Polecane posty

Piffpaff    321

dziś sprzedałem owies pp 700zl brutto a za pszenicę zaproponował 750brutto jak tak dalej będzie to zwiększę areal owsa a zejdę z pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniszek1    31

niepotrzebnie teraz sprzedawałeś owies. Ja owies sprzedaje na wiosnę wtedy jest największy ruch i cena idzie do góry, bo go potrzeba do siania.
No chyba że miałeś ze 100 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
9 godzin temu, jahooo napisał:

zobaczymy kto będzie "baranem" w tym roku, jak już nie będzie żadnych ekstra dopłat, ceny nawozów idą w grę, zboze stoi na poziomie 700 brutto za tonę

najlepiej zamiast się zjednoczyć w staraniach o poprawę sytuacji na rynku , pluć na siebie nawzajem, prawda ? to napewno polepszy waszą sytuację

jeden dostał 10zł z hektara więcej i wyzywa drugiego od baranów, rzeczywiście, rockefeler się znalazł

Tak go nazwałem , skoro nie złożył wniosku o dopłate , a wymądrza się

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dunda92    32
10 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Agrifirm pszenicę bierze?

Tak, tylko cena wyparowała mi z głowy. Około 100zl>pszenzyto. 
 

jak masz powyżej 20T to od razu dzwoń do Mariusza Winiarczyka, cenę powinien poprawić. Jak nie masz numeru to poda Ci Ewelina z biura lub puszczę Ci na PW. On obsługuje nasz okreg. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
8 minut temu, dunda92 napisał:

Tak, tylko cena wyparowała mi z głowy. Około 100zl>pszenzyto. 
 

jak masz powyżej 20T to od razu dzwoń do Mariusza Winiarczyka, cenę powinien poprawić. Jak nie masz numeru to poda Ci Ewelina z biura lub puszczę Ci na PW. On obsługuje nasz okreg. 

Mam namiar, dzieki🙋‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,30378654,haldy-kukurydzy-na-dworcu-w-jaroslawiu-mieszkancy-snuja-domysly.html

 

Kto powinien za to siedzieć? Kto pozwolił tak wysypać ziarno...

To nas hodowców obarcza się przepisami fitosanitarnymi wyśrubowanymi do granic absurdu w czasach ptasie grypy !!

A tutaj leży sobie kukurydza na powietrzu pada, ptaki sobie siadają i Bóg wie kto tam w te kukurydze jeszcze zagląda i s.r.a

Na jaką cholerę my się godzimy płacić na fundusz mięsa??!! Płaćmy na ludzi którzy będą naszych interesów pilnować. Tam już powinna być rolnicza organizacja a za nią prokurator z kajdankami i robić swoje. Najpierw zamknąć lekarza powiatowego a potem wojewódzkiego i wszystkich co maczali palce w tej sytuacji..

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Wszędzie leży kuku na powietrzu, jak susze swoją to też leży na podwórku na kostce , 10 przyczep po 13 ton niemam,

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NieMadry    121

Dzisiaj cbot w pewnym momencie było prawie 4,5% na plusie.

Aktualnie 3,2% czyżby były jakieś przecieki z najnowszego raportu czy tylko wahanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234
3 godziny temu, miwigos napisał:

Wszędzie leży kuku na powietrzu, jak susze swoją to też leży na podwórku na kostce , 10 przyczep po 13 ton niemam,

ALe podczas suszenia przejdzie obróbkę termiczną i wszystko zabijasz...rozumiem że suchą ze suszarni z powrotem wyrzucasz na kostkę i sobie leży ponad tydzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145

Nie zabija wszystkiego. DONy po suszeniu już nie spadną

  • Like 1

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Są różnice w cenie bo 12,5 i 14 % białka to obie konsumpcja , ale w cenie różnica 100-150 zł w zależności od skupu, 820 to za paszówke Agrolok oferuje

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1130
a Jak to jest z tym agrolokiem ? Nie urwą jeszcze na koniec z tej ceny ?
a Jak to jest z tym agrolokiem ? Nie urwą jeszcze na koniec z tej ceny ?
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Nie handlowałem z nimi , ale co można urawać z paszówki, jak ładna nieporośnięta , chyba że ktoś ma białko poniżej 10, ja takiej kiepskiej nie umiem wyprodukować

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234
6 minut temu, miwigos napisał:

Nie handlowałem z nimi , ale co można urawać z paszówki, jak ładna nieporośnięta , chyba że ktoś ma białko poniżej 10, ja takiej kiepskiej nie umiem wyprodukować

można...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj