Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Bercik92    2203

Bardziej bym obstawiał "współczynnik korygujący" bo teraz może być wysyp bydła które było składane na dopłaty sam mam na sprzedanie kilka sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
18 godzin temu, kewin123 napisał:

Kolega pyta ile by wziął za jałówki lm ok 550kg, a nie czy są małe czy duże,    jak jest ich więcej 14 spokojnie. 

W lubelskim nie ma komu płacić po 14 , sam mam 3 sztuki i stoją 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

W ubiegłym tygodniu sprzedałem trochę a nie były to same lim były angusy były sim jałówki oczywiście po 13,90 ,bez problemu, i i nie były takie wspaniałe lepsze  zostały, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19726

To daj tego klienta co za nie najlepsze dał po tyle.

Mówimy oczywiście o kwocie netto 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43
48 minut temu, soltys48 napisał:

To daj tego klienta co za nie najlepsze dał po tyle.

Mówimy oczywiście o kwocie netto 

Jedni piszą netto,  inni brutto ja mówię o brutto,  i tak też napisałem gdy sprzedałem kilka dni temu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43
Dnia 5.06.2023 o 14:28, kewin123 napisał:

Jałówki 600+, 13,9 zł, brutto  -kebej

Chyba napisane brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

Obniżki na bydło rzeźne, nie przekłada się na ceny cieląt. Jeśli nawet to niewielkie, czytaj symboliczne.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek2615    4
58 minut temu, farmerr96 napisał:

Ile można cenić byka hf 600-650 kg netto za kg ? 

ja bym brał nie mniej niż po 11 w górę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanalia2    158
1 godzinę temu, TommyLee napisał:

Obniżki na bydło rzeźne, nie przekłada się na ceny cieląt. Jeśli nawet to niewielkie, czytaj symboliczne.

kolego ceny cielaków to temat rzeka. Ja bydło po 6 zł sprzedawałem a cielaki w przeliczeniu 15- 20  zł na kg wtedy kosztowały. Jak bydło szło do góry to cielaki szły do góry 2x bo byki płacą to mi daj za cielaka wiecej , jak byki dołowały cielaki  cene trzymały bo to chwilowy spadek. Pamietam ze kryzys 3 rok trwał   byki spadły nawet do 5,5 ale obsranego hf nie kupiłes taniej jak 1000 zł bo " on opuścić nie może bo byki zaraz podskoczą do góry  i ja na nich zarobie a on stratny bedzie" A teraz to dopiero bedzie  obsranie pampersa jak ludziska dojne wytną i za rok cielaków o pare set tysięcy bedzie mniej. Handlarze będą o cielaki walczyć na podlasu na topory  a ten który go zdobedzie na zachodzie kraju będzie chciał jak za złotego biblijnego cielca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

Nie sądzę żeby ten scenariusz się ziścił. Bardzo dużo hodowli jest blisko likwidacji, nie będzie miał kto walczyć o te cielaki. Poza tym przywiozą z Litwy,  Łotwy,  Czech, Słowacji,  Włoch, Francji itd bo tylko w Polsce opłaca się opas bydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal2596    14

Chciałem zapytać o zamawianie duplikatów kolczyków. Co zaznaczyć w rodzaju zastępowanego środka identyfikacji? Czy dla każdej sztuki trzeba od nowa wszystko wypisywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszmab    131
3 godziny temu, kanalia2 napisał:

kolego ceny cielaków to temat rzeka. Ja bydło po 6 zł sprzedawałem a cielaki w przeliczeniu 15- 20  zł na kg wtedy kosztowały. Jak bydło szło do góry to cielaki szły do góry 2x bo byki płacą to mi daj za cielaka wiecej , jak byki dołowały cielaki  cene trzymały bo to chwilowy spadek. Pamietam ze kryzys 3 rok trwał   byki spadły nawet do 5,5 ale obsranego hf nie kupiłes taniej jak 1000 zł bo " on opuścić nie może bo byki zaraz podskoczą do góry  i ja na nich zarobie a on stratny bedzie" A teraz to dopiero bedzie  obsranie pampersa jak ludziska dojne wytną i za rok cielaków o pare set tysięcy bedzie mniej. Handlarze będą o cielaki walczyć na podlasu na topory  a ten który go zdobedzie na zachodzie kraju będzie chciał jak za złotego biblijnego cielca

O jakim Ty wycinaniu piszesz ... Żadnego wycinania stąd mlecznych u nas na Podlasiu nie będzie .. Póki co to jedyna opłacalna gałąź produkcji rolnej i rolnicy dobrze o tym wiedzą. .. ten rok spowoduje większe zainteresowanie opasem i jedynie co to temu może skoczyć cena cielaka ... Nawet znajomy który ma 150 ha produkcji roślinnej zastanawia się nad pójściem w bydło ... Weryfikacja trwa ale tych co sieją drogie nawozy i robią zabiegi t1 T2 i t10 .. . Bo napewno nie mleczarzy .. 

Edytowano przez tomaszmab
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1905
7 godzin temu, TommyLee napisał:

Nie sądzę żeby ten scenariusz się ziścił. Bardzo dużo hodowli jest blisko likwidacji, nie będzie miał kto walczyć o te cielaki. Poza tym przywiozą z Litwy,  Łotwy,  Czech, Słowacji,  Włoch, Francji itd bo tylko w Polsce opłaca się opas bydła.

Polska to pionek w zakupie cielaków za granicą,  tam też jest coraz mniej stad a fermy turków,  Włochów i tak dalej są coraz większe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ilość sztuk, do ilości wołowiny jest nieproporcjonalny. 

średnia tusza 300 a 420 kg to robi różnicę, a nie 5 % poglowia w jedną, czy drugą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Rafal2596 napisał:

Chciałem zapytać o zamawianie duplikatów kolczyków. Co zaznaczyć w rodzaju zastępowanego środka identyfikacji? Czy dla każdej sztuki trzeba od nowa wszystko wypisywać?

Zaznaczasz że ma zwykły kolczyk i chcesz zwykłym zastąpić i z powodu uszkodzenia albo utraty jak to bylo kiedyś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanalia2    158
1 godzinę temu, tomaszmab napisał:

O jakim Ty wycinaniu piszesz ... Żadnego wycinania stąd mlecznych u nas na Podlasiu nie będzie .. Póki co to jedyna opłacalna gałąź produkcji rolnej i rolnicy dobrze o tym wiedzą. .. ten rok spowoduje większe zainteresowanie opasem i jedynie co to temu może skoczyć cena cielaka ... Nawet znajomy który ma 150 ha produkcji roślinnej zastanawia się nad pójściem w bydło ... Weryfikacja trwa ale tych co sieją drogie nawozy i robią zabiegi t1 T2 i t10 .. . Bo napewno nie mleczarzy .. 

Wiesz co Twoje stwierdzenie " puki co" mówi wszystko. Wycinanie stad mlecznych juz się rozpoczeło  gospodarstwa do 50 sztuk  nie maja racji bytu. Mleko tanieje i taniec będzie bo  musi tanieć. Koncerny już dały odpowiednie łapówki i będzie realizowany wariant świński. Dobijanie ceną małych hodowców  , zmuszenie większych do większej obsady , potem znowu ich  dobicie , i tak dalej. Na podlasiu wkrótce bedą fermy z mlekiem nakładczym będziesz doił krowy ale bydlecego agriplusa lub gobarto. Mleczarnie które są spółdzielniami w rękach rolników wkrótce zostaną doprowadzone do ruiny przejma je molochy zagraniczne. I bedzie mleko kupowane  jak świnie po cenie dnia  raz 10 groszy w góre za tydzień 20 w dół. Reasumując nawet o tym nie wiesz lub nie zdajesz sobie sprawy  ale polskie sektor mleczny  już nie istnieje. Tak jak 10 lat temu świniarze niezdawali sobie sprawy ze sektor już nie istnieje.  To skąd cielaki??? Wielkie koncerny albo same będą tuczyć albo beda sprzedawać w cenach jak duńczycy warchlaka świniarzą ( pół ceny dorosłej sztuki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

Cybulek kiedyś jak chciałem cielaka kupić jakąś partię, to trzeba było w kolejkę się zapisać. Teraz patrzę na fb rolnik daje ogłoszenie kupię 10szt byczka, za chwilę posty handlarzy że już jadą. Oczywiście na Lux towar trzeba poczekać. Nie widzę żeby brakowało. Ale jak śledzę olx to ładny sim do 30minut. Czasami dzwonisz i jak kiedyś w teleturnieju traf na otwarta linię albo w infoli ni jesteś 10 w kolejce oczekujacych😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj