Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

tomaszmab    131
2 godziny temu, kanalia2 napisał:

Wiesz co Twoje stwierdzenie " puki co" mówi wszystko. Wycinanie stad mlecznych juz się rozpoczeło  gospodarstwa do 50 sztuk  nie maja racji bytu. Mleko tanieje i taniec będzie bo  musi tanieć. Koncerny już dały odpowiednie łapówki i będzie realizowany wariant świński. Dobijanie ceną małych hodowców  , zmuszenie większych do większej obsady , potem znowu ich  dobicie , i tak dalej. Na podlasiu wkrótce bedą fermy z mlekiem nakładczym będziesz doił krowy ale bydlecego agriplusa lub gobarto. Mleczarnie które są spółdzielniami w rękach rolników wkrótce zostaną doprowadzone do ruiny przejma je molochy zagraniczne. I bedzie mleko kupowane  jak świnie po cenie dnia  raz 10 groszy w góre za tydzień 20 w dół. Reasumując nawet o tym nie wiesz lub nie zdajesz sobie sprawy  ale polskie sektor mleczny  już nie istnieje. Tak jak 10 lat temu świniarze niezdawali sobie sprawy ze sektor już nie istnieje.  To skąd cielaki??? Wielkie koncerny albo same będą tuczyć albo beda sprzedawać w cenach jak duńczycy warchlaka świniarzą ( pół ceny dorosłej sztuki)

Wiem że tak może być ale to dopiero w ciągu kolejnych kilku lat ... Narazie jest dobrze z ceną mleka a znajomy który ma 13 dojnych jest zadowolony póki co ... Nie martw się .. wiem że cały nierząd dąży do likwidacji własności prywatnej i do wywłaszczenia rolników oraz likwidacji gotówki... Ale w Polsce się to nie uda . Dopiero Polacy wezmą się w garść jak będzie totalnie nóż na gardle ... Narazie się podcina żyły ale spokojnie ... Ja szczerze trochę się uśmiecham pod nosem jak dalej widzę że ludzie mówią że to co się dzieje to nie wina rządu... Spokojnie PiS i tak wygra pewnie wygra wybory (PO i reszta bandy oprócz konfederacji to tylko bufor zmniejszający liczbę głosów dla jedynej opozycji prawicowej czyli konfederacji ) i za cztery lata będzie dogorywanie rolnictwa ... Wtedy albo wóz albo przewóz .. albo wywłaszczenie albo zmiana ustroju ... chociaż  ja tak szczerze nie widzę żadnej na zmianę po ludzku... Jedynie Boża opatrzność poprzez światowy kataklizm i wojnę światową może coś zmienić w tym chorym świecie zmonopolizowanym przez maso-ńs-kie pachołki ... Zaraz i tak ten komentarz pewnie zniknie hehe i ban poleci 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547

bierzecie jakieś pasze dla cieląt na start? po ile wam liczą?

do simów 100+ biorę tasomix opas 18 (to pasza dla opasów bardziej, ale cena) była w moim punkcie po 1800 brutto tona, BARDZO DROGO!

dziś złapałam fakturę za kolejne 6 woreczków 1880 brutto, ZAGOTOWAŁAM SIĘ! normalnie miałam ochotę to odwieźć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

jutro jeden kojec wyjezdza w  ostatnią podróż.... miały jeszcze troche rosnąc ale brak opadów od 6tyg zmusza do sprzedazy ... oj bedzie bieda u mnie z paszami... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547

nie tylko u Ciebie, nie tylko z objętościowymi, ludzie wypychali zboża pod dopłaty za bezcen teraz nam sprowadzą albo odsprzedadzą, tylko cena x2

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolandOnion    150
kanalia2 napisał:

1 godzinę temu, TommyLee napisał:

Obniżki na bydło rzeźne, nie przekłada się na ceny cieląt. Jeśli nawet to niewielkie, czytaj symboliczne.

kolego ceny cielaków to temat rzeka. Ja bydło po 6 zł sprzedawałem a cielaki w przeliczeniu 15- 20  zł na kg wtedy kosztowały. Jak bydło szło do góry to cielaki szły do góry 2x bo byki płacą to mi daj za cielaka wiecej , jak byki dołowały cielaki  cene trzymały bo to chwilowy spadek. Pamietam ze kryzys 3 rok trwał   byki spadły nawet do 5,5 ale obsranego hf nie kupiłes taniej jak 1000 zł bo " on opuścić nie może bo byki zaraz podskoczą do góry  i ja na nich zarobie a on stratny bedzie" A teraz to dopiero bedzie  obsranie pampersa jak ludziska dojne wytną i za rok cielaków o pare set tysięcy bedzie mniej. Handlarze będą o cielaki walczyć na podlasu na topory  a ten który go zdobedzie na zachodzie kraju będzie chciał jak za złotego biblijnego cielca

Mam byczka Hf jak coś na sprzedać. Wiek ponad 3 tygodnie, cena 800. Powiat Ostróda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
58 minut temu, KarolaKarotka napisał:

nie tylko u Ciebie, nie tylko z objętościowymi, ludzie wypychali zboża pod dopłaty za bezcen teraz nam sprowadzą albo odsprzedadzą, tylko cena x2

Jeszcze 2-3tyg temu i ja miałem zamiar mieszanki sprzedać pod dopłaty, ale opamiętanie przyszło w czas

Edytowano przez pedro2
  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak już wam pasioru braknie, to gdzie były dobre lata 🤔

dziś gadka z odbiorcą, to powiedział tylko że jak ludzie się nie opanują, to I ceny nie będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547
2 godziny temu, HF86 napisał:

jak już

a Ty widzisz tylko swój ogródek i na trzy dni do przodu? kto napisał że już?

kolega napisał że wypycha wcześniej niż plany były bo boi się że mu nie styknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    875
4 godziny temu, pedro2 napisał:

Jeszcze 2-3tyg temu i ja miałem zamiar mieszanki sprzedać pod dopłaty, ale opamiętanie przyszło w czas

Dzwonili do Ciebie z umową kontraktacyjną? 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek2615    4

Witam jakie ceny za bydło w Lubelskim bo będę sprzedawał 2 byczki około 600 -500 kilo i nie wiem ile powiedzieć handlarzowi myślę że poniżej 11 nie zejdę 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    875
3 minuty temu, pedro2 napisał:

Nie, a kto? 

Tykocin 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    875

Niby niezobowiązująca umowa. +3% do ceny. W tej chwili byk 19.40 jak dobrze pamiętam 

Na tą chwilę to w okolicach żniw z 4-5szt na handel. Około 20 szt dopiero przełom grudzień/styczeń więc trzeba będzie się tematem zainteresować. Mają jeździć i podpisywać umowy. 

  • Haha 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2203

Dzisiaj na spotted pojawiło się ogłoszenie sprzedaży bel z " lucerną "do owinięcia ilość cały TIR po 230 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1302
38 minut temu, karol091193 napisał:

Niby niezobowiązująca umowa. +3% do ceny. W tej chwili byk 19.40 jak dobrze pamiętam 

Na tą chwilę to w okolicach żniw z 4-5szt na handel. Około 20 szt dopiero przełom grudzień/styczeń więc trzeba będzie się tematem zainteresować. Mają jeździć i podpisywać umowy. 

Już jedyn mi dołożył a potem zabrał na dodatek termin 21 dni sobie wpisali a pieniędzy nie ma  

Super firma

👍

Nie dotyczy wyżej wymienionej 

Edytowano przez ab23
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj