Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Cybulek17    1924

Nie wyobrażam sobie ważenia na wadze hakowej 

Na zwykłej większość sztuk ciężko uspokoić a co dopiero wiszącej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7559

Klatkę lapiesz do wagi, wagę do ładowarki, ładowacza czołowego, i ważysz 

Ale najlepsza waga to stacjonarna

Wprowadzasz, ważysz, wyprowadzasz, bez żadnego stresu dla zwierząt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1924
10 minut temu, Karol6130 napisał:

Roboty trochę więcej 

Ale bardziej mobilna 

Elektroniczną elegancko wszędzie postawisz,  nawet w kojec.  Byle na twardym 

20230107_141444.jpg

Zresztą klatkę i tak i tak musisz zrobić a sensory to zaledwie 1200zł , a hakowa pewnie z 600zł też kosztuje 

Ja ściągam boki i ważę wszystko 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1364
1 godzinę temu, cobra napisał:

2 tydz po TERMINIE  z fv jak kasy nie ma .Ma ktos skuteczny sposób na wydostanie kasy

1. trzeba czekać, po  3 miesiacach nieoplaconej fv zgłaszasz ksiegowej a ona  gdzieś tam i scigają goscia z urzędu, fakt ksiegowe nie mówią tego ale ponoć jest  taka opcja+ temat vat za złe długi

2. windykacja "wstępna" - są kancelarie które sprawdzają po nipie i [jesli jest z czego łupać] to zaczynają pismami wzywającymi -kilkaset zł na początek

3. pismo wysle prawnik  [dodać odsetki ustawowe] - mozesz isc i wezwanie przez prawnika z jego pieczątką jest mocniejsze - kilkaset zł.

4 . opcja z prawnikiem na ostro  czyli pismo, pismo 2 i sąd,  zwrot kosztów sądowych + zaskarżenie że pogorszył płynnośc finansową i mógł położyc gospodarstwo- zadnej ugody, jesli było by z czego zapłacić prawnikowi  to gośc jest pozamiatany  ...ale to czas i duże pieniądze

Edytowano przez GABBER85

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1924

Podsumowując,  zyskałeś może 2tyś na lepszej cenie , utopisz dwa razy tyle na papuge i kolejne 2 zje inflacja 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu24    48
1 godzinę temu, cobra napisał:

Panowie troche nie w temacie oddalem 13 szt do goliny k jarocina polowe wplacili przed zaladunkiem a teraz mija 2 tydz po TERMINIE  z fv jak kasy nie ma .Ma ktos skuteczny sposób na wydostanie kasy Wezwania do zaplaty byly i NIE POMOGLO 

Ale każdy pisze kto tam wysyłał. Nic się nie przejmuj na mikołajki dostaniesz 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1364

bo rolników to niby można dymać -  trzeba  pokazac ze nie, i z grubej rury , nie żałowac 2-3 tyś na prawnika


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu24    48
2 minuty temu, GABBER85 napisał:

bo rolników to niby można dymać -  trzeba  pokazac ze nie, i z grubej rury , nie żałowac 2-3 tyś na prawnika

Nie wygrasz stracić możesz kasę. A nas Zbyszko wydymał i kasa poszła 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2517

Szuka ktoś może paszowozu? Będę miał Euromilka 10m3 2018rok dwa wysypy boczne szerokie koło w dość dobrych pieniążkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    522
7 godzin temu, Cybulek17 napisał:

Nie wyobrażam sobie ważenia na wadze hakowej 

Na zwykłej większość sztuk ciężko uspokoić a co dopiero wiszącej

Chodzi mi o to żeby klatka spełniała rolę poskromu a ważenie to sporadycznie. Jak sprzedaję to cały samochód ważymy na wadze ogólnej.

Potrzebuję wymiary poskromu w środku i jak najlepiej rozwiązać mechanizm do unieruchomienia zwierzęcia za szyję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861
8 godzin temu, Cybulek17 napisał:

Elektroniczną elegancko wszędzie postawisz,  nawet w kojec.  Byle na twardym 

20230107_141444.jpg

Zresztą klatkę i tak i tak musisz zrobić a sensory to zaledwie 1200zł , a hakowa pewnie z 600zł też kosztuje 

Ja ściągam boki i ważę wszystko 

Hakowa musi być powyżej tony a te kosztują już ponad tysiaka,sensory i reszta na teraz ok 1700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3952

Byłem niedawno u gościa siano oglądać i mial też na sprzedanie platformę z sensorami i wyświetlaczem za 1800 zł. Pewnie za 1500 by puścił. Tylko klatę uspawac zostało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszmab    131
12 godzin temu, cobra napisał:

Panowie troche nie w temacie oddalem 13 szt do goliny k jarocina polowe wplacili przed zaladunkiem a teraz mija 2 tydz po TERMINIE  z fv jak kasy nie ma .Ma ktos skuteczny sposób na wydostanie kasy Wezwania do zaplaty byly i NIE POMOGLO 

Jedziesz tam do nich i bierzesz sprawy we własne ręce ... Najskuteczniejszy sposób . Nie ma co się bać tylko o swoje trzeba walczyć . Rób raban i tyle , nie czekaj . Jedź do domu właściciela 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

już tu jeden yutuber miał go załatwić. nawet ludzie zrzutke zrobili. 

wrócił z osrana zbroją i pokasował chyba nawet filmy. 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3952

Jaka ta krowa? Tłusta ? Wagowo jak ?

W tamtym tygodniu 10 brutto za niecałe 800 kg ale krowa tłusta. I 8.5 brutto za 770 kg ale krowa hf koścista 

Edytowano przez krzychu121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    911
28 minut temu, tomaszmab napisał:

Jedziesz tam do nich i bierzesz sprawy we własne ręce ... Najskuteczniejszy sposób . Nie ma co się bać tylko o swoje trzeba walczyć . Rób raban i tyle , nie czekaj . Jedź do domu właściciela 

Ja już takich znam co tak pojechali, koleś otworzył drzwi, a oni cyk z grubej rury, wpie*ol dostał, nogi mu połamali i za godzinę już policja policja u nich była, tłumaczyli się że to pomyłka oni cały dzień w domu, a tu niespodzianka  bo koleś miał  cały dom i podwórko w kamerach i nagrane jak go masakrują 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861
31 minut temu, tomaszmab napisał:

Jedziesz tam do nich i bierzesz sprawy we własne ręce ... Najskuteczniejszy sposób . Nie ma co się bać tylko o swoje trzeba walczyć . Rób raban i tyle , nie czekaj . Jedź do domu właściciela 

pier**l pier**l ja posłucham

 

Takie rzeczy to można u Mietka spod lasu robić a nie u wuja. Zjedzą cię zanim do niego dojdziesz 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

wiadomo co tam z ceną na ten tydzień? bo jeden zainteresowany w tamtym tygodniu nie przyjechał obejrzeć byków, a dzisiaj już się zgłosił że bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    71
16 minut temu, krzychu121 napisał:

Jaka ta krowa? Tłusta ? Wagowo jak ?

W tamtym tygodniu 10 brutto za niecałe 800 kg ale krowa tłusta. I 8.5 brutto za 770 kg ale krowa hf koścista 

Krowa Mieśista ale nie jakoś mocno utuczone to nie waga ponad 700 ogulnie ponad dwa miesiące po wycielenia wymię sobie mocno rozsypała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3952

Myślę że te 8.8 netto realne. Wtedy by ci wyszło, 9.5 brutto. Nie wiem czy da teraz ktoś więcej niż 10 brutto za krowę. Chyba że typowa mięsna np lm to wtedy pewnie tak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertb    12
4 godziny temu, soltys48 napisał:

Hakowa musi być powyżej tony a te kosztują już ponad tysiaka,sensory i reszta na teraz ok 1700

Ja kupiłem platforme czyli sam podest z sensorasami  pod koniec 22 roku to wtedy koszt tego był coś koło 2300  i szwagier dorobił coś bardzo podobnego co ma  Cybulek,  jak potrzeba to zdejmuję te boki i mogę  ważyć palety i co ino , wstawiam do budynku i waże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547
14 godzin temu, cobra napisał:

Panowie troche nie w temacie oddalem 13 szt do goliny k jarocina polowe wplacili przed zaladunkiem a teraz mija 2 tydz po TERMINIE  z fv jak kasy nie ma .Ma ktos skuteczny sposób na wydostanie kasy Wezwania do zaplaty byly i NIE POMOGLO 

kiedyś połamali nam byka przy załadunku, trzymaliśmy wszystkie na łańcuchu i dwa śmigały na próbę na luzie, postanowili te z luzu też na łańcuch i przez wagę, jeszcze taką na kolach za żywcówką przeprowadzić. Jeden się wściekł, rozpierniczył wagę, pół podwórka a na koniec się połamał w oborze jak przeskakiwał po żłobach. Odbiorca mimo wszystko pomógł i zawiózł go nam do najbliższej ubojni, ale na nasz rachunek. Ubojnia wystawiła FV na ok 2/3 wartości i nie zamarzała płacić co okazało się później.

Najpierw Tato dzwonił i jeździł do nich, prosił, groził ... raz słyszał w przyszłym tygodniu, raz jak będzie kasa itd, na koniec że nic nie są mu winni, i ze nic od niego nie kupili.

Już się pogodziliśmy że kasa stracona, ale znajomy prawnik z którym wtedy robiłam zaoczne studia z rolnictwa polecił mi coś takiego. Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

W naszym przypadku gdy sąd wysłał papiery drugiej stronie zrobili przelew i sprawa się skończyła.

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj