Polecane posty

olkosio    125
4 godziny temu, Aroo22 napisał:

U Kapki bez zmian 980 netto. cena max przy najwyższych parametrach. Na papierze cena wygląda dobrze ale w praktyce mają duży rozrzut cen. Jak coś się nie spodoba w parametrach to można i dostać cenę jak za paszówkę w okolicznych skupach. 

żeby dał mi ktoś tyle za pszenicę to pchałbym to od razu. mam konsumpcję 14,4 białka. oferta na północnych krańcach mazowieckiego 900netto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7622

 Jutro skupy obniżą ceny o 10% i nikt im nie zrobi

Tanieje a kiedy podrożeje ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968
Napisano (edytowany)

 Afera goni afere farmer.pl/biznes/zamojskie-zaklady-zbozowe-zanotowaly-ogromna-strate,140019.html    ZZZ zamośc z długami 26mln zł  kilka dni temu pszenice kupywali od 640 netto rzepak 1630 netto ludzkie pany straty odrabiają naszym kosztem jak nakradli po samą fajerkę...

Edytowano przez MarekUA
  • Like 1
  • Thanks 1

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4122
1 godzinę temu, olkosio napisał:

żeby dał mi ktoś tyle za pszenicę to pchałbym to od razu. mam konsumpcję 14,4 białka. oferta na północnych krańcach mazowieckiego 900netto. 

A gęstość i gluten   ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2262

Co to za komuszy wymysł te zzz czy pzz nikt nie musi tam wozić jak dziaduja to won 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1830
1 godzinę temu, Stach123 napisał:

Jak wy chcecie wchłonąć mniejszego który za  1 hektar  miododajnych zarobi  więcej niż oligarcha za 10  ha kuku

jak się ci mniejsi rozkręcą się na dobre  w ekoschematach / ekologi / dobrostanach  i rolnośrodowiskowych  to zobaczycie ich ziemie jak świnia niebo

Drobne ,,ale" w ekoschematach jest limi ogólny ha i kwotowy,przyjmuje się że złożyło 30%rolnikow i już jest praktycznie ponad limit,jeżeli złoży 50% to będzie po zawodach po prostu nastąpi cięcie obecnych stawek do poziomu zwrotu poniesionych nakładów 

 

2 godziny temu, 12Pafnucy napisał:

Przy tych cenach taki powyżej 100 ma szanse?

Brak zysku działa raczej podobnie u małych i dużych.

Jesteś obecnie wstanie sprzedać pszenżyto  w cenie ok 800zl u nas zespół gospodarstw po tyle sprzedaje? , cena ropy zakup ok 5 zł, saletrę coś po ok 1300zl locco gospodarstwo, gaz do suszarni po 1 zł , jaki przeciętny rolnik jest wstanie osiągnąć takie ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2512

Dzis gościu zamówił 3t pszenicy po 980zl. Kurcze żeby wszystko poszło w tej cenie byłoby dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2040
46 minut temu, MarekUA napisał:

 Afera goni afere farmer.pl/biznes/zamojskie-zaklady-zbozowe-zanotowaly-ogromna-strate,140019.html    ZZZ zamośc z długami 26mln zł  kilka dni temu pszenice kupywali od 640 netto rzepak 1630 netto ludzkie pany straty odrabiają naszym kosztem jak nakradli po samą fajerkę...

To są ceny netto i tak podnieśli pasze bo była 625 netto. No a jak mają mieć tutaj towar jak za płotem agria kupuje po 750 netto !!!

640 a 750 różnica jest . 

Poza tym chcą odrobić straty to niech biorą od urkow dalej będzie jeszcze taniej. Mąka promocja 1 kg 4.95 brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alandil    278
40 minut temu, tommy66692 napisał:

Co to za komuszy wymysł te zzz czy pzz nikt nie musi tam wozić jak dziaduja to won 

PZZ Białystok (oddział Suwałki) płaci całkiem ładnie porównując to do cen co tu piszecie. Nie mówię teraz, tylko ogólnie na przestrzeni ok 2 lat.

No i tu mam spokojną głowę. Wiem, że kasa po ok 2 tyg na koncie bez stresu. A wiadomo, że z tym też różnie bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2512
tommy66692 napisał:

12 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Dzis gościu zamówił 3t pszenicy po 980zl. Kurcze żeby wszystko poszło w tej cenie byłoby dobrze.

Pewnie jeszcze musisz zworkowac a wtedy to już cena nie jest atrakcyjna 

towar luzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    49

Zna ktoś ceny na Dolnym Ślasku ? Bo ja wiem tylko że młyn Ujazd nie kupuje pszenicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    211

byłem wczoraj po mąkę w sklepie i miastowi mają rację że rolnik to zdzierca i płacze że mało ma,

jak kg mąki znanych marek to około 3,5 zł  a marek własnych około 2,7zł/kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7622
2 minuty temu, Alpacino napisał:

Polifioska 6 2800 netto nawozy póki nie ruszyły dopłaty będą spadać ale jak dopłaty wpłyną będzie ogień 🔥🤣

Co mają dopłaty do cen .

Tylko niech pogoda pozwoli na wjazd w lutym , szał zrobi się od razu zakupem nawozów .

Tylko teraz pytanie czy podrożeje pszenica ?.

Teraz na 2 tygodni mrozy nie duże do -15 w nocy w dzień do -5 . czy wpłyną na wzrost cen pszenicy i nawozów ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4122
Napisano (edytowany)

Galan pewnie jedzie na protest dojnej zmiany

Edytowano przez Wicherek
  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alpacino    58
2 minuty temu, galan99 napisał:

Co mają dopłaty do cen .

Tylko niech pogoda pozwoli na wjazd w lutym , szał zrobi się od razu zakupem nawozów .

Tylko teraz pytanie czy podrożeje pszenica ?.

Teraz na 2 tygodni mrozy nie duże do -15 w nocy w dzień do -5 . czy wpłyną na wzrost cen pszenicy i nawozów ?.

Dopłaty zawsze mają wpływ na ceny. Zobacz dofinansowania do eternitu blacha podrożała zobacz do silosów ile podrożały więc nie mów że nie mają 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    340

SMS od Kapki - 40zl. Teraz pszenica cena max 940zl netto za konsumpcję. 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2111
3 godziny temu, Tomek90 napisał:

I co z tego zapotrzebowania? Stanie przy agregacie? Widziałeś co na drogach robią z łopatą? Stoją i podpierają za 25zl/h. Budowa domu ile trwa i ile osób przy tym robi skoro teraz nawet ściany potrafią lac, a nie murować superexem czy wypalanalym. Dachówki człowiek nie podaje na dach tylko podajnik. 

Może u was innaczej 😅 

A czy ja powiedziałem ze na budowie tylko ładowarka? Nie, powiedziałem to co znajomi akurat robią i że ciężko nie jest, a Ty widocznie żyjesz stereotypem że budowlaniec najgorsza robota zapierdalacza na chleb. 

 

Te dachówki na podajnik ktoś musi włożyć, z podajnika odebrać no chyba że już takie czasy że dachówka sama się kładzie, drewno też musi ktoś położyć, mury postawić, zbrojenie na ławę ukręcić, budowa to nie tylko agregat i tynkowanie czy jeżdżenie ładowarką. Wiem jak wygląda budowa bo codziennie je oglądam sprzęt dużo pomógł ale ludzi też od groma jest potrzebnych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4122
25 minut temu, Aroo22 napisał:

SMS od Kapki - 40zl. Teraz pszenica cena max 940zl netto za konsumpcję. 

To pewnie początek obniżek  !

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2111

Budowlaniec nie jest najgorsza, dobry budowlaniec w tydzień zarobi tyle ile ty na czysto na ha pszenicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj