Polecane posty

hubertuss    4717
Napisano (edytowany)

To już chyba owies lepiej po 80 zł i jeszcze proszą sprzedaj. Sąsiad mówił, że teraz bardzo nie ma komu dać za pszenicę 80 to na żniwa po ile.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1305

To jakie wy macie koszta liczone że dopiero przy 1500zł rezygnujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4717

Nie koszty a silną wolę i dobre rezerwy. A tak na poważnie to ludzie szukają alternatyw. Mogłem swego czasu dostać kurnik w sensie zabierać obornik za darmo. Ale odmówiłem bo nie mam na to czasu a była by to na pewno duża ulga dla portfela w sensie nawożenia. Sąsiad odbiera z dwóch kurnikó wza słomę. Myślę, ze mu się to opłaca. Innego znam co wymienia słomę na zużyty podkład z pieczarek ale słomę musi kupować bo dużo tego przewala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2352
22 minuty temu, Andpol napisał:

Jak cena w żniwa spadnie do poziomu 1500zł to rozważam rezygnację z uprawy rzepaku lepiej zasiać pszenicę na której też kokosów nie ma ale chociaż mniej wjazdów z opryskami jest.

Może za dużo razy wjeżdżasz w rzepak ?  W 5 wjazdach można się zamknąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4717
Napisano (edytowany)

Niektórzy może będą robić jak ja kiedyś kiedyś. Oprysk był tylko na jesieni od zielska a potem zero pryskania. Na osadach z oczyszczalni coś pod 3 tony podchodziło ale całych nie było. Ale sprzedałem go wtedy po 2000 z małym ogonkiem. Tylko te 13 czy 14 lat temu jak nie lepiej to za 2 tys można było pracownika mieć a dzisiaj.

Koleś który mi dał rzepak który posiałem oczywiście bez zaprawiania jak mi mówił czym i jak pryskać na wiosnę to patrzyłem na a niego jak na kosmitę. 😄

Dzisiaj widzę ludzie już zaczynają siać coraz więcej swoim kwalifikant kupują na część areału. Wielu nie zaprawia. I mówią, że rośnie. Wiosenne zabiegi grzybowe przez wielu tez są niekiedy pomijane. Kumpel mi mówił jak rozmawiał z gościem który ma dużo ha rzepaku sieje od lat, że on wychodzi z założenia ,ze jak nie jest wilgotno a łan niezbyt gęsty to presji dużej grzyba nie ma i do tego lustruje plantacje i jak się da to pomija. To samo robak. 

Edytowano przez hubertuss
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3568
4 godziny temu, Tomek90 napisał:

A w żniwa po ile sprzedałeś? 

Nie sprzedałem nic , była 1860-1900, zależy od dnia

 

1 godzinę temu, Andpol napisał:

Jak cena w żniwa spadnie do poziomu 1500zł to rozważam rezygnację z uprawy rzepaku lepiej zasiać pszenicę na której też kokosów nie ma ale chociaż mniej wjazdów z opryskami jest.

W czym problem 2-3 wjazdy więcej

pszenica  1 raz jesień , wiosna 4, jak mokro to 5, bo dochodzi drugi zabiwg regulacji

rzepak jesień 4 razy i wiosna  4 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2316

2 razy jesień 2 razy wiosna + 1 rsm

Czasami jesień 3 razy zależy jakie chwasty na polu. 

W pszenicy 1 raz jesień i 4 razy wiosna + 2 razy rsm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu90209    80

Mi rzepak i pszenica wychodzi podobnie z wjazdami i kosztami, a zmianowanie sensowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13
2 godziny temu, Tomek90 napisał:

2 razy jesień 2 razy wiosna + 1 rsm

Czasami jesień 3 razy zależy jakie chwasty na polu. 

W pszenicy 1 raz jesień i 4 razy wiosna + 2 razy rsm. 

Mieszasz jednoliścienne z dwu, że tylko dwa wjazdy na jesień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2316

Nie, dwuliścienne osobno staram się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    340

Jak mówicie trzy/ cztery razy na wiosnę to mi tak nigdy nie wychodzi. Realnie 5/6 razy opryskiwaczem, bez lania rsm

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kedar88    45
Dnia 9.02.2024 o 11:41, turtojs napisał:

mokra mokra w AgroAs była taka oferta tydzień temu

Tak, ale jeśli weźmiesz od nich nasiona i max. 4 tony z hektara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3568
1 godzinę temu, Badwolf napisał:

Jak mówicie trzy/ cztery razy na wiosnę to mi tak nigdy nie wychodzi. Realnie 5/6 razy opryskiwaczem, bez lania rsm

Na co tyle razy ?

5 godzin temu, Tomek90 napisał:

2 razy jesień 2 razy wiosna + 1 rsm

Czasami jesień 3 razy zależy jakie chwasty na polu. 

W pszenicy 1 raz jesień i 4 razy wiosna + 2 razy rsm. 

Rozpisz te zabiegi skora po dwa jesień i wiosna , , jednoliściene i dwuliścienne to juz dwa zabiegi , a skracanie i mikro zagęszczające soki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2494
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, Badwolf napisał:

Jak mówicie trzy/ cztery razy na wiosnę to mi tak nigdy nie wychodzi. Realnie 5/6 razy opryskiwaczem, bez lania rsm

to z czym ty wjezdżasz że ci wychodzą 5/6 wjazdów ? U mnie wiosną gdzieś ok 5-10 kwietnia ( zależy w jakiej fazie są rośliny ) idzie 1 wjazd ; grzyb - regulacja - micro- robak , 2 wjazd; na lużny pąk - azoksystrobina - micro- robak ? . 3 wjazd na płatka , grzybówka- robak . Numer 2 można by od bidy pominąć 

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2316
27 minut temu, miwigos napisał:

Na co tyle razy ?

Rozpisz te zabiegi skora po dwa jesień i wiosna , , jednoliściene i dwuliścienne to juz dwa zabiegi , a skracanie i mikro zagęszczające soki

Jesień

Hebicyd dwuliścienne 

Regulacja z micro, szkodnik i jednoliścienne 

Ewentualnie doglebowo pendimetalina 

Wiosna 

Rsm

Regulacja micro szkodnik

Kwiat + szkodnik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    340
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, miwigos napisał:

Na co tyle razy ?

 

Zazwyczaj jest cieplo dość wiosna, a za wcześnie na grzyba więc

1.robak+ siarczan magnezu ( rok temu dodawałem delfan plus też na lepszy start)

2. Regulacja+ coś na grzyba

3. Saletra wapniowa/ nitrospeed + mikroelementy

4. Zabieg na luźny pąk (robak)

5. Zabieg na płatka+ robak

To tak ogólnikowo, na robaka np dodawałem do zabiegów wiosna 4 razy cos, a i tak przed zniwami chowacz poraził większość łodyg. Jeśli ja bym zrobił dwa zabiegi wiosna to w żniwa nie trza randapowac rzepaku. Miałbym już puste łodygi od chowacza. U mnie jest duża presja robactwa. Ja tu nie liczę sytuacji że wiosną często trzeba poprawki robić na wilgotnych polach. Mam jedną działkę, na której czy pryskalem doglebowo czy powschodowo jesienią i tak zawsze trzeba poprawkę wiosna. Bywały sytuację że był nalot owadów a było za wcześnie na jakiś zabieg to się szło na robaka + co było pod ręką( siarczan magnezu czy mocznik).do tego boru się dodaje że dwa razy do mieszanin wiosna. Jakbym mógł pryskac chloropyrifosem to bym mógł myślec o 4 zabiegach. W obecnej sytuacji to by mnie robaki wjeba** żywcem z tym rzepakiem jakbym nie pryskał co chwile

Rok temu było coś koło 15 stopni na przełomie stycznia i lutego i niektórzy na robaka już pryskali bo się w naczyniach robaki pojawiły. Nie mówię tu o pryskaniu na łuszczyne, co też niektórzy praktykuja

Edytowano przez Badwolf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3568
2 godziny temu, Tomek90 napisał:

Jesień

Hebicyd dwuliścienne 

Regulacja z micro, szkodnik i jednoliścienne 

Ewentualnie doglebowo pendimetalina 

Wiosna 

Rsm

Regulacja micro szkodnik

Kwiat + szkodnik 

Na jesień nie dajesz mikro  na zagęszczenie soków, tak samo wiosna raz tylko bor na poczatku wegetacji , bidnie mi sie wydaję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2316
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Na jesień nie dajesz mikro  na zagęszczenie soków, tak samo wiosna raz tylko bor na poczatku wegetacji , bidnie mi sie wydaję 

Napisałem ze daje. 300g bor 10 molibden 150g mangan i takie same dawki na wiosnę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3568

Na jesieni dajesz na 4 liść, to jest za wcześnie na zagęszczenie taki zabieg to koniec października, a na wiosne , cały bor w pierwszym zabiegu, to za duża dwaka na raz i tak nie będzie dobrze wykorzystana , lepiej dwa razy po 150 g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2316

Niema czasu jeździć po 2 razy z borem, korzeń kontrolowany bez ubytku.

Koniec października to niema temp na mikroelementy, jedynie ten rok co był ale to anomalia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    340

Każdy ma inny klimat i presję owada. U mnie jest cieplej niż na północnym wschodzie, to inaczej sprawa wygląda z rzepakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3568
32 minuty temu, Tomek90 napisał:

Niema czasu jeździć po 2 razy z borem, korzeń kontrolowany bez ubytku.

Koniec października to niema temp na mikroelementy, jedynie ten rok co był ale to anomalia. 

Na etacie jesteś że nie masz czasu, , to Ty dajesz wcześnie jesienią mikro na rośnięcie, , u nas rośnie dobrze więc późno dajemy mikro , żeby porawić zimotrwałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2300
5 minut temu, miwigos napisał:

Na etacie jesteś że nie masz czasu, , to Ty dajesz wcześnie jesienią mikro na rośnięcie, , u nas rośnie dobrze więc późno dajemy mikro , żeby porawić zimotrwałość

Każdy siedzi i czeka aż mu manna z rolnictwa spadnie z nieba i tylko skibki przegarnia, życie za dużo kosztuje żeby tylko z rolnictwa się utrzymywać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    340

Zależy kto ma jakie gospodarstwo. Tylko teraz żeby dobrze żyć, to nie wiem ile trzeba mieć swoich hektarów? Z roślinnej produkcji to że 100?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1881
57 minut temu, Badwolf napisał:

Zależy kto ma jakie gospodarstwo. Tylko teraz żeby dobrze żyć, to nie wiem ile trzeba mieć swoich hektarów? Z roślinnej produkcji to że 100?

Zawsze tak było że zwierzęta się opłacały a żeby zwierzęta się opłacały to zboża i śruta rzepakowa musi być tania. 100ha to 700h pracy rocznie to przeliczając na etat to masz 5 miesiący a reszta leżenie brzuchem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez volvofh12
      Witam posiadamy w sprzedaży obronił indyczy bydlęcy oraz podłoże popieczarkowe dostarczam również wapno magnezowe węglanowe  kontakt 785449275
    • Przez Matey
      Jakie będą ceny słomy w sezonie 2020? W jakich cenach jesteście w stanie sprzedać słomę w Waszych regionach Polski? Czy warto sprzedać słomę z pola? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Temat dotyczący cen słomy w roku 2019: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273040-ceny-slomy-2019/
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj