Polecane posty

Maniekkkk    183

A tu ciągle to samo......

Gdzie w Polskim prawie lub konstytucji jest napisane że każdy nieudacznik ma mieć zagwarantowane dochody z gospodarstwa, produkcja rolna jest taką samą działalnością jak każda inna, jest ryzyko jest zabawa......

A jeśli jesteś jeden z drugim pod kreską to oddaj tą ziemię w dzierżawę lub sprzedaj i idź do jakiejś roboty, bez żadnego problemu znajdziecie robotę przy świniach lub krowach za minimum 5 tysięcy miesięcznie

Na 100% w najbliższej okolicy macie wielu takich którzy chętnie zaopiekują się waszą ziemią.

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2333
1 godzinę temu, APPACZ1 napisał:

u sory gostku ale u mnie max w tamtym roku to było 1650 przez pare dni a 1200 to była dobra cena w żniwa i lekko po żniwach cena była w granicach 700+ więc nie pier...

Niech będzie 1650 to czemu siedziałeś cicho i szczerzyłeś zęby jak średnia u KOWR była mniejsza??? Kij ma w końce czaisz baze? 

Nabiłeś czynszu a teraz bieda. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    294

300 godzin na 30ha to robię rocznie ciągnikiem 80koni, a może i to nie. ale prędzej czy później kupię jakieś 150 koni bo nie o to w życiu chodzi, żeby się kręcić po polu tygodniami. etat, rodzina, i przestaje chodzić tylko o wygodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2333
59 minut temu, STIG13 napisał:

W żniwa co się nie mieściło sprzedawałem na paszę ponad 1400 netto więc bez przesady

W żniwa miałem też taniej bo 1600, ale zima po 1800 oczywiście jakościową. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7757
3 minuty temu, Maniekkkk napisał:

A tu ciągle to samo......

Gdzie w Polskim prawie lub konstytucji jest napisane że każdy nieudacznik ma mieć zagwarantowane dochody z gospodarstwa, produkcja rolna jest taką samą działalnością jak każda inna, jest ryzyko jest zabawa......

A jeśli jesteś jeden z drugim pod kreską to oddaj tą ziemię w dzierżawę lub sprzedaj i idź do jakiejś roboty, bez żadnego problemu znajdziecie robotę przy świniach lub krowach za minimum 5 tysięcy miesięcznie

Na 100% w najbliższej okolicy macie wielu takich którzy chętnie zaopiekują się waszą ziemią.

Na 100% w najbliższej okolicy macie wielu takich którzy chętnie zaopiekują się waszą ziemią.

Zaopiekować to się mogą za odpowiednią zapłatą za 1 ha 3 tyś + od dana dopłata i niech  gospodarzą .

Pszenica 900 zł brutto i wiozą jak szaleni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    927
6 minut temu, Łukaszek napisał:

Odrobina ekonomi i zdrowego myślenia by nie zaszkodziła. Ciekawe kiedy nowy  zestaw uprawowo siewny się zwróci na 20 ha ? To że sąsiad ma zestaw uprawowy i ciągnik 150 km na 50 ha to nie oznacza że u Cb na 20 też to się będzie kalkulować .

No zawsze to lepiej ręką rozrzucić i broną lekką zaciągnąć😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1191
4 minuty temu, Zigi94 napisał:

300 godzin na 30ha to robię rocznie ciągnikiem 80koni, a może i to nie. ale prędzej czy później kupię jakieś 150 koni bo nie o to w życiu chodzi, żeby się kręcić po polu tygodniami. etat, rodzina, i przestaje chodzić tylko o wygodę

Ile zaoszczędzisz dwa dni w roku robiąc szybciej i większym ciągnikiem w porównaniu do 80 km ?

3 minuty temu, galan99 napisał:

Na 100% w najbliższej okolicy macie wielu takich którzy chętnie zaopiekują się waszą ziemią.

Zaopiekować to się mogą za odpowiednią zapłatą za 1 ha 3 tyś + od dana dopłata i niech  gospodarzą .

Pszenica 900 zł brutto i wiozą jak szaleni .

Gdzie taka cena ?

3 minuty temu, STIG13 napisał:

No zawsze to lepiej ręką rozrzucić i broną lekką zaciągnąć😂

Dokładnie 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    294

więcej. w tej chwili zasiać rzepak 10ha to się pierdziele 3 dni, muszę brać urlop. a tak jeden wieczór trzybelkowcem, drugi wieczór siew agregatem uprawowo siewnym i finito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2500
3 minuty temu, Łukaszek napisał:

Odrobina ekonomi i zdrowego myślenia by nie zaszkodziła. Ciekawe kiedy nowy  zestaw uprawowo siewny się zwróci na 20 ha ? To że sąsiad ma zestaw uprawowy i ciągnik 150 km na 50 ha to nie oznacza że u Cb na 20 też to się będzie kalkulować .

No właśnie , nie zaszkodziła by , bo nikt nie pisze o nowym zestawie uprawowo siewnym , więc nie wiem skąd żeś z tym tak wyjechał , zresztą ja na 30ha sieję uprawowo siewnym od 2010 roku używką , a teraz wymieniam na nowy siewnik KUHN INTEGRA  + używaną bronę KUHN , i nie patrzę czy mi ktoś taki jak ty mówi czy mi się będzie to kalkulować ,czy nie , bo jak by mi się nie kalkulowało to by mnie na to po prostu nie było stać 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1191
4 minuty temu, mysza103 napisał:

No właśnie , nie zaszkodziła by , bo nikt nie pisze o nowym zestawie uprawowo siewnym , więc nie wiem skąd żeś z tym tak wyjechał , zresztą ja na 30ha sieję uprawowo siewnym od 2010 roku używką , a teraz wymieniam na nowy siewnik KUHN INTEGRA  + używaną bronę KUHN , i nie patrzę czy mi ktoś taki jak ty mówi czy mi się będzie to kalkulować ,czy nie , bo jak by mi się nie kalkulowało to by mnie na to po prostu nie było stać 

Napisał to w kontekście poprzedniego postu o tym że agencja przydziela 150 km na 30 ha i odniosłem się do nowego sprzętu bo raczej na MR starego nie kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1872

Wtorkowa propozycja

Pszenica 14% 1390 paszowa 1250 rzepak 2600 netto, Pomorskie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korbol    85
6 minut temu, Pigmei napisał:

Wtorkowa propozycja

Pszenica 14% 1390

 

no, na takie ceny z 13tką z przodu czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7757

Była cena o wiele lepsza i nie trzeba  było czekać .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    1019

Ja w żniwa sprzedał po 1400zł brutto i zostało mi tylko około 400kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38
46 minut temu, Pigmei napisał:

Wtorkowa propozycja

Pszenica 14% 1390 paszowa 1250 rzepak 2600 netto, Pomorskie.

 

To cena w porcie? Ile taka sama pszenica z odbiorem w południowej wielkopolsce? Okolice jarocina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 godzin temu, Damianek20 napisał:

To nie musisz rozliczyć nic z młodego rolnika ? 

A z małej modernizacji chyba musiałeś wstawić co kupisz za jej część . 

Case ih farmall 95 jeszcze w miarę przstepny cenowo jest bo około 187 tys netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGROTOM    50
Dnia 15.02.2023 o 10:48, Maniekkkk napisał:

Nie będę wam podawał własnych wyliczeń prowadzonych przez księgową bo dla was będą abstrakcją , ale podam wam przykład kolegi który nawet nie ma własnych maszyn , od siewu do zbioru wszystko jest robione przez firmę zewnętrzną.

Podatek 154

Orka 350

Gnojowica z rozlaniem aplikatorem 40 tyś/ha 1050

Siew kukurydzy połączony z uprawą,nasiona +siew 620

Oprysk 350

Zbiór 550

Odbiór ziarna 7 zł z kilometra w tym przypadku 870

Plon średni z 42ha 14.3 tony 

Cena uzyskana w wyniku negocjacji firma Sz..t 1040+VAT 

Dochodzi jeszcze dopłata do ha 

Tak więc jeśli dokładacie to dajcie sobie spokój z polem i zacznijcie pokazywać gołą d.pę na tik toku 

 

 

 

 

 

 

Tylko że  nie każdy ma medialną d*pę. A jak czegoś jest za dużo na rynku to cena leci. Ja osobiście miałem niecałe 600 netto za kukurydzę  plon był przybliżony. To co mam sobie koszty zaniżyć żeby  poczuć się lepiej. Ogólny rozwój w rolnictwie liczy się według  dłuższego okresu jak rok  i nie powiem jeszcze jest na plus. Ale to nie powód że jak coś się strzałem udało żeby nie widzieć zagrożenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1875
3 godziny temu, driver24 napisał:

To jak w takim razie wytłumaczyć, że te duże podmioty paszowe były w stanie zapłacić za pszenicę paszowa w maju ubiegłego roku 1700-1800 netto, a była to wtedy cena rynkowa. Podobnie po żniwach na początku listopada potrafili zapłacić 1600zl netto. 

Zgadzam się firmy paszowe skorzystaly z okazji i zaopatrzyły się z importu, a furtkę otworzył i dał takie możliwości polski rząd. 

W maju była pełna panika i pisanie bzdur typu że Rosjanie palą wszystko do gołej ziemi  ,cena w portach w basenie Morza Czarnego dochodziła do 390$/t za 12,5% białka, teraz co najważniejsze gdzieś w okolicach 15.08 ta cena gwałtownie spadła do ok 310$ t u nas dalej trwało oczekiwanie na 2 tys , a tym czasem Rosja razem z Ukrainą opanowała dotychczasowe rynki zbytu Unii, plus zasypały jeszcze niektóre unijne rynki i w ten sposób zostalismy z ,,ręką w nocniku'', tym bardziej że w Polsce praktycznie padła produkcja trzody chlewnej, drób też w sumie ma się nie najlepiej[ptasia grypa,energia], także krajowego zboża zboża po poprzednim sezonie też sporo zostalo. Nasze porty też mają ograniczone moce ok 8mln t w sezonie, jesli w to jeszcze wchodzi ukraińskie zboże no to wiadomo co bedzie się działo na krajowym rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROLEK7211    41
2 godziny temu, Maniekkkk napisał:

A tu ciągle to samo......

Gdzie w Polskim prawie lub konstytucji jest napisane że każdy nieudacznik ma mieć zagwarantowane dochody z gospodarstwa, produkcja rolna jest taką samą działalnością jak każda inna, jest ryzyko jest zabawa......

A jeśli jesteś jeden z drugim pod kreską to oddaj tą ziemię w dzierżawę lub sprzedaj i idź do jakiejś roboty, bez żadnego problemu znajdziecie robotę przy świniach lub krowach za minimum 5 tysięcy miesięcznie

Na 100% w najbliższej okolicy macie wielu takich którzy chętnie zaopiekują się waszą ziemią.

 

Edytowano przez KAROLEK7211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393
2 godziny temu, STIG13 napisał:

No zawsze to lepiej ręką rozrzucić i broną lekką zaciągnąć😂

Non tille będzie szybciej taż władza świata dąży do rolnictwa regeratywnego 😂gdybym miał gliniasta ziemię nawet bym nie myślał o większym ciągniku tylko o doborze odpowiednich maszyn pod ten sprzęt co jest 😂 labunski czarnoziem coraz bardziej mnie męczy w życiu 

 

2 godziny temu, Łukaszek napisał:

Ile zaoszczędzisz dwa dni w roku robiąc szybciej i większym ciągnikiem w porównaniu do 80 km

Z 30 min na orce z 10/15 min na uprawie siew z 10 min aktywnym też szybko nie pójdzie ile zarobisz na tym etacie w dwa dni czy trzy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APPACZ1    17
6 minut temu, GucioJUMZ napisał:

Non tille będzie szybciej taż władza świata dąży do rolnictwa regeratywnego 😂gdybym miał gliniasta ziemię nawet bym nie myślał o większym ciągniku tylko o doborze odpowiednich maszyn pod ten sprzęt co jest 😂 labunski czarnoziem coraz bardziej mnie męczy w życiu 

 

Z 30 min na orce z 10/15 min na uprawie siew z 10 min aktywnym też szybko nie pójdzie ile zarobisz na tym etacie w dwa dni czy trzy 

przelicznik powinien być 1km na 1ha ur tak uczyli na przełomie wieków w szkołach rolniczych czyli c-330 30 ha miał obsługiwać 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj