Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19726
9 minut temu, ab23 napisał:

Nic nie mówiąc pokazałem młodemu  

Cytuję  ujowe 🙂

Nie będę ukrywał że kiepskie. Dwa miesiące żyły tylko na lichym sianie i to nie pod dostatkiem 

Zapewniam Cię że cena rekompensuje wygląd

Za pół roku wstawię zdjęcie jak im u mnie dobrze 🤪

IMG20230602180936.jpg

Edytowano przez soltys48
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
3 godziny temu, karol091193 napisał:

No chłopaki. Potrzebna pomoc. Szczególnie tutaj wiedzą i doświadczeniem cybulka się przyda, chyba🤔 

Robię projekt obory na byki. Docelowo 100%ruszta.

1.Lepiej budować węższą a dłuższą(13x50) czy szerszą a krótszą (15x40)? W pierwszym przypadku ruszta 4 metry szerokości a w drugim 5 metrów. Stół paszowy 4m. 

2. Wszystkie kojce robić o takich samych wymiarach czy robić i mniejsze i większe a byki potem przeganiać? Szczerze, to wolałbym raz wstawić i za 2 lata wygonić 🤪

3. jaka ma być wysokość ścian bocznych wstępnie myślę o 2,5m ściana +1m okna przesuwne/kurtyny czy inne ustrojstwo. Ewentualnie 3m ścianą plus kurtyna. W każdym razie po całej długości ściany bocznej. Czy budować jeszcze wyższą, ale nie chcę się pchać w dodatkowe koszty.

3. Materace na ruszta dla sztuk do pół roku ewentualnie tylko jeden kojec gdzie będą stały cielęta i automat do ich pojenia? Kombinować jeszcze, żeby była możliwość rzucenia gdzieś słomy czy mogą leżeć cielaki na tych rusztach? 

4. Poidła. I tu liczę na inwencję twórczą bo nie mam zielonego pojęcia co wsadzić 🤣

Ja mam dla Ciebie Karol jedną odpowiedź na wszystkie pytania...  Nie opłaca się 😉

Powodzenia 👍

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    875
5 godzin temu, pedro2 napisał:

Ja mam dla Ciebie Karol jedną odpowiedź na wszystkie pytania...  Nie opłaca się 😉

Powodzenia 👍

Najlepiej inwestuje się w kryzysie 🤪

Na razie tylko projekt i pozwolenia. Co wyjdzie to zobaczymy. Najwyżej utopię trochę kasy i czasu. 

Nie dziękuję 😂 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macius11157    168
10 godzin temu, Cybulek17 napisał:

120km , oni z pod Tucholi 

Do mnie daleko troche 520 km 

Ciężko by pewnie zniosły taka podroz

Edytowano przez macius11157

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę filozofii dorzucę na forum. Czytam i cena w górę, cena w dół, trochę w górę, trochę w dół. Potrącenia niekiedy dwa razy, pierwszy raz skitka, drugi raz na wadze. Trzymam byki ponad 15 lat i powiem wam taką świętą rzecz, to po prostu trzeba lubić i niekoniecznie robić planów co się za tą kase, co się za byki weźmie zrobi, bo jest rozczarowanie i można depresji dostać. Ponieważ już od dawana jest tak, że żyje się od sprzedaży do sprzedaży. Styknie aby rachunki opłacać, mieć na życie i tyle. Współczuję jak paszy zabraknie to wtedy tragedia. Aktualnie z byka zostaje około 2.5k do 3k., ale trzeba inwestować w kolejny zakup cieląt odchów, i trzymasz kasę ze sprzedaży aż kolejne wyjadą. Jak cena spadnie do 10 zł za sm bo tak prognozuję jak będę swoje sprzedawał to w zasadzie nie wiele zostaje, oprócz satysfakcji że dzięki bykom które upasiesz inni zarobią. Zapytacie czemu jestem takim czarnowidzem i piszę o 10 zł za kg w skupie, ponieważ mleko, zboże i inne rzeczy tanieją i choćby z tego powodu tanieć będzie i bydło opasowe. Nie może być tak, że wszystko jest tanie i leży cena na dnie a inna blisko powiązana dziedzina płaci jak za złoto. Nie jestem z tych co biadolą bo też już kiedyś sprzedawałem bydło po 6 zł co prawda to było w prehistorycznych czasach, przeżyłem już nie jedną klapę na rynku wołowiny. Jeszcze nie tak dawno zakup cielaka to było 30% sprzedanego po 2 latach trzymania byka, teraz już więcej kosztuje utrzymanie. Cały obecnie świat przechodzi jakby to nazwać reset i za kilka lat być może obudzimy się w innej rzeczywistości, że nie będziemy musieli się martwić czy zarobimy na bykach czy czym innym, ponieważ byk upasiony będzie w probówce w laboratorium.

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
9 godzin temu, karol091193 napisał:

Najlepiej inwestuje się w kryzysie 🤪

Na razie tylko projekt i pozwolenia. Co wyjdzie to zobaczymy. Najwyżej utopię trochę kasy i czasu. 

Nie dziękuję 😂 

Byłem ostatnio u faceta, bydło chowa od zawsze. Dodatkowo trochę handluje. 120sztuk trzyma na dworzu, głównie jałówki. Trochę byków bez jajek. Na podwórku kilka aut ziemniaka. Wrzuca na rozrzutnik i rozrzuca po polu. Bele całe wstawia. Zero ścielenia, obornika i ile mniej kosztów. Całym rokiem tak trzyma. Dodatkowo teraz sporo kasy na dobrostan. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145
Pitraszek napisał:

9 godzin temu, karol091193 napisał:

Najlepiej inwestuje się w kryzysie 🤪

Na razie tylko projekt i pozwolenia. Co wyjdzie to zobaczymy. Najwyżej utopię trochę kasy i czasu. 

Nie dziękuję 😂 

Byłem ostatnio u faceta, bydło chowa od zawsze. Dodatkowo trochę handluje. 120sztuk trzyma na dworzu, głównie jałówki. Trochę byków bez jajek. Na podwórku kilka aut ziemniaka. Wrzuca na rozrzutnik i rozrzuca po polu. Bele całe wstawia. Zero ścielenia, obornika i ile mniej kosztów. Całym rokiem tak trzyma. Dodatkowo teraz sporo kasy na dobrostan. 

a na pole co nawiezie jak brak obornika ?


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

moja pierwsza watacha testowa, by już była na haku, gdyby nie dołek. 

dwa sezony gryzły trawy, tam gdzie nie pasowało mi kosic, a potem 3 i 4ty pokos, poplonem sobie na koniec zagryzły. jakieś tam giganty nie są, ale i kosztem minimum rosły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
22 minuty temu, bartek1992 napisał:

a na pole co nawiezie jak brak obornika ?

Ogodzisz puścisz i same nawiozą bez paliwa i kosztownego sprzętu. Zanim te habety zarobią na te maszyny to już trafią na złom 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098
7 godzin temu, KrólBykPierwszy napisał:

Trochę filozofii dorzucę na forum. Czytam i cena w górę, cena w dół, trochę w górę, trochę w dół. Potrącenia niekiedy dwa razy, pierwszy raz skitka, drugi raz na wadze. Trzymam byki ponad 15 lat i powiem wam taką świętą rzecz, to po prostu trzeba lubić i niekoniecznie robić planów co się za tą kase, co się za byki weźmie zrobi, bo jest rozczarowanie i można depresji dostać. Ponieważ już od dawana jest tak, że żyje się od sprzedaży do sprzedaży. Styknie aby rachunki opłacać, mieć na życie i tyle. Współczuję jak paszy zabraknie to wtedy tragedia. Aktualnie z byka zostaje około 2.5k do 3k., ale trzeba inwestować w kolejny zakup cieląt odchów, i trzymasz kasę ze sprzedaży aż kolejne wyjadą. Jak cena spadnie do 10 zł za sm bo tak prognozuję jak będę swoje sprzedawał to w zasadzie nie wiele zostaje, oprócz satysfakcji że dzięki bykom które upasiesz inni zarobią. Zapytacie czemu jestem takim czarnowidzem i piszę o 10 zł za kg w skupie, ponieważ mleko, zboże i inne rzeczy tanieją i choćby z tego powodu tanieć będzie i bydło opasowe. Nie może być tak, że wszystko jest tanie i leży cena na dnie a inna blisko powiązana dziedzina płaci jak za złoto. Nie jestem z tych co biadolą bo też już kiedyś sprzedawałem bydło po 6 zł co prawda to było w prehistorycznych czasach, przeżyłem już nie jedną klapę na rynku wołowiny. Jeszcze nie tak dawno zakup cielaka to było 30% sprzedanego po 2 latach trzymania byka, teraz już więcej kosztuje utrzymanie. Cały obecnie świat przechodzi jakby to nazwać reset i za kilka lat być może obudzimy się w innej rzeczywistości, że nie będziemy musieli się martwić czy zarobimy na bykach czy czym innym, ponieważ byk upasiony będzie w probówce w laboratorium.

Policz wszystkie koszty i czy rzeczywiście zostanie 3k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098

U Ciebie… gdzie nie raz wrzucałeś jak masz policzone…. A ktoś inny twierdzi że 3k zostanie. A jak zdarzy się upadek?

Pamietam że sam do kojca wstawiałem po 12 sztuk a wychodziło po 9-10 nieraz 

Z łańcucha zerwał się połamał inne

2 lata temu miałem sytuacje że zerwał łańcuchy i połamał 2 inne, waga 700+ nie musze pisać ile byłem w dupe….

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, przemek28_28 napisał:

U Ciebie… gdzie nie raz wrzucałeś jak masz policzone…. A ktoś inny twierdzi że 3k zostanie. A jak zdarzy się upadek?

Pamietam że sam do kojca wstawiałem po 12 sztuk a wychodziło po 9-10 nieraz 

Z łańcucha zerwał się połamał inne

2 lata temu miałem sytuacje że zerwał łańcuchy i połamał 2 inne, waga 700+ nie musze pisać ile byłem w dupe….

Wiem że moje wyliczenia mogą być ułomne i piszę dlaczego ponieważ nie liczę np. swojej pracy bo nie mam możliwości nigdzie do pracy pójść, jak bym miał wybór że mogę od jutra do jakiejś roboty pójść to wtedy bym policzył też własną pracę, choć przy opasach jej wiele nie ma, więcej to szykowanie paszy. Przez ostatnie 5 lat miałem dwa upadki i to były hf za parę setek, teraz trzymam sm.  Jasne, że jak padnie mi cielak sm to zaboli mnie kieszeń. Nigdy nie padł mi duży byk czy jakiś uszkodził drugiego, Współczuję Ci tych strat które poniosłeś bo to ogromne pieniądze, czas i nerwy. A i zapomniałbym że dopłaty też wliczam w ten zysk. Większym byczkom Koncentratów nie kupuję wcale, tylko witaminy i kredę, wszystkie żarcie jest z gospodarstwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098

Ja swojej pracy nigdy nie liczę bo to tak jakby pójść na etat i liczyć wypłatę że jestem i dodatkowo za prace.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ekonomia wśród rolników nadal na stałym niezmiennym poziomie 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
4 minuty temu, HF86 napisał:

ekonomia wśród rolników nadal na stałym niezmiennym poziomie 🤭

Tylko to jest Polska i nie mamy farm po kilka tysięcy hektarów gdzie puścisz bydło i nie trzymasz ich po piwnicach i innych skrytkach. Poczekaj zaraz zielony ład wprowadzi ekonomię gdzie mięso będzie tylko na święta i do obrazka...

Edytowano przez wojak1986
Poprawka
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098
11 minut temu, HF86 napisał:

ekonomia wśród rolników nadal na stałym niezmiennym poziomie 🤭

To do mnie? 
pracowales kiedyś na etacie? Myślisz że szef 2x płaci? Że jestes i że pracujesz? 
bo większość rolników to chciałby mieć zapłacone za prace i za sprzedaż produktu finalnego. 

A jedno jest powiązane z drugim

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    520
1 godzinę temu, HF86 napisał:

ekonomia wśród rolników nadal na stałym niezmiennym poziomie 🤭

Jakby każdy rolnik policzył swoją robotę nawet po najniższej krajowej to większość byłaby na minusie. Prawda jest taka, że robimy na dwa etaty.  Jeden na to by mieć za co utrzymać rodzinę a drugi na to by to rozwijać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098

Dlatego ja odpuszczam. Zostało mi ostanie 10 sztuk i kończę z opasami. Pracuje na etacie, w najgorszym przypadku zboża poleżą do wiosny albo dłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanalia2    158

Czyli koledzy lata mijają  a w hodowli bydła  jak był hazart tak hazart pozostał))))  2 lata pracy i wystarczy 2 zł mniej bo żyt biegunki dostał albo islamiste szarańca w jaja uj***ła i praca charytatywna u polskiego modlacego się do św Jarosława pis rolnika))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj