Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

szymon09875    9920

Antocel 10.40 netto za hf dał.

Kobylin jechał 2 tygodnie i dojechać nie mógł a musiałem tego jednego sprzedać bo atmosferę napięta w kojcu wprowadzał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    875

Jak było mleko po 1,4 to ludzie też kupowali po ponad 200zl gotowe i to z bagien🤣 sam za siano płaciłem 180 dla młodzieży. Teraz liczę, że aktualna prognoza się sprawdzi i spadnie chociaż te 40 litrów z zapowiedzianych 60. 

2 minuty temu, ab23 napisał:

Już jedyn mi dołożył a potem zabrał na dodatek termin 21 dni sobie wpisali a pieniędzy nie ma  

Super firma 👍

Mówimy o tej samej firmie? Abp Tykocin? Bo coś mi się wierzyć nie chce. Pieniądze w kilka dni na koncie od zabrania towaru.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Niech nie kombinują bo już całkiem nie będzie gdzie sprzedać. Jak może być kontrakt niezobowiązujący 🤔 to po hvj ten kontrakt 😁 ja tam go zawsze wymęcze, że dorzuci do ceny. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    875

No wiesz, pierwsza umowa niezobowiązująca a kolejna to już gdzieś trafi się gwiazdka z drobnym druczkiem i po temacie. Moim zdaniem chcą zaplanować dostawy towaru i przytrzymać dostawców. Potem się okaże, że nie wypełniło się zobowiązania i jeszcze trzeba będzie im dopłacić 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725
7 godzin temu, szymon09875 napisał:

Antocel 10.40 netto za hf dał.

Kobylin jechał 2 tygodnie i dojechać nie mógł a musiałem tego jednego sprzedać bo atmosferę napięta w kojcu wprowadzał...

Co Cię pokorciło.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9920

To że już wytrzymać z nim nie szło, taki burdel robił że prędzej czy później coś by się wydarzyło, a tylko oni przyjechali odrazu po telefonie... kolega z nimi handluje dość długo i nie narzeka, poza tym myślę że na jednym mnie az tak nie wyje**a... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    79

sołtys kogo polecasz w Złotowskim kto skupuje? do nas też antocell jeździ ale ceny bez szału niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3230
szymon09875 napisał:

Antocel 10.40 netto za hf dał.

Kobylin jechał 2 tygodnie i dojechać nie mógł a musiałem tego jednego sprzedać bo atmosferę napięta w kojcu wprowadzał...

+-kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16869
karol091193 napisał:

Dzwonili z umową kontraktacyjną?

nie, osobiście był. niezłe te ich kontrakty. teraz do 15 czerwca chyba trzeba podpisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725
17 minut temu, wicia433 napisał:

sołtys kogo polecasz w Złotowskim kto skupuje? do nas też antocell jeździ ale ceny bez szału niestety.

Odezwij się priv 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9920
11 minut temu, DANDYS napisał:

+-kg?

646 nie całe 20 miesięcy 

27 minut temu, soltys48 napisał:

Widziałem ich dwa auta kiedyś w Starym po prawo

No, do biznesmenów na dół koło mnie też jeżdżą ostatnio, ale to się dowiedziałem od nich bo agronom się nie chciał przyznać komu sprzedaje 😲

Edytowano przez szymon09875
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1905
13 godzin temu, Pawelek2615 napisał:

Witam wszyskich ktoś brał cielaki do opasu z eko natura , eurocielęta lub podobnych prosiłbym o szczere opinie .

Z ekonatury to można powiedzieć,  że ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1912    43

Ja biorę z eko natury i polecam z tym że jadę sam wybierać z większej grupy jak przyjeżdżają na bazę i odrazu są pakowane i jadą do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolandOnion    149

Dwie krowy dziś pojechały, obydwie Hf, waga lekko ponad 600. Cena za żywa wagę za jedną 9zl, za drugą 8 zł za kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9920
1 godzinę temu, Sokol2 napisał:

pojechały hfy w tym moze kilka R złapie 11,8 netto minus 5% do wuja 

Ten wuja to kto ?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Tutaj obowiązuje jakiś dziwny slang, w którym wszyscy odpowiadają sobie hasłami. Jednym z nich jest nazywanie  zakładów Biernacki "Wujem" może duża część forum jest z nim spokrewniona ?

  • Haha 2

NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9920
34 minuty temu, soltys48 napisał:

Nie wiesz kto to Wuja 🤔🤣🤣🤣

Wolałem się upewnić bo od dwóch różnych osób słyszałem że wuja brał a to były dwie różne firmy...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1905
1 godzinę temu, EppS napisał:

Tutaj obowiązuje jakiś dziwny slang, w którym wszyscy odpowiadają sobie hasłami. Jednym z nich jest nazywanie  zakładów Biernacki "Wujem" może duża część forum jest z nim spokrewniona ?

Taka różnica,  że jak napiszesz niepochlebną opinie na "wuja" to mogą Cię cmoknąć w trąbę,  a jak podasz dokładną nazwę zakładu to możesz narobić sobie kłopotów 

Edytowano przez Cybulek17
  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj