Polecane posty

GRZES1545    8985
9 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Jak tam PO strajkach

POdrożała już pszenica

Bo nie wiem czy POdnosic cenę na olx

Minister chyba radził trzymać, i zapas tabletek na wołki zrobić🙆‍♂️ Ukrainskie ziarno ważniejsze a nasze do pieca jak już. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

AWW 1210-1250 netto czyli podwyżka o 40zł o ile nie techniczne...

Nowy tydzień więc pochwalmy się cenami po weekendowej dygresji 

  • Like 2

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
11 godzin temu, Navara1988 napisał:

1380 netto opolskie 12.5 białko pociag Francja

Tam powinna jechać ukraińska a a nie nasze dobre ziarno😑

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mzk    181
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, jacek1296 napisał:

Bardzo dobrze powiedziane( napisane ). Wszystkie tego typu sprawy powinny zostać załatwione w 100% przez rodziców, a nie zapiszą jednemu i jeszcze każą mu spłacać pozostałych. To jest chore. A opieka nad darczyńcami? Pomyślał ktoś?

 Co wy wypisujecie , Chyba ,że dzieci kaleki bez mózgu i tylko czychają na majatek rodziców  ,ludzie wy chorzy jesteście . Mam dwóch synów ,wykształconych ,pracujacych ,normalnych i żaden nie czycha na moje 20 ha ,a wy dzielicie nie swoje majatki . To wasze myslenie to zaściankowość Polska ,nic więcej .

 

Edytowano przez mzk
  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4067

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/wiesci-rolnicze/pozostale-wiesci-rolnicze/29971-solidarnosc-zapowiada-fale-protestow-w-calej-polsce-nizsze-ceny-nawozow-to-nie-jest-rozwiazanie-problemu   Budzą się chłopaki z polski ale lubelska czapa śpi dalej   , tak to jest jak związek otrzymuje kasę od partii rządzącej, a szefem jest rolnik ekologiczny !  radzę wam wypier.dolic szefa związku  !

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1309
32 minuty temu, miwigos napisał:

Do Francji wagonami , żartujecie

A co w tym dziwnego , nie ważne gdzie ,nie ważne czym , byle dalej od nas😀.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3481

https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-tureckie-firmy-obchodza-sankcje-sprzedaly-do-rosji-amerykans,nId,6580479

Podaje następny przykład jak będzie wyglądał przywóz z Ukrainy jak zostaną zniesione granice z UE , wojna z ruskimi, sankcje , obostrzenia ale pieniadz nie śmierdzi i USA handluje z ruskim . Myślicie ze będzie inaczej z ukraina ? Jak będzie otwarta granica to cały świat bedzie przez ukraine sprzedawał towary spożywcze , jeszcze nawet dobrze się nie rozwinie produkcja swierszczy w Europie a juz tam pewnie w Wietnamie czy Chinach łapia po polach robale by wysłać je przez ukrainę . Nie dziwi was że wrócono do rozmów z Merkosur , za chwile przez ukraine wiozą półtusze wołowe z Argentyny . Chińczycy mają już klonowa hodowle świń , pakują ją zapewne w Xi'an , Dimitr już drukuje papiery ze to pochodzi z jego hodowli pod Donieckiem , przybije na wagon jak będzie przejeżdżał w drodze do Polski . tak będzie wyglądał "import " z ukrainy , oczywiście jak ze zbożem rozpakują syf wewnatrz UE czyli w Polsce , markety robią promocje , polska produkcja do niemiec a my zajadajmy sie przysmakami świata . Raz juz się wygadał Kowalczyk że zboze jest wwożone z ukrainy ale na to miejsce polskie zboze wyjeżdża przez porty więc cóż to takiego , potwierdził nawet ze 80 % z tego pseudo tranzytu zostaje w Polsce ale za chwile sie gapną na jaka nadepną minę . ze te 80 % tranzytu to techniczny syf GMO który zostaje w PL a przez port jedzie dobre Polskie zboże , taka zamiana -zamienił stryjek siekierkę na kijek . Dlatego tak ważne jest uświadomienie konsumenta co jedzą i komu to zawdzięczają . 

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4067
13 godzin temu, Wicherek napisał:

Widzę ze jesteś najmądrzejszy na tym forum, byłeś na proteście w Dorohusku , pewnie masz jakiś kontakt do organizatorów protestu , słyszałem ze otrzymali już zaproszenie na negocjacje do ministerstwa i widzę że Ty powinieneś z nimi tam jechać , wcale bym się nie zdziwił gdyby się okazało że jesteś jednym z organizatorów , a jeśli nie ,  to zaoferuj  im współpracę  , jestem przekonany , że będziesz cennym filarem takiej delegacji  !

@marks50

Ponawiam propozycję 

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/wiesci-rolnicze/pozostale-wiesci-rolnicze/29978-posel-pis-nie-rozumie-dlaczego-rolnicy-protestuja-przeciez-jest-doskonale-wysokie-ceny-zboz-doplaty-do-nawozow-i-wsparcie-panstwa-jakiego-dotad-nie-bylo   Mam nadzieję, że to ostatnia kadencja tego barana   ! i całego pisu

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3481

Jestem najzwyklejszym rolnikiem a napewno nie mądrzejszym od was , poprostu ma wiecej zebranych informacji które przekazuje . Na następnych strajkach będę na pewno ale po co mieszać , osobiście uważam ze organizcacja strajku działa nawet bardzo dobrze , frekwencja dopisuje czyli inni też to doceniają . Walczmy o swoje , niech i reszta rolników zaczyna ot małych stowarzyszeń , na związki się niech nie ogląda bo nawet nie maja prawa organizować protestu . Nawet na spotkaniach zwiazkowych  jest różnie jak to powiedział Gryn , związkowcy nie dość że nie przyjeli koszulek to nawet wydzwaniali by zniechęcić do działania .  Od 9.15 minuty 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Do Francji wagonami , żartujecie

dlaczego nie? Od mnie do Strasburga jest 1200km tyle co do Doniecka :)

 

Co do podziału to najlepiej przepisać wszystko jednemu reszte wygonić niech do Jaworowicz piszą :D

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3481
Napisano (edytowany)

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/wiesci-rolnicze/pozostale-wiesci-rolnicze/29978-posel-pis-nie-rozumie-dlaczego-rolnicy-protestuja-przeciez-jest-doskonale-wysokie-ceny-zboz-doplaty-do-nawozow-i-wsparcie-panstwa-jakiego-dotad-nie-bylo 

 Właśnie takich baranów mamy ,sam powyżej mówi że "nie zna sie na rolnictwie ale się wypowie " człowiek w stopniu majora którego czy sie podoba czy nie wyawansował za komuny ,moze nominacje zbierał od samego Jaruzelskiego wypowiada sie o rolnictwie . Jakich to bajek nie naopowiadał i ciągle zdziwiony że tu ktoś protestuje , tam rolnicy , gdzieś solidarność - przecież mu sie wydaje że wszystko jest dobrze -typowo przesiakniety komuną , i mentalność komunisty czyli rolnicy sypią piach w tryby dobrze naoliwionego mechanizmu :)  albo wycinek z jego wypowiedzi "dlatego ceny zbóż na rynkach światowych globalnie są również bardzo wysokie " jest tak oderwany od rzeczywistości jak cała grupa w PiS ,jaszczomb mówi chleb po 3 zł , Morawiecki mówi że chleb moze i drogi ale za to rolnicy  zyskują bo drożej sprzedaja  ????  powiedzieć że się z choinki urwali to za mało . Myslałem wcześniej że to rząd  jest tylko grupą odklejonych od rzeczywistości ludzi ale widzę to "szeregowi  " osłowie  mają wiedzę z plenum PZPR .  Jak jeszcze więcej posłuchać tego  Michała Jacha   to aż mi sie nasuwa myśl zmiany nicku  bo ten oficer był członkiem Związku Młodzieży Socjalistycznej oraz słuchaczem Wieczorowego Uniwersytetu Marksizmu-Leninizmu[6][3]. Nie no to już gruba przesada ,jak taki człowiek z taką przeszłością jest w parlamencie RP ? Ale to cały PiS wpychał żonę do zarządu azotów więc się uważa za znawcę rolnictw , 

Edytowano przez marks50
  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064
23 minuty temu, marks50 napisał:

jest tak oderwany od rzeczywistości jak cała grupa w PiS ,jaszczomb mówi chleb po 3 zł , Morawiecki mówi że chleb moze i drogi ale za to rolnicy  zyskują bo drożej sprzedaja  ????  powiedzieć że się z choinki urwali to za mało

chyba ktoś przedawkował tvn :D 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3481

Nawet nie TVN bo Morawieckiego pokazywali na protestach z tą jego wypowiedzią ,to nie TVN a Jaszczomb opowiadał o tych 3 zł na TVP info więc z tym przedawkowaniem to przesada , w sumie to nawet nie mam w pakiecie TVN 24 , osobiście prubowałem czerpać wiedzę TV z Polsat ale po tym przekręcie z Wojciechowskim który montowali na nowo to zrównał sie Polsat z resztą TV .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem to pisać ze tyle samo dam 1100 netto ŁKS lSW

  • Like 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064
10 minut temu, marks50 napisał:

Nawet nie TVN bo Morawieckiego pokazywali na protestach z tą jego wypowiedzią ,to nie TVN a Jaszczomb opowiadał o tych 3 zł na TVP info więc z tym przedawkowaniem to przesada , w sumie to nawet nie mam w pakiecie TVN 24 , osobiście prubowałem czerpać wiedzę TV z Polsat ale po tym przekręcie z Wojciechowskim który montowali na nowo to zrównał sie Polsat z resztą TV .

zobacz gdzie tu logika, podam tylko fakty

glapiński mówi, że chleb jest po 3zł to nazywają go odklejonym od rzeczywistości (w każdym markecie masz chleb po 3zł a w kauflandzie nawet za 2,60) (porządny chleb w piekarni 4,2zł u nas) - natomias tusk mówi, że chleb będzie po 30 zł to ci sami mówią: mądry człowiek, realista

 

podobnie jest z piątką dla zwierząt (bardzo głupi pomysł)

rolnik mówi:

nie zagłosuję na pis bo chciał wprowadzić 5dz (na szczęście 20% pisu było przeciwne temu głupiemu i szkodliwemu wymysłowi i to nas uratowało)

wolę zagłosować na tuska lub biedronia (tak tu piszą na forum)  - 100% posłów po i lewicy poparło 5dz (jakby wrócili do władzy to 5dz mamy jak w banku)

 

to nienawiść podsycana przez media tak ludzi zaślepia i pozbawia logicznego myślenia

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3481

Niestety mam chleb po 4.7 zł ,tak jak ktoś pisał poprzednio podniesiony dwa tygodnie temu z 4,5 zł . Marketowego chleba unikam raz by nie dać zarobić niemcowi ,dwa to nie chleb tylko bułka na sodzie nie chleb za te 3 zł w której jest pewnie spólchniacz z chńskiego włosiwa i maka z krzemionką . Nawet próbowałem to kupować ale ale po tym sadziło brzuch jak po dwóch dniach picia wódy . To nie dla mnie . Niestety PiS narobił sobie wrogów w rolniczym elektoracie , sam kiedys na nich zagłosowałem widząc co robiła wcześniejsza władza (jak widać nie jestem taki mądry wicherku) ale jak już ochłoneło wszystko po tych plusach , jak zobaczyłem jak PiS dzieli inwestycje ,jak wyłażą kwiatki z poszczególnymi osłami, jak to sie przelewa na samorządy to juz na nich nie głosuje . Jak dziś skomentujesz te "pazerne " kaczyńskiego ?  Jak skomentujesz zachowanie Kowalczyka który stawia interes ukrainy nad polskim , jak skomentować ostatni zwrot Morawieckiego w stronę kołchozu UE ( niedługo przegłosują więcej niż Tusk by zdążył bo to byli lenie) siedem lat walki o sądy i kapitulacja w ciągu miesiaca bo nie dostane kredytu KPO - takie zachowanie przypomina menela który jak się napije to by wszystkim pokazał co morze ale jak go suszy z rana to dla "kierownika" UE zrobi dosłownie wszystko -nawet jeśli nie będzie to zgodne z prawem 

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
1 godzinę temu, ws71 napisał:

 

obraz.png

Przypuszczam, że można u Was dostać więcej za pszenicę kons. 12,5/76/250  niż u Roli. Ktoś mu wozi? U nas jest 1250 zł netto i sporo dalej do portu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj