Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

pedro2    7226

A może jaki trunkowy wracał z nabożeństwa sklepowego w stanie upojenia wiarą i ukląkł na zdrowaśkę na terenie tego byka... 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

No tak, tylko jak nie masz nikogo do pomocy i byki coś rozwalą to trzeba iść do nich i poprawić, nawet jeśli cie przewróci czy coś to radź se sam, nikt nie pomoże. Mi się nigdy nic takiego nie zdarzyło ale jak zdarzy to może być ostatni raz 😁 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885

Kto eliminuje agresywne sztuki? Każdy może zrobić krzywdę ale niektóre powinny być likwidowane natychmiast

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszmab    131
3 godziny temu, raven18 napisał:

No tak, tylko jak nie masz nikogo do pomocy i byki coś rozwalą to trzeba iść do nich i poprawić, nawet jeśli cie przewróci czy coś to radź se sam, nikt nie pomoże. Mi się nigdy nic takiego nie zdarzyło ale jak zdarzy to może być ostatni raz 😁 

Kupowałem rozplodnika czystorasowego LM .. przyjechałem do gościa , wskoczyłem do kojca gdzie stało 6 byków i czekam .. człowiek trochę zdziwiony , podchodzi do mnie byk , zaczyna mnie wąchać opiera łeb na na kolanie i zaczynam go czochrać .. byk sam się wybrał z kojca .. sprzedałem go ponad rok temu w wadze 900 kg i do końca tak to wyglądało że nawet na pastwisku przychodził do mnie na czochranie .. teraz mam podobnie z Herefordem .. można wierzyć lub nie ale kiedyś na starym kanale YouTube to pokazywałem 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fuji    24
Dnia 20.09.2023 o 21:16, mat22889 napisał:

Za takie ile mogę cenić? 

received_389720703462089.jpeg

received_858061732559081.jpeg

received_252127477783074.jpeg

received_1000665654510168.jpeg

k**wa bez przesady żeby w takim gnoju je trzymać, no chyba że przed scieleniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Nic im nie będzie. Przynajmniej spokojnie stoją bo jak lgnie to nie bryka


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1904
5 godzin temu, fuji napisał:

k**wa bez przesady żeby w takim gnoju je trzymać, no chyba że przed scieleniem

Pewnie lepiej jak na łańcuchu stoją 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

przed ścieleniem ;) obornika musi być dużo bo to najwięcej co z tych byków przecież zostaje :) zdjęcie robione od strony koryta a ścielone mają z drugiej strony, czasami ładnie rozwalą balota po całości a czasami walczą z nim tam na końcu. Ale jaka cena za takie miśki? 13netto się dostanie?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
2 godziny temu, mat22889 napisał:

przed ścieleniem ;) obornika musi być dużo bo to najwięcej co z tych byków przecież zostaje :) zdjęcie robione od strony koryta a ścielone mają z drugiej strony, czasami ładnie rozwalą balota po całości a czasami walczą z nim tam na końcu. Ale jaka cena za takie miśki? 13netto się dostanie?

Ci zwolennicy suchych legowisk na ochotnika do środka na ścielenie jak zaczyna się taniec w boksie. Deski nie pękają, to jakiś dąb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fuji    24
16 godzin temu, Cybulek17 napisał:

Pewnie lepiej jak na łańcuchu stoją 

Jak mają stać w czystym miejscu to napewno lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1904
1 godzinę temu, fuji napisał:

Jak mają stać w czystym miejscu to napewno lepiej

A Ty wolałbyś być brudny i biegać codziennie czy stać w miejscu,  wstawać i kłaść się? Swoją drogą nigdy nie widziałem czystrzych byków na łańcuchu niż luzem.  A było kiedyś kilkadziesiąt sztuk na łańcuchach,  scielone do bólu dwa razy dziennie i wygarniane ładowarką

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885

Jak jest odpowiednia karma, witaminy to sierść nie przyjmuje tyle zanieczyszczeń. Jak są takie najeżone koty to zaraz do tego wszystko się lepi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    370
1 godzinę temu, Marcin133 napisał:

To 10.50 netto za hf to chyba nie najgorzej. Łódzkie 

No nawet b.dobrze u nas po sąsiedzku świętokrzyskie za hf dają 10 brutto a za dobrego byka w tej chwili ciężko dostać więcej niż 12 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fuji    24
2 godziny temu, Cybulek17 napisał:

A Ty wolałbyś być brudny i biegać codziennie czy stać w miejscu,  wstawać i kłaść się? Swoją drogą nigdy nie widziałem czystrzych byków na łańcuchu niż luzem.  A było kiedyś kilkadziesiąt sztuk na łańcuchach,  scielone do bólu dwa razy dziennie i wygarniane ładowarką

U mnie są XD raz dziennie ściele tyle że u mnie krowy wychodzą jeszcze na pastwisko. Większość mam na kracie. A jednak krowy prościej jest trzymać na łańcuchach, do dojenia np. Byki imo nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robkos75    14
4 godziny temu, MariuszDe napisał:

No nawet b.dobrze u nas po sąsiedzku świętokrzyskie za hf dają 10 brutto a za dobrego byka w tej chwili ciężko dostać więcej niż 12 brutto

10 czy 11 to i tak zostaje  tylko gnój z tego całego biznesu Tak jak i  cenami za ten biznes krzyczą że tanieje  3 tygodnie temu sprzedałem byki  przedwczoraj dzwonię  pytam się o cenę podrożały  60  groszy UJ wie o co chodzi  w tym całym handlu  , jak  nie mają bydła do uboju to i cenę podnoszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
9 godzin temu, Marcin133 napisał:

To 10.50 netto za hf to chyba nie najgorzej. Łódzkie 

Kto tyle płaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Brzeziny. Brali krowę ciężka średniej budowy ponad 800. 8.3 netto i oglądał byki tyle zaproponował. Chyba pojadą w tym tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129
Marcin133 napisał:

Brzeziny. Brali krowę ciężka średniej budowy ponad 800. 8.3 netto i oglądał byki tyle zaproponował. Chyba pojadą w tym tyg

kto z Brzezin ? Byli u mnie kilka dni temu z tych okolic i za byki od 10 do 12. Jak nie chcesz na forum to zapraszam na pv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41
2 godziny temu, Marcin133 napisał:

Brzeziny. Brali krowę ciężka średniej budowy ponad 800. 8.3 netto i oglądał byki tyle zaproponował. Chyba pojadą w tym tyg

Jaroszki ?  bo od Brzezin chyba już wiecej nikt nie kupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj