Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
melon10641    1218

@jahooo Ja się nie obrażę :) może i pierdziele głupoty no ale takie mam zdanie.  Podział majątku to zawsze drażliwy temat a jakieś nie wyjaśnione tematy bądź "nie uczciwy" podział ciągnie się aż do kolejnych pokoleń. 

@alfa a z Twojego przykładu. Będzie uczciwe wobec tych sióstr jak chłopak wpadnie na pomysł, żeby po podziale wszystko co jego sprzedać tak  jak piszesz 75ha po 150tys (cena moim zdaniem to kosmos) i np. kupić za to 10 mieszkań w Warszawie a za resztę postawić sobie dom, trzymać kasę na lokatach i do końca życia nic nie robić? Raczej siostry nie były by zadowolone z jednego mieszkania w Łomży ;) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5025

Bo na tych 2 ha nikt nie będzie gospodarzyć. U nas jak gospodarstwo nie działa, to się ziemią dzielą po równo. Jak działa, to dostaje ten co ma na tym robić. Dzielenie tylko do rozdrobnienia prowadzi, i upadku rolnictwa. 

3 minuty temu, AgroK86 napisał:

Co rejon to inne podejście. weź powiedz to ludziom co mieszkają blisko miasta. nawet gdy jest 2 ha z możliwością podziału na działki gdzie 1 ar kosztuje 10 do 20 tyś zł - powiedz siostrze czy bratu że jemu się nie należy bo Ty będziesz na tym gospodarzył

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
4 minuty temu, Bogdan_ja napisał:

A co ma rodzeństwo do tego jak rodzice dzielą swój majątek ? Może prawo nakazuje pytac tych co nie napracowali jak podzielić ? 🤔

No to rzecz oczywista, że to rodzice decydują jak dzielą. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20
Dnia 3.02.2023 o 17:55, miwigos napisał:

Sam to robisz 

tak jest

Dnia 3.02.2023 o 18:51, tadi77 napisał:

Opisz jak to robisz

Uszczelniam dokładnie kosz załadunku w silosie , wchodzę do niego w masce z 2 filtrami, mam zrobiony jeden przyrząd , metalowa rurka która się wbija i później jak pociągnę za dźwignię otwiera na końcu, wsypuję kilkanaście tabletek do pończochy i wkładam do rurki zawartość spada na dół  i robaka nie ma 

Dnia 3.02.2023 o 22:24, biznesmen95 napisał:

Taa już ABW się Tobą zajmie. Był byś uznany za człowieka Putina.

o co chodzi z tymi szerokimi torami bo nie w temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965
2 minuty temu, Marcin34 napisał:

A może ktoś by napisał o cenach pszenicy 

Cały czas tanieje , dziś bez zmian bo skupy w niedzielę zamknięte.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1195

@melon10641 a ty wiesz z on miałby 150 tys raty miesięcznie?  I jak sobie wyobrażasz jego prowadzenie gospodarstwa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
33 minuty temu, melon10641 napisał:

 ty z podlasia czy z mazowsza jesteś?

co cię to obchodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

 Znajomy z bratem gospodarzyli na 100ha wszystko dobrze szło  dopóki się nie pożenili i jeden na drugiego robić nie będzie przecież bo wg żony to mój więcej robi i tak domyślcie się teraz od nowa sprzęt itp... przez "mądre?" żony kilka lat cofasz się w rozwoju a i narobisz jeszcze więcej...  zgoda buduje niezgoda rujnuje.. Taka prawda i nie jedna gospodarka poleciała przez to.

Na matifie pszenica po 1360zł u nas 1100zł coś tu nie tak ruch się zrobił ludzie wożą, gdzie do grudnia nikt nie woził i tak sobie pomyślałem jak to zaczną wszyscy naraz wozić.. no i  z ukrainy mamy co mamy stoperan i nie wchodzić do garażu nie myśleć o cenach.... liczyć że gorzej już było. OBY... U nas na wsi przewiduje ponad 60% płodów  nie sprzedali po intesywnosci strajków i forum agrofoto myślę że ok 80% płodów trzymają rolnicy.... Nikt nie głoduje ruskie walą swoje zboże bo kasa na wojnę trzebna czeski film jednym słowem...

  • Like 1

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5025
7 minut temu, Marcin34 napisał:

A może ktoś by napisał o cenach pszenicy 

Co tu pisać? W listopadzie udało się mi sprzedać po 1580 netto. Głupio, że nie sprzedałem wszystkiego, i w styczniu reszta poszła za 1300. I tak dobrze, bo ludzie sprzedają taniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Powiem krótko . Ci co mówią ze jeden bierze wszystko to nie znają życia lub może znają przypadki z gospodarstw gdzie jest 5 ha 2 krowy i szopa . Jak w rodzinie jest kasa żadne z rodzeństwa nie obejdzie się smakiem 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw rodzice nie dobrzy, bo się dorobili - problemu narobili teraz trzeba dzielić, potem następny problem się pojawia - żona. 

z 50 ha jak bym miał oddać komuś 2 bańki (po wycenie 80 za ha) to pier tą ziemie, wezmę sobie te 2 mln, kupię sobie drugie gospodarstwo tam gdzie mi będzie pasować

  • Like 2
  • Thanks 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5025
3 minuty temu, masa24 napisał:

Powiem krótko . Ci co mówią ze jeden bierze wszystko to nie znają życia lub może znają przypadki z gospodarstw gdzie jest 5 ha 2 krowy i szopa . Jak w rodzinie jest kasa żadne z rodzeństwa nie obejdzie się smakiem 

Dostają dużo, ale nie ziemię. Najwyżej tyle ile wokoło pobudowanego domu. Ziemia w gospodarstwach funkcjonujących to świętość. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3481
3 minuty temu, seba836 napisał:

wchodzę do niego w masce z 2 filtrami

Jeśli to nie jest maska tlenowa to zwykła nic nie da , żadne wkłady węglowe itd. Gazowanie fosforkiem glinu polega na tym że gaz ulatnia się z tabletek i jego działanie nie polega na tym że truje robaka czy ciebie  tylko zastępuje powietrze coś w rodzaju zaczadzenia CO2 , tylko w zaczadzeniu tlen wypierany jest przez  CO2 a w gazowaniu zboża tlen jest wypierany fosforkiem glinu (tak w skrucie) , odychając przez maskę fosforek glinu nie zamieni ci sie na tlen do oddychania . Przedewszystkim operacja ma być przeprowadzona szybko , co prawda tabletki tak szybko sie nie reagują chyba że jest duża wilgotność w powietrzu , unikać podczas gazowaniaa skłonów ,najniższych podług itd. fosforek glinu jest cięższy od powietrza więc opada na dół ale nie jakoś szybko . Tak więc maske mozna załozyć ale nie ochroni ona przed gazowaniem że będziesz chodził jak płetwonurek pod woda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
9 minut temu, witejus napisał:

co cię to obchodzi?

Nie docinam tylko grzecznie pytam. Ja jestem z zamojszczyzny ale takie historie gdzie jeden bierze wszystko to z usłyszanych historii kojarzy mi się z podlasiem albo mazowszem. Albo po prostu jakoś błędnie kojarzę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9244
5 minut temu, DamianRolnikSkup napisał:

Najpierw rodzice nie dobrzy, bo się dorobili - problemu narobili teraz trzeba dzielić, potem następny problem się pojawia - żona. 

z 50 ha jak bym miał oddać komuś 2 bańki (po wycenie 80 za ha) to pier tą ziemie, wezmę sobie te 2 mln, kupię sobie drugie gospodarstwo tam gdzie mi będzie pasować

często tak właśnie jest, że nie ma komu wziąć ziemi, bo zysk jaki jest każdy widzi, a spłacać miliony nikomu się nie widzi

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
1 minutę temu, melon10641 napisał:

podlasiem albo mazowszem.

Grzecznie odpowiadam ani z podlasia ani z mazowsza, małopolska.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1195
1 minutę temu, melon10641 napisał:

Nie docinam tylko grzecznie pytam. Ja jestem z zamojszczyzny ale takie historie gdzie jeden bierze wszystko to z usłyszanych historii kojarzy mi się z podlasiem albo mazowszem. Albo po prostu jakoś błędnie kojarzę. 

Tak z Podlasiem bo nie wiem ile masz rozumu ale sobie pomysł co ci napisałem 150 tys raty.  Wyobrażasz sobie ? I jak gospodarstwo z bydłem miało by funkcjonować?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5025

Już za dawnych czasów rodzice moi dostali ziemię od rodziców, a ich rodzeństwo dostało pieniądze od rodziców. Tyle ile mogli i uważali, że wypada dać. Tylko, że wiadomo ziemia wtedy była dosyć tania. Więc nie wszystko jeden, ale jeden gospodarstwo a reszta co uważają rodzice dać. Moje rodzeństwo też dostało od rodziców dużą pomoc, i nikt na razie tego nie kwestionuje. Szczególnie, że naprawdę prawie nic na tym gospodarstwie nie  robili. 

4 minuty temu, melon10641 napisał:

Nie docinam tylko grzecznie pytam. Ja jestem z zamojszczyzny ale takie historie gdzie jeden bierze wszystko to z usłyszanych historii kojarzy mi się z podlasiem albo mazowszem. Albo po prostu jakoś błędnie kojarzę. 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836
33 minuty temu, jahooo napisał:

nie obraź się, ale pierd... głupoty

nie ma podziału "po równo" , wogólr jest to głupi pomysł

tak robili chłopi na wschodzie i w galicji, teraz się to ciągnie za nimi jak smród

jak rodzice chcą, żeby gospodartwo się rozwijało, to przekazują jednemu i tyle

jak podzielą "po równo" to zazwyczaj wychodzi z tego guzik z pętelką, bo nie znam za wielu ludzi, z którymi możnaby to po ludzku przeprowadzić, nawet jak między brata i siostrę podzielisz bochenek chleba po połowie, to i tak zawsze któreś będzie niezadowolone

bo takie podzielone gospodarstwo zginie potem w tłumie, siostra sprzeda swoje 25 ha, znając życie - niekoniecznie tobie, tylko temu, kto da złotówkę na ha więcej i tyle będzie z tego pożytku

a ty się będziesz dorabiał

zazwyczaj taki podział wygląda tak, że jedno od maleńkości zapierda... w gospodarstwie, drugie idzie na studia i do miasta, a potem domaga się  "sprawiedliwego podziału" po połowie, bo mu się należy, a twoje 10 lat pracy psu w d*pę

 

To już wiem czemu u mnie zrobila sie afera, bo szwagier z Galicji..  🤪 chcieli nawet mi pomagać dopóki dopóty nie zorientowali sie że te grunty coś są warte, a że w rodzinie zawsze było popiepżone, ja od łebka zapiepzalem zima nie zima do obory obrzadki, wyworzenie hyczki z silosu, gnój, przeganianie ciąganie świń i tak guzik z tego mialem ale na zachcianki siostry która do momentu roszczen miala wyjeba ne na ten dom to matka musiala mieć, studia, wakacje, życie beztroskie, wssystko miała, a ja praktycznie caly czas na miejscu. Kto teraz w wieku 13-14lat by takie rzeczy robil. Co dom to obyczaj, ale gdybym ja sie tym niechcial zajmować to do tej pory by nic z tego nie bylo i nie byłoby co dzielić nawet. Jeszcze moze byc to z ppwrotem guzik warte jak rolnictwo padnie. Moim zdaniem jakos sensownie trzeba sie dogadać, najgorzej jak ktos z zewntarz niby nic do tego nie ma a stoi za całą sytuacją - w tym przypadku u mnie szwagier.

20 minut temu, melon10641 napisał:

@jahooo Ja się nie obrażę :) może i pierdziele głupoty no ale takie mam zdanie.  Podział majątku to zawsze drażliwy temat a jakieś nie wyjaśnione tematy bądź "nie uczciwy" podział ciągnie się aż do kolejnych pokoleń. 

@alfa a z Twojego przykładu. Będzie uczciwe wobec tych sióstr jak chłopak wpadnie na pomysł, żeby po podziale wszystko co jego sprzedać tak  jak piszesz 75ha po 150tys (cena moim zdaniem to kosmos) i np. kupić za to 10 mieszkań w Warszawie a za resztę postawić sobie dom, trzymać kasę na lokatach i do końca życia nic nie robić? Raczej siostry nie były by zadowolone z jednego mieszkania w Łomży ;) 

 

Jak dla mnie ten majątek jest guwno wart, bo ja wartości tej calej nie mam w portfelu, prosze bardzo kto robi na etacie niech zaklada firme chociazby to zobaczy porownywalnie jak to jest caly czas myśleć o tym co i koedyvtrzeba zrobić i że najpierw trzeba włożyć żeby prpbowac cokolwiek wyjąć, bo susza, teraz zalew z Ukrainy..  no no kolorowo to widzę ten majątek, jak chciałbym sprzedać w takiej sytuacji to może nie być chetnego na tym pld/wsch

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
26 minut temu, DamianRolnikSkup napisał:

Najpierw rodzice nie dobrzy, bo się dorobili - problemu narobili teraz trzeba dzielić, potem następny problem się pojawia - żona. 

z 50 ha jak bym miał oddać komuś 2 bańki (po wycenie 80 za ha) to pier tą ziemie, wezmę sobie te 2 mln, kupię sobie drugie gospodarstwo tam gdzie mi będzie pasować

Zawsze najlepiej samemu się dorabiać , wtedy noe ma problemu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casefarmer    40

Jak wygląda teraz handel z Agrolokiem? Kiedyś im sprzedawałem pszenicę ale za byle co potrącali cenę. Jak to teraz u nich wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10
3 godziny temu, misio3p napisał:

Jakie parametry musi mieć pszenica, by dali taką cenę? 

bialko min 12, wilg max 14,5 typowa paszowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, masa24 napisał:

Zawsze najlepiej samemu się dorabiać , wtedy noe ma problemu 

Dam Ci 30 ha bez kasy i sprzetu i i nie poradzisz sobie , takie czasy, Tak samo jak ktoś da ziemie w dzierzawe to już nie będzie jej uprawiał 

NIgdy nie bedzie równo dzielone gospodarstwo , równo to można jak jest likwidowane

Dobre gospodarstwo warte 20 milonów , dwoje dzieci i co ma spłacać 10 milionów, dostanie dobry samochów i mieszkanie i chyba krzywdy nie będzie miało , tym bardziej że nie miało nigdy ochoty zostać na roli

Edytowano przez miwigos
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj