Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzychu121    3902
59 minut temu, Dodi napisał:

Ryki za maj -10gr. Wyjdzie 1,8-1,9 zł netto. Za czerwiec prognozują kolejne - 10gr przy kilkunastu mln straty na dzień dzisiejszy.

Przy 3,5 i 4,5 tl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Dodi napisał:

Ryki za maj -10gr. Wyjdzie 1,8-1,9 zł netto. Za czerwiec prognozują kolejne - 10gr przy kilkunastu mln straty na dzień dzisiejszy.

Kilkunastu? 

 

Edytowano przez grzesiu
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3902

Zwłaszcza końcówka roku. A jesteśmy przyzwyczajeni że w końcówce roku idą premie. Jak większość spółdzielni jedzie na zero albo na minusie to o premiach można zapomnieć. Chyba że Chiny wkoncu zaczną brać towar i giełda pójdzie mocno w górę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7223
6 godzin temu, radekz200 napisał:

pedro a kto to ten trzeci na zdjęciu z pietruszynskim i kalinowskim na zdjęciu? bo kojarzę z widzenia 

Nie wiem 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223
5 godzin temu, krzychu121 napisał:

Zwłaszcza końcówka roku. A jesteśmy przyzwyczajeni że w końcówce roku idą premie. Jak większość spółdzielni jedzie na zero albo na minusie to o premiach można zapomnieć. Chyba że Chiny wkoncu zaczną brać towar i giełda pójdzie mocno w górę 

Dostaniemy kartkę  z premią ile musimy dopłacić żeby rok na zero wyszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisu    17

Ja aktuanie sprzedaje dzis po 1,55 brutto . Najwyszą cene miałem 2,68 brutto. A jak to u was wyglądało z najwyszą ceną ? ile mieliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibifarmer    217
40 minut temu, sisu napisał:

Ja aktuanie sprzedaje dzis po 1,55 brutto . Najwyszą cene miałem 2,68 brutto. A jak to u was wyglądało z najwyszą ceną ? ile mieliscie?

Niektórzy nawet 3.4zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grinch1    65

3,19 zł w Sierpcu w grudniu, wiem że niektórym dużo, dużo więcej wyszło, nawet 3,7zł. Po co taką premie było dawać to nie zrozumie. Pewnie już takiej ceny nie zobaczę i trochę to nie sprawiedliwe bo dziś w okolicach 2 zł to trzeba dać za dobrą mineralke 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
sisu napisał:

Ja aktuanie sprzedaje dzis po 1,55 brutto . Najwyszą cene miałem 2,68 brutto. A jak to u was wyglądało z najwyszą ceną ? ile mieliscie?

3.24brutto z mlekpolu parametry średnie i ilość też na średnim poziomie


Za grudzień*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588
1 godzinę temu, Grinch1 napisał:

3,19 zł w Sierpcu w grudniu, wiem że niektórym dużo, dużo więcej wyszło, nawet 3,7zł. Po co taką premie było dawać to nie zrozumie. Pewnie już takiej ceny nie zobaczę i trochę to nie sprawiedliwe bo dziś w okolicach 2 zł to trzeba dać za dobrą mineralke 😂

To była premia za 11 miesięcy nie cena za jeden miesiąc czemu tak po głupiemu liczysz trochę logiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grinch1    65

 Kiedyś już to pisałem, że byłem przeciwny by jednorazowo wypłacać ludziom takie pieniądze, wolałbym aby je rozłożyć na kilka miesięcy to i teraz obniżka tak by nie bolała no ale co ja tam wiem, ja tylko znam się na dojdniu krów 😉Ogólnie w Sierpcu już tak jest, że z końcem roku pojawiają się takie premie a później już tak kolorowo nie jest. Psów wieszał nie będę bo nie są najgorsi ale jednak tam w skupie to powinni trochę przemyśleć takie decyzje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

To lepiej byłoby zapłacić podatek od tych pieniędzy? Inaczej się nie da jak zysk zostaje to dobrze robią że wypłacają go właścicielom.  

 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3902

Ciesz się że dostałeś te pieniądze do ręki a nie jak w mlekowicie po 20 kilka groszy na udział. Czy w mlekpolu parę lat wcześniej. Grzesiu dobrze pisze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
13 godzin temu, radekz200 napisał:

pedro a kto to ten trzeci na zdjęciu z pietruszynskim i kalinowskim na zdjęciu? bo kojarzę z widzenia 

Po pierwsze nazwiska piszemy z dużych liter po drugie to Pan Prezes a po trzecie wypadało by znać przewodniczącego RN Piatnicy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolandOnion    147

Pan prezes xdd A co on papież że trzeba mieć wybijały szacunek ? A po co ktoś ma znać przewodniczącego RN Piątnicy jak tam mleka nie oddaje?

  • Like 7
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

Jak słyszę "pan prezes" to kojarzy mi się z Kaczyńskim. Prezesem wszystkich prezesów... 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588
10 godzin temu, Grinch1 napisał:

 Kiedyś już to pisałem, że byłem przeciwny by jednorazowo wypłacać ludziom takie pieniądze, wolałbym aby je rozłożyć na kilka miesięcy to i teraz obniżka tak by nie bolała no ale co ja tam wiem, ja tylko znam się na dojdniu krów 😉Ogólnie w Sierpcu już tak jest, że z końcem roku pojawiają się takie premie a później już tak kolorowo nie jest. Psów wieszał nie będę bo nie są najgorsi ale jednak tam w skupie to powinni trochę przemyśleć takie decyzje. 

A ty znowu swoje nie ważne czy wypłacili to w jednym miesiącu czy w pięciu ważne że wypłacili,  a ceny za listopad też nie było jak piszesz 3,7 tylko była ok 3zl po jaka cholere  te premie roczna zaliczasz i nie tylko ty do ceny za listopad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
9 godzin temu, czareczek85 napisał:

Po pierwsze nazwiska piszemy z dużych liter po drugie to Pan Prezes a po trzecie wypadało by znać przewodniczącego RN Piatnicy

kurła dobrze że jeszcze proboszcza nie wymieniłem 😛 nie to ktoś inny, przewodniczącego kojarzę, chodzi o zdjęcie na my lomza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7223
10 godzin temu, czareczek85 napisał:

Po pierwsze nazwiska piszemy z dużych liter po drugie to Pan Prezes a po trzecie wypadało by znać przewodniczącego RN Piatnicy

Czareczek zjedz sobie snickersa czasami 😉

  • Like 1
  • Haha 3

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jeśli dostajecie premię na koniec roku to nie przejadać jej od razu, lepiej jak dostawcą dadzą niz by mieli zaplacic podatek od wygenerowanego zysku i kasa zostalaby w mleczerni. Ludziom to nigdy nie dogodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj