Gość

Polityka okiem rolnika 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomasz0611    5637
Przed chwilą, gregor1284 napisał:

Ale dlaczego Ty nie potrafisz w sposób cywilizowany rozmawiać tylko posuwasz się odrazu do ubliżania. Jeśli masz jakieś argumenty przeciwko moim argumentom to zapraszam do rozmowy. 

Placek taki jest, jak nie ma argumentu to wyzywa, na mnie sobie umyślił jakiegoś rogacza ...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14276
6 minut temu, mirro napisał:

Budowanie odbiorców nie jest proste. 

Zgadzam się ale jak masz jakoś to w pewnym momencie odbiorca zaczyna szukać Ciebie a nie Ty jego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6486
1 minutę temu, gregor1284 napisał:

Zgadzam się ale jak masz jakoś to w pewnym momencie odbiorca zaczyna szukać Ciebie a nie Ty jego 

Nie jestem pewien czy chcę aby wszyscy mnie szukali.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14276
4 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

Każdy będzie płakał, że jego towar to za tanio sprzedali, i że on to by drożej sprzedał, i jeszcze jakieś składki na grupę chcą, taki mamy naród ...

Bardzo proste. Jeśli by sprzedał drożej to może on powinien pełnić funkcję prezesa? Ździsiek daj nam tego odbiorcę i jak wspolpraca się uda w dłuższym okresie to zostaniesz prezesem. Nikt na siłę nie trzyma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5637
Napisano (edytowany)
2 minuty temu, mirro napisał:

Nie jestem pewien czy chcę aby wszyscy mnie szukali.

To zależy jaki towar im sprzedałeś xD Jak dobry to niech szukają, a jak wcisnąłeś im coś trefnego to lepiej niech nie mają pamięci do ludzi xD 

2 minuty temu, gregor1284 napisał:

Bardzo proste. Jeśli by sprzedał drożej to może on powinien pełnić funkcję prezesa? Ździsiek daj nam tego odbiorcę i jak wspolpraca się uda w dłuższym okresie to zostaniesz prezesem. Nikt na siłę nie trzyma 

To tak nie działa panie kochany, On by drożej sprzedał, ale On nie chce być prezesem bo wtedy by się okazało, że to tylko taka gadka a jak przyjdzie co do czego, to się okaże, jak to Ziobro mówił, że to "fujara" czy jakoś tak xD 

Dlatego ja nie chcę żadnych grup producenckich, po ile sprzedam swój towar to po tyle sprzedam, a jak sprzedam za tanio to będę mógł mieć pretensje tylko do siebie.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14276
4 minuty temu, mirro napisał:

Chcą mieć wgląd we wszystko w grupie. Pamiętam jak w jednej chcieli dostępności do listy ( najlepiej jakby wisiała na dużej tablicy przy bramie) odbiorców. Pewne sprawy sa tajemnicą handlową firmy a tego zrozumieć nie mogli. Nalegali na kwit do łapy.

Jeśli grupa ma zbyt ma większe partie towaru to nawet gdyby taki mały karaluch się dowiedział gdzie to idzie to co on sam może? Gdyby to jednak była spółdzielnia nie tylko z nazwy to jak najbardziej powinno to być transparentne dla każdego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6486
Przed chwilą, Tomasz0611 napisał:

To zależy jaki towar im sprzedałeś xD

Raczej w branży wieści szybko się roznoszą i taki numer mógłbym zrobić tylko raz, Ale też zbieram sam informacje na temat komu lepiej duzo towaru nie dawac, bo i tak nie zapłaci. Dlatego nie na wszystkie telefony oczekuję.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14276
6 minut temu, Tomasz0611 napisał:

I po co mi to, ktoś mi wstawi towar nie nadający cię do handlu, na dnie łubianki śmieci zamiast truskawki i potem ja będę za to odpowiadał przed kontrahentem. A jak sprzedaję swoje, to wiem co mam i ile to jest warte. Nieraz mi nie chcą płacić tyle co chcę, na jeden dzień znikają, a następnego dnia przed południem telefon czy bym im towaru nie przygotował, bo wczoraj kupili takie siano, że się do handlu nie nadawało ...

No dlatego pisałem że już w pogodzie chyba o tym dyskutowaliśmy. Wszystko można wyegzekwować a w tym przypadku raczej po cenie z poprzedniego odbioru już nie sprzedałeś tylko podniosłeś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5637
Przed chwilą, mirro napisał:

Raczej w branży wieści szybko się roznoszą i taki numer mógłbym zrobić tylko raz, Ale też zbieram sam informacje na temat komu lepiej duzo towaru nie dawac, bo i tak nie zapłaci. Dlatego nie na wszystkie telefony oczekuję.

A to u mnie jest inaczej, pewnie dlatego, że ja tylko drobny producent truskawki, w rozliczeniu funkcjonują tylko dwie formy, albo gotówka, albo przelew natychmiastowy w czasie załadunku towaru ;) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6486
2 minuty temu, gregor1284 napisał:

Jeśli grupa ma zbyt ma większe partie towaru to nawet gdyby taki mały karaluch się dowiedział gdzie to idzie to co on sam może?

No te karaluch czasem właśnie są białym wywiadem, albo koniem trojańskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14276
7 minut temu, mirro napisał:

Zaraz po tym jak najlepszy towar sam opchnął na giełdzie a do grupy przywiózł resztę.

Przecież tam ktoś też odpowiada za odbior tego towaru, nie wysypisko że wysypie i odjeżdża 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5637
Przed chwilą, gregor1284 napisał:

No dlatego pisałem że już w pogodzie chyba o tym dyskutowaliśmy. Wszystko można wyegzekwować a w tym przypadku raczej po cenie z poprzedniego odbioru już nie sprzedałeś tylko podniosłeś 

Nie, po takiej akcji mam już klienta do końca sezonu, jak raz umoczy na towarze to później już mu nie w głowie szukanie po innych ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14276
8 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Placek taki jest, jak nie ma argumentu to wyzywa, na mnie sobie umyślił jakiegoś rogacza ...

Tacy ludzie najczęściej używają określeń których się boją że ktoś w ich kierunku je wypowie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6486
1 minutę temu, Tomasz0611 napisał:

tylko dwie formy, albo gotówka, albo przelew natychmiastowy w czasie załadunku towaru ;) 

O dziwo firmy  niepolskie z reguły przedpłacaja za towar, Natomiast polskie to już problem na spory wykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5637
Przed chwilą, gregor1284 napisał:

Tacy ludzie najczęściej używają określeń których się boją że ktoś w ich kierunku je wypowie 

A może, baba nim w domu pomiata, to może i poszukała sobie prawdziwego mężczyzny 🤭 Ale mi to obojętne, jego życie, jego sprawy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6486
2 minuty temu, gregor1284 napisał:

Przecież tam ktoś też odpowiada za odbior tego towaru, nie wysypisko że wysypie i odjeżdża 

To też jest problem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5637
1 minutę temu, mirro napisał:

O dziwo firmy  niepolskie z reguły przedpłacaja za towar, Natomiast polskie to już problem na spory wykład.

Ja tam przedpłaty nie lubię, najbardziej mi odpowiada jak ktoś obejrzy sobie towar i dopiero wtedy mi zapłaci.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14276
8 minut temu, Tomasz0611 napisał:

To zależy jaki towar im sprzedałeś xD Jak dobry to niech szukają, a jak wcisnąłeś im coś trefnego to lepiej niech nie mają pamięci do ludzi xD 

To tak nie działa panie kochany, On by drożej sprzedał, ale On nie chce być prezesem bo wtedy by się okazało, że to tylko taka gadka a jak przyjdzie co do czego, to się okaże, jak to Ziobro mówił, że to "fujara" czy jakoś tak xD 

Dlatego ja nie chcę żadnych grup producenckich, po ile sprzedam swój towar to po tyle sprzedam, a jak sprzedam za tanio to będę mógł mieć pretensje tylko do siebie.

No jak nie chce się wykazać a gada aby gadać to drugi raz nikt jego gadki pod uwagę brał nie będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5637
Napisano (edytowany)
1 minutę temu, gregor1284 napisał:

No jak nie chce się wykazać a gada aby gadać to drugi raz nikt jego gadki pod uwagę brał nie będzie 

Tylko gorzej jak 80% członków grupy tak gada xD Bo jak to ktoś kiedyś powiedział "taki mamy klimat" xD W grupie tak nie powiedzą, ale na giełdzie będą obgadywać grupy do których należą ...

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14276
4 minuty temu, mirro napisał:

No te karaluch czasem właśnie są białym wywiadem, albo koniem trojańskim.

I takich można się pozbyć w równie podły sposób jakim oni operowali 

4 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

Nie, po takiej akcji mam już klienta do końca sezonu, jak raz umoczy na towarze to później już mu nie w głowie szukanie po innych ...

I nie podnosisz mu ceny? Taniej już miał a że się sparzył to powinien coś dorzucić. 

4 minuty temu, mirro napisał:

O dziwo firmy  niepolskie z reguły przedpłacaja za towar, Natomiast polskie to już problem na spory wykład.

No tu pewnie o tą naszą mentalność i brak zaufania chodzi 

4 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

A może, baba nim w domu pomiata, to może i poszukała sobie prawdziwego mężczyzny 🤭 Ale mi to obojętne, jego życie, jego sprawy ...

No tego to nawet nie ukrywał. On jak ta Marysia z poszukiwany poszukiwana 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5637
1 minutę temu, gregor1284 napisał:

I nie podnosisz mu ceny? Taniej już miał a że się sparzył to powinien coś dorzucić. 

Nie, to giełda w Czerwińsku i Warszawie w moim przypadku dyktuje cenę, jak za mocno zaszalejesz to odjedzie, bo 40km ode mnie ma cały plac busów z truskawka do wyboru ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6486
3 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

Ja tam przedpłaty nie lubię, najbardziej mi odpowiada jak ktoś obejrzy sobie towar i dopiero wtedy mi zapłaci.

Jeżeli dla gościa jest zrobione 800 ton towaru to ja tu problemów nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14276
2 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

Tylko gorzej jak 80% członków grupy tak gada xD Bo jak to ktoś kiedyś powiedział "taki mamy klimat" xD 

To jakim cudem oni się w tej grupie znaleźli? Jeśli maja super zbyt i super cenę to jak doszło do tego że jednak połączyli się w tej grupie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5637
Napisano (edytowany)
2 minuty temu, mirro napisał:

Jeżeli dla gościa jest zrobione 800 ton towaru to ja tu problemów nie widzę.

Znaczy, jeżeli wziął partię próbną, wie jak to wygląda i cały towar jest taki sam to ok, ale to nie realia mojej produkcji, u mnie truskawka na początku a na końcu tygodnia może mieć zupełnie inną jakość, wystarczy tydzień upałów, albo dwa duże deszcze w ciągu tygodnia ...

1 minutę temu, gregor1284 napisał:

To jakim cudem oni się w tej grupie znaleźli? Jeśli maja super zbyt i super cenę to jak doszło do tego że jednak połączyli się w tej grupie?

A to się ich spytaj xD Jak ktoś nie narzeka to nie może być Polakiem, taka już nasza natura xD 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6486
1 minutę temu, gregor1284 napisał:

To jakim cudem oni się w tej grupie znaleźli?

Każdy z członków grupy aspiruje na stanowisko prezesa.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Przez tomek1974
      wojna na ukrainie dzień 330 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj