Polecane posty

mate12345    43
4 minuty temu, slawek74 napisał:

parametry ilosć...

ilość ok 25tyś 

tłuszcz 4.2 

białko 3,25

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3951
1 godzinę temu, mate12345 napisał:

u mnie za listopad w mlekovicie wyjdzie około 2,22 brutto, to ja nie wiem jak z tym czytaniem 

Ferie się już zaczęły? , bo nie wierzę że dorosła osoba stwierdza że dana mleczarnia płaci lepiej tylko na podstawie samej ceny. A parametry i ilość się nie liczy. Sama cena nic nie mówi o tym jak płaci dana mleczarnia. Jak masz parametry 3,2 i 3,8 i oddajesz małą ilość to może i masz 2,22 brutto. Cofnij się parę stron wstecz to chłopaki piszą o cenie około 2,2 netto ale przy dobrych parametrach i średniej ilości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate12345    43

2 posty wyżej podałem parametry i ilość, pytanie czy ta ilość zalicz się do małej, ja uważam że raczej średnia. Cóż parametry nie są wysokie, ale jeśli twierdzisz że mlekovita płaci nawet kilka gr więcej to proszę o uzasadnienie, bo z tego co obserwuję forum to nie widziałem żeby ktoś pisał, że wychodzi mu mleko w mlekowicie 2.2 netto. A co do ferii to niestety szkołę ukończyłem dość dawno, i jakoś nie pamiętam żeby z początkiem grudnia były. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7314

150 dojnych 3 tys na odbiór

Do spomleku oddaje chłop, coś tam mówił, że jest w programie zielone mleko

 

Możliwe, że płacą mu za te max parametry jakie ma? 

 

Screenshot_20231205-141923.png


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

Potwierdzam, chlopak z moich rejonów, mleka mało I gęste ale same jerseye doi. Nie pamiętam gdzie oddaje mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7553
28 minut temu, pedro2 napisał:

 

150 dojnych 3 tys na odbiór

Do spomleku oddaje chłop, coś tam mówił, że jest w programie zielone mleko

 

Możliwe, że płacą mu za te max parametry jakie ma? 

 

Screenshot_20231205-141923.png

Oni nie płacą za kazeine?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adventure    6

A w Rykach generalnie to jest "fajnie"... Od roku nie ma dla rolników kredytów, zaliczek, a rada w tej chwili bawi się w Dubaju.... Brawo panowie. Jak tak dalej będzie, to nie długo naprawdę mleczarnia nie będzie miała faktycznie co przerabiać, bo ludzie mają was dość i gremialnie odchodzą.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6785
Przed chwilą, adventure napisał:

A w Rykach generalnie to jest "fajnie"... Od roku nie ma dla rolników kredytów, zaliczek, a rada w tej chwili bawi się w Dubaju.... Brawo panowie. Jak tak dalej będzie, to nie długo naprawdę mleczarnia nie będzie miała faktycznie co przerabiać, bo ludzie mają was dość i gremialnie odchodzą.

jeszcze inni wożą sie autami marki premium 😂

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    376
35 minut temu, ChiquitaB napisał:

Potwierdzam, chlopak z moich rejonów, mleka mało I gęste ale same jerseye doi. Nie pamiętam gdzie oddaje mleko

No jeśli Jersey to wszystko możliwe ja z 20 lat temu wlasciwie to wtedy jeszcze ojciec,miał większość jerseyow i mleko tluszcz wychodził ponad 5% a znajomy oddał po jednej krowie do badania to jemu wyszlo coś powyżej 6%.one niby mleka za dużo nie dawały ale tł miały b.dobry i długowieczne tez były,krowy po 15 lat i praktycznie wet nie widziały pamiętam że jedna od nas taka 15lat zamiast do rzezni to jeszcze do gospodarza poszła żeby tl jemu poprawic 

Edytowano przez MariuszDe
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1394
adventure napisał:

A w Rykach generalnie to jest "fajnie"... Od roku nie ma dla rolników kredytów, zaliczek, a rada w tej chwili bawi się w Dubaju.... Brawo panowie. Jak tak dalej będzie, to nie długo naprawdę mleczarnia nie będzie miała faktycznie co przerabiać, bo ludzie mają was dość i gremialnie odchodzą.

Zaraz Cię Sławek naprostuje 🤭

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    376
1 minutę temu, ChiquitaB napisał:

Tylko przy sprzedaży 450kg taka krowa

No trochę powyżej 500 się też trafiały😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    345
8 godzin temu, vodz napisał:

Nie moge sie zgodzic kolego Marcinie. Alternatywa to nie jest polmlek raciaz. Z własnej obserwacji widzę ze ta cała mlekovita ma jednak tendencje wzrostowa bo kiedyś była sporo z ceną za sierpcem, potem się zrownala a teraz praktycznie od początku roku płaci lepiej niż sierpc takze jeszcze parę lat i ta średnia cena z kilku lat tez będzie na niekorzyść sierpca i ludzie z sierpca przenoszą się do mlekovity i mnie znajomy tez namawia ze tam jest lepiej

Dodam jeszcze ze z rypina przeszedłem do sierpca, a ci co poszli do mlekovity, rozwijają gospodarstwa niegorzej niż ci z sierpca, najgorzej ci co poszli do polmleku, o ile jeszcze wogole doją.

Widzę ze nawet ryki płacą lepiej niż sierpc

Ja do Sierpca poszedłem z Mlekovity także nie musisz mnie uświadamiać, a takie lanie wody kto się lepiej rozwija to nawet nie chce mi się komentować bo dobrze wiesz że gospodarstwo gospodarstwu nie równe i ile czynników ma na to wpływ

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

wiacek napisał:

w marcu mają wypłacać

Sprawy przyspieszyły, wypłata udziałów rozpocznie się po nowym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12225
ChiquitaB napisał:

Potwierdzam, chlopak z moich rejonów, mleka mało I gęste ale same jerseye doi. Nie pamiętam gdzie oddaje mleko

spomlek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7314
3 godziny temu, ChiquitaB napisał:

Potwierdzam, chlopak z moich rejonów, mleka mało I gęste ale same jerseye doi. Nie pamiętam gdzie oddaje mleko

No jerseye. Do spomleku oddaje. Nie wiesz jak oni tam płacą? 

Jeszcze w ekologii ma wszystko stąd ten program zielone mleko.

3 godziny temu, Karol6130 napisał:

Oni nie płacą za kazeine?

🤷


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7553
7 minut temu, pedro2 napisał:

No jerseye. Do spomleku oddaje. Nie wiesz jak oni tam płacą? 

Jeszcze w ekologii ma wszystko stąd ten program zielone mleko.

🤷

Sławka pytaj, to jego odbiorca dawny

3 godziny temu, radekz200 napisał:

jeszcze inni wożą sie autami marki premium 😂

Radek 

Prezes nawet balonem lata 

Zobacz jakie u nas zacofanie 

U was mają helikopter 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12225
Karol6130 napisał:

Sławka pytaj, to jego odbiorca dawny

Nie wprowadzaj ludzi w błąd 🙋 nigdy nie oddawałem do spomleku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198
3 godziny temu, sacrable napisał:

 

Sprawy przyspieszyły, wypłata udziałów rozpocznie się po nowym roku.

Ale musi być jeszcze to jedno walne ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7314
1 godzinę temu, komizmo napisał:

Płacą 

To przy takiej kazeinie i eko mleku bez treściwych  wyjdzie mu ze 3zł?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj