Polecane posty

turtojs    437

680 pszenzyto, 550 żyto, ceny netto Cedrob Kluczbork, przynajmniej tak było przed świętami

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1845
22 godziny temu, miwigos napisał:

Ze względu na wiek i brak następcy ?

Nastepca jest, nawet na obecna chwile wyraza zainteresowanie, tylko nie ta branża a jak już to minimum to te 10 tys szt to próba realizacji inwestycji w  ta branże[świńską]  jest ekonomicznym  samobójstwem. Wyglada na to ze praktycznie w okolicy wszyscy hodowcy trzody chlewnej w wieku 50+ sami dociagna do końca i na tym sie hodowla zakończy[nit młody w to nie pójdzie ze wzgledu na poswiecany czas i ekonomię]

 

19 godzin temu, Damianek20 napisał:

Duża część ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy, ale nie dacie radę konkurować z kimś kto nie ma żadnych wymogów i ma wszystko do produkcji tańsze. No chyba że będziesz na etacie dobrze zarabiał dokładał do pola i kredytów żeby się rozwijać i będziesz twierdził że się opłaca 🤷

Dla nich nie bedzie wiekszym problemem dostosować sie do wymogów unijnych to sa fantazje że beda mieli jakiekolwiek problemy w tym temacie, co do srodków produkcji to zawsze beda mieli spora przewage ze wzgledu na skale zamówienia[ tam gdzie bylem gosp zamówiło jeden rodzaj herbicydu w ilości 50 t!!!!!, opryskiwacz dziennie opierniczał ok 1000 ha, traktor w sezonie ok 3000 godzin]  faktycznie ten sprzet jest wykorzystywany do granic swoich możliwości i wychodzi jakiś sensowny czas amortyzacji . Tam  dostosowanie w przypadku zachodnich spółek i wiekszości ukraińskich bedzie polegało na zastosowaniu srodków dopuszczonych na terenie Unii i to wszystko

14 godzin temu, Agrest napisał:

Zjadłem, czytam i oczom nie wierzę. Taka szczerość w wigilię . Aleś się obnażył🤭🤭🤭

Szkoda  ze kol @jacusza takie mądrosci nie można przyznawać ujemnych polubień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276

I na wschodzie są już duzi.w kolo mnie sporo takich po 400 ha i 500 szt bydla.

100tys za.ha to tu cena wyjściowa za 3-4 kl

Ile w tym roku wam wyszło zysku z pszenicy???

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3541

Ja sprzedałem 20 % po 1000, ,kolejne  20% po 910, jak nie będzie gorzej reszta sprzedana , a mam nadzieje że lepiej to będzie nie najgorzej jak na ten sezon

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    914
1 godzinę temu, VonVegans napisał:

I na wschodzie są już duzi.w kolo mnie sporo takich po 400 ha i 500 szt bydla.

100tys za.ha to tu cena wyjściowa za 3-4 kl

Ile w tym roku wam wyszło zysku z pszenicy???

raptem koło tysiąca, może półtora z dopłatami na swoich polach. ( Nawozy kupione niemal w szczycie )

Edytowano przez STIG13
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3541
5 minut temu, STIG13 napisał:

raptem koło tysiąca, może półtora z dopłatami na swoich polach. ( Nawozy kupione niemal w szczycie )

Czyli nic , chyba że amortyzacje juz wliczyłeś, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2111
20 minut temu, miwigos napisał:

Czyli nic , chyba że amortyzacje juz wliczyłeś, 

A Tobie ile wyszło? I mógłbyś rozpisać koszty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2466
23 minuty temu, STIG13 napisał:

raptem koło tysiąca, może półtora z dopłatami na swoich polach. ( Nawozy kupione niemal w szczycie )

Jakbyś napisał bez dopłat , ale jak z dopłatami , to przecież samych dopłat było kupę do ha pszenicy jak się ktoś załapał , a jak się nie załapał , to znaczy że pszenicę sprzedał w bardzo dobrej cenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276
31 minut temu, STIG13 napisał:

raptem koło tysiąca, może półtora z dopłatami na swoich polach. ( Nawozy kupione niemal w szczycie )

.no to i u mnie 950 wyszło bez doplat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25799
4 minuty temu, mysza103 napisał:

Jakbyś napisał bez dopłat , ale jak z dopłatami , to przecież samych dopłat było kupę do ha pszenicy jak się ktoś załapał , a jak się nie załapał , to znaczy że pszenicę sprzedał w bardzo dobrej cenie 

Dopłaty to były dla niektórych za poprzedni a nie za ten rok.

Mi w jęczmieniu ozimym wyszło około 2300zł .

Pszenżyto to maks 700zł zostało

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2466
6 minut temu, Agrest napisał:

Dopłaty to były dla niektórych za poprzedni a nie za ten rok.

Mi w jęczmieniu ozimym wyszło około 2300zł .

Pszenżyto to maks 700zł zostało

 

No tak , zagalopowałem się , pewnie dlatego że pszenicy jeszcze nie sprzedawałem , a za rzepak jednak tegoroczny miałem dopłaty , bo tak akuratnie wyszło , i przez to pewnie mi się ubzdurało że za ten rok były dopłaty dla wszystkich , no i dla nawozów było do tego roku dopłata , choć tutaj akurat nie skorzystałem , bo tak wyszło 

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
1 godzinę temu, VonVegans napisał:

I na wschodzie są już duzi.w kolo mnie sporo takich po 400 ha i 500 szt bydla.

100tys za.ha to tu cena wyjściowa za 3-4 kl

Ile w tym roku wam wyszło zysku z pszenicy???

8 ton (jeszcze nie sprzedane wszystko więc plon do końca nie znany, dlatego trochę zaniżam) x 750zł = 6000zł

Koszta 3700zł (nie dawałem NPK)

Zysku wychodzi 2300zł + dopłata + akcyza + materiał siewny

Po cichu liczę, że plon wyjdzie w okolicach 9 ton, to już fajny wynik wyjdzie.

2 godziny temu, ws71 napisał:

Nastepca jest, nawet na obecna chwile wyraza zainteresowanie, tylko nie ta branża a jak już to minimum to te 10 tys szt to próba realizacji inwestycji w  ta branże[świńską]  jest ekonomicznym  samobójstwem. Wyglada na to ze praktycznie w okolicy wszyscy hodowcy trzody chlewnej w wieku 50+ sami dociagna do końca i na tym sie hodowla zakończy[nit młody w to nie pójdzie ze wzgledu na poswiecany czas i ekonomię]

Kilkanaście km ode mnie gość postawił nowe chlewnie kilka lat temu, wszyscy się z niego śmiali a dzisiaj to najszybciej rozwijające się gospodarstwo w okolicy. Odskocznia niesamowita. Chlewnie na 250 loch w cyklu zamkniętym.

 

Edytowano przez oregano
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    914
48 minut temu, mysza103 napisał:

Jakbyś napisał bez dopłat , ale jak z dopłatami , to przecież samych dopłat było kupę do ha pszenicy jak się ktoś załapał , a jak się nie załapał , to znaczy że pszenicę sprzedał w bardzo dobrej cenie 

Chodziło o podstawę obszarową, jeszcze wszystko nie sprzedane, więc dla bezpieczeństwa założyłem 8 ton. Pisane bez większego zastanowienia. Sprzedawane po 800. To tak, nawożenie tylko azotem wyszło 2000. Materiał siewny koło 200. Jesienią prosta bezorka przedsiewnie. Ochrona i nawożenie dolistne pewnie można przyjąć koło 1500. Zbiór swoim sprzętem plus paliwo z całego sezonu. Ile przyjąć? 600-700? Do tego podatki etc. No to się zrobi z 4500 pewnie. Przychód załóżmy na razie 6400. No to trochę się rozjechałem wyżej. Dojdzie jeszcze coś z ekoschematów, akcyza. A no i nie uwzględniłem dopłaty do nawozu

Edytowano przez STIG13
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1845
5 minut temu, oregano napisał:

8 ton (jeszcze nie sprzedane wszystko więc plon do końca nie znany, dlatego trochę zaniżam) x 750zł = 6000zł

Koszta 3700zł (nie dawałem NPK)

Zysku wychodzi 2300zł + dopłata + akcyza + materiał siewny

Po cichu liczę, że plon wyjdzie w okolicach 9 ton, to już fajny wynik wyjdzie.

Kilkanaście km ode mnie gość postawił nowe chlewnie kilka lat temu, wszyscy się z niego śmiali a dzisiaj to najradziej rozwijające się gospodarstwo w okolicy. Odskocznia niesamowita. Chlewnie na 250 loch w cyklu zamkniętym.

 

Żadne trzodowe gosp nie miało prawa wykazywać jakichkolwiek zysków w lat 2019-poczatek 2022 roku tym bardziej jezeli wchodził na to kredyt, u nas padła w ten sposób 11 tys ferma i 5 tys ferma po prostu kazdy sprzeday tucznik generował straty na poziomie od 50 zł do 100 zł, w moim przypadku sprzedaz 100 szt  do tego dołozyłem 9 tys, w okolicy praktycznie przetrwały tylko gosp  w systemie nakładczym , lub gdzie trzoda stanowiła do 30% dochodu, tutaj jeszcze ratowały te gospodarstwa rzadowe dotacje, przedstawione gosp przez Ciebie dostało ok 300 tys rzadowej pomocy i mogło tyłek jemu uratować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1842
36 minut temu, mysza103 napisał:

No tak , zagalopowałem się , pewnie dlatego że pszenicy jeszcze nie sprzedawałem , a za rzepak jednak tegoroczny miałem dopłaty , bo tak akuratnie wyszło , i przez to pewnie mi się ubzdurało że za ten rok były dopłaty dla wszystkich , no i dla nawozów było do tego roku dopłata , choć tutaj akurat nie skorzystałem , bo tak wyszło 

Jak pszenica niesprzedana to znaczy że gospodarstwo dobre pieniądz jest 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alpacino    58
41 minut temu, Mateusz1q napisał:

Jak pszenica niesprzedana to znaczy że gospodarstwo dobre pieniądz jest 

Zazwyczaj sprzedają partiami tyle co na życie trzeba  😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2280
20 godzin temu, jacus napisał:

po czym poznac ruskiego trolla- gdy polacy jedza wigilie on posty pisze..

Ja Polak i mam wigilię dopiero za 2 tyg 😅

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3541
2 godziny temu, Tomek90 napisał:

Ja Polak i mam wigilię dopiero za 2 tyg 😅

serio, prawosławny jeseś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj