Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
oregano    948
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

Mnie to śmieszy jak niektórzy są zmanipulowani i myślą że teraz to będzie cud miód . Cofnij się do czasu jak PiS przejmował władze. Zobaczysz dokładnie takie same nagłówki tylko że wtedy to po-psl poobsadzalo swoimi ludźmi gdzie się  tylko da . Że PiS rozliczyć platformę i PSL i będzie zamykał ich do wiezienia. Teraz mamy to samo tylko na odwrót. Dlatego mam bekę z ludźi co mają krótka pamięć i nie pamiętają jak było wcześniej. Oni sobie krzywdy nie zrobią. Pokrzyczą, porobią szum. Odwrócą uwagę od tego co ważne . W całym tym bałaganie przemyca informację że pieniądzy nie ma i nie będzie. A głupi lud wszytko kupi. Pogłębia się jeszcze bardziej podziały pomiędzy ludźmi. Sąsiedzi czy rodzina  przestaną ze sobą rozmawiać bo teraz ,,moja' partia jest u władzy i tych ,,twoich ''zlodzieji będą rozliczać. A politycy za kulisami spotkają się u takiego mazurka na imprezie i będą pić wódkę i się śmiać z wyborców. Chcecie zmian to trzeba odsunąć ich wszystkich od władzy. Ale teraz to można sobie pogadać aż do następnych wyborów 

Nie ta skala. Nepotyzm był od zawsze - nie jestem naiwny, ale takiej skali jak w ostatnich latach jeszcze nie było.

  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3937
2 minuty temu, oregano napisał:

Nie ta skala. Nepotyzm był od zawsze - nie jestem naiwny, ale takiej skali jak w ostatnich latach jeszcze nie było.

Rzebyś się teraz nie zdziwił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej44    55
oregano napisał:

Niektórzy są tak tym Tuskiem nastraszeni, że nawet jak się pokaże jawne oszustwo PIS-u to i tak na nikim wrażenia to nie zrobi bo przecież "za Tuska i tak będzie gorzej".

Powiesz, że PIS ukradł 100 mln zł, to napiszą, że i tak jest dobrze, bo Tusk ukradłby 200... świetna dyskusja na argumenty.

 

PiS przez 8 lat storzył PKB 100% większe na obywatela niż w 2015 roku. Na pewno nie miał ministra finansów angielskiego żyda który tak zrujnował budżet że trzeba było ofe ukraść przyszłym emerytom. Nawet córkę zatrudnił w ministerstwie spraw zagranicznych choć ta nie posiadała polskiego obywatelstwa a jest to obligatoryjne. Nie za darmo Komorowski obiecał Lasy Państwowe by nie robić sieczki z mózgu Polaczkom. Gazeta Wyborcza już od kilku dni nasiliła atak propagandowy na Lasy P. Było to na raportach wykradzionych przez Snowdena jak Komorowski na spotkaniu z diasporą w Nowym Yorku obiecał spłatę poprzez sprzedaż lasów. Także uważam ,że to były jedne z lepszych rządów w historii a następnych już nie będzie. Zostanie tylko komisarz masy upadłościowej. I wam też te drogie hektary kiedyś wezmą jak odbierali po 1945roku. Komunizm tryumfuje tym razem inne jego oblicze. Ekologiczne

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolek74    397
1 godzinę temu, bezbarwny napisał:

Z pokolenia na pokolenie przechodziły również takie fachy jak garncarz, kowal, krawiec, szewc, zdun i wiele innych. Tzw postęp cywilizacyjny w postaci uprzemysłowienia między innymi sprawił, że nie ma już zapotrzebowania na te zawody, a jeśli jest, to niszowe. Czy się podoba, czy nie, to to samo czeka rolnictwo w obecnej postaci. Ludzie chcą tanio jeść, tak jak w tanich butach chodzić, a ci którzy mają wpływ na porządek świata, chcą im to dać, bo od tego spokój jest uzależniony i zasobność ich portfeli. 

Nie zrozumiałeś nic z tego co napisałem. Fachami, które wymieniłeś każdy z nas może się zająć jeżeli zajdzie taka potrzeba bez angażowania w to kosmicznych pieniędzy, a przeciwnym kierunku nie ma żadnych szans. Ludzi chcą tanio jeść, a jedzą drogo i nigdy już tanio nie będzie, bo ci mają wpływ na porządek świata muszą na tym jedzeniu dobrze zarobić. Żywność jest podstawą w egzystencji człowieka i jej na świecie brakuje, a tanich butów nie zabraknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3937

Pierwsza kadencja PISu była ok. Później za bardzo poszli w populizm i wspoeranie nierobów. 

Co do lasów to jest mi szkoda że pójdą wszystkie niedługo w prywatne ręce.

Przed chwilą, Lolek74 napisał:

Nie zrozumiałeś nic z tego co napisałem. Fachami, które wymieniłeś każdy z nas może się zająć jeżeli zajdzie taka potrzeba bez angażowania w to kosmicznych pieniędzy, a przeciwnym kierunku nie ma żadnych szans. Ludzi chcą tanio jeść, a jedzą drogo i nigdy już tanio nie będzie, bo ci mają wpływ na porządek świata muszą na tym jedzeniu dobrze zarobić. Żywność jest podstawą w egzystencji człowieka i jej na świecie brakuje, a tanich butów nie zabraknie.

Żywności na świecie brakuje to fakt ale nie w UE i okolicach a tam gdzie brakuje to nie ma funduszy na jej zakup i koło się zamyka. U nas (W UE)ogólnie jest kosmiczna nadprodukcja żywności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1133
żywności brakuje ? W Polsce wyrzuca się 5 mln żywności w ciągu roku. Może faktycznie jest zbyt dobrze i potrzebny jest zimny prysznic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolek74    397
1 godzinę temu, Krzysztof81 napisał:

Możliwości zakupu ziemi i rozwoju trafiają się raz na kilka pokoleń. W Polsce było to w czasach współczesnych - odzyskanie niepodległości, koniec II wojny światowej czy upadek komunizmu i złodziejsrwo Balcerowicza.

 Prawda jest taka, że zakup ziemi i tradycyjna uprawa to dwie rzeczy, które całkowicie mijają się z celem i sensem ekonomicznym. Chyba, że ktoś chce 50 lat pracować za darmo (Wiem że są tutaj tacy na AF co płacą po 2tys dzierżawy za hektar i robią tylko aby robić albo mieć więcej od sąsiada, ale akurat mówie o normalnych ludziach). To są fakty do udowodnienia w ciagu 10 min przy użyciu kalkulatora.

Masz racje tylko że ekonomii nie oszukasz i ch.. to kogokolwiek obchodzi. Mamy globalizacje, wolny rynek i transport o olbrzymich możliwościach do tego mało świadomość i niski patriotyzm społeczeństwa.

Możesz płacić i po 100 tys za hektar, spłacać to przez najbliżesze 50 lat a i tak wszyscy mają to w d*pie, twoje koszty i poświęcenie bo np w Brazyli kupią i spalą hektar dżungli za cene 1 tys $ dolarów, posieją pszenice, opryskają ch*j wie czym, skoszą 12 t z hektara, przywiazą do PL i sprzedadzą po 600pln a konsument będzie szczęśliwy bo ma tani chleb w Lidlu.

20 lat robie w przemyśle spożywczym i uwierz mi ch*j kogo obchodzi skąd ma mięso i co w nim jest- z Polski Brazyli czy USA. Ma być tanio i nic poza tym.

Masz całkowitą rację tylko, że jak u nas nie będzie tej pszenicy to nikt nam jej za 600pln nie przywiezie. Bezpieczeństwo żywnościowe to podstawa i dobrze żeby rządzący to w końcu zrozumieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6465
14 minut temu, Andrzej44 napisał:

PiS przez 8 lat storzył PKB 100% większe na obywatela niż w 2015 roku.

A z czegoś to wynikało? Czy może PiS pstryknął palcami i się dokonało? Bo z mojego punktu widzenia, to tylko oskubał przedsiębiorców.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolek74    397
12 minut temu, Krzysztof81 napisał:

Pierwsza kadencja PISu była ok. Później za bardzo poszli w populizm i wspoeranie nierobów. 

Co do lasów to jest mi szkoda że pójdą wszystkie niedługo w prywatne ręce.

Żywności na świecie brakuje to fakt ale nie w UE i okolicach a tam gdzie brakuje to nie ma funduszy na jej zakup i koło się zamyka. U nas (W UE)ogólnie jest kosmiczna nadprodukcja żywności.

Czy aby na pewno jest taka nadprodukcja? Polemizował bym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3018
3 godziny temu, jacus napisał:

ty to juz jestes zupelnie wolny nawet od kobity .😂

ja zawsze za sprzedana kukurydze kupowalem nawoz- na wiosne sie nie na rozsiewam 😂.. sieje  owies .

O kura to w tym roku se bobki baranie co najwyżej od lorowioka owieczek  zakupisz 😁😁😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1694
24 minuty temu, Andrzej44 napisał:

PiS przez 8 lat storzył PKB 100% większe na obywatela niż w 2015 roku.

A zadłużenie kraju 300%.

Bez komentarza.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    979
3 godziny temu, Krzysztof81 napisał:

Tak uczciwie licząc to 30-50 ha bez hodowli i średnim parku maszynowym to są wczasy a nie rolnictwo.

To tak uczciwie licząc to dodaj jeszcze że na te hektary to wcześniej ktoś za***rdalał bez wczasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1989
4 godziny temu, Mateusz1q napisał:

Na 30ha to z 150h będzie w roku a ludzie chcieliby z tego żyć, wstydu nie mają 

Zlikwiduj krowy, idź na etat, a po pracy obrobisz swoją ziemię w 150 godzin i będziesz żył jak król, zamiast wiecznie płakać jak ci źle.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, krzychu121 napisał:

Mnie to śmieszy jak niektórzy są zmanipulowani i myślą że teraz to będzie cud miód . Cofnij się do czasu jak PiS przejmował władze. Zobaczysz dokładnie takie same nagłówki tylko że wtedy to po-psl poobsadzalo swoimi ludźmi gdzie się  tylko da . Że PiS rozliczyć platformę i PSL i będzie zamykał ich do wiezienia. Teraz mamy to samo tylko na odwrót. Dlatego mam bekę z ludźi co mają krótka pamięć i nie pamiętają jak było wcześniej. Oni sobie krzywdy nie zrobią. Pokrzyczą, porobią szum. Odwrócą uwagę od tego co ważne . W całym tym bałaganie przemyca informację że pieniądzy nie ma i nie będzie. A głupi lud wszytko kupi. Pogłębia się jeszcze bardziej podziały pomiędzy ludźmi. Sąsiedzi czy rodzina  przestaną ze sobą rozmawiać bo teraz ,,moja' partia jest u władzy i tych ,,twoich ''zlodzieji będą rozliczać. A politycy za kulisami spotkają się u takiego mazurka na imprezie i będą pić wódkę i się śmiać z wyborców. Chcecie zmian to trzeba odsunąć ich wszystkich od władzy. Ale teraz to można sobie pogadać aż do następnych wyborów 

Dokładnie

duda-tusk-oni-dalej-wierza-ze-wy-rozliczycie-nas-a-my-rozliczymy-was-pis-po-smieja-sie.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 minut temu, Lolek74 napisał:

Czy aby na pewno jest taka nadprodukcja? Polemizował bym.

jest taki głód że 40 ton pszenicy i 25 ton kukurydzy sypie bykom by uzyskać z 5 ton mięsa i kilka ton odpadów dla piesków i kotków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, HF86 napisał:

jest taki głód że 40 ton pszenicy i 25 ton kukurydzy sypie bykom by uzyskać z 5 ton mięsa i kilka ton odpadów dla piesków i kotków. 

Przejdź na pszenżyto 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3552
32 minuty temu, FarmerDyzio napisał:

żywności brakuje ? W Polsce wyrzuca się 5 mln żywności w ciągu roku. Może faktycznie jest zbyt dobrze i potrzebny jest zimny prysznic.

A kto ją wyrzuca , ludzie bo mają za dobrze , chleb z poniiedziałku we wtorek niedobry, jak chodziłem do szkoły to kupiony w piatek , wypieczony był w czwartek ,  a ja go w poniedziałek jadłem pomimo że był jeden kwas , nie było wyboru , tylko piekarnie lokalne z GS

Niechmarnują jak najwięcej takie moje zdanie , bedzie zbyt , 

Martwicie sie kto ile godzin pracuje na swoich hektarach , jak mu starcza to jego sprawa, na 30 ha może leżeć odłogiem , za dopłaty wyżyje się , a tak serio gospodarstwa powyżej 20 ha , powinny rok wszystko ugorować , byście zobaczyli jaka panika by była 

9 godzin temu, tommy66692 napisał:

Przeciwstawiał się uni? Wy ludzie serio patrzycie na świat i nic nie widzicie

Migranci wejdą? A to mało ich przyszło z Ukrainy? Chyba więcej niż tych Afrykancow 

Ale porównanie , muzułmani to inny świat, ja bym to co dopłynie przez morze , bym wsadzał na statki i samoloty i wywoził na czarny ląd , jak by to widzieli żaden by nie płynoł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
53 minuty temu, Andrzej44 napisał:

PiS przez 8 lat storzył PKB 100% większe na obywatela niż w 2015 roku. Na pewno nie miał ministra finansów angielskiego żyda który tak zrujnował budżet że trzeba było ofe ukraść przyszłym emerytom. Nawet córkę zatrudnił w ministerstwie spraw zagranicznych choć ta nie posiadała polskiego obywatelstwa a jest to obligatoryjne. Nie za darmo Komorowski obiecał Lasy Państwowe by nie robić sieczki z mózgu Polaczkom. Gazeta Wyborcza już od kilku dni nasiliła atak propagandowy na Lasy P. Było to na raportach wykradzionych przez Snowdena jak Komorowski na spotkaniu z diasporą w Nowym Yorku obiecał spłatę poprzez sprzedaż lasów. Także uważam ,że to były jedne z lepszych rządów w historii a następnych już nie będzie. Zostanie tylko komisarz masy upadłościowej. I wam też te drogie hektary kiedyś wezmą jak odbierali po 1945roku. Komunizm tryumfuje tym razem inne jego oblicze. Ekologiczne

PKB budują ludzie a nie rząd. Zwykłe mrówki, pracowite, które pracują dzień w dzień w pocie czoła. Ty, ja, sąsiad itd. My budujemy PKB, nie rząd.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1694
11 minut temu, miwigos napisał:

 

Ale porównanie , muzułmani to inny świat, ja bym to co dopłynie przez morze , bym wsadzał na statki i samoloty i wywoził na czarny ląd , jak by to widzieli żaden by nie płynoł

A kto ( jaki kraj )by ich tam przyjął?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3062
1 godzinę temu, Andrzej44 napisał:

PiS przez 8 lat storzył PKB 100% większe na obywatela niż w 2015 roku. Na pewno nie miał ministra finansów angielskiego żyda który tak zrujnował budżet że trzeba było ofe ukraść przyszłym emerytom. Nawet córkę zatrudnił w ministerstwie spraw zagranicznych choć ta nie posiadała polskiego obywatelstwa a jest to obligatoryjne. Nie za darmo Komorowski obiecał Lasy Państwowe by nie robić sieczki z mózgu Polaczkom. Gazeta Wyborcza już od kilku dni nasiliła atak propagandowy na Lasy P. Było to na raportach wykradzionych przez Snowdena jak Komorowski na spotkaniu z diasporą w Nowym Yorku obiecał spłatę poprzez sprzedaż lasów. Także uważam ,że to były jedne z lepszych rządów w historii a następnych już nie będzie. Zostanie tylko komisarz masy upadłościowej. I wam też te drogie hektary kiedyś wezmą jak odbierali po 1945roku. Komunizm tryumfuje tym razem inne jego oblicze. Ekologiczne

tak jest gdy kurwizja wejdzie za gleboko..

mlodzi poszli do wyborow zeby takich idiotow od wladzy odsunac..

pamietasz gdyz mieniono ustawe po to tylko zeby jednego oszoloma wsadzic  do koryta, uczyc mu sie nie chcialo i jak wiekszosc pis-uaru podstawowke skonczyl ,wiez zmienili zapis  o wyksztalceniu .

jak tak ogarek -w domu wszyscy zdrowi ??

 

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PO zostawiło z budżet w wysokości 250 mld. w 2015 r. Teraz złożyli obietnice na 400 mld.  przy budżecie 600 mld. Gdy budżet rósł zadłuzenie spadło w tym czasie. Czyli wszystko wskazuje na to ,nawet eurostat to potwierdza ,potwierdza Komisja Europejska że podatki są szczelne jak nigdy wcześniej.To skąd wezmą te,,piniędze,, wszyscy pytają. A oni? Niewiedzą,tylko mówią że budżet jest w opłakanym stanie,i że piniedzy nima i pewnie nie będzie. Daję im ze cztery miesiące i się pogryzą i PiS wróci do władzy tylko weźmie wszystko teraz, samorządy też. Nawet Rafau Trzaskowski tak stwierdził że to była zagrywka taktyczna PiS. Bo jakby chcieli wygrać to mogli obiecywać jak zawsze a tym razem nie obiecywali. Ten się śmieje kto się śmieje ostatni.

Edytowano przez Marcinrolnik2022
Literowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2372
jacek1296 napisał:

24 minuty temu, Andrzej44 napisał:

PiS przez 8 lat storzył PKB 100% większe na obywatela niż w 2015 roku.

A zadłużenie kraju 300%.

Bez komentarza.

wiesz o czym piszesz?

  • Thanks 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 minut temu, Desperado napisał:

Wziąłeś dzisiaj tabletki galicjan?

Jeszcze takich silnych nie wynaleźli 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3552
50 minut temu, jacek1296 napisał:

A kto ( jaki kraj )by ich tam przyjął?

Tam ich wywieżć skąd przybyli, takie to trudne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Kris1976
      Exciting prizes await! Enter now.
    • Przez Kevinekk
      Elevate your dating game with the top site for hassle-free connections.
      Free relationships, easy and simple
      True Females
      Exemplary casual Dating
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez riderZ056
      Luck is knocking on your door, enter this giveaway now!
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj