Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
miwigos    3528

Zwierzęta zutylizują , soje GMO wszyscy jedzą od dawna, wszędzie widzicie podstep i machloje ,chyba sami tak robicie i sie nakręcacie

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86
1 godzinę temu, yacenty napisał:

kiedy jechałeś? może ja nie jestem na bieżąco ale ostatnio ode mnie chcieli

Ostatni raz byłem w najgłębszej kowidiozie na początku 2021.Wracałem chyba z Rzymu. Bardzo często też jeździliśmy z firmy do Zurychu na lotnisko i zawsze na dowód osobisty. Pozwoliłem sobie w tamtym czasie pozwiedzać ichniejsze sklepy, gdzie byłem pod wrażeniem, że jest tam 70% produktów szwajcarskich. Co do przekraczania granicy z towarem to jest niezła jazda. Na granicy tam nie ma zmiłuj, chodzisz od okienka do okienka i nie ma siły na to by tam jakieś zboże z krainy U wjechało. Miałem taką dobrą robotę to mi się do rolnictwa z powrotem zachciało.

19 minut temu, PawelWlkp napisał:

Nie pisz w liczbie mnogiej bo to wciąż jeden gość te teorie spiskowe wstawia.

Używasz takiego terminu "teorie spiskowe". Masz wiedzę chociaż kiedy to pojęcie zadebiutowało i kto je wprowadził po raz pierwszy do obiegu? "Tylko małe sekrety muszą być strzeżone. Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej."

  • Like 1

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335

Co by nie było do nawozów, do pszenicy i do rzepaku kasę mam na koncie. Pieniędzy fura aż nie wiem co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Żółkiewka 750 brutto pszenica paszowa , 1/4 wywieziona, niektóre skupy w okolicy - 20 w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500
5 godzin temu, yacenty napisał:

kiedy jechałeś? może ja nie jestem na bieżąco ale ostatnio ode mnie chcieli

Potocznie niemcy, holendrzy, szwajcarzy na dowód osobisty mówią passport.

3 godziny temu, miszka16 napisał:

Ostatni raz byłem w najgłębszej kowidiozie na początku 2021.Wracałem chyba z Rzymu. Bardzo często też jeździliśmy z firmy do Zurychu na lotnisko i zawsze na dowód osobisty. Pozwoliłem sobie w tamtym czasie pozwiedzać ichniejsze sklepy, gdzie byłem pod wrażeniem, że jest tam 70% produktów szwajcarskich. Co do przekraczania granicy z towarem to jest niezła jazda. Na granicy tam nie ma zmiłuj, chodzisz od okienka do okienka i nie ma siły na to by tam jakieś zboże z krainy U wjechało. Miałem taką dobrą robotę to mi się do rolnictwa z powrotem zachciało.

Jest możliwość wwozu towaru jak wszędzie, aby odprawa była na papierku, zgłoszenia i pieczątki z agencji celnych. Wiadomo, że przez słupa. Jak klient płaci i chce towar to czego ma się mu odmawiać zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1269
6 godzin temu, marks50 napisał:

Po cichutku budowana jest afera podmiany zbóż Polskiego na ukraińskie głównie chodzi o kukurydzę . Telusik chce kupić niby kukurydzę od rolników przez KGS ale po co ??? Bedą z niej robić cukier ?? Raczej nie . Może pasze będą robić w cukrowni ? no też nie . Zachodzi duże prawdopodobieństwo że zechcą ją niby wyeksportować do Chin , niby się tylko cieszyć ale ten handelek ma podwójne dno po pojedzie ona jako ukraińska czyli na umowie ukraińskiej . Znów ktoś powie a co za różnica , aby sprzedać ale niestety to będzie tylko podmiana kukurydzy . Naszą wywiozą jako ukraińska a w zamian przywiozą ukraińską w miejsce polskiej która już w świat nie pojedzie bo tego ukraińskiego syfu GMO nikt nie chce . Zwiozą to do Polski i potem państwo tylko będzie dotować jego utylizację . Tak więc zakaz importu z ukrainy może być ale nikt nie zastanawia się że będzie tranzyt z podmiana zboża . Polacy będą truci syfem z ukrainy którego nawet nie chcą chińczycy. Zobaczymy jak sprawy się potoczą .

Miszczó, Ty jesteś niesamowity, a to co piszesz, to nie teorie spiskowe, a teorie z dvpy wzięte

  • Haha 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    27

Prawdopodobnie temat już poruszany wielokrotnie. Sprzedajecie przed wyborami? U mnie 700 brutto. Wyjdzie po kosztach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5033
7 godzin temu, marks50 napisał:

Po cichutku budowana jest afera podmiany zbóż Polskiego na ukraińskie głównie chodzi o kukurydzę . Telusik chce kupić niby kukurydzę od rolników przez KGS ale po co ??? Bedą z niej robić cukier ?? Raczej nie 

Nie powiem, że się orientuję gdzie kto co produkuje, ale z kukurydzy się robi syrop glukozowofruktozowy. Tylko się nie orientuje gdzie to produkują. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    147

jebło dziś na giełdzie w US , zapasy duże po raporcie ,nie ma pewnie komu sprzedawać w tych cenach , jeszcze dolar do góry

Screenshot_2023-09-29-21-27-38-87_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Edytowano przez theta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Dzisiaj przyszło za kukurydzę i rzepak po 1710 zł do hektara, decyzja jest z 14 września a na początku września przyszło za pszenicę po 3025zł do ha. Nie wierzyłem w te dopłaty i po na mówię kilku osób sprzedałem w ostatniej chwili. Jeszcze  nawozowe. Dodam że dopłaty do ponad 90 ha więc parę groszy jest.

Niech żyje Jarek !!🍾🎉🎆💶💰💵😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    147

te dopłaty się nie należały wszyscy powinni ud***ć , tak jak w prywatnym biznesie tam nikt  nikomu nie pomoże  PS i teraz wszyscy cicho siedzą , strajkować się nie chce jak pszenica po 700 , ciekawe co by się działo jakby UA waliła pszenicą drzwiami i oknami

Edytowano przez theta
  • Like 1
  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25634

I to jest gospodarka centralnie sterowana🤣🤣🤣

Teraz będziemy wszyscy oddawać te pieniądze... choć nie wszyscy je dostali. Tak psuje się rynek i ludzi.

  • Like 4
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt8188    130

no niestety to co rzad wyprawia to jest gospodarka sztucznie sterowana to doprowadzi do niezlego krachu. koniec koncow wyplacili mi praktycznie wszystkie  doplaty jakie byly do zboz rzepaku pszenicy nawozu na 70 h.z jednej strony sie czlowiek cieszy i koszta ma zalatwione do wiosny. jedak zle to wszystko widze

  • Like 2
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335

U mnie paszówka 750 brutto sam skupujący mówi że nie ma na co obniżek robić, 700 dla RR to jest poniżej godności i sam przyznał że będzie starał się za wszelką cenę utrzymać te 750  żeby nie stracić klientów.

Problem jest taki że teraz każdy kasę dostanie, później dopłaty bezpośrednie i do lutego może towar trzymać,  to może zgubić wielu rolników czuje że w listopadzie trzeba wypchnąć towar.

Edytowano przez Michał88
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25634
1 godzinę temu, Michał88 napisał:

... sam przyznał że będzie starał się za wszelką cenę utrzymać te 750  żeby nie stracić klientów.

 

To jest biznes. Mówić sobie może.

Jak nie będzie miał zarobku to przecież nie będzie dokładał chłopu by klienta nie stracić.

Nie startuje czasem na posła? Bo to co powiedział pod kampanię pasuje😁

Dwa dni temu byłem na skupie, zapytałem rolnika ile dostał - paszowa 680 brutto

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Jak mówił, że będzie utrzymywał 750, tzn że sprzedaje to dalej drożej i i tak na tym zarabia. Może mniej niż by mógł, ale pewnie cenę nadrobi skala. Nikt nie będzie dla czyjegoś dobra dokładał do interesu. 

U mnie różnie ludzie robią, ale z tego co rozmawiałem, to większość trzyma zboża. Handlarz, dla którego sprzedawałem, raczej opróżnia magazyny. W poprzednich latach hale pootwierane, na dworze jeszcze leżało zboże,  a w tym pusciutko, dużo wozi bezpośrednio od rolnika ja sprzedaż. Mówił, że na tamtym sezonie na przytrzymaniu pszenicy o rzepaku stracił 3banki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
5 godzin temu, Agrest napisał:

To jest biznes. Mówić sobie może.

Jak nie będzie miał zarobku to przecież nie będzie dokładał chłopu by klienta nie stracić.

Nie startuje czasem na posła? Bo to co powiedział pod kampanię pasuje😁

Dwa dni temu byłem na skupie, zapytałem rolnika ile dostał - paszowa 680 brutto

LRA 740 netto paszowa. I nikt na posła nie statruje bo właściciel skupu Holender 😎

23 godziny temu, Michał88 napisał:

Co by nie było do nawozów, do pszenicy i do rzepaku kasę mam na koncie. Pieniędzy fura aż nie wiem co robić.

I ludzie narzekają że  bieda, jak źle.  A pod marketami pełno  samochodów  ,paliwa na zapas kupują kolejki na stacjach, nawozy podobnie, dzierżawy dobierają nie patrzą na inflacje😎

Edytowano przez GRZES1545
Litera
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SW1    13
23 godziny temu, cris10 napisał:

Żółkiewka 750 brutto pszenica paszowa , 1/4 wywieziona, niektóre skupy w okolicy - 20 w dół

U kogo ta cena? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj