ze mam ciężki wjazd na pole z nawożeniem .... co byście dali na takiego szybkiego kopa dla pszenicy ozimej .... myślę o moczniku - bo szybko działa albo też o jakiejś saletrze . Potem oprysk na chwasta axial komplett pak - podobno najlepszy . No i jeszcze trzeba by pomyśleć o jakimś oprysku na grzyby możecie jakiś polecić - myślę o wirtuozie . Proszę o zrozumienie ale pierwszy raz zasiałem pszenicę ozimą  Nie dużo ale zasiałem  
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez raul
      Witam,
      Planuję dożywić pszenicę ozimą. Kupiłem dożywić na bazie mikroelentow: azot, cynk, mangan, miedz, Milena, cynk, siarka, magnez.
      Czy można mieszać w jednym opryskiwaczu powyższą dożywić z płynnym nawozem fosforowym?
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj