Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzychu121    4005
8 minut temu, jacus napisał:

1000 mtg to jest kolo 900 godzin  realnych na 365 dni-chocby 300 do rownego rachunku  swieta i niedziele odlicze to ile  wychodzi dziennie ?? odliczajac zime czyli grudzien -luty.. to nawet etat nie wychodzi a swojego czasu to miesiac praktycznie  kosiarki nie odpinalem po 10 godzin dziennie, w sasiednim powiecie nawet kosilem. 5 kosiarke koncze od 95 roku. a do siana mam osobna.

jesli wy jestescie leniami i pierdzieic w stolek to wasza sprawa..to moz ei lepsze zycie ,tak dzisiaj robie-siedze na fotelu i mi za to placa..

 

Leki przestały działać? 

Wiesz co to motogodzina? Chyba nie czytając twoje wypociny. Trzymając silnik cały czas  na obrotach znamionowych robiąc 1000 mtg robisz 1000 godzin zegarowych. Co jest fizycznie nie możliwe bo nikt nie jeździ cały czas na obrotach znamionowych. A trzymając silnik np na średnich obrotach 1100. W ciągu jednej godziny wyjedzie około 0,5 mtg. Czyli robiąc 1000 mtg wychodzi 2000 godzin zegarowych. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2498
31 minut temu, jacus napisał:

jakich bzdur ?? wiesz ile mam ha do tego uslugi , nieraz po 10 godzin na ciagniku i teraz to wyszlo na zdrowiu.

ile mtg wyjdzie na orce piasku a ile ilu ?? ile z talerzowka trzeba godzin latac .

gdybym byl twoim kolega ogarkiem to bym ci pokazal faktury za paliwo-ale nie jestem i mi sie nie chce . 1000 litrow do gminy dane a reszta w  teczce..

to nie zawody -to prosty rachunek ekonomiczny , kto liczy koszty obslugi, o amortyzacji nie wspominajac.. 

gdy unia przestanie dawac na nowe to bedzie musiala dawac na ich remont 😂

jesli ktos ma po dziadku ursusa to nie ma duzego znaczenia . albo i zadnego, przeglad czy ubezpieczenie to grosze.

Też uważam że bzdury piszesz i to nie ile masz pola czy czegoś innego , tylko piszesz

 

51 minut temu, jacus napisał:

ja tyle jednym robie, pare lat temu to nawet wiecej.

dwoma robilem jeszcze niedawno kolo 1000 teraz troche mniej , kolo 30 tys rocznie na paliwo wydaje. zetor licznik przekrecony .w ursusie sie zepsul.

1000 mtg x liczę tylko 10 litrów paliwa , choć pasowało by policzyć więcej  = 10.000 litrów paliwa x 6zł = 60.000 zł , a piszesz że wydajesz na paliwo rocznie po 30 tysięcy , sam widzisz że bzdury piszesz , tym bardziej że piszesz że masz więcej ciągników , to do tych 60tys trzeba by pewnie dodać z 20 , to juz się zrobi 80 tys , a ty twierdzisz że wydajesz na paliwo 30 tys , tyle to trzeba wydać co najmniej jak się ma 1 ciągnik i zrobi się nim 500mtg , to te 30 tys trzeba wydać 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3753
1 minutę temu, krzychu121 napisał:

Leki przestały działać? 

Wiesz co to motogodzina? Chyba nie czytając twoje wypociny. Trzymając silnik cały czas  na obrotach znamionowych robiąc 1000 mtg robisz 1000 godzin zegarowych. Co jest fizycznie nie możliwe bo nikt nie jeździ cały czas na obrotach znamionowych. A trzymając silnik np na średnich obrotach 1100. W ciągu jednej godziny wyjedzie około 0,5 mtg. Czyli robiąc 1000 mtg wychodzi 2000 godzin zegarowych. 

...i cały misterny plan w pizdu....

A tyle se liczył i kombinował jak nie wyisc na durnia....

I znowu nie wyszło...🙃

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1130
7 godzin temu, slawek74 napisał:

u mnie trzydziestka pewnie nie robi 100mth ale najwięcej odciąża moje zdrowie i codziennie pracuje...

U mnie 30 poza teren gospodarstwa wyjedzie max 2 razy i to nie dalej jak 1 km ale paliwa tylko w niej zabraknie 🤣🤣🤣.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1280
2 godziny temu, mysza103 napisał:

Też uważam że bzdury piszesz i to nie ile masz pola czy czegoś innego , tylko piszesz

 

1000 mtg x liczę tylko 10 litrów paliwa , choć pasowało by policzyć więcej  = 10.000 litrów paliwa x 6zł = 60.000 zł , a piszesz że wydajesz na paliwo rocznie po 30 tysięcy , sam widzisz że bzdury piszesz , tym bardziej że piszesz że masz więcej ciągników , to do tych 60tys trzeba by pewnie dodać z 20 , to juz się zrobi 80 tys , a ty twierdzisz że wydajesz na paliwo 30 tys , tyle to trzeba wydać co najmniej jak się ma 1 ciągnik i zrobi się nim 500mtg , to te 30 tys trzeba wydać 

mi też tak jakoś wychodziło, a może  nawet więcej. Chciałbym się zmieścić w 30 tys za paliwo rocznie, hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3078

1. ja mieszkam na terenie podgorskim ,mam przewaznie ciezkie ily i na 1100 obrotow to sobie moge na podworku pykac. .

2. kosiarka 1,8 to na takich obrotach w gestej trawie to sobie mozecie kosic ..dyskowa z kondycjonerem -ma ktorys ?? ile trzeba obrotow  i na 3 

3,orke zimowa -robie hektar w 3 godziny , 

 

4.w odroznieniu od was mialem w szkole mechanizacje rolnictwa i gdy wiedzialem co to jest mtg to was nawet w planach nie bylo.. 

5. ja robie rozliczenie ksiegowe po nowym roku -kolo 30 tys wydalem  w tamtym roku ile w tym to za miesiac bede liczyl .

za cienkie bolki jestescie ..

1000 to robilem pare lat temu- teraz mi przeszlo.. wy tez za pare lat to zrozumiecie,

11 godzin temu, mysza103 napisał:

Też uważam że bzdury piszesz i to nie ile masz pola czy czegoś innego , tylko piszesz

 

1000 mtg x liczę tylko 10 litrów paliwa , choć pasowało by policzyć więcej  = 10.000 litrów paliwa x 6zł = 60.000 zł , a piszesz że wydajesz na paliwo rocznie po 30 tysięcy , sam widzisz że bzdury piszesz , tym bardziej że piszesz że masz więcej ciągników , to do tych 60tys trzeba by pewnie dodać z 20 , to juz się zrobi 80 tys , a ty twierdzisz że wydajesz na paliwo 30 tys , tyle to trzeba wydać co najmniej jak się ma 1 ciągnik i zrobi się nim 500mtg , to te 30 tys trzeba wydać 

60 pali 10 litrow -wez ja sprzedaj. 3 p to  w polowie sie zmiesci..nawet zetor  w turbo nie wypali.

nie osmieszaj sie -gdzie pisalem ze 1 ciagnikiem ??  gdy robilem 1000 to paliwo bylo duuuzo tansze , a 30 tys za tamten rok wydalem ,skad wziales te nastepne 20 tys z flaszki czy tabletki ??

11 godzin temu, 12Pafnucy napisał:

...i cały misterny plan w pizdu....

A tyle se liczył i kombinował jak nie wyisc na durnia....

I znowu nie wyszło...🙃

prowadze kpir- chyba wiesz co to jest sloneczniku ???

 

 

  • Haha 2

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3753
1 minutę temu, jacus napisał:

prowadze kpir- chyba wiesz co to jest sloneczniku ???

Pojęcia nie mam.

Ale znudziły mi się te twoje pierdoły i słuchać mi się już tego nie chce.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3078

Nie każdy ma tak jak ty ze nie ma innej rozrywki niz flaszka

Ceny bez zmian orlen6,59


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12280
mx_racer napisał:

130 brutto na ponad 20 letni ciągnik to mało? Interesują mnie Aresy Renault, Claas, MF 62xx Valtra T. Moze na JD czy Fendta to i mało.

https://youtube.com/@mariuszzdanowski9946?si=tqeCF99ATf3QR-Nc tego pytaj jakiegoś clasa ma w przedziale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9100
Dnia 9.12.2023 o 21:17, mx_racer napisał:

130 brutto na ponad 20 letni ciągnik to mało? Interesują mnie Aresy Renault, Claas, MF 62xx Valtra T. Moze na JD czy Fendta to i mało.

Rozglądaj się,  może coś się trafi.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5662
Przed chwilą, Rolnik1973 napisał:

Kurła za Tuska 4 z przodu na hurcie 🙆‍♂️

Widzisz, robi więcej niż obiecał, miało być po 5zl a jest nawet taniej xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12280
Rolnik1973 napisał:

Kurła za Tuska 4 z przodu na hurcie 🙆‍♂️

daj lynka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26100
1 godzinę temu, Tomasz0611 napisał:

Widzisz, robi więcej niż obiecał, miało być po 5zl a jest nawet taniej xD

Wybrałeś a mu nie wierzyłeś i d*pę robiąc zapasy zmoczyłeś🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1746
3 minuty temu, krzychu121 napisał:

Tanio tam macie w tej Białej. 30 gr taniej niż w hurcie cena. 

My biedni tutaj na wschodzie

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj