Chłoporobotnik

Pogoda rolnicza 2023 i nie tylko

Polecane posty

Gość   
Gość
14 minut temu, Agrest napisał:

Wolałbym samą głowicę bo silnik zdrowy. A dać blok to i kapitalkę zrobić. A to kosztuje . Nie stać mnie.

I tu polecę się Marcinowi @Aktywnyrolnik7245 , składając mu życzenia zdrowia szczęścia,  pomyślności i szybkości w podejmowaniu decyzji😁😁😁, może po taniości mi remont zrobi🤭

Co się nie zrobi , nawet gratis dla kolegi 🤷

14 minut temu, Agrest napisał:

Wolałbym samą głowicę bo silnik zdrowy. A dać blok to i kapitalkę zrobić. A to kosztuje . Nie stać mnie.

I tu polecę się Marcinowi @Aktywnyrolnik7245 , składając mu życzenia zdrowia szczęścia,  pomyślności i szybkości w podejmowaniu decyzji😁😁😁, może po taniości mi remont zrobi🤭

Co się nie zrobi , nawet gratis dla kolegi 🤷

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25813
1 minutę temu, konteno napisał:

ponad tyle to miałem jak kupiłem, w połowie przyszłego roku 300 stuknie

Globtroter 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28779
1 minutę temu, konteno napisał:

ponad tyle to miałem jak kupiłem, w połowie przyszłego roku 300 stuknie

Nie chcę strzelać, coś mi się wydaje że w granicach 230-240tys.km, ale stuprocentowej pewności nie mam

Przyjmując że miał jakieś 150 przy zakupie i 10tys.rocznie to by się nawet zgadzało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4925
3 minuty temu, gregor1284 napisał:

Jak było z bombonierką w kiepskich?

A znajdź sobie, dali Halinie bombonierkę, która zamiast czekoladek miała zapakowane w papierki g*wno a ona przekazywała ją dalej, koniec końców doszła chyba do premiera czy prezydenta.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1808

u mnie jakieś , 80k w 6/7 lat 

Edytowano przez konteno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8101
14 minut temu, Agrest napisał:

Phi, naklejkę zerwało, a mi uszczelkę w czydzistce dmuchnęło. Trzeci raz w tym samym miejscu....bna przestrzeniu 6ciu lat  I chyba będzie wina bloku.

Ale dwa lata na rosole jeździłem po około 150h rocznie🤭

Masz fotkę miejsca przedmuchnięcia? Miałem z tym zagwozdkę swego czasu i się okazało, że nie było potrzeby planowania powierzchni bloku, chociaż i tak została splanowana. No i pytanie zasadnicze, czy przed pierwszym dmuchnięciem silnik był robiony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14213
6 minut temu, konteno napisał:

ponad tyle to miałem jak kupiłem, w połowie przyszłego roku 300 stuknie

Prawdopodobnie jutro skorupa z 370tys nalotu pójdzie w świat. Benzyna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8101
8 minut temu, bratrolnika napisał:

Jak to dopiero??? Diesel wcześnie wstaje, wcześniej niż benzyna 

Ten też wcześniej wstaje niż benzyna, ale najlepiej jeździ w zakresie między 2 a 3 tys obrotów. Wtedy pomimo małego silnika czuć, że on jedzie. I najlepiej spala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1808

ja wolę 2-2,5 k trzymać przedział choć tempomat na 2,3k ustawiłem bo przy 2,2k max moment obrotowy i najmniej pali a po odmie widzę że im więcej w pizde dostaje tym więcej dmucha nie tędy co trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25813
5 minut temu, Qwazi napisał:

Masz fotkę miejsca przedmuchnięcia? Miałem z tym zagwozdkę swego czasu i się okazało, że nie było potrzeby planowania powierzchni bloku, chociaż i tak została splanowana. No i pytanie zasadnicze, czy przed pierwszym dmuchnięciem silnik był robiony?

Kapitałka, dmucha około 1cm w prawo od krawędzi pompy wodnej, patrząc z perspektywy kierowcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    13004
15 minut temu, gregor1284 napisał:

Prawdopodobnie jutro skorupa z 370tys nalotu pójdzie w świat. Benzyna!

Astra G znajomego 500k  1,4 z gazem 

Corolla e9 440 w 1,8d zdjęte na 240 i ludzie jeździli jeszcze kupę czasu 

Edytowano przez Łolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14213

Accord mógł mieć podobnie bo jak wszedłem drugi raz w jej posiadanie to licznik stanął na 300k a jeździłem tym chyba 4 lata. Znajomy w vectrze a też koło 500 nastukał ale jak tam wszystko w środku trzeszczało... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8101
9 minut temu, Agrest napisał:

Kapitałka, dmucha około 1cm w prawo od krawędzi pompy wodnej, patrząc z perspektywy kierowcy

Pierwsze co bym zrobił po zdjęciu głowicy, to zmierzyłbym wysokość tulei. Może się okazać, że były różnie osadzone i stąd problem

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12440
10 minut temu, Łolek napisał:

Astra G znajomego 500k  1,4 z gazem 

Corolla e9 440 w 1,8d zdjęte na 240 i ludzie jeździli jeszcze kupę czasu 

Ja myślę że i ten do 500k dolata 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    13004
2 minuty temu, 6465 napisał:

Ja myślę że i ten do 500k dolata 🙄

Jak nie zmęczona  jest to będzie biegać długo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12223
szymon09875 napisał:

46 minut temu, Łolek napisał:

A to zamontowali maszynę 🤔

Nie mógłbym się skupić 🤷‍♂️

A no, chcieli wcisnąć rurę 40 i 4 aparaty z wyjściem na 5, ale jeszcze po konsultacjach ze Sławkiem przywieźli dziś 52mm. No i Paulina się upierała na 6 + wyjście na7 i to też założyli. Chociaż widziałem że marudzili z tego powodu bo po co i na co. Ale po pytaniu czy to robią charytatywnie już więcej narzekania nie było 😉 

Trzeba 3 rząd teraz stawiać 🤭

kolektory jakie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12440

Coś tam się poprawi, terenu po sobie nie zaznacza. Mariusz człowiek poważny a i z oczu mu dobrze patrzy to myślę że przekładniowego oleju do silnika nie malał 😉

3 minuty temu, Łolek napisał:

Jak nie zmęczona  jest to będzie biegać długo 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    13004
1 minutę temu, 6465 napisał:

Coś tam się poprawi, terenu po sobie nie zaznacza. Mariusz człowiek poważny a i z oczu mu dobrze patrzy to myślę że przekładniowego oleju do silnika nie malał 😉

 

W oczy mu nie patrzylem ale poważny człowiek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10027

Ot atrakcja na wieczór 

IMG_20231111_204218.jpg

9 minut temu, slawek74 napisał:

kolektory jakie?

Jak Twoje. Trza było dopłacic trochę do tego co Ci pisałem, no i rurę 52. Plus odrazu pompę większą założył no i 30 przekroczyło.

@Karol6130 

Edytowano przez szymon09875
  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3680
1 godzinę temu, Karol6130 napisał:

Jak się dużo...

20231111_184354.jpg

Są skutki

image (6).jpeg

Nie dobra ta korona 🤮

 

1 godzinę temu, Agrest napisał:

Phi, naklejkę zerwało, a mi uszczelkę w czydzistce dmuchnęło. Trzeci raz w tym samym miejscu....bna przestrzeniu 6ciu lat  I chyba będzie wina bloku.

Ale dwa lata na rosole jeździłem po około 150h rocznie🤭

Głowica była planowana przy wymianach uszczelek?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8101
9 minut temu, 6465 napisał:

Coś tam się poprawi, terenu po sobie nie zaznacza. Mariusz człowiek poważny a i z oczu mu dobrze patrzy to myślę że przekładniowego oleju do silnika nie malał 😉

 

Oj tam oj tam...tylko pół stanu😉🤭...

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8101
3 minuty temu, szymon09875 napisał:

Ot atrakcja na wieczór 

IMG_20231111_204218.jpg

A co się stało się🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12223
szymon09875 napisał:

Ot atrakcja na wieczór  

gdzie się włóczysz 🙆‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28779
43 minuty temu, Qwazi napisał:

Ten też wcześniej wstaje niż benzyna, ale najlepiej jeździ w zakresie między 2 a 3 tys obrotów. Wtedy pomimo małego silnika czuć, że on jedzie. I najlepiej spala...

Brat ma tego swojego już 8 lat, ja w międzyczasie miałem takie samo auto tyle że z 1.9 TDI, mój palił mniej mimo cięższej nogi 

21 minut temu, 6465 napisał:

Ja myślę że i ten do 500k dolata 🙄

Pytanie czy do tych 500 brakuje mu 300tys.km czy 30tys.km

7 minut temu, szymon09875 napisał:

Ot atrakcja na wieczór 

IMG_20231111_204218.jpg

 

@Karol6130 

SOR??? Co sobie obciales tym razem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj