Polecane posty

witejus    8522
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

A rolnicy tak się cieszyli ze zwrotu 2 zł.

Ja się cieszę, kupiłem po 5,90 na cały limit i 2 zł zwrotu😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3914

I z czego się cieszysz ? Że teraz zapłacisz po 7 czy 8 zł? Ja też dostałem po 2 zł zwrotu i zakup był w granicach 6 zł , i jeszcze cofnąć VAT od tego ale co z tego jak teraz trzeba będzie to wszystko z nawiazka oddać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Dostaniesz, bo wątpię abyś miał już decyzję 🤔.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433
8 godzin temu, krzychu121 napisał:

I z czego się cieszysz ? Że teraz zapłacisz po 7 czy 8 zł? Ja też dostałem po 2 zł zwrotu i zakup był w granicach 6 zł , i jeszcze cofnąć VAT od tego ale co z tego jak teraz trzeba będzie to wszystko z nawiazka oddać. 

Nie siej defetyzmu. Pewnie jest teraz górka i sztuczna panika, żeby wypchnąć towar. Za miesiąc będzie taniej i znowu zaczną się lamenty Januszy biznesu. Ile razy to już było w różnych dziedzinach.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3914

Jaka górka ???? Chłopie. Baryłka praktycznie na niezmienionym poziomie, dolar wrócił do tego co wcześniej i od razu 1 zł do góry na stacji bo dolar 5 gr w górę poszedl ?? Robią nas w CH.ja . Nawet na stronie orlenu cena hurtowa nie zmienia się od kilkunastu dni mimo ciągłej zmiany dolara i baryłki. A nagle jak chcesz zamówić to się okazuje że hurt jest droższy o 50 gr niż na stronie orlenu. Tak to powinno wyglądać?? Te paliwo to jest pikuś jeśli chodzi o koszta ale chodzi o sam fakt malwersacji i robienia z cena co sobie chcą. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3914

Ludzie muszą zrozumieć że żeby coś dać trzeba wcześniej 2x zabrać i własnie zaczyna się zabieranie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91
1 godzinę temu, Peron napisał:

To samo będzie z nawozem. 

Czyli że podnieśli czy dopiero podniosą ?


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885

Bo przyjdzie zły Tusk i wszystko wam zabierze. To teraz nie płakać tylko grzecznie płacić i jeździć do GS z kartkami po nawóz. Wieloskladnika brakuje, mocznika polskiego nie produkują chyba z 4 miesiące a npk ze wschodu mogą sprowadzać wybrańcy. Później nasza kochana grupa azoty proponuje weź auto polifoski dostaniesz auto wschodniego z naklejka polifoska 7. Kula na youtubie zapomniał o tym powiedzieć kiedy chwalił jak załatwił tanie npk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433
4 godziny temu, krzychu121 napisał:

Jaka górka ???? Chłopie. Baryłka praktycznie na niezmienionym poziomie, dolar wrócił do tego co wcześniej i od razu 1 zł do góry na stacji bo dolar 5 gr w górę poszedl ?? Robią nas w CH.ja . Nawet na stronie orlenu cena hurtowa nie zmienia się od kilkunastu dni mimo ciągłej zmiany dolara i baryłki. A nagle jak chcesz zamówić to się okazuje że hurt jest droższy o 50 gr niż na stronie orlenu. Tak to powinno wyglądać?? Te paliwo to jest pikuś jeśli chodzi o koszta ale chodzi o sam fakt malwersacji i robienia z cena co sobie chcą. 

Jak się dajesz robić w CH.ja to twój wybór. Ja robię zapas, jak jest tanio i mam spokój. Ostatni zakup hurtowy poniżej 6 zł brutto. Obserwuję rynek i spokojnie czekam na cenę znowu w okolicy 6zł. Ta sama sytuacja z nawozami. Saletra  po 4500? Rzucają się owczym pędem, bo będzie drożej. Po co?  Ile razy to już było, a niektórzy dalej tego nie mogą pojąć.....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek9514    22

Nie zastanawialiście się że może was hurtownicy walą ? Myślicie że ma stacji nie zmieniłaby się cena ropy ? Jeśli hurtownie sprzedają po 7 zł to na stacjach byłaby 60 gr tańsza ? Zawsze jest na odwrót 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

Za tonę zboża nie kupi zaraz 100l ropy, a tyle idzie na hektar w skali roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

rząd coś popieprzył i hurtownie mają poprzycinane limity na możliwość zakupu paliwa z Orlenu i lotosu. To jak jest więcej zamówień niż możliwości ich zrealizowania to najzwyczajniej w świecie podnoszą cenę żeby to zrównać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3914
1 godzinę temu, tmk1974 napisał:

Jak się dajesz robić w CH.ja to twój wybór. Ja robię zapas, jak jest tanio i mam spokój. Ostatni zakup hurtowy poniżej 6 zł brutto. Obserwuję rynek i spokojnie czekam na cenę znowu w okolicy 6zł. Ta sama sytuacja z nawozami. Saletra  po 4500? Rzucają się owczym pędem, bo będzie drożej. Po co?  Ile razy to już było, a niektórzy dalej tego nie mogą pojąć.....

Ty się dajesz robić a chu.a nie widząc że to wszystko jest sztucznie sterowane. Jak chcesz wiedzieć to mam jeszcze zapasu na jakieś 1,5-2 miesiące. Chodzi o to że cena w hurcie na Orlenie nie ma odzwierciedlenia do rzeczywistości? Paniał? To tak jakbyś poszedł do sklepu kupić chleb. Widzisz cenę 3 zł a przy kasie płacisz za niego 4 zł bo tak się ubzduralo sprzedawcy. Po coś Orlen codziennie te notowania przedstawia żeby można było jakieś wnioski wyciągnąć i szybko zareagować zamawiając paliwo widząc że cena idzie w górę. A teraz cena w hurcie na Orlenie stoi w miejscu a u hurtowników po cichutku 50 gr w górę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

ponad miesiąc temu pisałem że na koniec wakacji dopier**lą ceny .Łobajtek wymusił obniżenie marży a teraz wszyscy się odkuwaja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
5 minut temu, v11 napisał:

ponad miesiąc temu pisałem że na koniec wakacji dopier**lą ceny .Łobajtek wymusił obniżenie marży a teraz wszyscy się odkuwaja 

https://www.kaack-terminhandel.de/ice/diesel

 

Obajtek cała Europa steruje? Czy giełda europejską która ma wpływ na ceny diesla w całej Europie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Obajtek to jest osobny temat....

Złodziej i krętacz (Sprzedaż lotosu)jakiego Polska w dziejach nie widziała.

Mam tylko nadzieję, że nie ważne kto w nowym rządzie usiądzie to zobaczę w internecie zdjęcie tej szui zakutej w kajdanki.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

Wszystkie szuje jednakowe i musieli by posadzić wszystkich od starych dziadów do najmłodszych -tych co byli ,tych co są , a ja bym posadził na wszelki wypadek tych co będą 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1762
10 minut temu, panczo1922 napisał:

Obajtek to jest osobny temat....

Złodziej i krętacz (Sprzedaż lotosu)jakiego Polska w dziejach nie widziała.

Mam tylko nadzieję, że nie ważne kto w nowym rządzie usiądzie to zobaczę w internecie zdjęcie tej szui zakutej w kajdanki.

 

Od Magdalenki jest układ  my nie ruszamy waszych a wy naszych. Jeszcze nie zrozumiałeś tego 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
26 minut temu, Mateusz1q napisał:

https://www.kaack-terminhandel.de/ice/diesel

 

Obajtek cała Europa steruje? Czy giełda europejską która ma wpływ na ceny diesla w całej Europie?

Ceny paliw to wypadkowa wielu czynników jak pora roku temperatura sezonowe zapotrzebowanie gospodarki cena innych nośników energi i na końcu chyba cena dolara i baryłki .Jak rolnik nie wie z doświadczenia że jesienią ON drożeje to współczucie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj