Gość

Polityka okiem rolnika 2023

Polecane posty

dysydent    3139
Napisano (edytowany)
8 minut temu, galan99 napisał:

Na Wielkanoc 10 jaj będzie kosztować 30 zł . 

zależy gdzie a jak chcesz się popisać to Ci za 5 zeta sztuka mogę sprzedać
bez obaw bo bez problemu i po zecie za sztukę kupi no może z kilkunastugroszowym ogonkiem grubszego sortu
wiosną nieśność tych kur przyzagrodowych wzrasta i akurat pik zapotrzebowania okołowielkanocny zbyt mały aby jakkolwiek wpłynąć na ceny

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
53 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

To widzisz, ja jakoś odwrotnie, na facebook czy instagram nic nie wrzucam, a jechać się napić taniego piwa bez sensu bo to samo można w domu robić ;) Ale wyborcy partii rządzącej tak właśnie spędzają czas w Zakopanem ;) 

Cyli wyborcy POPSL spędzają czas pod sklepem pijąc tanie wino i tanie piwo😝

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607
Napisano (edytowany)
9 minut temu, galan99 napisał:

To są chwilowe żniwa jak truskawka i jaja i inne uprawy sezonowe .

Największe żniwa na jajka są na Boże Narodzenie a nie na Wielkanoc wbrew pozorom ;) Statystyczny Polak więcej jajek zjada w Boże Narodzenie niż w Wielkanoc ...

2 minuty temu, witejus napisał:

Cyli wyborcy POPSL spędzają czas pod sklepem pijąc tanie wino i tanie piwo😝

Nie wiem co robią wyborcy tych partii. Mi tanie piwo i tanie wino jakoś nie smakuje i w domu i w Zakopcu xD Może dlatego, że wolę jedno dobre piwo niż 3 sikacze.

Ale jak chcesz się czegoś dowiedzieć o tanich alkoholach to @Roman176 ma bardzo dużą wiedzę na ten temat xD 

Edytowano przez Tomasz0611
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3139
Napisano (edytowany)

no ja po cenie już parę razy się przewiozłem i droższe piwo a zwłaszcza wino bywało szczyną gdy tańsze bodaj do picia się w ogóle nadawało
ze dwa razy weryfikowałem to droższe czy może nie trafiłem na felerną partię ale gdzie tam  -"trzyma parametry"

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
18 minut temu, galan99 napisał:

Na Wielkanoc 10 jaj będzie kosztować 30 zł . 

3 dychy ma chleb kosztować wg Tuska, o jajach nie wspominał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7588

Nigdy w życiu 3 dychy nie będzie kosztował w Markecie chleb .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607
Przed chwilą, galan99 napisał:

Nigdy w życiu 3 dychy nie będzie kosztował w Markecie chleb .

 

Jeszcze ze 4 lata rządów Kurdupla i może tak być, że chleb będzie po 30zł xD 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7588

Wszystką szarańczę wyłapią i maka będzie tania .

Wszystką szarańczę wyłapią i maka będzie tania .

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607

O to jak chcesz to jedz robale, ja tam wolę chleb z pszenicy/żyta a kiełbasę z wieprzowiny a nie soi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
13 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Ale jak chcesz się czegoś dowiedzieć o tanich alkoholach to @Roman176 ma bardzo dużą wiedzę na ten temat

Skąd wiesz że ma ?mówił ci?pewny jesteś że pija tanie a nie markowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7588

Do wszystkiego doj**ią , sam powiesz kurna jakie dobre .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
58 minut temu, Mariusz2903 napisał:

Jest grono rolników którzy codziennie wypatrują koloru zielonego na giełdach rolnych a równocześnie czerwonego na rynkach energii i metali i to jest nie normalne , własna intuicja , sezonowość sprzedaży , sytuacja finansowa danego gospodarstwa powinna być wyznacznikiem dochodowości z gospodarstwa rolnego .

To jest absolutnie normalne.Obserwowanie rynków to rzecz na porządku dziennym. Jak nie wiesz co się dzieje to jesteś chłopem a nie rolnikiem. Rolnictwo to biznes.

54 minuty temu, Roman176 napisał:

a sprawdzałeś w google ? 

Poziom uzwiązkowienia pracy w Polsce jest sporo niższy od średniej dla państw OECD (wynosi 12,5 proc., podczas gdy średnia dla OECD to 16,9 proc.). Słabością polskich organizacji pracowniczych są od lat niewielka liczba organizacji i zrzeszonych osób oraz zbytnia koncentracja związków w sektorze publicznym. O dużej skuteczności związków w Polsce niech świadczy to, że w ciągu kilku ostatnich lat doprowadziły do dymisji prezesów 3 najważniejszych górniczych spółek w kraju. Na zdj. protest pracowników Opla

4 Poziom uzwiązkowienia pracy w Polsce jest sporo niższy od średniej dla państw OECD (wynosi 12,5 proc., podczas gdy średnia dla OECD to 16,9 proc.). Słabością polskich organizacji pracowniczych są od lat niewielka liczba organizacji i zrzeszonych osób oraz zbytnia koncentracja związków w sektorze publicznym. O dużej skuteczności związków w Polsce niech świadczy to, że w ciągu kilku ostatnich lat doprowadziły do dymisji prezesów 3 najważniejszych górniczych spółek w kraju. Na zdj. protest pracowników Opla

A jak to się ma do wykresu który wkleiłeś? Możesz zlinkować komentarz że źródła z którego to wziąłeś,  czy jak zwykle nie masz i wrzuciłeś cokolwiek że swoim widzimisię?

A związków jest o 12,5% za dużo. Związkowcy to lewacy.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378
11 minut temu, Ulman napisał:

A związków jest o 12,5% za dużo

Nikomu nic do tego kto i po co się jednoczy . Byle by nie łamać przy tym prawa . 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1287
13 minut temu, Ulman napisał:

To jest absolutnie normalne.Obserwowanie rynków to rzecz na porządku dziennym. Jak nie wiesz co się dzieje to jesteś chłopem a nie rolnikiem. Rolnictwo to biznes

Wiedziałem że tak odpowiesz ale i tak np. zadzwonisz na skup w okolicy a nie na Matif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, peugeot napisał:

Nikomu nic do tego kto i po co się jednoczy . Byle by nie łamać przy tym prawa . 

Prawa ustalanego przez kogo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Mniej ważne przez kogo ustanowione  a bardziej kogo obowiązujące . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190
22 minuty temu, Mariusz2903 napisał:

Wiedziałem że tak odpowiesz ale i tak np. zadzwonisz na skup w okolicy a nie na Matif .

No bo jak inaczej mam wyliczyć dochodowość na daną chwilę? Jak wyliczyć czy jest sens sprzedawać teraz zboże? Nie będę dzwonił na giełdę bo gdzie giełda a gdzie skup. To co napisałeś w jednym poście wyżej to jest jedną całość a nie ty rozdzielasz. 

Jak mogę liczyć na opłacalność wystawiani hali sprzedaży zboża nie wiedzą jaka że tak powiem atmosfera jest na giełdzie, bądź w punkatch skupu/sprzedaży? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    336
51 minut temu, Tomasz0611 napisał:

 Mi tanie piwo i tanie wino jakoś nie smakuje i w domu i w Zakopcu xD Może dlatego, że wolę jedno dobre piwo niż 3 sikacze.

czyli jeśli drogie to nawet gówno smakuje czy jak?

ja tam akurat zawsze oceniam stosunek jakości do ceny, oczywiście nie zdarza się by coś naprawdę taniego bylo dobre w smaku bo są granice że już się nie uszyje. Jednakże kierowanie się tylko ceną to nowobogacki snobizm, francuskie wina nie są warte swojej ceny, z racji zmian klimatu reńskie wypadają lepiej, taki absynt podobnie, francuski za 300pln wypada gorzej od czeskiego za połowę tej kwoty.  Za 60pln to już można naprawdę bardzo dobre wina z zielonogórskich winiarni wybrać, nie trzeba daleko szukać po zagranicach. Taka Pravda wygrywa w cuglach z łiskaczami nawet gdy to single malt o blendach nie wspomnę. przynajmniej w tych zakresach cenowych w których się poruszam, w droższych może jest inaczej.

co kto lubi, każdy ma inny gust i co innego mu smakuje, ale przerost formy nad treścią to częsty przypadek. jeśli za swoje to każdy może pić i jeść co chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
Napisano (edytowany)

europejskie wina są przereklamowane , są dobre z ameryki południowej ale to chyba te słodkie i pół slodkie 

1 godzinę temu, Tomasz0611 napisał:

. Mi tanie piwo i tanie wino jakoś nie smakuje i w domu i w Zakopcu xD Może dlatego, że wolę jedno dobre piwo niż 3 sikacze.

co to za dobre piwo ? bo ja takiego nie znam .

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    336
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Ulman napisał:

 Rolnictwo to biznes.

cieszę się, że ktoś to napisał, a skoro biznes to powinny obowiązywać chyba rolników takie same prawa i obowiązki jak innych przedsiębiorców czyż nie? a póki co to nadal jakaś uprzywilejowana grupa pod niektórymi względami, co prawda póki co jeszcze by trzeba rozgraniczać typowych nowoczesnych przedsiębiorców rolnych od dogorywających chłopków/roztropków bez przyszłości, no ale to się ustawicznie zmienia i rynek się konsoliduje, by to przyspieszyć wystarczy uzusowić rolników i momentalnie małorolni, albo niskodochodowi wypadną z obiegu

18 minut temu, jarecki napisał:

europejskie wina są przereklamowane , są dobre z ameryki południowej ale to chyba te słodkie i pół slodkie 

z południowej to Chilewedług mnie tylko się liczy do tego ze świata RPA i Australia, ale faktycznie tam nie szukaj wytrawnych czy półwytrawnych. Gruzini mają też dobre trunki ale z przyczyn ideologicznych nie pije kupuję, nie będę wspierał narodu Stalina i Berii. Biedna Mołdawia też jest ciekawa pod tym względem i bardzo tania.

Edytowano przez Takeda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6407
14 minut temu, Takeda napisał:

cieszę się, że ktoś to napisał, a skoro biznes to powinny obowiązywać chyba rolników takie same prawa i obowiązki jak innych przedsiębiorców czyż nie? a póki co to nadal jakaś uprzywilejowana grupa pod niektórymi względami, co prawda póki co jeszcze by trzeba rozgraniczać typowych nowoczesnych przedsiębiorców rolnych od dogorywających chłopków/roztropków bez przyszłości, no ale to się ustawicznie zmienia i rynek się konsoliduje, by to przyspieszyć wystarczy uzusowić rolników i momentalnie małorolni, albo niskodochodowi wypadną z obiegu

A to znajdź taki rząd , co tę sprawę wyjaśni rolnikom. Przecież każdy wmawia im że są oczkiem w głowie i będą zaopiekowani.😂Przez tyle czsu to powtarzają że rolnicy nawet w to uwierzyli. A jak uwierzyli, to przyszedł czas aby powiedzieć sprawdzam władzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3139
1 godzinę temu, peugeot napisał:

Nikomu nic do tego kto i po co się jednoczy . Byle by nie łamać przy tym prawa . 

 

1 godzinę temu, Pafnucy12 napisał:

Prawa ustalanego przez kogo?

no przez tych "zjednoczonych"
wcześniej czy później dochodzi do ustalania praw limitujących "zjednaczanie bo weź takie zmowy cenowe i co o tym rodzaju "zjednaczania" @peugeot powiesz?

ostrzegam - pytanie sondujące orientację

aż tak nie bój
tylko polityczną
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, dysydent napisał:

ostrzegam - pytanie sondujące orientację

Typowy Polak narodowiec biegnie na tęczową flagę za nią słupek Raczkowski -  Paczaizm.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

europejskie rolnictwo bez ochrony nie ma szans , dobrym przykałdem jest Polska po upadku  komunizmu i gdyby nie wejscie do uni to z 30 % obszarów rolnych zarosło by krzakami , zresztą który kraj nie wspiera produkcji rolnej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Przez tomek1974
      wojna na ukrainie dzień 330 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj