Polecane posty

mysza103    2487
11 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Narazie to płody rolne  tanieją.  Po nowym roku jak prąd zdrożeje firmom to nie wiem czy coś stanieje. Z kim by nie rozmawiał to każdy producent ma podnosić ceny bo koszty wzrastaja😬 Wczoraj znajomy mówił ze maszyny rolnicze do 20% wzrost cen🤦‍♂️

Znajomy , czy taki co handluje maszynami ?, Bo raczej jak podniosą ceny o 20% to przy takich cenach płodów rolnych to chyba pies z kulawą nogą im ten sprzęt kupi , jak już teraz widać jak sprzedaż maszyn dołuje , tym bardziej że mgr w następnym rozdaniu unijnym może już nie być , a na pewno nie będzie na jakieś podstawowe graty 

 

11 godzin temu, szymon09875 napisał:

Kto niby dąży do zakończenia wojny ? Wojna będzie trwać jak najdłużej. 

Co do cen 

Rsm 32 1780 netto

 

To już 500zł drożej od żniw

 

11 godzin temu, grys napisał:

panowie a jak RSM32 przetrzyma zimę pytam poważnie bo stosuję go 2 raz w zeszłym sezonie kupiłem koniec lutego to za kilka dni był rozlany , ostatnio miałem dobrą oferte to wziąłem jest w mauzeraćh w garażu moje pytanie czy będzie się krystalizował jeżeli tak to trzeba mieszać czy czekać do wiosny i przed rozlaniem mieszać ma ktoś doświadczenie ? 

Zrób z niego 30 lub 28 i śpij spokojnie 

 

10 godzin temu, rocco0987 napisał:

najpierw leje się wode dopiero rsm bo w drugą strone ci sie nie rozmiesza i bedziesz miał oddzielone warstwy, no chyba że po dolaniu jakieś mieszadło i to dość długo.

W drugą stronę też da radę tylko że trza to mechanicznie wymieszać np powietrzem ze sprężarki , albo wiertarką , czy choćby nawet jakimś kijem pomieszać 

Edytowano przez mysza103
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25969

To powietrze ze sprężarki mi się nie widzi. Podejrzewam że trochę amoniaku w powietrze puścimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    920
7 minut temu, Kondziu1832 napisał:

ESSTA Kisserit w zamojskim ktoś coś ma w ofercie? 🤔

Chemirol Siennica, może w Żółkiewce u Sobótki

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2284
28 minut temu, andrzej1988 napisał:

dobry, szczelnie zapakowany zainteresowanie jest.😉

No i pasuje 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25969
32 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Tak czytam że jest tak dobrze, że zastanawiam się czy nie będzie źle🤭

Wniosek taki że popyt niemal zerowy, oczekiwanie na dalsze obniżki. Ale czy będzie co obniżać?

Zatrzymanie produkcji w yara to według mnie sygnał że przekroczona została bariera opłacalności. 

Każdy czeka z zakupem i wiosną się okaże - sory, nie mamy towaru i nie zdążymy wyprodukować. 

No i niby tak gwałtownie cena spada. Ale o ile pamiętam notowania to Ci którzy robili zakupy w żniwa korzystali z ceny na giełdzie około 280 dolarów za tonę mocznika. Śledzę notowania i na wczoraj jest to nadal 340 dolarów. Więc fajnie że spada, ale do wcześniejszych poziomów nadal daleko.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2313
12 godzin temu, szymon09875 napisał:

Kto niby dąży do zakończenia wojny ? Wojna będzie trwać jak najdłużej. 

Co do cen 

Rsm 32 1780 netto

 

A gdzie to takie ceny na dziś 1610, - do negocjacji pewnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    920
1 godzinę temu, Kondziu1832 napisał:

Przywożą? 

Ja zawsze biorę w Żółkiewce. Tam mają dowóz. Jak Siennica to nie wiem, nigdy nie brałem. Ale jako firma handlują K+S to powinni oryginalny mieć 

Czy Żółkiewka ma esta kiserit to nie wiem, ale być może 

Edytowano przez STIG13
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10081
45 minut temu, Tomek90 napisał:

A gdzie to takie ceny na dziś 1610, - do negocjacji pewnie. 

Małe ilości, lokalny skład. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1553
3 godziny temu, Sumik napisał:

Wszystkim przedstawicielom dzwoniącym z ofertą apeluje o realnienie cennika. Cena w miarę realna to powiedzmy tona rzepaku tona saletry. Przynajmniej według mnie. Ale nikogo nie namawiam. Wiem tylko że wybory się zbliżają i to chyba dużo ważniejsze niż do parlamentu 

Cena realna to było tona saletry za 1,3 t pszenicy a nie rzepaku 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9053
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Tak czytam że jest tak dobrze, że zastanawiam się czy nie będzie źle🤭

Wniosek taki że popyt niemal zerowy, oczekiwanie na dalsze obniżki. Ale czy będzie co obniżać?

Zatrzymanie produkcji w yara to według mnie sygnał że przekroczona została bariera opłacalności. 

Każdy czeka z zakupem i wiosną się okaże - sory, nie mamy towaru i nie zdążymy wyprodukować. 

No i niby tak gwałtownie cena spada. Ale o ile pamiętam notowania to Ci którzy robili zakupy w żniwa korzystali z ceny na giełdzie około 280 dolarów za tonę mocznika. Śledzę notowania i na wczoraj jest to nadal 340 dolarów. Więc fajnie że spada, ale do wcześniejszych poziomów nadal daleko.

 

Chiny Rosja przejmują rynek nawozów, może to zamierzone skutki takie jak w firmie Yara🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    989
1 godzinę temu, damianek2019 napisał:

Fosforan amonu jak myślicie kiedy będzie dostepny

Na krajowy prędko  nie ma co liczyć,  z importem też ciężko bo drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1331
3 godziny temu, Agrest napisał:

Tak czytam że jest tak dobrze, że zastanawiam się czy nie będzie źle🤭

Wniosek taki że popyt niemal zerowy, oczekiwanie na dalsze obniżki. Ale czy będzie co obniżać?

Zatrzymanie produkcji w yara to według mnie sygnał że przekroczona została bariera opłacalności. 

Każdy czeka z zakupem i wiosną się okaże - sory, nie mamy towaru i nie zdążymy wyprodukować. 

No i niby tak gwałtownie cena spada. Ale o ile pamiętam notowania to Ci którzy robili zakupy w żniwa korzystali z ceny na giełdzie około 280 dolarów za tonę mocznika. Śledzę notowania i na wczoraj jest to nadal 340 dolarów. Więc fajnie że spada, ale do wcześniejszych poziomów nadal daleko.

 

Tylko ,że Polska to rynek oderwany o światowej rzeczywistości i postępujący wedle dziwnych zasad , które znają tylko wtajemniczeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    638
12 godzin temu, Agrest napisał:

Tak czytam że jest tak dobrze, że zastanawiam się czy nie będzie źle🤭

Wniosek taki że popyt niemal zerowy, oczekiwanie na dalsze obniżki. Ale czy będzie co obniżać?

Zatrzymanie produkcji w yara to według mnie sygnał że przekroczona została bariera opłacalności. 

Każdy czeka z zakupem i wiosną się okaże - sory, nie mamy towaru i nie zdążymy wyprodukować. 

No i niby tak gwałtownie cena spada. Ale o ile pamiętam notowania to Ci którzy robili zakupy w żniwa korzystali z ceny na giełdzie około 280 dolarów za tonę mocznika. Śledzę notowania i na wczoraj jest to nadal 340 dolarów. Więc fajnie że spada, ale do wcześniejszych poziomów nadal daleko.

 

Tak wygląda cena mocznika na przestrzeni lat

 

W żniwa a konkretnie 27.07 mocznik na giełdzie był powyżej 400 USD

 

złotówka się umacnia,

Nie ma przesłanek na to że będzie drożej.

 

 

image.png

image.png

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1993

Zaraz się zlecą naganiacze i będą pisać, że producenci nawozów mają koszty i nie mogą sprzedawać z niską marżą bądź ze stratą, takie przywileje są zarezerwowane dla chłopków.

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumik    80
9 godzin temu, marek1977 napisał:

Tylko ,że Polska to rynek oderwany o światowej rzeczywistości i postępujący wedle dziwnych zasad , które znają tylko wtajemniczeni.

Pokazaliśmy że damy się dymac ot i całe zasady


"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1993

Wytresowali ludzi zmianami cennika po 10 razy w miesiącu i ledwo ludzie mają parę groszy to lecą kupić nawozy, bo braknie albo za tydzień będzie po 5000 zł.

  • Like 3
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3976

Czytałem dzisiaj artykuł o tym, że na składach węgla żalą się na brak popytu na opał. A skąd niby ma być popyt jak co u drugiego nawalone węgla pół piwnicy kupionego jeszcze po 3 tys?

Rok temu jak byłem na składzie to ludzie mało co się nie pobili bo węgla zabrakło. Jeden to wziął kredyt w banku żeby kupić 5 ton zapasu.

  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25969
2 godziny temu, panczo1922 napisał:

Tak wygląda cena mocznika na przestrzeni lat

 

 

W żniwa a konkretnie 27.07 mocznik na giełdzie był powyżej 400 USD

 

złotówka się umacnia,

Nie ma przesłanek na to że będzie drożej.

 

 

 

image.png

image.png

W czerwcu mocznik spadł do poziomu 280dolarów i dlatego w żniwa ludzie pokupili tani import.

Na większy spadek podejrzewam że około miesiąca trzeba teraz poczekać bo to co mamy na rynku to chyba ze szczytu 400 dolarów. Dziś kolejna lekka korekta, a właściwie to wczorajszą bo dane z jednodniowym  opóźnieniem.

Ja patrzę na tej stronie

https://www.barchart.com/futures/quotes/JC*1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj