Polecane posty

marek1977    1309

Państwo nic ci nie dopłaci ,najwyżej odda twoje pieniądze które niesłusznie przygarneło.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek15261    70
16 minut temu, wojak1986 napisał:

Zostawcie chłopa, nie zadawajcie ciężkich pytań, on już długo tego nie wytrzyma...

Screenshot_20230210-084439-739.png

Pytanie do Kowalczyka: do czego służy zboże techniczne?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcincaja    23
marek1977 napisał:

Państwo nic ci nie dopłaci ,najwyżej odda twoje pieniądze które niesłusznie przygarneło.

masz racje ale i tak je zabierze tylko w innym produkcie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
57 minut temu, jogus napisał:

Rzygać się chce od tych pomocy i dopłat wszystkch. Wszystkich chcą za rączkę prowadzić. Nie umiesz dobrze sprzedać płodów i kupić nawozów to trać kasę i płacz. Normalna rzecz na wolnym rynku, takie anomalie na rynku zdarzają się cyklicznie w każdej branży. Jeden zarobi drugi musi stracić i tak to się kręci. Może odrazu ustalić ceny na wszystko przez państwo to będziecie zadowoleni bo wszyscy będą mieli tak samo. 

Mi nie muszą nic dawać, wystarczy że nie będą zabierać.

Jaki wolny rynek? Gdzie masz wolny rynek jak ceny paliw, węgla i nawozu ustalane są przez partię polityczną?

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3481
14 minut temu, marek15261 napisał:

Pytanie do Kowalczyka: do czego służy zboże techniczne?

Technicznie biorąc to zboże techniczne jest technicznym mechanizmem do technicznych uwarunkowań w technice mechanizmu o technicznym charakterze działania w technice zaniżenia inflacji . Cała technika tego procesu ze zbożem technicznym ma techniczne podstawy do techniki oczywistego otumanienia rolnika który ma w dyplomacji technicznej usłyszeć sp.e.r...j a technika socjotechniki ma wywrzeć na rolniku emocje przed spodziewaną podróżą . Tak to technicznie można wytłumaczyć w całej technice złożoności technicznego zboża :) 

@Wicherek  te protesty kto chce organizować ?

Edytowano przez marks50
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335

Panowie i Panie jeśli chcą dopłacić to dobrze ale ta pomoc po pierwsze nie zmieni sytuacji na rynku bo dalej nie ma gdzie sprzedać. Po drugie pomoc  jest tylko do kukurydzy sprzedanej od 15 grudnia ( kto kosi 15 grudnia kuku- nieliczni) , 90 % rolników już do tego czasu miała skoszone i sprzedane bo nie ma własnej suszarni.  Pszenica konsumpcyjna- świetnie ale co ma zrobić rolnik co ma 4,5 klasę ziemi? Takiemu ciężko uzyskać jakikolwiek dobry wynik finansowy  a teraz dodatkowo jest potraktowany jako rolnik 2 kategorii  bo sieje żyto i pszenżyto a na trochę lepszych kawałkach czasem uda mu się uzyskać pszenicę paszową o ile słoneczko nie upali. Politycy chcą nas podzielić, miasto zawsze było złe na rolnika a teraz jeszcze wieś się podzieli. Młody jestem ale od momentu gdy zacząłem oglądać TV to te same gęby przy korycie a będzie to już jakieś 25 lat.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4067
5 minut temu, marks50 napisał:

Technicznie biorąc to zboże techniczne jest technicznym mechanizmem do technicznych uwarunkowań w technice mechanizmu o technicznym charakterze działania w technice zaniżenia inflacji . Cała technika tego procesu ze zbożem technicznym ma techniczne podstawy do techniki oczywistego otumanienia rolnika który ma w dyplomacji technicznej usłyszeć sp.e.r...j a technika socjotechniki ma wywrzeć na rolniku emocje przed spodziewaną podróżą . Tak to technicznie można wytłumaczyć w całej technice złożoności technicznego zboża :) 

@Wicherek  te protesty kto chce organizować ?

 "Oszukana wieś  "   ( Zamojskie Towarzystwo Rolnicze  )   +  okoliczni rolnicy   ( bez Agrouni ) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mzk    181
3 godziny temu, Fugeo napisał:

Mam nadzieję że to jest jakiś żart. Jeśli nie to jakim trzeba być zaślepionym i ogłupionym przez tvp człowiekiem żeby dalej chcieć na nich głosować. Jedyne co rośnie za to zadłużenie państwa, rozdawnictwo, koszta produkcji nieadekwatne do późniejszych zysków, podzielenie społeczeństwa, spadek dzietności i długo by wymieniać. Nie popieram po/pslu ale drugiego tak destruktywnego rządu jak obecny nie było. Tamci kradli ale to co robią obecni to przekracza wszelkie granice.

Jedyne hasło jakie zrealizowali to Polska w ruinie -bo taką zostawią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcincaja    23

ale maksymalnie 800 zależy od województwa


Michał88 napisał:

Panowie i Panie jeśli chcą dopłacić to dobrze ale ta pomoc po pierwsze nie zmieni sytuacji na rynku bo dalej nie ma gdzie sprzedać. Po drugie pomoc  jest tylko do kukurydzy sprzedanej od 15 grudnia ( kto kosi 15 grudnia kuku- nieliczni) , 90 % rolników już do tego czasu miała skoszone i sprzedane bo nie ma własnej suszarni.  Pszenica konsumpcyjna- świetnie ale co ma zrobić rolnik co ma 4,5 klasę ziemi? Takiemu ciężko uzyskać jakikolwiek dobry wynik finansowy  a teraz dodatkowo jest potraktowany jako rolnik 2 kategorii  bo sieje żyto i pszenżyto a na trochę lepszych kawałkach czasem uda mu się uzyskać pszenicę paszową o ile słoneczko nie upali. Politycy chcą nas podzielić, miasto zawsze było złe na rolnika a teraz jeszcze wieś się podzieli. Młody jestem ale od momentu gdy zacząłem oglądać TV to te same gęby przy korycie a będzie to już jakieś 25 lat.

masz 100% racji

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

dziś umówiłem sie na sprzedaż 50t pszenicy po 1100brutto, czekałem czekałem i traciłem. W mojej okolicy w szczycie pszenica paszowa warta była 1400brutto Rano dowiedziałem sie ze maja być jakieś dopłaty i stwierdziłem ze nie ma na co czekać bo skupy beda miały teraz okazje jeszcze zbić cenę o przynajmniej 100zł. ostatnie dni czytałem troche w necie różne prognozy i zadne nie sa optymistyczne wiec pękłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9244
27 minut temu, marek1977 napisał:

Woźniak -20 na wszystko.

chrome_screenshot_1676017204222.png

i już się zaczyna jazda w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3481
17 minut temu, Wicherek napisał:

 "Oszukana wieś  "   ( Zamojskie Towarzystwo Rolnicze  )   +  okoliczni rolnicy   ( bez Agrouni ) 

Tak jak myślałem łgarz Kowalczyk przedstawił w TV że niby zawarł porozumienie z stowarzyszeniem "Oszukan wieś"  od razu wydało mi się to podejrzane  bo wiem o co idzie walka .  Niech to będzie nauczka że minister to notoryczny kłamca (moze nawet na to ma papiery bo widać ze coś jest nie taki ) Oj coś chyba to nie tylko okoliczni rolnicy bo coraz więcej ludzi się interesuje strajkami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
14 minut temu, Michał88 napisał:

Panowie i Panie jeśli chcą dopłacić to dobrze ale ta pomoc po pierwsze nie zmieni sytuacji

Nie, nie "dobrze", tylko beznadziejnie. Patrzcie trochę dalej niż dziś. Ta dopłata w żaden sposób nie rozwiązuje problemu, tylko go pogłębia, w mediach trochę pudruje. Skup wiedząco dopłatach obniży ceny, czy o to chodzi? Przywóz z ukrainy nie będzie w żaden sposób ograniczony, a o to powinniśmy zabiegać. Heniu rzucił hasło o dopłatach i już wszyscy dyskusja ile kto weźmie, dlaczego tylko do 50ha, czemu nie do jęczmienia, itp. A problem pozostanie. My gadamy o dopłatach, a nie o prawdziwym problemie. Dodatkowo te "pazerne chłopy znowu dostaną kasę".

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
2 minuty temu, jahooo napisał:

już się zaczyna jazda w dół

Za mokrą kukurydzę to i tak dobrze płaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335

Co z tego że obniży jak i tak nie ma gdzie sprzedać. dla mnie teraz cena może wynieść 10zł za tonę bo i tak nie ma gdzie ziarenka upchnąć. Ale dla czego skup ma obniżyć ceny? Jaki ma w tym cel skoro możesz sprzedać w maju a nie dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200
5 minut temu, jahooo napisał:

i już się zaczyna jazda w dół

no zzz zamość dzisiaj 1144.90 brutto, udrycze wczoraj 1000 br

Edytowano przez rafal3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

nie siedze w głowie kowalczyka ale on chyba to tak kombinuje

jak dzisiaj sprzedasz pszenice po 1000 konsumpcyjną to dostaniesz 200 dopłaty [ pod warunkiem że masz uprawe w agencji i daleko od portu ]  , bo tylko wtedy jak ona tyle  kosztuje jest sens zawieść ją do portu przez handlarza i sprzedać żeby to się opłaciło tego pozbyć

podobnie z kukurydzą

trochę by to było zabawne żeby dostać 200 do tony  pszenicy sprzedanej w16 grudnia po 1700 bo wcześniej kontrakt podpisany

kowalczyk mówi  że chce rozruszać eksport , to co do  tej pory wystękał  to  by wskazywało że chce zapchać skupy , a mówi po to  żeby ostudzić zapał do protestu

 

jak by tak było jak myśle to faktycznie byłaby szansa więcej wyeksportować poprostu skłonić rolnika do tańszej sprzedaży kosztem dopłaty

dodatkowo by zachęciła tak że  młyny do większych zakupów podobnie po niższej cenie + dopłata

z kolei większe zakupy konsumpcyjnych pod te tansze zakupy eksportowe mogłyby rozkręcić zakupy paszowych po wyższych cenach

unia by to poparła bo głupie nie jest na obecną chwilę , ale jak by tak było to nie jest pomoc dla rolnika tylko dopłata do eksportu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
2 minuty temu, Michał88 napisał:

Co z tego że obniży jak i tak nie ma gdzie sprzedać. dla mnie teraz cena może wynieść 10zł za tonę bo i tak nie ma gdzie ziarenka upchnąć. Ale dla czego skup ma obniżyć ceny? Jaki ma w tym cel skoro możesz sprzedać w maju a nie dziś.

Mam nadzieję, że sobie jaja robisz. Bo jak na poważnie, to szkoda słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4067
11 minut temu, marks50 napisał:

Tak jak myślałem łgarz Kowalczyk przedstawił w TV że niby zawarł porozumienie z stowarzyszeniem "Oszukan wieś"  od razu wydało mi się to podejrzane  bo wiem o co idzie walka .  Niech to będzie nauczka że minister to notoryczny kłamca (moze nawet na to ma papiery bo widać ze coś jest nie taki ) Oj coś chyba to nie tylko okoliczni rolnicy bo coraz więcej ludzi się interesuje strajkami .

Krowiarze i drobiarze też  !

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yoma    7

P.P.Z KAPKA JAROSŁAW Podkarpacie max 1200 netto konsumpcja - w tym roku częste potrącenia  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3481

Ten kłamca kowalczyk na prawdę jest głupcem bo potrafił w tym wywiadzie sam sobie zaprzeczyć bo najpierw oświadczył że nadal będzie tranzyt , porty nawet w miesiac 1 mln mogą wywieźć , zawierne sa kontrakty  do Afryki a juz w drugim zdaniu oświdcza ze będa budowane magazyny w Sławkowie :) - nie wiem ,może jestem ciemnym chłopem ale by z górrników na śląsku robić murzynów bo w kopalni pracują ?? Że to Afryka ? albo może teraz koło Katowic wybudowali morze ,port i dlatego tam chcą budować magazyny do Afrykańskiego tranzytu ? ten człowiek w swoich wypowiedziach nie ma krzty logiki !!! bije się z myślami co ma powiedzieć i tak palnie co jakiś czas pomysłem który w sumie go pogrąża :) bo rozwiewa wszelaką logikę . Tak więc opolscy rolnicy którzy stawiani jesteście za wzór gospodarności zastanówcie się czy nie warto zacząć strajkować terraz ze wschodem bo jak wam  przzywioza pod nos ukrińskie GMO to i wasza zaradność nie pomoże gdy będziecie mieli pod nosem miliony zbóż . To muszą zrozumieć wszyscy nie tylko zbożowi że likwidacja rolnictwa to tylko na wschodzie zbożowców , granice otworzą na cała UE , w dłuższej mierze to nawet szwabi będą ieli przechlapane , te karmienie robakami to nie moda jak "owoce morza" to są realne podstawy dziennego menu ale by to sie stało to trzeba zniszczyć rolnictwo w UE  a na pierwszy ogień idzie Polska . Przyłaczcie się do strajku za nim będzie za późno , wiadomo odległość ale wywieź flagę w dniu protestu z kirem, rozmawiaj z innymi na ten temat bo czas szybko leci  a rolnictwo demontuja branżę po branży .

Edytowano przez marks50
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj