Gość

Polityka okiem rolnika 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ulman    5577

I bardzo dobrze. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951
jahooo napisał:

2 godziny temu, witejus napisał:

Uważasz że cena Johna czy MFa jest w cenie kosztów produkcji?

nie, uważam, że normalnie powinno być tak, że cena produktu powinna odzwierciedlać koszty jego wyprodukowania

na pewno MF cz JD nie sprzedaje swoich produktów poniżej ceny produkcji, bo ich cena spekulacyjna na giełdzie spadła

Gówno tam... koszty wyprodukowania a koszty produkcji i dystrybucji to dwa oddzielne zagadnienia. Co Wy kurna? Komunizm chcecie wskrzeszać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607

Już PiS komunizm wskrzesza ... I to starym dziadom pasuje, bo im się młode czasy przypominają ... Typu "czy się stoi czy się leży 1500 się należy ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Pafnucy12 napisał:

cyt z linka- "W kwestii polityki, mieszkańcy wsi w większości wskazali, że nie są nią zainteresowani i nie odczuwają, aby mieli na nią istotny wpływ."

czy zgadzasz się z tym co linkujesz a zwłaszcza z pogrubionym? bo coś mi rzetelnością te badania nie śmierdzą ;)

i jeszcze to że wzrasta świadomość że nie mamy wpływu na politykę co akurat prawda bo kto by nie wygrał wyborów realizuje kontynuację tego samego mimo deklaracji przedwyborczych ale to wynika z otumanienia społeczeństw jakoby zmiany pajacyków na scenie mogło zmienić lalkarzy co trzymają sznurki i w kwestiach istotnych jak choćby to pod kolejnym cytatem nigdy nie ma szans realizacji lub ma nikłe kiedykolwiek

no ostatecznie obnażające durnowatość tego całego badania i badaczy z autorem artykułu to
- "72 proc. badanych mieszkających w mieście wskazało, że nie wstydziłoby się osoby homoseksualnej w rodzinie. Na wsi niecała połowa ankietowanych odpowiedziała w ten sposób (49 proc.), a 32 proc. nie ma zdania w tej kwestii."

noż qwa co oni mają z tymi genitaliami na każdym kroku wyciąganymi z dociekaniem jak je kto używa? to są już rzeczywiście chore czasy aby czołową pozycję w debacie politycznej zajmowała zawsze d..pa i okolice bo to pono bardzo politycznie ważne
i to jedni i drudzy czy z lewa czy z prawa i chyba po tym poznać durnia co miał ankietę zrobić o świadomości politycznej a zrobił o ..d*pie maryni, no może tym razem mariana

niech  szlag trafi takie elity i wszystko na to wskazuje że trafi, zawsze w historii trafiał jak tematy fizjologiczno kloaczne dominowały główny nurt polityczny i kulturowy

1 godzinę temu, PRIMO napisał:

I jego rówieśnicy też. 

Trochę radykalizmem pojadę. 

Jeżeli osoby do 18 roku życia nie mają praw wyborczych jako osoby nieprodukrywne to i osoby w wieku emerytalnym też nie powinny mieć praw wyborczych jako osoby nieprodukrywne. 

praw wyborczych powinni być pozbawieni też politycy i członkowie partii politycznych bo głosują w swej własnej sprawie i własnym interesie
no i jakoś by regułę wymyślić sankcjonującą samą logikę sprawiedliwości - nie łożysz nie rządzisz czyli każdy kto o pomoc socjalną występuje podlega weryfikacji czy nie stanie się beneficjentem netto budżetu tzn więcej budżet kosztuje niż nań łoży a grzywny, mandaty i inne karne pod dyskusję czy też wliczać wszak lepszy pożytek z wypłacalnego przestępcy niż najuczciwszej łajzy, stajesz się budżetowym utrzymańcem tracisz prawo głosowania,
na pewno wyeliminowało by to a przynajmniej zmarginalizowało szanse populistów w demokracjach

konfa pluje na demokrację a przecież może coś w tej logice proponować; reformę demokracji na bardziej bezpośrednią i uczciwą gdzie na prawo do demokracji trzeba sobie zapracować i jest ono tak samo zbywalne jak wszystko inne tylko cennik upublicznić

ułomności psychofizyczne zabraniają kierować pojazdami mechanicznymi a jak wyśrubowane wymagania dla pilotów lotniczych a włodarzem kraju ze wszystkimi taborami i nawet bronią może zostać byle kto i byle kto se takiego wybierać.

Edytowano przez dysydent
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5577

Od zawsze to pisałem - bezmyślna masa wybiera bezmyślnych polityków którzy bezmyślnie rządzą. Nic mądrego z tego nie ma prawa wyjść. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134
Napisano (edytowany)

oj to by było dobrze gdyby bezmyślna ta masa

otóż jest gorzej - perfidnie interesowna i bezetyczna w swym egoiźmie czasem elitaryzmem zwanym. ten niech rządzi kto zagoni innych do roboty na nas... w sumie o tak obrzydliwy temat i obiekt że nie chce mi się o tej padlinie cech gatunku gadać a intelekt jest z natury bezetyczny i wcale sprawnie temu pasożytowaniu służy

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dublin    225
Napisano (edytowany)

Bardzo trafnie podsumowałeś Ulmana i przy okazji siebie też

 

Edytowano przez Dublin

Zamiast lajka oddaj głos na Pana Jarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607
Napisano (edytowany)

@DublinW 2022r urodziło się 305 tyś dzieci, a za złego Tuska bez 500+ w 2015r urodziło się 370 tyś dzieci, a w 2010 też za złego Tuska 410 tyś dzieci przyszło na świat w Polsce ... Widać kto lepiej zachęca Polaków do posiadania dzieci ;) 

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404
2 godziny temu, Ulman napisał:

Ciekawe jak nasza władza podejdzie do nowego prezydenta Czech. 

Prezydent Czech naszych będzie trzymał na dystans. Facet jest stricte pro USA. A samo USA pokazało jak należy traktować Polskę.😂Z resztą już zarządził czyszcenie pałacu prezydenckiego z podsłuchów i Chinom nakreślił linię i to czerwoną i cienką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134
Napisano (edytowany)
14 minut temu, Dublin napisał:

przy okazji siebie też

obawiam się że mnie nie rozumiesz no chyba że nie złośliwie to dodałeś
egalitaryzm wcale nie musi być sprzeczny z liberalizmem społecznym, kwestia tylko sprawiedliwej wyceny za ile kto dobrowolnie część swych praw zbywa i tylko prawo niezbywalne - wolność osobista w swej przestrzeni prywatnej i prawo do życia w każdej ani zbywalne ani arbitralnie odbieralne
pola bitew wbrew pozorom tego prawa nie łamią o ile zachowamy dobrowolność służby wojskowej

w zasadzie to podstawowe kryteria mojego samozdefiniowania a reszta tylko logiczne konsekwencje

nie wiem tylko czy wyższość prawa posiadania wobec samodzielnie wyporacowanego od prawa posiadania dziedzicznego nie wymaga osobnego ujęcia bo z poprzednich raczej nie wynika

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dublin    225
5 minut temu, Tomasz0611 napisał:

@DublinW 2022r urodziło się 305 tyś dzieci, a za złego Tuska bez 500+ w 2015r urodziło się 370 tyś dzieci, a w 2010 też za złego Tuska 410 tyś dzieci przyszło na świat w Polsce ... Widać kto lepiej zachęca Polaków do posiadania dzieci ;) 

Dzie tam masz, że wiencej? Tu są podane dane, które nie wszystkie są zależne od rządów. Bo tusk taki żył w lepszych czasach bez wojen i wszystkiego tego w czym żyje Pan Prezes Jarosław Kaczyński. Tu som różne aspekty naprzykład Inflacja nie świadczy tylko o biedzie wprost przeciwnie jest elementem istotnym bogacenia się społeczeństwa. Dzietność jest wienksza teraz ale ludzie zwłaszcza kobiety nie chcom się współżyć rozmnażajonco robiom kariery jedne na studiach drugie biorom w szyje. Tych elementów jest dużo nie wszystko są takie jednoznaczne czarno białe. Ale te najważniejsze czynniki jak wzrost zadłużenia zagranicznego tylko niewielki w stosunku do tuska to co on z tymi pieniendzmi robił, że nikt ich nie widział przy wydatkach Pana Jarosława Kaczyńskiego. I wzrost pkb mamy mimo że pomagamy naszym przyjaciołą ze wschodu i płaca minimalna wienksza i polityka rzucania kłód pod nogi nie tyle oPOzycji bo one mogom sobie tylko poujadać ale komisji europejskiej szczególnie.

14 minut temu, dysydent napisał:

obawiam się że mnie nie rozumiesz no chyba że nie złośliwie to dodałeś
egalitaryzm wcale nie musi być sprzeczny z liberalizmem społecznym, kwestia tylko sprawiedliwej wyceny za ile kto dobrowolnie część swych praw zbywa i tylko prawo niezbywalne - wolność osobista w swej przestrzeni prywatnej i prawo do życia w każdej ani zbywalne ani arbitralnie odbieralne
pola bitew wbrew pozorom tego prawa nie łamią o ile zachowamy dobrowolność służby wojskowej

w zasadzie to podstawowe kryteria mojego samozdefiniowania a reszta tylko logiczne konsekwencje

Nie bende tego komentował, bo Ty celowo piszesz żebym nie rozumiał. 

  • Haha 1

Zamiast lajka oddaj głos na Pana Jarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134

nawet jeśli niezrozumiale mi wychodzi - uwierz - nie celowo i to poczytuję sobie za ułomność z resztę nie jedyną z moich; ale kto ich nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dublin    225

Ty sam siebie nie rozumiesz to ja tym bardziej nie bendem tego rozkminiał nie majonc pewności jakiego oddziału pacjent się nudzi haha.


Zamiast lajka oddaj głos na Pana Jarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404
5 minut temu, Dublin napisał:

galitaryzm wcale nie musi być sprzeczny z liberalizmem społecznym, kwestia tylko sprawiedliwej wyceny za ile kto dobrowolnie część swych praw zbywa i tylko prawo niezbywalne - wolność osobista w swej przestrzeni prywatnej i prawo do życia w każdej ani zbywalne ani arbitralnie odbieralne
pola bitew wbrew pozorom tego prawa nie łamią o ile zachowamy dobrowolność służby wojskowej

Pola bitew łamią wszelkie prawa a czlowieczeństwo odwiesza się na gwoździu. Ale to i tak kiedyś dopada, choćbyś nie wiem jak uciekał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dublin    225

Poco mnie wywołujesz człowieczku?


Zamiast lajka oddaj głos na Pana Jarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

on pisze tak ja prezes mowi-do niego zwroc sie o wykladnie. on ci to przetlumaczy z polskiego na nasze


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134
Przed chwilą, Dublin napisał:

Ty sam siebie nie rozumiesz

a to już mierzenie wszystkich własną miarą
ja tylko nie potrafię ubrać w wystarczająco proste słowa uniwersalnie zrozumiałe bodaj przez większość
Język jest liniowy (linearny) i trudno nim wiernie opisać zjawiska wielowymiarowe. Płaszczyznę i przestrzeń pomaga opisać obraz, model no zjawiska społeczne nawet nie ma pomysłu jak je wymodelować a co dopiero wytłumaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5577
8 minut temu, Dublin napisał:

 Bo tusk taki żył w lepszych czasach bez wojen i wszystkiego tego w czym żyje Pan Prezes Jarosław Kaczyński. 

To zadne wytłumaczenie, wojna nie jest żadną wymówką.  Pan Jarosław Kaczyński jest od urodzenia na tyle pojebany ze wszędzie widzi wojnę, zagrożenie i sPISek więc powinien być świetnie dostosowany.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190
8 minut temu, Dublin napisał:

Dzie tam masz, że wiencej? Tu są podane dane, które nie wszystkie są zależne od rządów. Bo tusk taki żył w lepszych czasach bez wojen i wszystkiego tego w czym żyje Pan Prezes Jarosław Kaczyński. Tu som różne aspekty naprzykład Inflacja nie świadczy tylko o biedzie wprost przeciwnie jest elementem istotnym bogacenia się społeczeństwa. Dzietność jest wienksza teraz ale ludzie zwłaszcza kobiety nie chcom się współżyć rozmnażajonco robiom kariery jedne na studiach drugie biorom w szyje. Tych elementów jest dużo nie wszystko są takie jednoznaczne czarno białe. Ale te najważniejsze czynniki jak wzrost zadłużenia zagranicznego tylko niewielki w stosunku do tuska to co on z tymi pieniendzmi robił, że nikt ich nie widział przy wydatkach Pana Jarosława Kaczyńskiego. I wzrost pkb mamy mimo że pomagamy naszym przyjaciołą ze wschodu i płaca minimalna wienksza i polityka rzucania kłód pod nogi nie tyle oPOzycji bo one mogom sobie tylko poujadać ale komisji europejskiej szczególnie.

Nie bende tego komentował, bo Ty celowo piszesz żebym nie rozumiał. 

Pisiory od tego roku rządzą czy od kilku, i trend spadkowy jest już od kilku lat z dzietnością??? Rządy PISu skrupulatnie rok w rok sprawiają że ludziom nie ch e się żyć w Polsce np. też i mi. Nie dostanie mi nic więc w pl jak siedzieć i od świtu do nocy tyrać n rodzinę. Rząd ma zapewniac nam dobrobyt. PO rządnego dobrobytu nie zapewniało bo świat by stabilny w Polsce też było dość stabilnie życie Polaków nie było utrudniane zarówno obywatelom jak i przedsiębiorcom. Dla ciebie pewnie teraz nie jest źle ale pamiętaj że twój dobrobyt zależy od dobrobytu pracodawcy, dawniej Tuskacz się mało w te spraw mieszał i jakoś to ciągnęli l, dziś zusy podatki składki w górę, do tego wojna i jest co jest. Przez wojnę mamy tylko kumulacje tego wszystkiego, jestem ciekaw ile dzieci w tym roku się urodzi 🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404
1 minutę temu, Dublin napisał:

Poco mnie wywołujesz człowieczku?

Faktycznie źle kliknąłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134
Przed chwilą, Dublin napisał:

Poco mnie wywołujesz człowieczku?

to Cię błąd edytora agrofoto wywołał bo przypisuje cytowanie postowi z którego inny cytat skopiowano.
wiem co wytłumaczyłem i sam siebie doskonale rozumiem ale czy udało mi się to wyjaśnić Tobie?
otóż to jest przykład przeczący jakobym sam siebie nie rozumiał tylko dla tego że inni mnie nie pojmują

pewne rzeczy się po prostu potrafi jak jazdę rowerem ale weź wytłumacz temu co nigdy na rowerze nie siedział jak ma koordynować wszystkie ruchy i to wytłumacz tak aby od razu wsiadł i pojechał
nie zawsze a wręcz najczęściej nie uda się precyzyjnie wytłumaczyć a już na pewno nie popadając w slang zawodowy i taka umiejętność aby prostym językiem to wielka sztuka zawsze godna by ją doskonalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dublin    225
3 minuty temu, BomV napisał:

Pisiory od tego roku rządzą czy od kilku, i trend spadkowy jest już od kilku lat z dzietnością??? Rządy PISu skrupulatnie rok w rok sprawiają że ludziom nie ch e się żyć w Polsce np. też i mi. Nie dostanie mi nic więc w pl jak siedzieć i od świtu do nocy tyrać n rodzinę. Rząd ma zapewniac nam dobrobyt. PO rządnego dobrobytu nie zapewniało bo świat by stabilny w Polsce też było dość stabilnie życie Polaków nie było utrudniane zarówno obywatelom jak i przedsiębiorcom. Dla ciebie pewnie teraz nie jest źle ale pamiętaj że twój dobrobyt zależy od dobrobytu pracodawcy, dawniej Tuskacz się mało w te spraw mieszał i jakoś to ciągnęli l, dziś zusy podatki składki w górę, do tego wojna i jest co jest. Przez wojnę mamy tylko kumulacje tego wszystkiego, jestem ciekaw ile dzieci w tym roku się urodzi 🤣🤣

Tu przynajmniej rozumiem co piszesz, znaczy tekst rozumiem co nie zmienia faktu , że bełkot taki sam jak Kolegi desydenta i nie zamierzam się do tego ustosunkowywać, a mógłbym dużo napisać gdybym chciał ale nie chcem opisywać czyjejś biedy intelenktualnej bo to niemoja bieda haha.


Zamiast lajka oddaj głos na Pana Jarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dublin Ty tylko z tych socjalów żyjesz?

Nie myślałeś o jakiejś uczciwej pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134
Napisano (edytowany)

On argumentowanie za uczciwą pracą nazywa

11 minut temu, Dublin napisał:

....opisywać czyjejś biedy intelenktualnej...

znaczy nie chce opisywać
pewnie kolejnego nie zrozumiał jak sam sobie kolejny raz potwarz zgotował

 

 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dublin    225
Napisano (edytowany)

Jedzenie picie ogrzewanie i rachunki za światło opłacane muszom być z programów pro rodzinnych, one mają zapewnić minimum egzystencji. Jeśli komuś tyle wystarcza albo nie da rady wiencej abo jest chory niepełnosprawny w jakimś stopniu niepełnosprawności i ma dużo dzieci to musi z tego przeżyć i mu to wystarczać, a jak chce auto wypasione i dom wypasiony i kobietę luksusowom i ją do kometyczki posłać czy do fryzjera, na masaż to musi za***rdalać i niema zmiłuj się dla takiego.

Edytowano przez Dublin
  • Confused 1

Zamiast lajka oddaj głos na Pana Jarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Przez tomek1974
      wojna na ukrainie dzień 330 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj