Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasz222    2883

Że niby żrą zagrzaną i porozrzucaną kiszonkę/sianokiszonkę?

W moich okolicach konsumpcja 850 netto, pasza od 700-750, śląskie/opolskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1142
3 godziny temu, bezbarwny napisał:

Podaj kilka przykładów tych „normalnych etatów”, bo mi jedyne co do głowy przychodzi, to praca w urzędzie gminy. Poza tym, to wykonać plan, wyrobić normę, a jak wykonasz, to je podnoszą. 
Tak ze dwa-cztery przykłady. 

Duże firmy i nie ważne czy polskie, czy z kapitałem zagranicznym, najważniejsze takie  które zatrudniają na normalną umowę o pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

U mnie 20-30 ha i etat to jeszcze jakoś to sobie wyobrażam. Ale mieć 50 ha i iść do pracy to już chyba głupota, zaje**ć się można. Duży sprzęt nie poprawia sytuacji bo rozdrobnienie działek ogromne, większość poniżej 2ha, dużo takich po 30-70 arów. Pryskać to wszystko to nerwicy idzie dostać, 5 minut pryskania, 10 minut rozkładania i składania, 10 minut na dojazd. To samo z uprawą, nawozem itd.

Na zachodzie czy północy jak macie pola po kilka, kilkanaście ha w jednym kawałku to inaczej to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Na takim areale , duży sprzęt to porażka, 1,5 -2,0 ha to tragiczne pole dla mnie , 10-12 ha i 300-500 metrów to można robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
2 godziny temu, miwigos napisał:

Na takim areale , duży sprzęt to porażka, 1,5 -2,0 ha to tragiczne pole dla mnie , 10-12 ha i 300-500 metrów to można robić

Powiedz to tym co największy kawałek mają w okolicach 1-1,5 ha . U mnie pola mało bo 30ha , ale działki jedna 10 ha - długości 1 km , druga  6 ha długości 500 metrów , 3 działki  po 2,5-3 ha długości między 300-400 metrów , jedna działka jest mniejsza , bo ma 2,5 ha , ale w połowie podzielona jest drogą i z jednej strony jest 1,4 , a z drugiej 1,1 ha , ale wszystko bez żadnych klinów czy innych udziwnień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Właśnie te długie a wąskie działki to totalna porażka , rozsiewacz , opryskiwacz mały , do połowy pola sie skończy i trzeba wrócić nasypać i z powrotem, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335

No ja mam około 50 z łąkami i to 3 ha łąk to w 5 kawałkach. Pole.. może z 20ha to działki powyżej 5 ha a reszta rozdrobnienie od 0.30 do 1.5ha, więcej przejazdów z pola na pole niż pracy w nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pinochet    173
18 godzin temu, poosa21 napisał:

A kiedy żyć? I korzystać z tego co się zarobiło. Znałem takich co tylko robić i robić żeby mieć więcej a teraz na 1 listopada zapalałem im znicze.

A ja znalem takiego co nie pił alkoholu i mianowicie umarł

 

Edytowano przez pinochet
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

A ja znam wielu co piło i dawno ich niema , nie wszyscy dożyli emerytury, wszystko jest dla ludzi , ale z umiarem

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
28 minut temu, pinochet napisał:

A ja znalem takiego co nie pił alkoholu i mianowicie umarł

 

A kto powiedział że korzystanie z życia to tylko picie? Można wypić od czasu do czasu ale z umiarem. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
12 godzin temu, miwigos napisał:

Właśnie te długie a wąskie działki to totalna porażka , rozsiewacz , opryskiwacz mały , do połowy pola sie skończy i trzeba wrócić nasypać i z powrotem, 

Trafiają się w mojej okolicy działki 1km długie i 4m szerokie, kombajnem nie ma gdzie zawrócić 🙆‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500

Z sąsiadem na spółke 😅

21 godzin temu, bezbarwny napisał:

Podaj kilka przykładów tych „normalnych etatów”, bo mi jedyne co do głowy przychodzi, to praca w urzędzie gminy. Poza tym, to wykonać plan, wyrobić normę, a jak wykonasz, to je podnoszą. 
Tak ze dwa-cztery przykłady. 

Dla chłopa bez wykształcenia wojsko, straż (24/72), ochrona, jakiś skład budowlany, kat. C+e będzie dodatkowym atutem. Dla baby urzędy, banki, sklepy, szkoły, zakłady krawieckie, wszystko zależy od wykształcenia i chęci do pracy 🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953

Wczoraj sprzedana resztka pszenicy 4.2t po 740+20 za wymianę za saletrosan 26 po 1800 ceny brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
20 godzin temu, Michał88 napisał:

Małe gospodarstwo to może i etat jest dobry a takie gospodarstwo koło 50 ha to już ten etat jest większa kulą u nogi niż  te zwierzęta, wszystko zależy od systemu utrzymania. Jeden przy tych samych zwierzętach będzie robił 5 godzin a drugi 30 min.

Przy 50 ha roślinnej to etat powinno się mieć obowiązkowo żeby się nie zanudzić.

  • Like 2
  • Haha 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    329

Zależy co kto robi. Mi daleko do 50ha, a nudy nie ma.  Weź pod uwagę że można coś innego uprawiać niż tylko zboża i rzepak. Nie trzeba kilkuset hektarów żeby zarobić i się narobić. 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

 

21 minut temu, Aroo22 napisał:

Zależy co kto robi. Mi daleko do 50ha, a nudy nie ma.  Weź pod uwagę że można coś innego uprawiać niż tylko zboża i rzepak. Nie trzeba kilkuset hektarów żeby zarobić i się narobić. 

u nas są co mają po parę ha warzyw to do grudnia zapierniczają. 

Takie czasy że każdy szuka dodatkowego zarobku, to trochę opasów to trochę na olx, każdy ratuje się jak może. 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Mój z szeroki na takie pole, to jak tam sieją nawóz

Nie wiem, kilka lat temu było takich pasków jeden przy drugim, teraz dzierżawcy trochę to ogarnęli, część sprzedała pola. Ale jeszcze rodzynki zostały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Mój z szeroki na takie pole, to jak tam sieją nawóz

Rozsiewacz nisko nad ziemią i się takie kawałki sieje. Norma wysiewu na oko, 200kg +/- 50kg.

13 minut temu, Tigon napisał:

 

u nas są co mają po parę ha warzyw to do grudnia zapierniczają. 

Takie czasy że każdy szuka dodatkowego zarobku, to trochę opasów to trochę na olx, każdy ratuje się jak może. 

Miałem w tym roku 10ha warzyw i na początku listopada zapomniałem o nich. Kasa z tych 10ha lepsza jak z 60ha reszty upraw.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279
13 minut temu, Tigon napisał:

u nas są co mają po parę ha warzyw to do grudnia zapierniczają. 

Takie czasy że każdy szuka dodatkowego zarobku, to trochę opasów to trochę na olx, każdy ratuje się jak może. 

ale z tych paru ha warzyw maja więcej jak z kilkudziesięciu ha zboża wiem bo sam zacząłem robić i widzę że zboże to tylko na przesiewkę żeby pole utłogiem nie stało oczywiście może się to zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
15 godzin temu, mysza103 napisał:

Powiedz to tym co największy kawałek mają w okolicach 1-1,5 ha . U mnie pola mało bo 30ha , ale działki jedna 10 ha - długości 1 km , druga  6 ha długości 500 metrów , 3 działki  po 2,5-3 ha długości między 300-400 metrów , jedna działka jest mniejsza , bo ma 2,5 ha , ale w połowie podzielona jest drogą i z jednej strony jest 1,4 , a z drugiej 1,1 ha , ale wszystko bez żadnych klinów czy innych udziwnień 

To Cię przebiję, działka 10ha dł. 1430m. za***ista do uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    329

W moim przypadku tytoń. Z 1ha generuje zarobek co z 20ha zboża przy zysku 2tys/ha. Ludzie też sadzą zioła i warzywa niektórzy próbują. Zboża siane głównie dla plodozmianu i jakieś urozmaicenie w pracy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
44 minuty temu, oregano napisał:

Rozsiewacz nisko nad ziemią i się takie kawałki sieje. Norma wysiewu na oko, 200kg +/- 50kg.

Miałem w tym roku 10ha warzyw i na początku listopada zapomniałem o nich. Kasa z tych 10ha lepsza jak z 60ha reszty upraw.

a jakie warzywa miałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637
29 minut temu, jacek1296 napisał:

To Cię przebiję, działka 10ha dł. 1430m. za***ista do uprawy.

5,3ha ponad 2,5km. Szerokość od 19 do 24m w różnych miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj