Polecane posty

mysza103    2463
2 godziny temu, oregano napisał:

Jak UE chce handlować z Ukrainą to niech handluje. Dla nas i innych krajów graniczących z Ukrainą powinny być dodatkowe dopłaty do każdego hektara, ale finansowane nie z rodzimych budżetów a z budżetów tych co domagają się importu z Ukrainy. Ściana wschodnia +1500zł do każdego hektara, reszta kraju +1000zł. Byłbym skłonny takie coś poprzeć.

Tak patrzę na tą Ukrainę i myślę, co tam oni mają w głowach i na co liczą w kolejnych latach wojny, skoro nawet teraz przy dużej mobilizacji zachodu i wielkiej nieudolności Rosji nie byli w stanie nic ugrać. Co będzie za rok, dwa jak taki Trump dojdzie do władzy a reszta państw zachodnich straci chęć pomagania?

Mają niesamowicie wygórowane oczekiwania i bardzo wysoko noszą głowy, szkoda tylko, że chcą to robić naszym kosztem. Polski minister pojechał na Ukrainę negocjować warunki na jakich mogą nas zasypać swoimi towarami. Oj coś tu grubo nie pasuje.

Prawda jest taka ze z każdym dniem ruski będzie coraz mocniejszy , (bo machinę zbrojeniową przestawili , na wojnę ), a ukry będą coraz słabsi , bo jednak zachód w nieskończoność , nie będzie ich sponsorował . Jedno czego zabrakło , to to żeby od razu rok temu czy wcześniej dać ukrom pełne uzbrojenie czyli czołgi , wyrzutnie rakiet , czy inne uzbrojenie ,żeby uderzyli wówczas pełną siłą na ruskich , którzy wówczas nie byli przygotowani do wojny , a teraz to wszystko ugrzęzło w miejscu , a jak coś się rusza to na niekorzyść Ukrainy , a pewnie po zimie ruscy będą jeszcze mocniejsi 

8 godzin temu, galan99 napisał:

@Wicherek SIKORSKI POLECIAŁ DO KIJOWA I TRWAJĄ ROZMOWY, NA  DANY TEMAT CO PODAŁEŚ .

Cena pszenicy jak była tak jest 850 zł brutto .

jeśli za paszówkę to cena fajna 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
3 godziny temu, oregano napisał:

Jak UE chce handlować z Ukrainą to niech handluje. Dla nas i innych krajów graniczących z Ukrainą powinny być dodatkowe dopłaty do każdego hektara, ale finansowane nie z rodzimych budżetów a z budżetów tych co domagają się importu z Ukrainy. Ściana wschodnia +1500zł do każdego hektara, reszta kraju +1000zł. Byłbym skłonny takie coś poprzeć.

I to jest wielki błąd. Dopłaty to zło. Należy wymagać tylko jednego: aby  na teren ue można było przywieźć towar wyprodukowany w sposób, jakiego wymaga się od nas. Tylko tyle i niestety aż tyle.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124
12 godzin temu, miwigos napisał:

Cały czas 900 netto , do 10 stycznia nic się nie zmieni

za jakie parametry? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alpacino    58
1 godzinę temu, olkosio napisał:

za jakie parametry? 

12,5 płacili 900 jeszcze nie tak dawno a teraz nie wiem ktoś wrzucał na Facebooku że na porcie 1020 chyba ale za 14,5 konsumpcję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
MatiHolland napisał:

Temat zszedł na psy . Aż nie chce się zaglądać na temat cen pszenicy .

Dnia 10.12.2023 o 12:24, Fugeo napisał:

i bardzo dobrze. niech ciągną na potęgę

 

Dnia 10.12.2023 o 16:17, jahooo napisał:

Jak paszowa jest po 800, jak cos plotkują, to trzeba po niezieli trochę sprzedać

 

co Ty chłopie cytujesz moja wypowiedź z tematu ceny nawozu. Dotyczyła ona importu nawozów od ruskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111
Dnia 21.12.2023 o 22:21, marek1977 napisał:

Jeszcze trochę to wszystkim się odechce gospodarki 🤔.

Jakoś u mnie dalej dobierają pola i co niektórzy się o nie biją

Edytowano przez lukasz1995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alpacino    58
22 minuty temu, marek1977 napisał:

Zobaczymy za rok lub dwa , u mnie też tacy są , tylko że u nas trzyma ich jeszcze cebula .

Takie osoby trafiają się wszędzie mają z czego dołożyć i lubią robotę 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279
2 godziny temu, Alpacino napisał:

Takie osoby trafiają się wszędzie mają z czego dołożyć i lubią robotę 😁

ponieważ takie są realia na wsi raz jedno wypali raz drugie ja jestem zdania że trzeba mieć kilka rzeczy bo nigdy nie wiadomo co wypali i po ile się sprzeda dla przykładu kiedyś miałem 1,3 ha czosnku i wielkie G z niego było rok był bardzo suchy pole mu nie spasowało i wszystko było  nie tak tylko straty zamiast planowanego zysku a w tym roku oddał więcej jak całe zboże i rzepak razem wzięte , 7 lat temu pietruszka brudna przesortowana była po 4,5kg to przy plonie 15 / 20 t ha ładny zysk . A i pszenica z rzepakiem też jak wybuchła W. miała swoje rekordy i też można było niezła kasę przytulić  

a mając kilka upraw jest większa szansa że złapiemy tak zwany złoty strzał , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
4 godziny temu, lukasz1995 napisał:

Jakoś u mnie dalej dobierają pola i co niektórzy się o nie biją

u mnie podobnie. stawki za dzierżawe są już na pozionie 2400-3000zł. Nie żałujmy nikomu roboty 😉

Zdrowych i Wesołych Świąt Koledzy 🤝

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141
47 minut temu, grys napisał:

ponieważ takie są realia na wsi raz jedno wypali raz drugie ja jestem zdania że trzeba mieć kilka rzeczy bo nigdy nie wiadomo co wypali i po ile się sprzeda dla przykładu kiedyś miałem 1,3 ha czosnku i wielkie G z niego było rok był bardzo suchy pole mu nie spasowało i wszystko było  nie tak tylko straty zamiast planowanego zysku a w tym roku oddał więcej jak całe zboże i rzepak razem wzięte , 7 lat temu pietruszka brudna przesortowana była po 4,5kg to przy plonie 15 / 20 t ha ładny zysk . A i pszenica z rzepakiem też jak wybuchła W. miała swoje rekordy i też można było niezła kasę przytulić  

a mając kilka upraw jest większa szansa że złapiemy tak zwany złoty strzał , 

Możesz napisać ile wychodzi zysku z czosnku z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1314
1 godzinę temu, koniu napisał:

u mnie podobnie. stawki za dzierżawe są już na pozionie 2400-3000zł. Nie żałujmy nikomu roboty 😉

a dopłaty kto bierze? na jakiej zasadzie?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    80
Dnia 22.12.2023 o 13:26, AdamKutno napisał:

U mnie 820 netto konsumpcja. Jako, że wszyscy mają super wyczucie rynku, dodam od siebie, że ja jestem wyjątkiem, pszenicę z 2022 roku sprzedałem kiepsko, rzepak po 2200, a nawozy kupiłem po 3600. Może kiedyś trafię 🙏

a wiesz po ile pasza w okolicy? Nikolex, Silopol albo Agrocentrum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111
2 godziny temu, koniu napisał:

u mnie podobnie. stawki za dzierżawe są już na pozionie 2400-3000zł. Nie żałujmy nikomu roboty 😉

Zdrowych i Wesołych Świąt Koledzy 🤝

To już wiem,dlaczego się nie opłaca i są strajki 😄

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
2 godziny temu, koniu napisał:

u mnie podobnie. stawki za dzierżawe są już na pozionie 2400-3000zł. Nie żałujmy nikomu roboty 😉

Zdrowych i Wesołych Świąt Koledzy 🤝

 

1 godzinę temu, GABBER85 napisał:

a dopłaty kto bierze? na jakiej zasadzie?

przy takich dzierżawach to jasne ze dopłaty bierze ten co uprawia bo załóżmy że zasadzi ziemniaki skrobiowe to automatycznie z samych dopłat mu starczy na zapłacenie dzierżawy 800 +1500 za dopłatę skrobiową i zostanie z 8 tyś zysku z ha wiec na pewno się opłaci tylko trzeba pracować dzień i noc ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    80
2 godziny temu, koniu napisał:

u mnie podobnie. stawki za dzierżawe są już na pozionie 2400-3000zł. Nie żałujmy nikomu roboty 😉

Zdrowych i Wesołych Świąt Koledzy 🤝

jakie wojewodztwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

dolny śląsk, powiat ząbkowice śl. dopłaty oczywiste że bierze ten co uprawia. Pola nie pod ziemniaki itd, tylko produkcja zboz rzepak, pszenica, jęczmien, pszenżyto, kukurydza. Takze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
Dnia 22.12.2023 o 18:45, mysza103 napisał:

Prawda jest taka ze z każdym dniem ruski będzie coraz mocniejszy , (bo machinę zbrojeniową przestawili , na wojnę ), a ukry będą coraz słabsi , bo jednak zachód w nieskończoność , nie będzie ich sponsorował . Jedno czego zabrakło , to to żeby od razu rok temu czy wcześniej dać ukrom pełne uzbrojenie czyli czołgi , wyrzutnie rakiet , czy inne uzbrojenie ,żeby uderzyli wówczas pełną siłą na ruskich , którzy wówczas nie byli przygotowani do wojny , a teraz to wszystko ugrzęzło w miejscu , a jak coś się rusza to na niekorzyść Ukrainy , a pewnie po zimie ruscy będą jeszcze mocniejsi 

jeśli za paszówkę to cena fajna 

A czy ty uważasz że komuś zależało żeby ta wojna była wygrana ? 

No tak zapomniałem stratedzy x tego forum dawno wygrali z ruskim 🤣

A tak na poważnie ruski wojnę wygrał by w kilka miesięcy , nie trzeba być strategiem żeby odciąć urkow od zaopatrzenia , niszczenie torów i dróg rozłożyło by ich na łopatki. Ale polityka była taka żeby wypędzić ludność zamieszkująca tamte tereny zrównać je z ziemią i od nowa zasiedlić.

Zachód chory i spedalony zachód, rządzony przez zgraję zdrajców. Nie ma co żałować urkow i reszty bo odwdzięczyli się już naiwnym polaczkam . 

Bardziej martwił bym się o to co będzie się działo w naszym kraju , Niemiec nie dał bez powodu podwyżkę wojsku i policji po 20 proc żeby byli grzeczni . 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
8 godzin temu, lukasz1995 napisał:

Jakoś u mnie dalej dobierają pola i co niektórzy się o nie biją

Za hrubieszowem na olx ktoś wystawił za ok 100 tys hektar 😝 a Jasina w Brodzicy 700 zł brutto 🤭

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
2 minuty temu, Damianek20 napisał:

Za hrubieszowem na olx ktoś wystawił za ok 100 tys hektar 😝 a Jasina w Brodzicy 700 zł brutto 🤭

Niedaleko mnie 100tys za ha płacą a nawet więcej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Są gospodarstwa duże, które mogą sobie na to pozwolić i nawet dokładać, a często jest tak, że jak ktoś bierze ziemię w dzierżawę to i później ma pierwszeństwo zakupu, bo ten co wydzierżawił jak dostanie dobrą ofertę to często godzi się bez negocjacji. Często innej drogi na zakup ziemi nie ma, więc w tym szaleństwie jest jakiś plan.

Nie oszukujmy się, jak ktoś ma te 200 ha co i tak nie jest wielką wartością, to z samych dopłat wyżyje i to na wysokim poziomie. A te 200 ha to jednak nawet w takim słabym roku jak ten mogą dać kilkaset tysięcy zysku, w poprzednich latach z 200ha milion złotych bez problemu szło wyszarpać, więc to są ogromne pieniądze, które gdzieś trzeba inwestować.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj