Polifoska 6

Polifoska 6
2 973,16 zł

Pulan

Pulan
1 772,66 zł

Saletrzak 27 standard

Saletrzak 27 standard
1 516,22 zł

ZAKsan

ZAKsan
1 886,58 zł

Polecane posty

lukasz1995    111
2 minuty temu, Damianek20 napisał:

Ja to Panie hobbysta 10 h 🙈😂

Jakbyś miał 100 ha to byś widział.A z 10 ha,to pieniądze jak z etatu.Niby są,a ich nie widać

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Masz rację , co prawda mam wolną kasę na parę ha ale nie widzę większego sensu płacić więcej niż 40 tys za ha i mieć z niego zarobku rocznego ok 1 tys zł bo do tego idziemy albo i nawet pod kreską niektóre lata. Mam jeszcze krowy i opasy więc jakoś to się kręci . A poza tym jak skasuje bydło a będzie mi brakować kasy to pewnie pójdę z kolegą zrobię mieszkanie w tydzień za 2,5 tys na łeb plus wypłata i mi wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Magnesia Kalinit 940 zł brutto .

Wezmę ze 2 tony to jeszcze zdążę sypnąć pod buraki


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
1 godzinę temu, Krzysztof81 napisał:

Ale dorabiał się na czymś innym. Mylisz pojęcia. To jest lokata kapitału. Mam znajomego lekarza, co ma kilkaset hektarów pola i nawet nie wie gdzie go ma za bardzo. Kupuje bo jak mi powiedział nie ma co z pieniędzmi robić. Problem jest tego typu że z budynkami jako tako do prowadzenia działalności chętnych nie będzie. Na pewno nie za tą cenę. Za 4,5 miliona to się kupuje 10 kawalerek albo jeden porządny lokal z którego masz czystą  kase co miesiąc.

Ale pieprzysz głupoty,  najpierw piszesz że jak się  ma 4,5 mln to się nie kupuje ziemi , tylko jakieś lokale czy kawalerki , popem piszesz że  masz znajomego lekarza który kupił  kilkaset ha , to raczej to nie jest lekarz, tylko pacjent lekarza psychiatry raczej , bo jak by myślał  jak ty to powinien zamiast tych setek ha kupić z 50 czy 100 kawalerek i miałby czystą kasę co miesiąc , a że chłop trochę  bardziej myśli niż Ty,  to wie że pole to nie mydło i się nie zmydli,  np po 30 latach sporo na siebie zarobi i cały czas będzie swoją  wartość miało,  czego nie można powiedzieć o tych kawalerkach 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamill9449    4
3 godziny temu, krzychu121 napisał:

Przy jakiej ilości ? Mi przed świętami agrolok proponował coś koło 2350 za sól . Czyżby az tak potaniała 

Mocznik 16 t sól potasowa 6.t . Pod koniec listopada się dowiadywałem to sól tak była około 2300 a mocznik 2250 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3908
8 minut temu, kamill9449 napisał:

Mocznik 16 t sól potasowa 6.t . Pod koniec listopada się dowiadywałem to sól tak była około 2300 a mocznik 2250 

Trzeba zadzwonić i zapytać w takim razie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3877
Napisano (edytowany)
6 godzin temu, mysza103 napisał:

Ale pieprzysz głupoty,  najpierw piszesz że jak się  ma 4,5 mln to się nie kupuje ziemi , tylko jakieś lokale czy kawalerki , popem piszesz że  masz znajomego lekarza który kupił  kilkaset ha , to raczej to nie jest lekarz, tylko pacjent lekarza psychiatry raczej , bo jak by myślał  jak ty to powinien zamiast tych setek ha kupić z 50 czy 100 kawalerek i miałby czystą kasę co miesiąc , a że chłop trochę  bardziej myśli niż Ty,  to wie że pole to nie mydło i się nie zmydli,  np po 30 latach sporo na siebie zarobi i cały czas będzie swoją  wartość miało,  czego nie można powiedzieć o tych kawalerkach 

Kultury troche. Takie teksty to mów do swojej starej. 

Kolega jest lekarzem a nie głupkiem co płaci 4,5 miliona za tyle. Ty widać jesteś bo nie wiesz jak funkcjonuje rynek nieruchomości. Co to jest stopa zwrotu itp. Policz jeżeli potrafisz ile dostanie rocznie za wynajem kawalerki a ile dopłat za te hektary albo czynsz.

Zobacz jaka okazja,10km ode mnie kupuj: https://www.olx.pl/d/oferta/ziemia-orna-w-plewkach-CID3-IDI1InF.html

U mnie nie ma już tylu takich jak ty, a ci zo zostali to ledwo spałacają to co ponabierali.

 

Edytowano przez Krzysztof81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975

To 6 klasa, że tak tanio? W Wielkopolsce by się pozabijali i z 450000 zł zrobiłby się milion. :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3877
7 minut temu, JanKrzysztof napisał:

To 6 klasa, że tak tanio? W Wielkopolsce by się pozabijali i z 450000 zł zrobiłby się milion. :D 

Nie. Tam ziemia taka średnia, pewnie 4. To Polska Północna. Co roku susza, zima długa,tu nie nakosisz 10 ton pszenicy. Już wielu się nacieszyło, za***ani w kredytach po uszy. Wielu zaczeło mądrzeć. Jeszcze widać do waszych rejonów nie dotarło, że nie ma sensu za***rdalać całe życie na bankierów.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72
16 godzin temu, krzychu121 napisał:

Jakie macie oferty na Korn Kali przy całym samochodzie ?

1500netto Agroas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3908
9 minut temu, MatiRol92 napisał:

1500netto Agroas

Podalbys jakiś kontakt do nich ? Może być na PW 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    499
33 minuty temu, Krzysztof81 napisał:

Nie. Tam ziemia taka średnia, pewnie 4. To Polska Północna. Co roku susza, zima długa,tu nie nakosisz 10 ton pszenicy. Już wielu się nacieszyło, za***ani w kredytach po uszy. Wielu zaczeło mądrzeć. Jeszcze widać do waszych rejonów nie dotarło, że nie ma sensu za***rdalać całe życie na bankierów.

U nas kupowali ziemię tzw. "kościelną", którą to Państwo zwracało za darmo, z nawiązką, wszelakim zakonom, zgromadzeniom, diecezjom, parafiom. Odkupywali to ludzie biznesu, po kilkukrotnie zaniżonych cenach, z pominięciem prawa pierwokupu przez wtedy jeszcze ANR, jak również przez gminy.. Toczyły się w sądach sprawy z tego powodu, jednakże po kilku latach wszyscy zostali uniewinnieni. Dzisiaj tą ziemię sprzedają pod inwestycje gospodarcze, albo pod developerkę. Tak się robi interes na ziemi, nie przewracaniem skib 😋

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
Napisano (edytowany)

 Milion bym dał jakby była III KL. i bez tych nieużytków , no i ten klin bym przełknął jakby było blisko 

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1kris1    32

U nas gość sprzedał 5 klasę ziemi przy asfalcie w dobrym miejscu po 30tys/ha.Kupil to rolnik z pobliskiego miasta /hodowca koni. pn. kuj-pom

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
5 minut temu, 1kris1 napisał:

U nas gość sprzedał 5 klasę ziemi przy asfalcie w dobrym miejscu po 30tys/ha.Kupil to rolnik z pobliskiego miasta /hodowca koni. pn. kuj-pom

u mnie takie ceny były 20 lat temu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506
1kris1 napisał:

U nas gość sprzedał 5 klasę ziemi przy asfalcie w dobrym miejscu po 30tys/ha.Kupil to rolnik z pobliskiego miasta /hodowca koni. pn. kuj-pom

Za taka cene sam bym chetnie kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3908

30-40 tys to normalna cena jak dobra lokalizacja działki i klasa gleby. J

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
29 minut temu, krzychu121 napisał:

30-40 tys to normalna cena jak dobra lokalizacja działki i klasa gleby. J

Ale tu klasa kiepska , skoro są chetni na kupno V kl. , to nie wiedzą jak wygląda V kl. , albo u nich padają deszcze kiedy potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3877
46 minut temu, miwigos napisał:

Ale tu klasa kiepska , skoro są chetni na kupno V kl. , to nie wiedzą jak wygląda V kl. , albo u nich padają deszcze kiedy potrzeba

Dokładnie. W moich stronach gdzie deszcz pada w marcu,albo I nie, później w sierpniu to se można kupować. W jednym roku dałem 200 mocznika, 300 polifoski plus zabiegi na hektar owsa, przyszła susza i nakosiłem 1,5 tony z hektara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3908

Ja dałem 70 obornika, 100 soli i 150 polidapu pod kuku i nakosilem forszrita zielonki w 2023 roku. Taka u nas susza była plus słaba gleba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
8 godzin temu, Krzysztof81 napisał:

Kultury troche. Takie teksty to mów do swojej starej. 

Kolega jest lekarzem a nie głupkiem co płaci 4,5 miliona za tyle. Ty widać jesteś bo nie wiesz jak funkcjonuje rynek nieruchomości. Co to jest stopa zwrotu itp. Policz jeżeli potrafisz ile dostanie rocznie za wynajem kawalerki a ile dopłat za te hektary albo czynsz.

Zobacz jaka okazja,10km ode mnie kupuj: https://www.olx.pl/d/oferta/ziemia-orna-w-plewkach-CID3-IDI1InF.html

U mnie nie ma już tylu takich jak ty, a ci zo zostali to ledwo spałacają to co ponabierali.

 

Przecież ja się w kulturalny sposób ustosunkowałem tylko do twojej wypowiedzi, bo sam przeczytaj co napisałeś . W jednym poście piszesz że nikt kto ma 4,5 mln nie kupi za to pola , tylko zainwestuje w co innego , po czym w następnym poście piszesz( albo i w tym samym ) że masz kolegę który inwestuje w setki ha pola , więc pewnie grube miliony . To przecież jasno z tego wychodzi że coś tu jest nie halo , a skoro to twój kolega to trza było go namówić żeby inwestował w mieszkania , a nie w pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
Napisano (edytowany)

Nie dyskutuj z konfabulantem który wszędzie ma kolegów i wszystkich zna  a siedzi na zadupiu 🤣

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj