Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ksawery    57

A długoterminowe prognozy na ceny z tendencja spadkową, to nie wiem, za ile będzie ostatecznie, okazuje, się, że wszędzie wszystkiego jest za duzo. To będzie katastrofalny rok a przyszły nie zapowiada się lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grab12    76
1 godzinę temu, zbyszek8201 napisał:

Jaki błąd ? Gość kosił żyto i pszenżyto i też mówił że ziarno bardzo drobne

Brak grzybówki rdza zeżarła mi plon nigdy jeszcze tak nie zatakowała jak w tym roku przesadziłem z oszczędzaniem w tym roku. Jak jeździłem kombajnem to niewierzyłem mówie pewnie się gdzieś sypie złe ustawienia a to poprostu taki rok wyglądało dobrze słoma żółta ale w kłosie licho. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3559
8 godzin temu, szymon09875 napisał:

Tak, stanowisko po rzepaku i tam poszło grubo polifoski i obornika 70t

Czyli nie zostało Ci nic , bo nawozu na polu ubyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1500

Śmieszne jest jak ktoś pisze że ma koszty na poziomie 3 tys, chyba przy opryskują chwast i 200 kg saletry.

Paliwo na 1ha 600 zł/ materiał siewny 350/ podatek 300/ ubezpieczenie 50/saletra 200kg 630/ oprysk na chwast 150/ amortyzacja 800 i niech się jeszcze coś usra. Ja siebie nie mam zamiaru oszukiwać jak większość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2315
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Czyli nie zostało Ci nic , bo nawozu na polu ubyło

Zostało, obornikiem nawozi na 2-3 lata, do tego rzucił npk

9 godzin temu, szymon09875 napisał:

Okoliczna gorzelnia za żyto płaci 300 zł 💪

Tylko ze gorzelnia bierze najgorszy syf, zalane ziarno nawet idzie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, szymon09875 napisał:

Okoliczna gorzelnia za żyto płaci 300 zł 💪

Jprd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10108
36 minut temu, Tigon napisał:

Śmieszne jest jak ktoś pisze że ma koszty na poziomie 3 tys, chyba przy opryskują chwast i 200 kg saletry.

Paliwo na 1ha 600 zł/ materiał siewny 350/ podatek 300/ ubezpieczenie 50/saletra 200kg 630/ oprysk na chwast 150/ amortyzacja 800 i niech się jeszcze coś usra. Ja siebie nie mam zamiaru oszukiwać jak większość 

Amortyzację 800 zł na hektar mam liczyć ? Przy starych trupach ? 

100 zł chwasty 

1350 rsm 

350 grzybowka (dwa wjazdy) 

300 regulacja 

400 nasiona

80 litrów paliwa to nie całe 500 

I 300 koszenie 

Razem 3300

Cena 650 netto (700 brutto) x 6 ton 

4212 zł 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
46 minut temu, Tigon napisał:

Śmieszne jest jak ktoś pisze że ma koszty na poziomie 3 tys, chyba przy opryskują chwast i 200 kg saletry.

Paliwo na 1ha 600 zł/ materiał siewny 350/ podatek 300/ ubezpieczenie 50/saletra 200kg 630/ oprysk na chwast 150/ amortyzacja 800 i niech się jeszcze coś usra. Ja siebie nie mam zamiaru oszukiwać jak większość 

Za dużo paliwa , widocznie masz za ciężką nogę 😛

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8599
15 minut temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

Jprd

Tyle ile dostaje gorzelnia za spirytus to i tak dobrze płaci.Dobrze że w ogóle kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1500
21 minut temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

Za dużo paliwa , widocznie masz za ciężką nogę 😛

 

sama orka to 25l lekko, ciężka ziemia robi swoje. bizon tez na hektar swoje spali, na lexiona raczej nie prędko będzie stać.

28 minut temu, szymon09875 napisał:

Amortyzację 800 zł na hektar mam liczyć ? Przy starych trupach ? 

100 zł chwasty 

1350 rsm 

350 grzybowka (dwa wjazdy) 

300 regulacja 

400 nasiona

80 litrów paliwa to nie całe 500 

I 300 koszenie 

Razem 3300

Cena 650 netto (700 brutto) x 6 ton 

4212 zł 

 

pi razy drzwi na szybko liczone, u mnie koszta około 5200zł w pszenicy przy pełnym nawożeniu.

Można by z tego wyrzucić 500 zł bo tyle zwrotu dopłaty nawozowej będzie, ale póki jej na koncie nie ma to tylko wirtualna kasa.

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3532
10 godzin temu, Grab12 napisał:

Potwierdzam popełniłem błąd w agrotechnice ale liczyłem chociaż na  3 t  a uleciała jedna katastrofa ziarno drobne i poślad może u innych będzie lepiej ale ten sezon to porażka drogie nawozy słabe plony i niskie ceny super combo

Też tak widzę że w tym roku kłosy będa najładniejsze od lat ale sypać będzie cienko . Zazwyczaj z jednego kłosa nadłubałem z 45-50 ziaren na plon od 5,5 do 7 ton w tym roku ziaren w kłosie 20-25 sztuk choć kłos wygląda idealnie  . może te ziarna podgonią MTZ em skoro jest ich mniej i warunki podgodowe sprzyjają nie mniej tak jak pisałem jeszcze parę tygodni temu podczas kwitnienia trafił się ciągły deszcz (nie przejściowy) , taka ciągła trzydniówka która poprawiła bilans wodny ale odbiło się to na ilości ziaren w kłosie . Nie mniej ze żniwami pszenicy jeszcze z tydzień napewno bo nawet kłoski sie nie przechylają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
3 godziny temu, szymon09875 napisał:

Amortyzację 800 zł na hektar mam liczyć ? Przy starych trupach ? 

100 zł chwasty 

1350 rsm 

350 grzybowka (dwa wjazdy) 

300 regulacja 

400 nasiona

80 litrów paliwa to nie całe 500 

I 300 koszenie 

Razem 3300

Cena 650 netto (700 brutto) x 6 ton 

4212 zł 

 

800 to przesada, ale nie liczyć jej wcale to też oszukiwanie samego siebie. Amortyzacja jak amortyzacja, ale ogólnie koszt utrzymania sprzętu, budynków, opłaty, OC, oleje, części zamienne, itd. Te 200zł zawsze liczę a i tak uważam, że za mało.

Brakuje podatku, u mnie w zależności od klasy ziemi 200-300zł do ha.

Brakuje KRUS-u, też trzeba doliczyć

Kombajn jak swój to 300zł wystarczy, jak usługa to 500-600 minimum

No i NPK, u Ciebie brak, u mnie też brak, ale składniki pobrane i wywiezione z pola. Sam też tego nie liczę, ale tak uczciwie to te parę stówek trzeba by doliczyć, bo jednak stanowisko zostawione w gorszej kondycji niż było przed siewem.

W tym roku koszta u każdego wyglądają inaczej, zależy kto co sypał i za ile kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1278
5 godzin temu, szymon09875 napisał:

Amortyzację 800 zł na hektar mam liczyć ? Przy starych trupach ? 

100 zł chwasty 

1350 rsm 

350 grzybowka (dwa wjazdy) 

300 regulacja 

400 nasiona

80 litrów paliwa to nie całe 500 

I 300 koszenie 

Razem 3300

Cena 650 netto (700 brutto) x 6 ton 

4212 zł 

 

Zużywasz 80 litrów paliwa na hektar bez koszenia? Orzesz kirowcem w jeden korpus i podpinasz do niego konny siewnik, po uprzednim bronowaniu w skos i poprzek? 🤣


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10108

Policzyłem tyle paliwa ile przysługiwało zwrotu, chociaż teraz chyba jest 100 litrów. 

Jakbyś zauważył wszystkie liczby są zaokrąglone, na opryski mogłem wydać 100 zl więcej na paliwo mniej. Dlatego napisałem niecały tysiąc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    180

Cytat z portalu internetowego. Im to już całkiem w tych łbach się poprzewracała..

 

Ukraina zwróciła się do Komisji Europejskiej o zrekompensowanie kosztów transportu ukraińskich produktów rolnych do odległych portów europejskich. Poinformował o tym minister polityki rolnej i żywności Mykoła Solski.

 

- To normalny schemat pracy, który, mam nadzieję, będzie można zastosować w tym sezonie. Bez takiej rekompensaty byłoby niemożliwe i ekonomicznie nieopłacalne sprowadzanie ukraińskiego zboża np. do portów w Hamburgu – powiedział Solsky. Uważa, że taki mechanizm pozwoli na zwiększenie przewozów unijnymi „szlakami solidarności” i rozwiąże problem ekonomiczny. Decyzja może zapaść w najbliższym czasie.

 

Dodajmy, że niedawno Chorwacja zaoferowała Ukrainie swoją sieć kolejową i porty na Morzu Adriatyckim do eksportu zboża po tym, jak Rosja zablokowała umowę zbożową.

  • Haha 1

Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibifarmer    217
7 godzin temu, szymon09875 napisał:

Amortyzację 800 zł na hektar mam liczyć ? Przy starych trupach ? 

100 zł chwasty 

1350 rsm 

350 grzybowka (dwa wjazdy) 

300 regulacja 

400 nasiona

80 litrów paliwa to nie całe 500 

I 300 koszenie 

Razem 3300

Cena 650 netto (700 brutto) x 6 ton 

4212 zł 

 

Gdzie biorą 300 za koszenie? 900zl z hektara to lepiej leżeć i brać socjal. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26021

A nie przyszło ci do głowy że masz ziemię , nie masz socjalu?

Ktokolwiek w momencie siewu zna wynik finansowy po żniwach?

 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Bo przecież to zboże niemieckie, holenderskie, duńskie i cholera wie jeszcze czyje tylko nie ukraińskie. Ukraińskiego na Ukrainie to jest może ze 40%, reszta to "nasze", europejskie, Polacy też tam swoją drogą jakieś areały obsiewają.

Teraz to jest wojna o to, by to zachodnie zboże wyprodukowane na Ukrainie wywieźć i na nim zarobić, ten cały minister rolnictwa to bardziej jest rzecznik zachodnich holdingów niż przedstawiciel rodzimych rolników.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12508

 Ciągle Widuje na a2 jak jakiś nowy sprzęt rolniczy jedzie na wschód na ukraińskich lawetach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, Agrest napisał:

A nie przyszło ci do głowy że masz ziemię , nie masz socjalu?

Jak ziemi niewiele, to się należy wszystko.

Łącznie z wyżywieniem dzieciaka za darmo w szkole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26021

No tak , albo kilka ha, albo kilkanaścioro dzieci...

 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86
19 minut temu, oregano napisał:

Bo przecież to zboże niemieckie, holenderskie, duńskie i cholera wie jeszcze czyje tylko nie ukraińskie. Ukraińskiego na Ukrainie to jest może ze 40%, reszta to "nasze", europejskie, Polacy też tam swoją drogą jakieś areały obsiewają.

Teraz to jest wojna o to, by to zachodnie zboże wyprodukowane na Ukrainie wywieźć i na nim zarobić, ten cały minister rolnictwa to bardziej jest rzecznik zachodnich holdingów niż przedstawiciel rodzimych rolników.

Jakie europejskie? Jacy Polacy? Te lepsze kąski to posiadają ponadnarodowe korporacje, takie ja Black Rock, czy Monsanto, ewentualnie grupy kapitałowe z City of London.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Matey
      Jakie będą ceny słomy w sezonie 2020? W jakich cenach jesteście w stanie sprzedać słomę w Waszych regionach Polski? Czy warto sprzedać słomę z pola? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Temat dotyczący cen słomy w roku 2019: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273040-ceny-slomy-2019/
       
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj