Polecane posty

melon10641    1221
1 godzinę temu, zbyszek8201 napisał:

Przełom lutego i marca prawdę powie na co stać importerów jak i GA.

Dokładnie, czyli czas kiedy przydałoby się już zamawiać nawóz i myśleć o sianiu. Chociaż różnie z pogodą może być. 

Mocznik na giełdzie między styczniem a teraz spadł z 464 na 322 dolary co obecnie daje cenę 1432zł i trend od kilku miesięcy jest spadkowy. Z jednej strony są fabryki takie jak GA, które mają zapasy z wyższymi cenami i będą chciały to utrzymać.

A z drugiej są fabryki nawet w UE który stanęły i dopiero ruszą z produkcją takie jak chyba w Rumunii i Yara we Włoszech i na takie fabryki liczę, które przy niskiej cenie gazu będą mogły produkować tani azot. No i nie zapominajmy, że Rosja też zechce do nas wysłać tani azot tak żeby i zarobić i azoty podkopać. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65

W piątek była obniżki npk import pytać trzeba dystrybucji bo czekają na oficjalny cennik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    506
16 godzin temu, mds212 napisał:

Jak dalej nie mozesz sie z tego utrzymac to znaczy ze nie masz glowy do interesow

Zaglądam tutaj już tylko dla poprawy humoru twoimi złotymi myślami 🤣🤣🤣

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136
3 godziny temu, zetorr6441 napisał:

Prowadzą śledztwo bo ponoć kroją na wadze 😁.   Takze uważajcie 

Odsypują z bigbagów czy jak? Kiedyś były takie akcje ze pracownicy anwilu sprzedawali plomby kierowcom co na załadunek przyjeżdżali, ci potem po drodze u siebie odsypywali i jakby nigdy nic jechali do klienta ale teraz to chyba już nikomu by się nie chciało.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3951
22 minuty temu, CASd napisał:

W piątek była obniżki npk import pytać trzeba dystrybucji bo czekają na oficjalny cennik 

A gdzie jest główną dystrybucja? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

ja nawóz dostałem w rozliczeniu za kuku ,lepiej mieć nawóz niż obietnicę że kiedyś zapłacą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

dostałem ofertę na anvil 2680 netto. do odbioru samemu z placu dystrybutora. czekam dalej jeszcze z tydzień.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    319

Ja się teraz zastanawiam kiedy najlepszy moment na przyszły rok kupić. Na ten rok już utopiłem koło 5 tys więc nie chce na przyszły sezon utopić. Teraz decyzja na dopłaty wysłana to trzeba zainwestować.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2209

Kupujecie npk/pk? mnie korci aby już kupić holist bo brakuje mi tony...

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3951

Jak do tej pory nie szkoda ci było kasy na drogie nawozy i brakuje ci tylko tony to nad czym się zastanawiasz. Za tą kwotę co stanieje życia sobie nie ułożysz 

  • Like 3
  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58
9 godzin temu, PAN88 napisał:

Takie same ceny usłyszał tata w tamtym tygodniu. Województwo mazowieckie powiat miński. A kolega skąd?

Powiat mławski, jak tak dalej będą drogie npk-i to na jesień idzie tylko i wyłącznie kurzak i obornik z własnej hodowli. U nas zagłębie kurników, obornika nie zabraknie. 

9 godzin temu, zetorr6441 napisał:

U Ciebie też była policja ? 

Dostałem zaproszenie na komisariat w celu złożenia zeznań.

Prowadzą śledztwo bo ponoć kroją na wadze 😁.   Takze uważajcie 

Nie znam tematu, dlatego pytam o co chodzi z tą policja? Niebiescy byli u Ciebie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134

Azot zakupiony dzis tylko tyle ile potrzeba na 1 dawke pszenicy, reszta czeka na nizsza cene :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9021
35 minut temu, Bercik92 napisał:

Kupujecie npk/pk? mnie korci aby już kupić holist bo brakuje mi tony...

Poczekaj tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, GRZES1545 napisał:

tydzień.

taniej będzie sądzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2209
41 minut temu, krzychu121 napisał:

Jak do tej pory nie szkoda ci było kasy na drogie nawozy i brakuje ci tylko tony to nad czym się zastanawiasz. Za tą kwotę co stanieje życia sobie nie ułożysz 

Więcej zostanie na głupoty 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
36 minut temu, EmilPlayP napisał:

Powiat mławski, jak tak dalej będą drogie npk-i to na jesień idzie tylko i wyłącznie kurzak i obornik z własnej hodowli. U nas zagłębie kurników, obornika nie zabraknie. 

Nie znam tematu, dlatego pytam o co chodzi z tą policja? Niebiescy byli u Ciebie? 

Tak niebiescy , odwiedzali wszystkich z dość pokaźnej listy.

Mds212 co kupiłeś i w jakiej cenie ?

Mam ofertę na saletrosan 26 po 2700netto i chyba wezmę na n1

Mam tylko mocznik kupiony we wrześniu po 4200🙄 na którym wtopiłem ponad 20tys , mam zamiar dać go na 2 dawkę.

Jest ktoś z forum co dawał już sam mocznik n2 /n3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Mój plan taki ze daje saletrę z poczatkiem marca i po tygodniu mocznik. Jak będą sprzyjająca pogoda pijd ie saletra na n3 i na koniec marca n3 na rzepak w postaci saletry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaffa    31

Dziś  dowieźli mały detal pulrea 2980 brutto z kurki; data produkcji koniec października. Jakoś nie kojarzę aby w listopadzie mocznik poniżej 3 tyś był.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1362
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

Za tą kwotę co stanieje życia sobie nie ułożysz 

A jak by to  wszystko  obstawił na 6 TOTO...

 

1 godzinę temu, mds212 napisał:

Azot zakupiony dzis tylko tyle ile potrzeba na 1 dawke pszenicy, reszta czeka na nizsza cene :D

i prawidłowo, niech trzymajo magazyny


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

To ja mam saletrosan 2500 netto i nie kupuje oferta rsm32 2400 netto

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez lucekxxx
      This could be your lucky break, enter now!
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj