Polecane posty

oregano    948
3 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Co uprawiasz?

Głównie seler, 150-200ton pcham na chłodnię, reszta na przemysł prosto z pola. I trochę takich sezonowych, papryka, ogórek, ale to mikro skala obecnie -brak rąk do pracy.

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3541
1 godzinę temu, Chłoporobotnik napisał:

A co by było jakbyś zobaczył kawałki po 15-30a i na tym ponad 100 konne JD czy NH?

Dla mnie to jest mały ciągnik, powyżej 200 to coś pociągnie , 150 km to do rozsiewacza , opryskiwacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odbieramy zboże z odkurzaczem. Tylko powiat: Kazimierza Wielka, Pińczów, Proszowice, Busko Zdrój. Minimum 12 ton. Konkurencyjne ceny. Przelew na drugi dzień. Jesteśmy 8 lat na rynku. Cieszkowy 16, 28-506 Czarnocin 

FB_IMG_1700679057962.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odbieramy zboże z odkurzaczem. Tylko powiat: Kazimierza Wielka, Pińczów, Proszowice, Busko Zdrój. Minimum 12 ton. Konkurencyjne ceny. Przelew na drugi dzień. Jesteśmy 8 lat na rynku. Cieszkowy 16, 28-506 Czarnocin 

🌽 Kukurydza 🌽 mokra 400 zł 🌽

IMG_20231028_123651.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Dla mnie to jest mały ciągnik, powyżej 200 to coś pociągnie , 150 km to do rozsiewacza , opryskiwacza

Ty się tu na takiego obszarowca kreujesz to pokaż na jakich maszynach pracujesz i jak uprawy wyglądają.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2468
6 godzin temu, miwigos napisał:

Jakiś mały bąk, ja przyzwyczajony do konkretnuch maszyn na GPSie

Kużwa taka kiszka i jeszcze kliny, potem u was wszystko długo trwa i ceny usług kosmiczne

Przecież dużo lepiej jest uprawiać pole 2.500 x 20 metrów , niż takie 220 x 220 metrów , każdą robotę na takim długim zrobisz dużo szybciej niż na kwadracie , a 20 metrów szerokości to już jest raczej akceptowalne żeby zrobić dobry plon , czasami trafia mi się usługa orki gdzie też jest długie dobre 2 km , ale szerokość 8-9 metrów , to przejebane tam robić , chociaż z orką to mi akurat pasuję , tylko zaznaczam gościowi żeby se od grząby odbił jakimś małym pługiem , a ja wjezdżam 2 razy w koło i 2 ha zaorane , ale osobiście takiej kiszki nie chciałbym mieć bo nawozy ciężko rozsiać równo , a to od grząby zawsze plon mniejszy i w efekcie średnia spada . U siebie najwęższą działkę mam 45 metrów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2468
15 minut temu, tommy66692 napisał:

Co to jest grzaba?

A gdzie ja napisałem grzaba ?

 

12 minut temu, jaco512 napisał:

Pewnie miedza

Tak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3061
Dnia 24.11.2023 o 11:34, bezbarwny napisał:

Podaj kilka przykładów tych „normalnych etatów”, bo mi jedyne co do głowy przychodzi, to praca w urzędzie gminy. Poza tym, to wykonać plan, wyrobić normę, a jak wykonasz, to je podnoszą. 
Tak ze dwa-cztery przykłady. 

ze  wsi jestes, to nie wiesz ze w miescie miliony ludzi tak pracuja-7-15 albo 8-16 i do domu,albo w domu pracuja zdalnie..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
Dnia 21.11.2023 o 07:53, oregano napisał:

Koszta w pszenicy będę miał na poziomie 3700zł, jeśli nic nieprzewidzianego się nie wydarzy. Przy plonie 8ton koszt produkcji wychodzi 460zł. Przy cenie sprzedaży 750zl i plonie 8t/ha zostaje 2300zł + dopłaty 700zł + zwrot za materiał siewny + zwrot akcyzy. Z głodu nie umrzemy.

A wczoraj tutaj się dowiedziałem, że na 6 klasie koszą po 10 ton z ha (średnia z gospodarstwa) to nie ma się co bać kryzysu.

Koszą 10ton wazone ze słomą 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
6 godzin temu, Chłoporobotnik napisał:

U nas jakbyś nie wiedział to większość kawałków to klitki. No chyba, że oddał ktoś kto miał dużo (jak na nasze realia) pola. Czyli ze 4-5ha w kawałku, przeważnie w długiej kicie.

To w porownaniu do tego co ja mam to świat i ludzie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2468
5 godzin temu, MateuszsSwietokrzyskie napisał:

Odbieramy zboże z odkurzaczem. Tylko powiat: Kazimierza Wielka, Pińczów, Proszowice, Busko Zdrój. Minimum 12 ton. Konkurencyjne ceny. Przelew na drugi dzień. Jesteśmy 8 lat na rynku. Cieszkowy 16, 28-506 Czarnocin 

🌽 Kukurydza 🌽 mokra 400 zł 🌽

IMG_20231028_123651.jpg

Pszenica ile, przy 100-150 tonach ? Może być na priv

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1154

A co to, kryzys na rynku zbóż się zaczyna, że kupcy się ogłaszają, czy raczej jest gdzieś haczyk ukryty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1318

Sąsiad mi mówił że Wipasz wydzwania do niego za pszenicą.Mówił że 880 na kons ,ale nie wiem dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3541
11 godzin temu, mysza103 napisał:

Przecież dużo lepiej jest uprawiać pole 2.500 x 20 metrów , niż takie 220 x 220 metrów , każdą robotę na takim długim zrobisz dużo szybciej niż na kwadracie , a 20 metrów szerokości to już jest raczej akceptowalne żeby zrobić dobry plon , czasami trafia mi się usługa orki gdzie też jest długie dobre 2 km , ale szerokość 8-9 metrów , to przejebane tam robić , chociaż z orką to mi akurat pasuję , tylko zaznaczam gościowi żeby se od grząby odbił jakimś małym pługiem , a ja wjezdżam 2 razy w koło i 2 ha zaorane , ale osobiście takiej kiszki nie chciałbym mieć bo nawozy ciężko rozsiać równo , a to od grząby zawsze plon mniejszy i w efekcie średnia spada . U siebie najwęższą działkę mam 45 metrów 

Za wąskie za dużo nawozu trzeba posiać sąsiadowi , aby było dobrze posiane do granicy, mam szerszy opryskiwacz , w jedna strone pusto trzeba wracać, a jak ktoś sieje bąkiem to  też ma dużo pustych przejazdów , bo może mu nie starczyć w jedną strone, a wracać 500 m w scieżce jest wkurzające , a co dopiero 2,5 km,, wiekszośc pól mam  bliżej siedliska niż te 2,5 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macius11157    168
13 godzin temu, jacor73 napisał:

A co to, kryzys na rynku zbóż się zaczyna, że kupcy się ogłaszają, czy raczej jest gdzieś haczyk ukryty?

Może wkoncu się coś ruszy jak ludzie dalej nie będą sprzedawac

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 godziny temu, MateuszsSwietokrzyskie napisał:

Odbieramy zboże z odkurzaczem. Tylko powiat: Kazimierza Wielka, Pińczów, Proszowice, Busko Zdrój. Minimum 12 ton. Konkurencyjne ceny. Przelew na drugi dzień. Jesteśmy 8 lat na rynku. Cieszkowy 16, 28-506 Czarnocin 

🌽 Kukurydza 🌽 mokra 400 zł 🌽

IMG_20231028_123651.jpg

Żyto paszowe ile ?

Edytowano przez Aktywnyrolnik7245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez lucekxxx
      This could be your lucky break, enter now!
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj