Gość

Polityka okiem rolnika 2023

Polecane posty

racyl    1319

Będzie pszenica po 80zł a malina po 2zł. Liżmy dalej d*py ukraińcom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MonteChristo    1296
Napisano (edytowany)
7 minut temu, racyl napisał:

Będzie pszenica po 80zł a malina po 2zł. Liżmy dalej d*py ukraińcom

A kto ma w tym najwiekszy interesinteres, kto ma z tego najwięcej korzyści

Edytowano przez MonteChristo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3058
36 minut temu, Pafnucy12 napisał:

chyba żartujesz... 😄

zacznij po Polsku pisać...

z deka -tak 120 km i cala polska wschodnia ma mniej. malopolska ,slask i wystarczy..

30 minut temu, Tomasz0611 napisał:

A u nas płasko, to się nie musimy zimy bać tak jak wy xD Aby do garażu mam podjazd 5cm w górę względem podwórka, to chyba jakoś samochodem wjadę xD 

przy takiej pogodzie sa miejsca gdzie samochod sie zostawia na dole i do domow nieraz pare kilometrom na piechote idzie..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dublin    225
38 minut temu, Pafnucy12 napisał:

chyba żartujesz... 😄

zacznij po Polsku pisać...

Tobie nie boli moja dramatyka tobie bolom wysokie sondaże Pana Prezesa Jarosława Kaczyńkiego.


Zamiast lajka oddaj głos na Pana Jarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, jacus napisał:

z deka -tak 120 km i cala polska wschodnia ma mniej. malopolska ,slask i wystarczy..

a ... biedota jakoś zawsze w dzietność szła... 😋

4 minuty temu, Dublin napisał:

Tobie nie boli moja dramatyka

no Twoja dramatyka, jest .... dramatyczna.. 😄

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3159
Napisano (edytowany)
40 minut temu, MonteChristo napisał:

A kto ma w tym najwiekszy interesinteres, kto ma z tego najwięcej korzyści

o to chodzi że w przypadku zaniżonych cen płodów rolnych ani Ukraina nie ma korzyści ani unijni rolnicy ani unijni klienci bo jakoś spadków cen żywności nie widać
korzyści ma wąska grupa handlowców i nawet budżet państwa za wiele tu nie zyskuje bo to głównie szara strefa obniżyła ceny skupu u nas. być może z politycznymi koligacjami ale szara strefa co podatków od marży nie płaci
Co ciekawe to zwróćcie uwagę że Ukraina nie ma takich subwencji rolnych jak kraje unii a mimo to produkt stamtąd jest tańszy i to dużo tańszy i to w czasie wojny.
Nie wiem czy długo wytrzymają tam ten dumping i może tak być że to zachodnie koncerny, dzierżawcy czy jak tam się dogadali z oligarchami ukraińskimi jeszcze przed wojną na eksploatowanie wielotysięcznych latyfundiów i wojna przecież musi negatywnie wpłynąć i na np zbiory w tym roku i mamy akcję ratowania ile się da z zapasów przedwojennych a pewnie nie zdążyli wszystkiego uratować skoro widziałem u Ciebie linka że unia zamraża cła na kolejny rok czy tam zamierza zamrozić

nic tu nie wyrokuję a nawet pojęcia nie mam jak tam jest na prawdę  i tylko tak sobie "głośno piszę" być może bzdury a być może tylko trochę bzdury

przecież muszą się zachodni inwestorzy liczyć z przegraną Ukrainy i na pewno idzie tam na całego wycofywanie kapitału czy co tam się da z Ukrainy i to dozbrajanie ma też i na celu bodaj danie czasu aby jak najwięcej uratować i kacapom w łapy nie wpadło w razie czego albo zwyczajnie nie wyleciało w powietrze z którymś kolejnym nalotem kacapskiego złomu latającego

___________________

no i do mnie śnieg dotarł i sypał, teraz pada i już w śniegu zwijałem kable i nakrywałem polana z palet ale zdążyłem i nawet jeszcze innego próchna posprzątałem tak że dałem sobie w d. na maxa i teraz mam podwójną korzyść bo mam ekstra opał a w piecu po tym wszystkim już nie mam sił rozpalić czyli i mam więcej to na dłużej starczy a i nie zużywam czyli na jeszcze dłużej
no ale nadprogramową kawę zaliczyłem i powoli dociera do mnie że w domu chłodnawo, znaczy receptory ruszają i za jakie pół godziny pewnie rozpalę w piecu... węglem bo mniej roboty z pilnowaniem by nie wygasło :P

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dublin    225
Napisano (edytowany)

Budzet nic nie zyskuje bo jest zerowy vat. A Oni się czepią Pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego, że drogo. Firmy mlekowe też nie winne bo to sieci marketowe one wykorzystują przewagę kontraktowom, ale są i dobre strony  bo inflacja spada efektem domina będzie wszystko spadać i mięso potem będzie spadać, bo krów będzie dużo i drogie jaja też bo ludzie przerzucom się na tanie mięso i będzie ich stać i wszystko będzie dobrze. 

Edytowano przez Dublin

Zamiast lajka oddaj głos na Pana Jarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7621

Dwa kraje łączą swoje wojska. Tak niedługo może postąpić też Polska

Dwa europejskie kraje zdecydowały się na połączenie swych armii, ujednolicenie doktryn i wojskowych przepisów. To pierwszy tego typu przypadek w Europie i wskazówka, co może czekać nas w najbliższych latach. Zdaniem części wojskowych, nie jest to złe wyjście i wkrótce może dotyczyć również Polski. — To nie jest zły kierunek. Żadne państwo, takie jak Polska, Litwa, Łotwa i Estonia nie obroni się samo przed dużym agresorem – ocenia w rozmowie z "Faktem" generał Roman Polko, twórca jednostki GROM.

https://www.fakt.pl/polityka/kraje-lacza-swoje-wojska-polska-moze-polaczyc-armie-z-litwa-i-lotwa/0xp8c06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ty trzeźwy jesteś ? poważnie pytam...

1 minutę temu, Dublin napisał:

Budzet nic nie zyskuje bo jest zerowy ład

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    336
1 minutę temu, Dublin napisał:

Budzet nic nie zyskuje bo jest zerowy ład. A Oni się czepią Pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego, że drogo. Firmy mlekowe też nie winne bo to sieci marketowe one wykorzystują przewagę kontraktowom, ale są i dobre strony  bo inflacja spada efektem domina będzie wszystko spadać i mięso potem będzie spadać, bo krów będzie dużo i drogie jaja też bo ludzie przerzucom się na mięso i będzie ich stać i wszystko będzie dobrze. 

ile ci brakuje by pójść do lekarza, powiedz to może się dorzucę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dublin    225

Zerowy vat na żywność.


Zamiast lajka oddaj głos na Pana Jarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6441

Polski Ład to też chyba wartość zerowa?🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dublin    225
Napisano (edytowany)

Poczytajcie sobie co pisom jak to działa, Pan Prezes nic z tego niema na programy prorodzinne. On chce taniom żywność dla rodzin a ktoś okrada rodziny te.

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.agrofoto.pl/articles/rynek-mleka/a-maliszewska-o-kryzysie-na-rynku-mleka-niesprzedane-mleko-moze-poplynac-parkingami-przed-sklepami/&ved=2ahUKEwiNu8i0ifr8AhWlgP0HHbriBPQQvOMEKAB6BAgUEAE&usg=AOvVaw3TjH-9_PpDCvprcSBPrXpi

Edytowano przez Dublin

Zamiast lajka oddaj głos na Pana Jarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5588
19 minut temu, Dublin napisał:

Budzet nic nie zyskuje bo jest zerowy vat. A Oni się czepią Pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego, że drogo. Firmy mlekowe też nie winne bo to sieci marketowe one wykorzystują przewagę kontraktowom, ale są i dobre strony  bo inflacja spada efektem domina będzie wszystko spadać i mięso potem będzie spadać, bo krów będzie dużo i drogie jaja też bo ludzie przerzucom się na tanie mięso i będzie ich stać i wszystko będzie dobrze. 

Najważniejsze żeby spadało poparcie dla Patologii I Socjalizmu


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5622
49 minut temu, jacus napisał:

przy takiej pogodzie sa miejsca gdzie samochod sie zostawia na dole i do domow nieraz pare kilometrom na piechote idzie..

I ty mówisz że u was cywilizacja xD Trochę śniegu i trzeba po**erdalać na piechotę xD 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3159
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Dwa kraje łączą swoje wojska. Tak niedługo może postąpić też Polska

Dwa europejskie kraje zdecydowały się na połączenie swych armii, ujednolicenie doktryn i wojskowych przepisów. To pierwszy tego typu przypadek w Europie i wskazówka, co może czekać nas w najbliższych latach. Zdaniem części wojskowych, nie jest to złe wyjście i wkrótce może dotyczyć również Polski. — To nie jest zły kierunek. Żadne państwo, takie jak Polska, Litwa, Łotwa i Estonia nie obroni się samo przed dużym agresorem – ocenia w rozmowie z "Faktem" generał Roman Polko, twórca jednostki GROM.

https://www.fakt.pl/polityka/kraje-lacza-swoje-wojska-polska-moze-polaczyc-armie-z-litwa-i-lotwa/0xp8c06

już nie mogłeś dopisać że szkopy z dziurlandią się łączą tylko muszę klikać po jakichś onetach co nie od razu a z pięć przekierowań zanim cały artykuł się otworzy
ten onet se liczy od ilości kliknięć? tylko od kogo se liczy i co im to daje że coraz gorzej tam coś przeczytać żeby się nie naklikać

ależ mi nowum germańcy wymyślili no pionierstwo na skalę jak od szwablandu do ... białorusi z rosją co tam już dawno łukaszenka i siepacze jego tam maszerują jak byle pomietluch w kacapskim mundurze  zarządzi

dla nas niedobrze bo gdzie się nie popatrzy teraz już tylko na trzeciego

u pepików trep prezydenturę wygrał i może by tak tamtędy? tylko jakoś mi to nie pasuje i przeczuwam że z pepikami taki numer nie wyjdzie, no bo przeciw komu? oni z tym Królewcem tylko se takie jaja robią
no ale kacapy za rozgarnięte nie są i gul by im skoczył jak by co xD

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9266
Napisano (edytowany)

znaczy anschluss Holandii ? przeciez to już było z Austrią

a kto będzie następny ? Czechy a potem Słowacja ??

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5102
2 godziny temu, jacus napisał:

slabo znasz historie..

Bo napisałem, że Austriacy i reszta Niemców to to samo, tylko, że od pewnego czasu znaleźli się w innych państwach? My też żyliśmy pod trzema różnymi zaborami, w trzech różnych państwach a narodem byliśmy jednym.   

1 godzinę temu, galan99 napisał:

Dwa kraje łączą swoje wojska. Tak niedługo może postąpić też Polska

Dwa europejskie kraje zdecydowały się na połączenie swych armii, ujednolicenie doktryn i wojskowych przepisów. To pierwszy tego typu przypadek w Europie i wskazówka, co może czekać nas w najbliższych latach. Zdaniem części wojskowych, nie jest to złe wyjście i wkrótce może dotyczyć również Polski. — To nie jest zły kierunek. Żadne państwo, takie jak Polska, Litwa, Łotwa i Estonia nie obroni się samo przed dużym agresorem – ocenia w rozmowie z "Faktem" generał Roman Polko, twórca jednostki GROM.

https://www.fakt.pl/polityka/kraje-lacza-swoje-wojska-polska-moze-polaczyc-armie-z-litwa-i-lotwa/0xp8c06

Takie małe państewka to i tak są bezbronne w razie jakiegoś konfliktu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
10 godzin temu, dysydent napisał:

o to chodzi że w przypadku zaniżonych cen płodów rolnych ani Ukraina nie ma korzyści

Co to znaczy zaniżona cena ? To ile powiny kosztować zboża ? Chcesz powrotu cen przenicy 1,700 zł a rzepaku 4,500 zł ?  Cena mleka w polsce była najwyzsza w europie a i cena bydła była wyzsza niz w niemczech 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319
Napisano (edytowany)
Panie Czarnek, założyłem wczoraj fundację EKIERKA.
W dniu dzisiejszym zakupiłem 142 cyrkle z zamiarem przekazania ich na ręce uczniów. Niestety logistyka i magazynowanie cyrkli nastręcza mi wiele trudności. Dlatego zwracam się z prośbą o dotację. 1 mln zł rozwiąże problem.🤣 
Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, jarecki napisał:

Co to znaczy zaniżona cena ? To ile powiny kosztować zboża ? Chcesz powrotu cen przenicy 1,700 zł a rzepaku 4,500 zł ?  Cena mleka w polsce była najwyzsza w europie a i cena bydła była wyzsza niz w niemczech 

No i co złego w takich cenach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9266

Ceny zbytu powinny odpowiadać kosztom produkcji, a te też mieliśmy większe niż w Niemczech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319

Można trzymać  cło na fajki, spirynt, świecidełka bo dają wpływ do budźetu państwa a na ukraińskie płody rolne można zawieszać.

To jest pomoc rządu dla rolników 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
Napisano (edytowany)
18 minut temu, jahooo napisał:

Ceny zbytu powinny odpowiadać kosztom produkcji, a te też mieliśmy większe niż w Niemczech.

Koszty produkcji co to jest takiego ? U jednego rolnika koszt produkcji przenicy wyjdzie 700 zł u drugiego 500 a trzeciego 1000 zł .

 

29 minut temu, Pafnucy12 napisał:

No i co złego w takich cenach?

Wczesniej czy puzniej ktoś by się o tą kase upomniał ,  no i się upomniała grupa azoty i anwil , produceni maszyn itp trzeba się cieszyć chwilowym ekstra zyskiem i robić dalej swoje .

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Przez tomek1974
      wojna na ukrainie dzień 330 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj