Polifoska 6

Polifoska 6
2 973,16 zł

Pulan

Pulan
1 772,66 zł

Saletrzak 27 standard

Saletrzak 27 standard
1 516,22 zł

ZAKsan

ZAKsan
1 886,58 zł

Polecane posty

przemek28_28    2098

No w moim regionie byla.  Wiem co pisze, wszyscy średnio 2.5 tony z ha mniej. Tylko rzepak był Ok, owsa młócili po 800 kg/ha niektórzy wogóle nie wjeżdżali w jare. Znajomy 3ha gorczycy na nasiona wogole nie wjeżdżał tylko stalerzował. A 10 km dalej padało 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
4 godziny temu, miwigos napisał:

V i VI kl. to wiesz co powinno rosnąć , okresowe susze będą z nami już na zawsze , więc w takie ziemie inwestowanie to jak gra w totka , większość traci niz zyskuje

Dokładnie.  Mam mozaiki to hdzie 5kl piasek to jarą pszenica nawet kłosa nie wykształciła, wystarczyło 4tyg bez opadu. Ozime dały radę w miarę coś wydać plonu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3882
12 minut temu, przemek28_28 napisał:

No w moim regionie byla.  Wiem co pisze, wszyscy średnio 2.5 tony z ha mniej. Tylko rzepak był Ok, owsa młócili po 800 kg/ha niektórzy wogóle nie wjeżdżali w jare. Znajomy 3ha gorczycy na nasiona wogole nie wjeżdżał tylko stalerzował. A 10 km dalej padało 

U mnie przez cały maj kropla wody nie spadła. Jare wypaliło w pizdu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
1 godzinę temu, XTRO napisał:

w 80% kraju tak było ale większość i tak płakała że susza. Ogólnie suszy nie było w tym roku, chyba że mała cześć kraju gdzie faktycznie opady mijały 

przyjedź na kujawy tu susza cały czas jest i nie opowiadaj że w 80 % nie było suszy 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400
2 minuty temu, jan88 napisał:

przyjedź na kujawy tu susza cały czas jest i nie opowiadaj że w 80 % nie było suszy 

W Wlkp to samo. Ale co my tam wiemy. 


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539
14 minut temu, jan88 napisał:

przyjedź na kujawy tu susza cały czas jest i nie opowiadaj że w 80 % nie było suszy 

jutubery z kujaw walą rekordy to nie wiem czy tam aż taka susza była, chyba   że ktoś bajki opowiada 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

Moim zdaniem klimat zmienia się nieznacznie ale rosną nasze oczekiwania co do plonów .Na V klasę  wali się tyle nawozu jakby miało wydać 6 t i tego oczekujemy a to mało możliwe .Siejemy odmiany co raz bardziej wymagające a obwiniamy pogodę .Kiedyś na piaskach rosło żyto owies i ziemniaki co kilka lat obornik  plony były  mizerne ale rolnicy nie oczekiwali cudów -a co dziś się oczekuje ? Wiecznie za mało za sucho za mokro za tanio a na końcu ujowo -z przyrodą nie wygra się można próbować i raz na kilka lat coś wyjdzie  taka prawda

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, v11 napisał:

Moim zdaniem klimat zmienia się nieznacznie

A kiedy się nie zmieniał?

Jak nie zlodowacenia, to jakieś pustynie.

...a człowieka wtedy nie było... I tej niby szkodliwej działalności 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
11 minut temu, XTRO napisał:

jutubery z kujaw walą rekordy to nie wiem czy tam aż taka susza była, chyba   że ktoś bajki opowiada 

JuZ pisałem rolnicy to jak wędkarze zawsze rekordy w każdej dziedzinie 

1 minutę temu, Pafnucy12 napisał:

A kiedy się nie zmieniał?

Jak nie zlodowacenia, to jakieś pustynie.

...a człowieka wtedy nie było... I tej niby szkodliwej działalności 

Jeden potężny wybuch wulkanu emituje więcej niż cały światowy przemysł niech ekolodzy to zatkają korkiem 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

j

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
53 minuty temu, v11 napisał:

Moim zdaniem klimat zmienia się nieznacznie ale rosną nasze oczekiwania co do plonów .Na V klasę  wali się tyle nawozu jakby miało wydać 6 t i tego oczekujemy a to mało możliwe .Siejemy odmiany co raz bardziej wymagające a obwiniamy pogodę .Kiedyś na piaskach rosło żyto owies i ziemniaki co kilka lat obornik  plony były  mizerne ale rolnicy nie oczekiwali cudów -a co dziś się oczekuje ? Wiecznie za mało za sucho za mokro za tanio a na końcu ujowo -z przyrodą nie wygra się można próbować i raz na kilka lat coś wyjdzie  taka prawda

Na wygody i dobrobyt trzeba zasuwać bo to wszystko kosztuje. A tu plony cienkie i bieda. Staliśmy się niewolnikami nowoczesnego świata, niby jest lżej teraz. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek555    15

U mnie deszcz był w ostatnich dniach kwietnia, maj nic, czerwiec nic, lipiec do 20 nic. Potem deszcz codziennie przez 3tyg. Nie pada kilka dni i znów jest tak sucho, że masakra. Zimowe zboża przetrwały i sypią zaskakująco dobrze. Jare, kukurydze czy trawy tragedia; okopowe to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

U mnie przełom lipca sierpnia w dwa tygodnie koło 100 litrow I kukurydze te które były jako takie zapowiadaja się przyzwoicie. Buraki też. Wikopolska pkr. Ale od maja do żniw kilka przelotnych opadów i żniwa zakończone w okolicy ponad 3 tygodnie temu. Kto wtedy nie zdarzył to teraz dopiero kończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335

U mnie maj suchy, czerwiec taki sobie, lipiec deszcz  spory. Żniwa jeszcze w okolicy nie skończone, plony rekordowe, jarych nikt u mnie nie sieje bo już wszyscy zauważyli że nie ma sensu. QQ ładne , rzepaki z średnią nawe powyżej 5t  a pszenice między 7,5  a nawet 9,8t z ha   i to są  średnie z kilkudziesięciu hektarów. Waga plonów jest ale białko wypłukała woda, wilgotność zbóż powyżej 14% a rzepaku między 7 a 9%. Teraz przyszło słoneczko i na siewy rzepaku będzie susza. Kombajny co wczoraj kosiły to dziś koło 2 w nocy skończyły.

Zaksan 33.5 1615zł netto /t

Edytowano przez Michał88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
9 godzin temu, XTRO napisał:

jutubery z kujaw walą rekordy to nie wiem czy tam aż taka susza była, chyba   że ktoś bajki opowiada 

Jestem z samego centrum Kujaw. Deszczownia wyjechała na pole w połowie maja i jeszcze nie wróciła, ciągle  pracuje. "Żniwnych deszczy" miałem 14l w odcinkach po max.3mm.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikokos    12

lubelskie rsm 32 1600zl polifoska 6 po 3300zl tona Pani propnuje by na to konto kupić osobno Kornkali po 1900zl i superfosat po 1450zl i siać to i to osobno. Pytanie czy ktoś przeliczał wartość składników na cenę za kg jak to wychodzi? Co lepiej opłaca się rozsiać? dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek12345    21
2 godziny temu, rolnikokos napisał:

lubelskie rsm 32 1600zl polifoska 6 po 3300zl tona Pani propnuje by na to konto kupić osobno Kornkali po 1900zl i superfosat po 1450zl i siać to i to osobno. Pytanie czy ktoś przeliczał wartość składników na cenę za kg jak to wychodzi? Co lepiej opłaca się rozsiać? dziękuję za odpowiedź

Polifoska 6 w jednej tonie ma: 60 kg N, 200 kg P2O5 i 300 kg K2O. Tak więc żeby dać tyle samo NPK, to trzeba dać 0,75 t Kornkali (ma chyba 40% K2O), 1,05 t superfosfatu (ma chyba 19% P2O5) i 0,2 t RSM, czyli razem to będzie kosztowało ok. 3270 zł. Taki plus, że dodatkowo dasz więcej siarki, bo w superfosfacie jest dużo siarki. To miałby znaczenie dla rzepaku, który potrzebuje dużo siarki. Tylko jak się doda koszt rozsiewania (swój czas, paliwo, itp.) to nie bardzo ma to sens. Te ceny, które podałeś to są brutto? Jeśli brutto, to Polifoska 6 jest dość tania, jak widzę w sklepie Agrochemu jest ponad 3600 zł/t.

Edytowano przez Darek12345

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
19 godzin temu, przemek28_28 napisał:

Mądrego to dobrze czasem posluchac- gadasz tak bo mieszkasz w okolicy gdzie dobre macie ziemie, a według twojej logiki to 3/4 kraju lasy, tajga normlanie

To lepiej co roku być pod kreską? 

19 godzin temu, przemek28_28 napisał:

Mądrego to dobrze czasem posluchac- gadasz tak bo mieszkasz w okolicy gdzie dobre macie ziemie, a według twojej logiki to 3/4 kraju lasy, tajga normlanie

To lepiej co roku być pod kreską? Nie ma rozwiązania dla gospodarzenia na 5-6 klasach, tylko las.

19 godzin temu, przemek28_28 napisał:

Mądrego to dobrze czasem posluchac- gadasz tak bo mieszkasz w okolicy gdzie dobre macie ziemie, a według twojej logiki to 3/4 kraju lasy, tajga normlanie

To lepiej co roku być pod kreską? Nie ma rozwiązania dla gospodarzenia na 5-6 klasach, tylko las.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

u mnie pld kujawy 4-5-6 klasa w dzierzawy biora 2tys za h a  kuku sieja cielaki z podlasia woza i chowaja byki i mowia cos tam zostaje nie pala nie pija telewizora nie ogladaja na wczasy nie jezdza aby patrza gdzie komu dzierzawa sie konczy i podkupuja

  • Haha 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skowron16    17
15 godzin temu, jan88 napisał:

przyjedź na kujawy tu susza cały czas jest i nie opowiadaj że w 80 % nie było suszy 

od połowy maja do teraz może ze 20mm spadło,a 5km ode mnie spadło jednego dnia 60mm i przepadywało co kilka dni. Teraz przyszła pora na orkę pod rzepak to ludzie jeżdżą najpierw głęboszem i dopiero próbują orać ale tego orką nie można nazwać tylko przesypywaniem wyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
19 minut temu, slawekz1975 napisał:

u mnie pld kujawy 4-5-6 klasa w dzierzawy biora 2tys za h a  kuku sieja cielaki z podlasia woza i chowaja byki i mowia cos tam zostaje nie pala nie pija telewizora nie ogladaja na wczasy nie jezdza aby patrza gdzie komu dzierzawa sie konczy i podkupuja

A ch*j z takim rzyciem...orać tylko i gnój wozić 🤦‍♂️

17 minut temu, Skowron16 napisał:

od połowy maja do teraz może ze 20mm spadło,a 5km ode mnie spadło jednego dnia 60mm i przepadywało co kilka dni. Teraz przyszła pora na orkę pod rzepak to ludzie jeżdżą najpierw głęboszem i dopiero próbują orać ale tego orką nie można nazwać tylko przesypywaniem wyłu

Jaki sens to robić  i w popiół siać?

  • Like 4
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
14 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Na wygody i dobrobyt trzeba zasuwać bo to wszystko kosztuje. A tu plony cienkie i bieda. Staliśmy się niewolnikami nowoczesnego świata, niby jest lżej teraz. 

jak chcesz lzej to za księdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    328

Sąsiad kupił dziś suprofos (5-10-25+12 siarki) za 2280 brutto w detalu. Ze składu to jak amofoska... Jakie wrażenia co do tego nawozu? Stosował ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
Przed chwilą, v11 napisał:

jak chcesz lzej to za księdza

Żeby nie ta w kroku nędza,  dawno poszedł bym na księdza 🤭

Abym Ciężej nie miał, Ciagnika z klima nie mam, jakoś daje się radę. Robię to co lubię, jak nie będzie się opłacać to z przykrością przestanę uprawiać ziemię. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj