Polecane posty

Damianek20    2025
Dnia 10.09.2023 o 19:55, skywalker89 napisał:

Masz chyba przenawozone pole że ledwo 70t przebijasz.. wystarczyłoby z 200kg polifoski i 100kg soli, chybaze mówimy o 5-6klasie to się nie znam 

Zawartość fosforu mam zawsze ok ale mimo że daje sporo soli pod burak i obornik to wraz wynik wychodzi średnia zawartość 🤷 a burak potrzebuje bardzo dużo potasu 

Mam średnio 2-4 mix a koło domu mam 1 klasę. 

18 minut temu, fendt8188 napisał:

z tego co mowia w mediach to od poniedizlaku ruszyly wyplaty doplat nawozowych.a o pszenzycie i rzepaku nic nie slychac

Dopłata za zboże przyszła mi za nawóz i rzepak nic. 

Po co mówić coś co jest nie wygodne jak zboże do nas jedzie a nawozy w zatrważającym tempie wyjeżdżają nawet i węgiel, mam nadzieję że to ten z importu nie nasz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
12 godzin temu, PawelWlkp napisał:

Z tym KRUS to faktycznie.  Ostatnio remont łazienki i przy kawie się pytam majstra czy jakiś kwit na tą robotę wystawi. A on że nie bo na KRUS jest. Kuzwa kasuje 1000 za dzień roboty A właściwie pół i jeszcze na krus sie smyka. Aż mi się zagotowało. I mi nie piedolic ze pis zus podnosi i takie tam. Bo żeby dwoma dniowkami zus opłacić to tak dobrze nigdy te fachury nie mieli A i tak nie płacą. 

Pszenica paszowa Adros (Borowski) 760

a nie wiesz jak ma kuku mokrą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    258

Jaka cena pszenicy okolice Mircza?

Coś jeszcze takiego znalazłem.

Idzie "promocja" w Orlenie na ON, ale czy na stacjach?

 

image.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

na shellu dziś 6.16 brutto, a w zeszły wtorek w hurtowni było 6.8 :P przy 1500l B7, pszenica paszowa u nas 590


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziadek1187    207

 Ja jak patrze na tą politykę to zastanawiam się ,czy Premier to idiota ,czy robi z chłopków idiotów .Rok temu to zła Unia według premiera kazała nam importować Ukraińskie zborze i Rząd Polski nic z tym nie mógł zrobić przy cenie w kraju 150zł .Dziś przy cenie 65 zł ten sam rząd wbrew rzadą Uni wprowadza zakaz importu zboża do Polski ,wywołując kolejną wojnę .Tylko głupi chłopek może głosować na taki rząd

  • Like 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25658
25 minut temu, yacenty napisał:

 pszenica paszowa u nas 590

Yyy, to nie błąd?

Pszenżyto po 620 puszczam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3216

A nie słyszałeś że od myszy po cesarza każdy żyje z gospodarza,wykończo rolników i z kąd będzie kasa na to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Strongman napisał:

gospodarza,wykończo rolników i z kąd będzie kasa na to wszystko.

Nie Ty to chyba nie masz się o co martwić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    336
10 minut temu, Strongman napisał:

A nie słyszałeś że od myszy po cesarza każdy żyje z gospodarza,wykończo rolników i z kąd będzie kasa na to wszystko.

w średniowieczu może i tak. 

rolnictwo, leśnictwo i rybołówstwo generuje 1,6% PKB UE

jest bieda z pracownikami to tym bardziej trzeba wymuszać zmiany w rolnictwie, zostanie 300k rolników a reszta się przebranżowi, lepiej dla przemysłu i usług, lepiej dla rolników którzy wytrzymają te zmiany i się rozwiną, a nie kurczowo się ojcowizny trzymają na 5 czy 15 hektarowych patyrkach, a to u nas 75% rolników

 

Edytowano przez Takeda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
Agrest napisał:

25 minut temu, yacenty napisał:

 pszenica paszowa u nas 590

Yyy, to nie błąd?

Pszenżyto po 620 puszczam

słownie pięćset dziewięćdziesiąt


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25658

To już kompletne dno.

Jęczmień 650 netto mi daje i teraz myślę czy też nie pchnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
Agrest napisał:

To już kompletne dno.

Jęczmień 650 netto mi daje i teraz myślę czy też nie pchnąć

jęczmień zależnie od punktu 580-600


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2431

Dziś cały dzień politycy mówili o tym że nas obronią itp, itd a Wy takie ceny piszecie 😂

Za dezinformację bodajże 8 lat teraz 😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3216

Każdy ma swój rozum i zrobi jak chce ,bo niektórzy mają kredyty i muszą oddać za darmo.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3216

Ale za to jak postawili kurnik za 2 bańki a teraz z 6 czy kupili ciongnik to i tak wygrali i teraz mogą sprzedawać tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1313
8 godzin temu, Dziadek1187 napisał:

 Ja jak patrze na tą politykę to zastanawiam się ,czy Premier to idiota ,czy robi z chłopków idiotów .Rok temu to zła Unia według premiera kazała nam importować Ukraińskie zborze i Rząd Polski nic z tym nie mógł zrobić przy cenie w kraju 150zł .Dziś przy cenie 65 zł ten sam rząd wbrew rzadą Uni wprowadza zakaz importu zboża do Polski ,wywołując kolejną wojnę .Tylko głupi chłopek może głosować na taki rząd

Tak działa magia wyborów, teraz obiecamy ,trochę damy ,a potem zabierzemy z procentem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3488

https://www.radioplus.pl/wiadomosci/robert-telus-w-sednie-sprawy-bruksela-chce-zdestabilizowac-sytuacje-w-polsce-aa-mku9-obXL-N7z4.html

Ci nieudacznicy nawet się nie kryją że chcą dokopać rolnikom takie warunki postawił Telus UE :Postawiliśmy w nim trzy bardzo ważne rzeczy: przedłużenie, dopłaty do tranzytu - żeby budować prawdziwe korytarze - i lista elastyczna

Czyli nie zakaz tylko przedłużenie na chwilę , na po wyborach . Dopłacić do tranzytu ukraińcom by oligarchowie nie zbiednieli i mieli zachętę do wwozu zbóż do UE a tym samym wyprzeć polskich rolników . I trzecie elastyczna linia by móc manipulować rynkiem . To chce zrobić PiS oni się martwią jak dopłacić do ukraińskiego rynku :) 

Edytowano przez marks50
  • Like 2
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8986
40 minut temu, marek1977 napisał:

Tak działa magia wyborów, teraz obiecamy ,trochę damy ,a potem zabierzemy z procentem.

Tak było  od zawsze.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726
11 godzin temu, Bolek96 napisał:

a nie wiesz jak ma kuku mokrą ?

Nie kupował jeszcze w tamtym tygodniu. W tym chyba jeszcze też skupu Nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7592
11 godzin temu, yacenty napisał:

na shellu dziś 6.16 brutto, a w zeszły wtorek w hurtowni było 6.8 :P przy 1500l B7, pszenica paszowa u nas 590

W 2022 roku wpłynęło ponad 130 000 ankiet w których kierowcy wskazali, że najlepsze paliwo jest na Orlenie. Drugie miejsce zajął koncern BP, a trzecie – Circle K. Poza podium znalazł się Shell (4 miejsce) oraz Moya (5 pozycja).

Warto wiedzieć też, że stacja Shell niemal w połowie. czerpie z lokalnych rynków, ponieważ jej paliwo. pochodzi przede wszystkim z Płocka lub Gdańska.

najdroższe paliwa czy na pewno jest tak najlepsze ?. 

To jak Panie i panowie po wyborach ceny zbóż dotkną mułu po 500 zł . tak na 7 lat .

 

Edytowano przez galan99
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj