Polifoska 6

Polifoska 6
2 973,16 zł

Pulan

Pulan
1 772,66 zł

Saletrzak 27 standard

Saletrzak 27 standard
1 516,22 zł

ZAKsan

ZAKsan
1 886,58 zł

Polecane posty

GRZES1545    8985
3 godziny temu, Tomek90 napisał:

 

I kiedy było lepiej?? Ciężko określić, można mieć wór dolarów teraz tylko on tyle warty co kiedyś woreczek. 

Kiedyś na pewno było  ciężej, pracy i dzieci i rodzice użyli sobie od małego...Ale było  fajnie  całymi grupami był czas się spotkać, popływać  w rzece na koniec roboty, przy sianokosach sąsiadki w biustonoszach bo upały😍....podpiwek w bańce, chleb ze smalcem i pomidor w cieniu...ziemniak z ogniska pi paleniu macicy... to były czasy. Teraz mamy dobrobyt, niby lżej ale i zasuwać na niego trzeba, liczy się ilość nie jakość. 

3200 polifoska 6 🙆‍♂️

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
7 godzin temu, Badwolf napisał:

Nie powiem komfort życia się polepszył. Mamy lepsze zabawki, ale czy za tym idzie bycie bardziej szczęśliwym? Widzę ile nerwów ta gospodarka zżera moim znajomym co żyją tylko z roli. Kiedyś ludzie nie mieli tyle zmartwien

Są jeszcze ludzie którzy do wszystkiego podchodzą na spokojnie , ze 3 lata temu byłem u znajomego z 30 km ode mnie , akurat wozili siano na luza, przywiezli dłużyce zrzucili i na spokojnie po piwku i gościu mówi przerwa , a na niebie chmury idą aż czarne i już słychać w oddali grzmoty , mówię mu że piwo się wypije pózniej , a teraz jedzmy na łąką i załadujmy tą resztę (zastało z pół dłużycy) nim zacznie lać , gość mówi spokojnie bez nerwów , jak będzie deszcz , to i potem będzie pogoda , a pozatym piwo jest wyciągnięte z lodówki i trzeba wypić nim się zagrzeje . Normalnie spodobała mi się ta jego wypowiedz , bo u mnie to by pewnie było , szybko zrzucać bo burza ino wisi , a jeszcze trzeba przed deszczem przywieść to co zostało na łące.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrobak    18

To przykład dobry podajesz. Siano zgoić gotowi, bo piwko poczekać nie może.

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

zyje sie lepiej w sensie ze stac nas na duzo rzeczy ale co z tego jak wsie swiecą pustkami ?   kiedys byla gromada dzieci, po pare w kazdym roczniku , spotkania pod sklepem starszych i mlodych , kazdy sie znal a teraz bywa tak ze ludzie mieszkaja w jednej wiosce i sie nie znaja nie wspominajac o tym ze teraz nie ma  po kilka dzieci w roczniku tylko jak jest jedno dziecko na 4 roczniki to dobrze

  • Like 2
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
37 minut temu, mysza103 napisał:

Są jeszcze ludzie którzy do wszystkiego podchodzą na spokojnie , ze 3 lata temu byłem u znajomego z 30 km ode mnie , akurat wozili siano na luza, przywiezli dłużyce zrzucili i na spokojnie po piwku i gościu mówi przerwa , a na niebie chmury idą aż czarne i już słychać w oddali grzmoty , mówię mu że piwo się wypije pózniej , a teraz jedzmy na łąką i załadujmy tą resztę (zastało z pół dłużycy) nim zacznie lać , gość mówi spokojnie bez nerwów , jak będzie deszcz , to i potem będzie pogoda , a pozatym piwo jest wyciągnięte z lodówki i trzeba wypić nim się zagrzeje . Normalnie spodobała mi się ta jego wypowiedz , bo u mnie to by pewnie było , szybko zrzucać bo burza ino wisi , a jeszcze trzeba przed deszczem przywieść to co zostało na łące.

Widzisz we wszystkim trzeba mieć umiar, takich którzy nie pojadą po siano bo piwko otworzyli jest tyle samo co nie zawiozą chorego dziecka do lekarza bo jadą po siano, obydwie postawy do niczego 

  • Thanks 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3616
6 godzin temu, miwigos napisał:

Wiesz jak się żyło 20-25 lat temu , oglądaliśmy każdą złotówke

 

5 godzin temu, Mateusz1q napisał:

20 lat temu to biedę miałem że nie wiedziałem czy buty czy kurtkę na zimę dziecku kupić

 

1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

😍Teraz mamy dobrobyt, niby lżej

3200 polifoska 6 🙆‍♂️

Wiwat PiS 

Brawo PiS 

Sto lat PiS 

🤪😛😂 

Prawda @Rolnik1973? 😉

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Napiszę jak większość nie w temacie.

RSM32 1400 brutto dojechał.

  • Thanks 1

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499
zamówiłem saletrę po 1515 netto. Puławska 34

nie na czy przyszły rok, ale jedno auto, tak żeby już coś sensownego było w zapasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3925
3 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Kiedyś na pewno było  ciężej, pracy i dzieci i rodzice użyli sobie od małego...Ale było  fajnie  całymi grupami był czas się spotkać, popływać  w rzece na koniec roboty, przy sianokosach sąsiadki w biustonoszach bo upały😍....podpiwek w bańce, chleb ze smalcem i pomidor w cieniu...ziemniak z ogniska pi paleniu macicy... to były czasy. Teraz mamy dobrobyt, niby lżej ale i zasuwać na niego trzeba, liczy się ilość nie jakość. 

3200 polifoska 6 🙆‍♂️

Te czasy nie wróca. Chyba że bieda ludzi przyciśnie i zaczna wracać na wieś bo teraz to każdy aby tylko uciec. Kariera , instagramy i inne tik toki to się teraz liczy 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3925

Zależy jakiej wsi. Są miejsca gdzie życie jest w miarę normalne. Dzieci biegają za piłka, jeżdżą rowerami a nie siedzą przed komputerem palac zioło albo jeszcze lepsze rzeczy. Nie ma podziałów że ty masz koszulkę La costy a ty jakąś podrobe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1288
2 godziny temu, tytanowyJanusz napisał:

 

 

Wiwat PiS 

Brawo PiS 

Sto lat PiS 

🤪😛😂 

Prawda @Rolnik1973? 😉

 

Cena nie adekwatna do cen płodów rolnych ale jesień , zima Tarnogran był po tyle .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15391
3 godziny temu, tytanowyJanusz napisał:

 

 

Wiwat PiS 

Brawo PiS 

Sto lat PiS 

🤪😛😂 

Prawda @Rolnik1973? 😉

 

Mam wyebane

Lepi nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049
7 godzin temu, MFrolnik26 napisał:

Dziś byłem w agencji dołożyłem faktury z maja, trzeba było złożyć korektę do wcześniej złożonego wniosku. Takie info bo dodzwonić się do nich nie dało, w odr tez nic nie wiedzieli.

wystarczy przez internet zlozyc-jak wam sie chce jezdzic?? 

6 godzin temu, masa24 napisał:

zyje sie lepiej w sensie ze stac nas na duzo rzeczy ale co z tego jak wsie swiecą pustkami ?   kiedys byla gromada dzieci, po pare w kazdym roczniku , spotkania pod sklepem starszych i mlodych , kazdy sie znal a teraz bywa tak ze ludzie mieszkaja w jednej wiosce i sie nie znaja nie wspominajac o tym ze teraz nie ma  po kilka dzieci w roczniku tylko jak jest jedno dziecko na 4 roczniki to dobrze

u nas wioski po 600 domow wiec jeszcze dzieci nie brakuje, miejscami polowa wsi sie sprowadzila niedawno wiec i normane ze sie nie znaja -zupelnie jak w blokowiskach.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, jacus napisał:

wystarczy przez internet zlozyc-jak wam sie chce jezdzic?? 

Do nawozu przez internet??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
13 minut temu, jacus napisał:

wystarczy przez internet zlozyc-jak wam sie chce jezdzic?? 

u nas wioski po 600 domow wiec jeszcze dzieci nie brakuje, miejscami polowa wsi sie sprowadzila niedawno wiec i normane ze sie nie znaja -zupelnie jak w blokowiskach.

u mnie 18 więc dzieci  bardzo mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637
16 godzin temu, tytanowyJanusz napisał:

 

 

Wiwat PiS 

Brawo PiS 

Sto lat PiS 

🤪😛😂 

Prawda @Rolnik1973? 😉

 

 

źle piszesz!

***** ***

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
21 godzin temu, Mateusz1q napisał:

20 lat temu to biedę miałem że nie wiedziałem czy buty czy kurtkę na zimę dziecku kupić ludziom odjebało teraz 

Kogo chcesz oszukać? Jeszcze ze 2 sezony temu pytałeś czy rodzice mogą Ci odebrać zapisaną ziemię, bo zamiast kupić nawóz wymieniłeś sobie auto.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej224    137
10 godzin temu, Krzysiek3110 napisał:

Co polecacie przedsiewnie pod zboża ozime zamiast polifoski 6?

Superfosfat i sól

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
10 godzin temu, Krzysiek3110 napisał:

Co polecacie przedsiewnie pod zboża ozime zamiast polifoski 6?

Przy tych cenach pszenicy i cenach poli to nic nie b.dawał.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks85    2

200 kg poli czy 30tys l gnojowicy na ha? Cenowo podobnie. Co lepsze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Nie znam składu tej gnojówki , więc ciężko doradzić , może zabarwiona woda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj