Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Dodi    520
Dnia 10.12.2023 o 23:46, wujekk110 napisał:

@ubek24787Dobrze temu Adventure odpisałeś. Od dłuższego czasu  smrodzi na naszą mleczarnię. Nie pasuje mu, to miesiąc wypowiedzenia, wypłata udziału w ciągu roku i niech idzie do wymarzonego raju. Tym bardziej że ma wybór, jego wymarzony Mlekpol z Radomia przejeżdża w jego okolicy co drugi dzień. A z tym że po wypłacie udziału przyjmą go powtórnie nie jest prawda. Wszystkich to nie dotyczy, jego tym bardziej. Pa ,  Pa....

Nie smrodzi tylko mówi prawdę. 

Edytowano przez Dodi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenio23    79
26 minut temu, slawek74 napisał:

tym ,,dużym,, czyli 100tys + raczej tak...

A oni mają takich dostawców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592
1 godzinę temu, robertrolnik27 napisał:

Nic takiego nie ma miejsca. 

 

A co ocena mi ma zrobić parametry? Z wieloma osobami rozmawiam i mają podobnie niski tłuszcz wysokie białko. Litry się zgadzają więc nie narzekam. 

Podobno to ja się niznam na tym , a coś mi się wydaje że stosunek bislka do tluszczu powinien być inny i tu się właśnie przydaje ta ocena bo wiesz której krowie grozi kwasica a której ketoza masz wyniki z oceny i działasz czego nie robisz jak widać  , acha litry się zgadzają to zaczywisvie ocena ci niezbędna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226
1 godzinę temu, robert1226 napisał:

Podobno to ja się niznam na tym , a coś mi się wydaje że stosunek bislka do tluszczu powinien być inny i tu się właśnie przydaje ta ocena bo wiesz której krowie grozi kwasica a której ketoza masz wyniki z oceny i działasz czego nie robisz jak widać  , acha litry się zgadzają to zaczywisvie ocena ci niezbędna.

Jakbyś miał pojęcie to byś nie pisał takich bzdur. 

To jaki jest tłuszcz i białko zależy od wielu czynników. Od dni laktacji, żywienia, genetyki. Do tego najczęściej przy większych wydajnościach masz gorsze parametry. 

Od kiedy mam wózek do zadawania paszy nie wiem co to kwasica i ketoza. 

Jedyny problem jaki teraz mam to żywienie w zasuszeniu, tam mam błędy ale działamy i dążymy do tego żeby pozbyć się problemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adventure    6
Dnia 10.12.2023 o 13:57, ubek24787 napisał:

Adventure Ty już chyba ze 2 lata temu szukałeś ludzi żeby przeszli z Tobą do mlekpolu, nie udało się i dalej oddajesz do Ryk więc grzecznie powiem nie sr** do swojego gniazda. Mam ilość 2x większą od ciebie i oddaje już ponad 20 lat. Z kasą nie ma żadnych problemów, cena jak widzisz po okolicy nie jest zła a mimo to przekazujesz informacje nie sprawdzone jakieś farmazony wymyślone no człowieku. Narzekasz i narzekasz. Przejdz w końcu do łukowa albo do michowa takich jak ty biorą na pewno będziesz zadowolony.. i wrocisz w podskokach jak niektórzy muszą tylko wpłacić udziały i uwierz że robią to i wracają a nie odchodzą. Informacja pewna i zawsze możesz iść do władz mleczarni złożyć zażalenie albo dowiedzieć się o stanie mleczarni.

Mógłbyś mi napisać w którym momencie napisałem nieprawdę? Czy nieprawdą jest to, że panowie byli ostatnio w Dubaju, czy nieprawdą jest to, że od początku roku nie ma kredytów i zaliczek (oczywiście dla nich jeszcze pieniążki na kredyty na początku roku się znalazły). I wskaż gdzie napisałem,że niby z kasą na wypłaty jest problem, bo coś wspomniałeś?. I nie sram we własne gniazdo , tylko mówię jak jest. Ty jesteś pewnie jednym z nich, i dlatego masz problem z moim postem. A odejdę gdzie będę chciał, Ty wymieniłeś akurat te dwie mleczarnie, bo to są już chyba tylko te dwie jedyne w regionie, które są słabsze od Ryk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102
Primula94 napisał:

3 godziny temu, Rolniik122 napisał:

parametry i ilość?

 

W presidencie to chyba też można mieć cenę indywidualna. Z  tego co kojarzę to z mojej okolicy jest jeden z największy ich dostawców I mówił  to jak masz dobre " argumenty "I litry to i cena może iść mocno w górę.

jedyny argument którym coś wynegocjujesz to złożone wypowiedzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
Dnia 10.12.2023 o 22:21, Rolniik122 napisał:

Znam takie przypadki, że na fakturze cena po cenniku a dodatkowo z mleczarni gotówke przywożą.

No właśnie  chyba  coś takiego.

2 godziny temu, czesio1612 napisał:

jedyny argument którym coś wynegocjujesz to złożone wypowiedzenie

Przy ponad 200 msc to coś można ponegocjowac i argument  odejścia robi swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

A o celowym doprowadzaniu takich małych dostawców  co mają po kilka krowek do odejścia też nie słyszałeś? Bo ja wiem z pierwszej ręki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
3 godziny temu, Primula94 napisał:

A o celowym doprowadzaniu takich małych dostawców  co mają po kilka krowek do odejścia też nie słyszałeś? Bo ja wiem z pierwszej ręki. 

w to akurat się nie dziwie, zbaczać z trasy parenaście kilometrów po to żeby wziąc paredziesiąt litry. Kierowce trzeba opłacic z godziny, samochód też nie jeździ na wode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    295

Brak przelewu i faktury mlekpol, mam nadzieję że się nie przeliczyli z tą gigantyczną premią że teraz parę dni później wyplata😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    875

Może nie 🤣 kasę na szczęście dostałem wczoraj, ale na fakturę też czekam. Gorzej, gdyby fakturę przysłali a kasę dopiero na 3 króli 😅

  • Like 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
Rolniik122 napisał:

3 godziny temu, Primula94 napisał:

A o celowym doprowadzaniu takich małych dostawców  co mają po kilka krowek do odejścia też nie słyszałeś? Bo ja wiem z pierwszej ręki. 

w to akurat się nie dziwie, zbaczać z trasy parenaście kilometrów po to żeby wziąc paredziesiąt litry. Kierowce trzeba opłacic z godziny, samochód też nie jeździ na wode.

a jaka ilość by była opłacalna by zajeżdżali? ryki zaczęły potrącać poniżej 100L spomlek chyba już dawniej tak robił ale nie wiem czy to nie było już 150L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304

kasa wczoraj dziś faktura tł4.59 bi3.53 ponad 19tyś. 2.28 netto minus udział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibifarmer    217
2 godziny temu, RusiL napisał:

kasa wczoraj dziś faktura tł4.59 bi3.53 ponad 19tyś. 2.28 netto minus udział

Mlekpol? 

Dobra cena. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Mlekpol ponad 25 tyś. Tł 4,05 Bi 3,3. Cena 2,16 netto vatowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj