Polecane posty

@miwigosa co Tamten kupiec zrezygnował ?


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    507
2 godziny temu, Michał88 napisał:

To jak  dołożyłeś to Ci współczuje. Ja się mam tam dobrze i nie dołożyłem a nawet sobie trochę sprzętu kupiłem, na wczasach i na feriach byłem, niczego sobie nie odmawiam. Dzieci już chyba mają wszystko i to mnie najbardziej wk***ia. Tak. ojciec ma rentę 1180zł/ 3 miechy bo ma kawałek pola na siebie a jest nie zdolny do pracy a mama za najniższą pracuje, mają mi naprawdę z czego dokładać.  Ten co habbistycznie ma 10 ha ziemi pod zbożem  to z całym szacunkiem ale cały rok nie przeżyje za to, czasy sa takie że trzeba mieć koło 50ha pod zbożem żeby godnie za to żyć, jak warzywa to i dużo mniej.  Nie pracuję na etacie. Utrzymuję rodzinę z gospodarstwa.

 

 

50 ha roślinnej, to obowiązkowo do roboty po za gospodarstwem !  A i tacy co mają jeszcze świnie, opasy, też pracują na etacie. Koleś obrabia ponad 150 ha. i jako górnik pracuje (zawsze na nocną zmianę) Kolejny znajomy, ok. 80 ha, całą zimę w Holandii tyra. Sąsiad, 60 ha, etat w państwowej spółce. Nie wiem skąd to zdziwienie, że rolnicy robią na etatach.. Jak to często tutaj można przeczytać ' "trzeba się rozwijać" 😁  a rozwoj, to inwestowanie w siebie, nie w kolejnego klamota na podwórku 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
1 godzinę temu, Pablos_1970 napisał:

Ty  ruski  trol czy  chory  psychicznie  bo  normalny    zdrowy  psychicznie   człowiek   takich  pojebanych   bzdetów  by  nie  pisał  .

normalny człowiek i nie obrażaj , ta cala pomoc ukrainie nam wychodzi bokiem bo my głownie rolnicy za to płacimy 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7668

Ukraina w trakcie wojny prowadzonej na jej terytorium stała się dziewiątym największym partnerem handlowym Polski

Sprowadzamy stamtąd żywność, a głównie rzepak, kukurydzę i oleje. To z tego powodu olej jest w ostatnich tygodniach częściej na promocji w sklepach

Ukrainie wysyłamy przede wszystkim paliwa, broń, amunicję i używane pojazdy wojskowe

Zbiory zbóż nie byłyby tam możliwe w takiej skali, gdyby nie eksport ciągników z Polski

"Polska po wojnie stanie się dla ukraińskiego biznesu główną bramą, przez którą można sprzedawać towary do krajów Unii Europejskiej. Już dziś widoczny jest wzrost kontaktów handlowych między oboma krajami" – sygnalizują analitycy Ebury w swojej ostatniej analizie. I dane GUS potwierdzają niebywały rozkwit kontaktów handlowych.

Sprzedajemy tam już towary za większe kwoty niż Słowacji, USA i Szwecji. Import jest już większy niż z Japonii, Danii, Norwegii i Arabii Saudyjskiej. A przecież Norwegia to obecnie nasz największy dostawca gazu, a Arabia Saudyjska dostarcza już najwięcej ropy do Polski. W listopadzie było to już o 22 proc. więcej niż dotychczasowy lider, Rosja.

Ostatnio w sklepach da się zauważyć więcej promocji na olej niż jeszcze pół roku temu. W danych GUS widać co prawda tylko nieznaczny spadek w grudniu, o 0,2 proc. w porównaniu z listopadem, ale przecież dzieje się to w okolicznościach wysokiej inflacji. Stabilizacja, a nawet spadek cen to między innymi skutek wzrostu handlu z Ukrainą.

W samym listopadzie sprzedaliśmy tam broń o wartości celnej 1,2 mld zł, a w ciągu 11 miesięcy – 3,5 mld zł. Jeszcze w lutym było to zaledwie 4,4 mln zł, a w styczniu 83 tys. zł. Procentowo rok do roku w listopadzie to aż 50640 proc.

Do tego dochodzi jeszcze eksport pojazdów używanych do przewozu osób, prawdopodobnie również do celów wojskowych. Największa sprzedaż takich pojazdów była w czerwcu ub.r., kiedy wartość ich eksportu wyniosła 327 mln zł, ale w listopadzie kwota też była niemała, bo wyniosła 54 mln zł. To o 93 proc. więcej rok do roku, a łącznie w ub.r. Ukrainie sprzedaliśmy pojazdy używane za ponad miliard złotych. Prawdopodobnie były to czołgi.

Ukraina płaci zbożem i rzepakiem za produkty z Polski .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3062

jesli normalny to chyba glupi ???

https://www.google.com/search?q=dzisiaj+gruzja+jutro+ukraina+potem+kraje+bałtyckie+a+potem+może+także+mój+kraj+polska&oq=dzisaj+gruzja&aqs=chrome.2.69i57j0i13i512l2j0i22i30l6.5787j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8#fpstate=ive&vld=cid:79530965,vid:LEhJ-5xIJtg

po tobie grzesiu nic innego nie mozna sie spodziewac.

mialem zawiesc 200 kg pszenicy jednje hodowczyni kur ale sypalo a na plecach nie bede nosil

Edytowano przez jacus

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9028

To jedz kup oprysków na Ukrainę.

Jacuś na kogo Ty głosowałeś,  przyznasz czy strach Ci nie pozwala?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Polska nigdy nie była w zsrr , a putin nawet jakby chcial nas zaatakowac to nie musiał ukrainy przejmowac mogl wejsc przez kaliningrad , balorus i od morza , a ukraina od zawsze byla we wpływach rosji i tak powinno pozostac , to tylko zbuntowana republika rosji , a kto tą wojne zaczał , zachod w 2013 roku panującego prezydenta wywalili i wsadzili pozniej marionetke zachodu , taka jest prawda , ale duzo osobom pasuje 500 plusy i wierzy bezgranicznie pis i bierze socjal 

  • Like 3
  • Thanks 3
  • Confused 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5397

aww 1240-1280, Panowie zapraszam do polityki lub stwórzcie sobie odrębny temat dla ekspertów od wschodnich sztuk walk 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1320
14 minut temu, galan99 napisał:

Każdy może kupować tam gdzie chce .

 

Chcę kupić Dursban na Ukrainie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek87    26

Pomoc pomocą. Ale sporo mamy na utrzymaniu zwłaszcza że kobiety z dziećmi i emeryci. Mało kto pracuje. Zwłaszcza w mniejszych miejscowościach bo problem z dojazdem do większych firm. Lepiej byłoby opłacić transport dla takich ludzi niż mają siedziec bezczynnie i ciągnąć nasza kase. Dostali 500 plus, dach nad głową nawet bony 500zl do apteki( program health4ukraine). Nie wiem o co do końca chodzi. Wszystkim Pesele po nadawali, żeby się nie okazało że na końcu będą mogli głosować. Nie ma co obwiniać zwykłych ludzi tylko rząd że na to pozwolił i rozdaje nasza bo przecież nie swoją kase. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9280
6 minut temu, Bartek933 napisał:

aww 1240-1280, Panowie zapraszam do polityki lub stwórzcie sobie odrębny temat dla ekspertów od wschodnich sztuk walk 

no przecież jest, ale do niektórych nie dociera, że to nie temat o polityce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moim zdaniem nie zatrzyma się. Nic na to nie wskazuje. 

Ja obstawiam cenę w przedziale 800-900zl tona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9028

Na przyszly sezon chyba zejdę z pszenicy na rzecz pszenżyta, zawsze mniejsze koszty, a różnice w cenie z paszową już niewielkie. Ciekawe co żniwa tegoroczne przyniosą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9280

Ja zrobiłem wczoraj mały rajd po skupach i wszyscy liczą, że nie spadnie poniżej 1100-1000zł, a długoterminowo raczej będzie wyższa cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    414

Co radzicie w sprawie pszenicy? sprzedawać czy trzymać? do maja coś podskoczy czy ciężko cokolwiek powiedzieć?


Aktualnie cena około 1300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3547
13 minut temu, GRZES1545 napisał:

Na przyszly sezon chyba zejdę z pszenicy na rzecz pszenżyta, zawsze mniejsze koszty, a różnice w cenie z paszową już niewielkie. Ciekawe co żniwa tegoroczne przyniosą.

Czym się różnie pszenżyto od pszenicy , gdzie masz niższe koszty, 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

sporo pszenzyto w gorszych warunkach rośnie , a co do cen to jak podawać jak u mnie w okolicach juz sie zasypali i nie skupują , trohe sie wywiozło co zdążyło i trzeba czekać , a ze skupujacym co rozmawialem to mowi ze na 1100 leci 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185
28 minut temu, SamaPrawda napisał:

Co radzicie w sprawie pszenicy? sprzedawać czy trzymać? do maja coś podskoczy czy ciężko cokolwiek powiedzieć?

 

Aktualnie cena około 1300

 

Po tyle to ja bym nie czekał tylko sprzedawał 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj