Polecane posty

Rolnik1973    15422

Kołodziejczak nie da rekompensat

Jego hasło pieniądze za ciężką pracę. 

Reszta koniec rozdawnictwo. 

A P0 drugie wstyd strajkować P0 odsunięcie pis od władzy

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9024
1 godzinę temu, Wicherek napisał:

 

A czego ludzie  spodziewaliście się po wyborach? Dopiero zaczną nas cisnąć...

Ciekawe jak sytuację na granicy rozwiążą,  narazie chłopaki blokują UA a ceny trochę w skupach poszły w górę. W Izraelu też ponoć brakuje pszenicy

Edytowano przez GRZES1545
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1302

W tym roku spore anomalie co do parametrów ja na średnich ziemiach 3-4 kl uzyskałem parametry- 14,7 białko, 28 gluten 410 opadania ( koszona po deszczach około 15 sierpnia) 77 gęstości a 30km dalej ta sama odmiana klasa ziemi 1-2 tylko technologia znajomego i gluten tylko 17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1496

przecież w Polsce jest tyle nieużytków że my powinnyśmy być zwolnieni z ugorowania, niech się wezmą za holendrów, francuzów i Niemców... 

11 minut temu, miwigos napisał:

Kołodziejczyk nie dostanie teki ministra

vice ministra możliwe że tak.

9 minut temu, ZELKOW napisał:

W tym roku spore anomalie co do parametrów ja na średnich ziemiach 3-4 kl uzyskałem parametry- 14,7 białko, 28 gluten 410 opadania ( koszona po deszczach około 15 sierpnia) 77 gęstości a 30km dalej ta sama odmiana klasa ziemi 1-2 tylko technologia znajomego i gluten tylko 17

jaka była twoja technologia ze takie ładne parametry ;p? 

1 godzinę temu, Wicherek napisał:

 

My mamy być rynkiem zbytu a nie producentem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    504
10 minut temu, miwigos napisał:

Kołodziejczyk nie dostanie teki ministra

Bo to głąb i błazen. Wywiad z mazurkiem o trybunale stanu to powinni codziennie w tv pokazywać, na co ludzie zagłosowali.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4129
14 minut temu, ZELKOW napisał:

W tym roku spore anomalie co do parametrów ja na średnich ziemiach 3-4 kl uzyskałem parametry- 14,7 białko, 28 gluten 410 opadania ( koszona po deszczach około 15 sierpnia) 77 gęstości a 30km dalej ta sama odmiana klasa ziemi 1-2 tylko technologia znajomego i gluten tylko 17

A jakie mieliście odmiany  ?

1 minutę temu, toooomaszewski napisał:

Bo to głąb i błazen. Wywiad z mazurkiem o trybunale stanu to powinni codziennie w tv pokazywać, na co ludzie zagłosowali.

Trybunał Stanu  to się Kowalczykowi należy a tu chodziło o Zgromadzenie Narodowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    504
11 minut temu, Wicherek napisał:

Trybunał Stanu  to się Kowalczykowi należy a tu chodziło o Zgromadzenie Narodowe

Chciał postawić dude przed trybunał stanu, nie wie jakto się robi, ale wiedzą to odpowiedni ludzie. Mazurek się zapytał o zgromadzenie narodowe, a on że może wie, może nie itd. Gdzieś od 6 minuty.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
17 godzin temu, mysza103 napisał:

Dziś byłem zrobić badania , to bida z nędzą,  tu co było po deszczu koszone , ale i ta przed deszczem też nie powala bo białko 11,6 i inne parametry też poniżej konsumpcji . Jeszcze takiego gówna nie miałem nigdy odkąd robię badania. Wydaje mi się że zawiniło miedzy innymi mało azotu , bo dostała 140 kg N , a pogoda tak dopasowała że sypała jak głupia,  i azot poszedł w plon a nie  w parametry.

20231114_093152.jpg

u mnie dokładnie to samo , po rzepakach troche lepsza po kukurydzach gorzej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1302
Tigon napisał:

przecież w Polsce jest tyle nieużytków że my powinnyśmy być zwolnieni z ugorowania, niech się wezmą za holendrów, francuzów i Niemców... 

11 minut temu, miwigos napisał:

Kołodziejczyk nie dostanie teki ministra

vice ministra możliwe że tak.

9 minut temu, ZELKOW napisał:

W tym roku spore anomalie co do parametrów ja na średnich ziemiach 3-4 kl uzyskałem parametry- 14,7 białko, 28 gluten 410 opadania ( koszona po deszczach około 15 sierpnia) 77 gęstości a 30km dalej ta sama odmiana klasa ziemi 1-2 tylko technologia znajomego i gluten tylko 17

jaka była twoja technologia ze takie ładne parametry ;p? 

1 godzinę temu, Wicherek napisał:

My mamy być rynkiem zbytu a nie producentem. 

jesień poferment i superfosfat, wiosną saletrosan potem rsm32 i saletra na kłos, coś koło 170-180N w czystym i 3 zabiegowa ochrona z regulacją z tym że od pewnego czasu nie stosuje żadnych ccc czy Modusa czy medaxa tylko idzie na 2 zabieg etefon lub jak jest sucho to rezygnuję i reguluje etefonem dokłosie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9024
5 minut temu, dunda92 napisał:

Agrifirm LRA, pszenica 730netto. Reszta w dalszym ciągu wstrzymana. 

781netto dla ryczałtowca z tego co dziś widziałem , 🤔

Mirpasz bierze pszenżyto ponoć po 680netto jak znajdę czas będę coś wiózł znajomemu w tym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dunda92    32
2 godziny temu, GRZES1545 napisał:

781netto dla ryczałtowca z tego co dziś widziałem , 🤔

Mirpasz bierze pszenżyto ponoć po 680netto jak znajdę czas będę coś wiózł znajomemu w tym tygodniu.

730zl x 1,07% = 781,1

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4129

Na Podkarpaciu "Oszukana Wieś  " dołączyła do protestujących transportowców  !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    67
17 minut temu, magtom36 napisał:

Panowie czy z pszenica może być jeszcze gorzej????

Można się wszystkiego spodziewać w tym kraju a po nowym roku zobaczymy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2473
19 minut temu, magtom36 napisał:

Panowie czy z pszenica może być jeszcze gorzej????

Jak to mówią , nie ma tak żle żeby nie mogło być jeszcze gorzej , i w drugą stronę tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj