Chłoporobotnik

Pogoda rolnicza 2023 i nie tylko

Polecane posty

Qwazi    8173
47 minut temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

Dobra...bierz...z cenami części nie jest tak źle...porównywalne do kuhna i Potingera...jak kosi to Ci powiem, kiedy się trochę pogody zrobi...

 

43 minuty temu, Krzysztof81 napisał:

Vicon jest b. dobra ale ciężka w naprawie i drogie ceny. Szukaj Krone 280 na centralnym zawieszeniu. Prosta jak cep i tanie części.

Z tego co się orientowałem to nie jest wcale źle z tymi cenami...

 

1 godzinę temu, superfarmer02 napisał:

A co tam takiego strasznego 

Operator🙆...

 

Siemanko...siąpi z nieba, ciepło, chociaż na termometrze 7°

Edytowano przez Qwazi
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3690
1 godzinę temu, Belaruss820 napisał:

Sprawdź czy jest olej🤭 a tak serio to 80 i te orzeszki to nie ciekły tak mocno. Mi podczas siewu w tym sezonie olej hydrauliczny zagotowała i wyalwalilo odpowietrznikiem,rozsadziło uszczelkę na wizjerze i już nie cieknie,zasilanie pompy zasrane olejem i tez się leje. A ciągnik 2011 rok z Litwy. Ostatnio facet zajechał na stację belarusem z 2008 albo 2007. Kupiony jako nówka,metalowa maska kabina z plastikowymi błotnikami jak w moim(od razu facet wymienił na metalową jakiegoś producenta), i największym zaskoczeniem deska rozdzielcza starego typu jak w "orzeszki". Rozwaliło system że w tak nowym ciągniku wsadzali takie coś,no ale silnik suchy,ani grama oleju gdziekolwiek. Jakaś specjalna wersja na eksport miała iść. No ale tak pozlepianego ciągnika nie widziałem.

Moj 94rok, pierwszy właściciel serwisowany, dbany, jedynie co to poci się rozdzielać ale podłożyłem jakaś szmatę żeby "wypijała" i nic na zewnątrz nie widać. Pewnie wystarczyło by podkręcać ewentualnie wymieniać podkładki, oringi ale weź to rozbieraj 🙄. No i jak dłużej pochodzi to z pod bagnetu ze skrzyni się poci, trzeba by nowy oringi ale zawsze zapominam 🤭. Siuntka jest bardziej ułana niż mtz, tam to mam wrażenie że nawet przez obudowy się poci 😂

1 godzinę temu, 6465 napisał:

U mnie też bieda. Zostało jedną ścianę zabudować i może na jedną kurtynę zamontować.

IMG_20231028_084418_142.jpg

A historii tej rynny i tak nie zrozumiesz... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12233
Aktywnyrolnik7245 napisał:

14 minut temu, Krzysztof81 napisał:

Vicon jest b. dobra ale ciężka w naprawie i drogie ceny. Szukaj Krone 280 na centralnym zawieszeniu. Prosta jak cep i tanie części.

Chłopaki a taka babcia do naprawy 🤔

https://m.olx.pl/d/oferta/kosiarka-dyskowa-kuhn-gmd-55-CID757-IDVO7gn.html?reason=observed_ad

nie kupuj do naprawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1565

@superfarmer02 z tym uszczelnianiem mtz-ta to ciężki temat. U ojca komplet uszczelek założyliśmy do rozdzielacza,oryginalne,teflonowe,uje muje i nadal się leje,no ale z turem pracował,teraz przerobili zasilanie to mniej się poci. Ja u siebie muszę wszystko od nowa poprzerabiac,dać nowy rozdzielacz, powywalac co zbędne

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5615

.

mf362 napisał:

32 minuty temu, 6465 napisał:

U mnie też bieda. Zostało jedną ścianę zabudować i może na jedną kurtynę zamontować.

Tam za płotem to już plac sąsiada ? 

Pata i Mata pewnie, musi oni tą rynnę zakładali 🤔🤔

  • Haha 2

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8079
6 minut temu, Sylwekx25 napisał:

.

Pata i Mata pewnie, musi oni tą rynnę zakładali 🤔🤔

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14230
33 minuty temu, Belaruss820 napisał:

@superfarmer02 z tym uszczelnianiem mtz-ta to ciężki temat. U ojca komplet uszczelek założyliśmy do rozdzielacza,oryginalne,teflonowe,uje muje i nadal się leje,no ale z turem pracował,teraz przerobili zasilanie to mniej się poci. Ja u siebie muszę wszystko od nowa poprzerabiac,dać nowy rozdzielacz, powywalac co zbędne

Oryginalne komplety uszczelnień do ruskich traktorów czy do dt to takie do wycinania u nas są 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5636
21 minut temu, gregor1284 napisał:

Koparko ładowarkę 

@Tomasz0611 zobacz do czego doprowadziłeś 

I tak by coś kupował ;) chyba nie daje rady bez rozmyślania nad zakupem xD

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8173
11 minut temu, Sylwekx25 napisał:

Nie wygląda na ciężką to zetor powinien dać radę.🤔

Na luziku...

5 minut temu, superfarmer02 napisał:

Te noże to już chyba swoje przeżyły... 

W tych kosiarkach można noże zetrzeć sporo więcej...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4932
1 godzinę temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

I miejsce na kury jest 😛

To zależy od człowieka - jakby u mnie to miał być to już zamiast takiej altany by łaziły - wszystko według potrzeb, jednemu bardziej potrzebny grill i miejsce do siedzenia a drugiemu wybieg dla kur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowalsky30    492
13 godzin temu, gregor1284 napisał:

Nawet bezalkoholowej wodki nie pijesz?

Nawet. U mnie w chałupie nie ma picia. Choć ludzie czasem znoszą za jakąś przysługę staram się w miarę regularnie czyścić barek oddając innym potrzebującym😁

Dziś dostałem coś paktyczniejszego

IMG_20231028_103158.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12233

a jak owies 🤔🤭


Chłoporobotnik napisał:

1 godzinę temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

I miejsce na kury jest 😛

To zależy od człowieka - jakby u mnie to miał być to już zamiast takiej altany by łaziły - wszystko według potrzeb, jednemu bardziej potrzebny grill i miejsce do siedzenia a drugiemu wybieg dla kur.

żadnych kur 😱 cielaki 😁🐄🐄🐄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najlepiej hować 1 typ zwierząt jakim jest bydło mleczne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3690
6 minut temu, Luki99 napisał:

Najlepiej hować 1 typ zwierząt jakim jest bydło mleczne. 

E tam, kukurydza, tylko kukurydza się opłaca, podobno sypie nawet 7t z hektara 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28809
2 godziny temu, Belaruss820 napisał:

U nas każdy na zleceniu bo tak sobie Orlen wymyślił,w sumie my nie pracujemy dla Orlenu pomimo że jest to stacja państwowa a nie franczyza.

Dla Krusowca w sumie bez różnicy 

Choć w sumie to i ja mam co miesiąc umowę zlecenie

2 godziny temu, 6465 napisał:

W sezonie letnim będzie stał stół i będzie konsumpcja potraw z grilla, a w sezonie zimowym będzie auto stało co by nie odśnieżać.

 

Tomek, tam się chyba Ducato nie zmieści 😉

1 godzinę temu, superfarmer02 napisał:

jedynie co to poci się rozdzielać ale podłożyłem jakaś szmatę żeby "wypijała" i nic na zewnątrz nie widać. 

A to masz taki system wyłapywania oleju jak ja, bo wczoraj jak pisałem że pod silnikiem jest korytko z banki, to w tym korytku jest jeszcze szmata co w nią olej wsiąka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1565
46 minut temu, gregor1284 napisał:

Oryginalne komplety uszczelnień do ruskich traktorów czy do dt to takie do wycinania u nas są 🤣

Może do starych mtz-ów. Do rozdzielacza gomel rp70 oryginalne były w woreczku strunowym zapakowane i karteczką z rozpiską ile jakich rozmiarów,wszystko po rosyjsku. Rozdzielacz na stół,pomiary i która uszczelka w które miejsce. Cały wieczór siedziałem żeby to ogarnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14230
6 minut temu, superfarmer02 napisał:

E tam, kukurydza, tylko kukurydza się opłaca, podobno sypie nawet 7t z hektara 

O. To obsiejem w przyszłym roku ten kawałek za sadem. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1565
5 minut temu, bratrolnika napisał:

Dla Krusowca w sumie bez różnicy 

Choć w sumie to i ja mam co miesiąc umowę zlecenie

Tomek, tam się chyba Ducato nie zmieści 😉

A to masz taki system wyłapywania oleju jak ja, bo wczoraj jak pisałem że pod silnikiem jest korytko z banki, to w tym korytku jest jeszcze szmata co w nią olej wsiąka 

No dla mnie to bez różnicy. Ale polityka każdego Orlenu jest inna. Dzięki temu że kierownik to kolega to mam inne podejście do pracy, porównując np. Iganie to tam całkiem inaczej się pracuje. Najważniejsze że stacja na zadupiu chociaż od nowego roku będzie miastem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3946
1 minutę temu, Belaruss820 napisał:

Może do starych mtz-ów. Do rozdzielacza gomel rp70 oryginalne były w woreczku strunowym zapakowane i karteczką z rozpiską ile jakich rozmiarów,wszystko po rosyjsku. Rozdzielacz na stół,pomiary i która uszczelka w które miejsce. Cały wieczór siedziałem żeby to ogarnąć.

A idź pan w ch*j z tymi uszczelnieniami i rozdzielaczami. Ojciec postanowił kilka lat temu usunąć wycieki z rusaka i kupił nowy oryginalny  rozdzielacz. Po pół roku ciekł tak samo jak ten 20 letni.

Kupił więc zestaw uszczeniaczy. Po kilku miesiącach to samo.

Ja nie wiem ale jak u mnie w rusku nie cieknie to znaczy że trzeba dolać oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj