Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

ab23    1315

A to czemu  zjedzą dwa kotlety  czy jak?

Polak potrafi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042

Chinole ponoć otwierają się na wołowinę tylko ciekawe kiedy pójdzie którędy i czy aby nasza a nie jakaś inna pod logiem pl 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10019
3 godziny temu, Cybulek17 napisał:

Nie mogem co ja pacze  🙈🤣

Żeby to dostrzec sama szkoła nie wystarczy 🤣🤣🤣

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek2615    4
3 godziny temu, raven18 napisał:

Może mu o doktorat jaki chodziło 😁

Jak bym miał doktorat to pewnie bym był w jakiejś kontroli i kontrolował zrzędy i tych co psują rynek rolny

28 minut temu, szymon09875 napisał:

Żeby to dostrzec sama szkoła nie wystarczy 🤣🤣🤣

Witam mógłby pan jaśniej się wypowiedzieć  

U mnie w życiu nie było łatwo ledwo na książki do szkoły miałem  jak by było więcej pieniążka w domu w czasie mojej nauki to byłbym po szkole leśnej i siedział na państwowej posadzie jako leśniczy ale na szczęście załapałem się na staż do rolnika przez 3 lata i się trochę odkułem a teraz hodowla na gospodarce rodziców chcę cielaka to kupuje jak bym nie chciał to za małego łebka bym nawet nie pomagał  dzięki bogu na życie i opłaty zawsze jest i nie muszę się prosić/zapożyczać po ludziach żeby od 1 do 1 starczało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10019

Po pierwsze to tu nie panuj nikomu bo głupio się czyta.

A po drugie to więcej luzu trochę, @Pafnucy12 zwrócił Ci uwagę bo zrobiłeś błąd, a @Luki99 samemu robiąc błąd Cię bronił i to taka śmieszna sytuacja zaistniała. 

Pobędziesz tu trochę to zrozumiesz, nie zrażaj się ;)

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek2615    4
3 minuty temu, szymon09875 napisał:

Po pierwsze to tu nie panuj nikomu bo głupio się czyta.

A po drugie to więcej luzu trochę, @Pafnucy12 zwrócił Ci uwagę bo zrobiłeś błąd, a @Luki99 samemu robiąc błąd Cię bronił i to taka śmieszna sytuacja zaistniała. 

Pobędziesz tu trochę to zrozumiesz, nie zrażaj się ;)

Witam ja się już przestałem przejmować gadaniem ludzi 

Literówki mogą się zdarzać bo jestem przeważnie od od 3 na nogach a czasami to i w nocy się nie śpi na dziś dość trza się chociaż drzemać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przeciągi, kury i jaskółki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19858

Pokaż dooope 

5 minut temu, HF86 napisał:

jaskółki. 

Te nie bardzo źrą muchy z obory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

żrą. innego wyjścia nie mają. 

w pierwszym podejściu było 27 gniazd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
51 minut temu, goraj555 napisał:

Panowie mam problem z presją much w oborze, macie jakieś sprawdzone środki?tylko chemia

Środek od stonki do tego mleko i cukier. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goraj555    8
Luki99 napisał:

51 minut temu, goraj555 napisał:

Panowie mam problem z presją much w oborze, macie jakieś sprawdzone środki?tylko chemia

Środek od stonki do tego mleko i cukier. 

I opryskiwacz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
1 godzinę temu, Gustawek napisał:

Siemanko. Jak się prezentuje cena buhaja na wbc? Proponowano mi 21,5 brutto z Tarboju

Tak się właśnie prezentuje średnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanalia2    158

kuźwa   Chiny będą HF brać ???  będą po 14 zł na żywą za nie płacić???  KUŹWA WRACAM DO HODOWLI!!!!!😁😁  może człowiek  w końcu się na rogatym dzidostwie wzbogaci))))  co prawda w zeszłym roku 6 klasy obsiałem pszenicą i posypałem nawozem za 6 tys. zł bo rusek miał w ukrainie zboże spalić na pniu  i murzyny i pigmeje miały za pszenice płacić 2500 zł za tone)))).  ale niewiedzie czemu nie wyszło))))

frajerstwo i manipulacja niektórych rolników dochodzi do granic absurdów))))

ps. jakby  Chinczyki jednak tych 14 zł nie chciały dawac to mam sprawdzone info ))) Australia na 300% ma kupować kozy i gołebie i za 3 lata maja płacić rekordowe ceny, dlatego nie bądz głupi nie czekaj  inwestuj w dochodowy interes kup koze i gołebie teraz )))) Tak się składa ze sasiad ma na sprzedaż a ja na dachu mam gołebie zaraz je wyłapie i możemy się dogadać. obecna cena x 4  ( z racji tego bumu w Australii za 3 lata) i jestesmy dogadani. Zainteresowanych bogactwem prosze o kontakt na priv🤪🤪

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    520

@kanalia2 przecież radziłeś świnie produkować bo jesteśmy w Polsce a w Polsce je się wieprzowinę 🤔 I do tego te rekordowe stawki za żywiec wieprzowy są teraz😀

Tylko coś nie chcą te świnie siana z łąk torfowych żreć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanalia2    158
17 minut temu, lamboEVO100 napisał:

@kanalia2 przecież radziłeś świnie produkować bo jesteśmy w Polsce a w Polsce je się wieprzowinę 🤔 I do tego te rekordowe stawki za żywiec wieprzowy są teraz😀

Tylko coś nie chcą te świnie siana z łąk torfowych żreć.

ale jak chinczyki  bedą za renifery płacić 14 zł  to rzucam świniory))))) A co to łaka torfowa??? Zapraszam do wielkopolski  obejrzysz sobie łąkę klepisko nawet lebioda się zwineła))))

sasiad   zasiał owies przez miedzę  w rogu działki nie dopryskał i wyrosła pokrywa ...... owies cały zółty a pokrzywa zwiędła. U nas powoli nawet kozy z głodu będą zdychać tyl;e trawy mamy)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszmab    131

@kanalia2 ja Ci powiem że ja wolę wrzucać takie newsy tu na forum o tych chińczykach niż pisać że wszystko zaraz je...nie i trzeba oddawać za pół darmo ..  tu na tym forum grube ryby też są i czytają co rolasy piszą .. czy dymać nas czy nie .. czy na ostro czy trochę łagodniej ... Jak mi handlarz wyjeżdża z tekstem że Panie tera to tanieje .. a za pół roku to ma byc po 8 zł ... Masz ostrą frustrację widać że na ostro się nie czymś przejechałeś ... Ja mam świadomość że niedługo wiele gospodarstw w kredytach popłynie ale swoje robić trzeba i się nie poddawać .. ja to robię dla swoich dzieci i ziemi nie oddam .. nie mam kredytów hipotek itp . Robię małą łyżką ... Znam takich co się w chochli utopili bo za szybko się chcieli fortuny dorobić . Powoli spokojnie .. najważniejsze to uświadamiac co za pomiot nami rządzi ...  I że to tałatajstwo z kraju w końcu trzeba pogonić ... Wyjście z Unii to moje marzenie ... I też Pany i Panie kochane uważajcie na te wsparcie 120 tysięcy złotych dla małych gospodarstw gdzie nabór ma mieć początek od sierpnia .. trzeba tam wykazać 30 procent większy obrót i wielkość ekonomiczną ale widać że może to być niemożliwe w tych czasach i może dochodzić do masowych problemów finansowych małych gospodarstw oraz ich wywłaszczenie..

Edytowano przez tomaszmab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dalej śmiech z hfow. 

gdyby ten lm, czy belgus miał takie super parametry, to powinna być przepaść w cenie, a nie 3% różnicy między O a U klasą. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54
21 godzin temu, HF86 napisał:

przeciągi, kury i jaskółki. 

No kurna lepki zawiesiłem na początku kwietnia ale obórka pełniutenka w tym roku i pootwierane wsycko co moze byc juz od miesiaca i w sumie kokejnych lepek nie wieszałem a odpukac nie ma tyle much co zazwyczaj było o tej porze a jaskółki tylko jedno gniazdo mają ale za to nietoperz po nocy loto i zbiro 😆😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj