Pietras892

Firmy sprowadzające zboża z ukrainy

Polecane posty

mds212    2134
49 minut temu, Mechanikrafal napisał:

Już tak to na tym świecie jest że liczy się tylko pieniądz, a drugi człowiek niech umiera z głodu. Jest szansa się wzbogacić to ten co ma szansę to ją wykorzystuję. A że wiele osób przez to cierpi jest nieważne.  Ostatnio rozbroiła mnie wypowiedź w tv, właściciela składu nawozów który narzekał na niski ruch w handlu i wysokie koszty magazynowania nawozu.

A wsrod rolnikow tego nie ma? Po 3 samochody na podwórku, ciagniki po piliona i wiecznie mało a ludzie na swiecie z głodu umieraja bo ich nie stac na jedzenie a rolnikom wiecznie mało, beda sie skarzyc ze sie nie oplaca ale jak sie ziemai do kupienia trafi to jakos kazdy pieniadze znajduje xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Może prościej i bezpieczniej będzie napisać które firmy na ścianie wschodniej nie handlują ukraińskim zbożem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

To nie jest kwestia ściany wschodniej, to kwestia całego kraju. Na początek proponuję A.....k.

Edytowano przez Jarecki21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2367
Jarecki21 napisał:

Pisać głośno i wyraźnie które firmy kupują towar z UA.

piszę to na różnych forach yt i jakos nie ma odzewu

Jarecki21 napisał:

To nie jest kwestia ściany wschodniej, to kwestia całego kraju. Na początek proponuję Agrolok.

a to ku..y niech teraz do mnie zadzwonią


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1684

Jestem rolnikiem. Co Wy macie do firm? Państwo pozwala, przedsiębiorca korzysta i nie mieszajcie biznesu i moralności. Pretensje tylko i wyłącznie do rządzących, że pozwalają na takie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Firmy skupujące kierują się zyskiem a nie dobrem rolnika , od dawna umawiają się ile i komu zapłacić   . Rolnicy nie są żadnym wyjątkiem mają prawo do tego samego , ale najpierw trzeba się zjednoczyć a z tym   jest problem i główna słabość  naszego rolnictwa .

Słowo bojkot nie jest najlepszym określeniem , ma znaczenie negatywne . Dla mnie to raczej  świadomy wybór odbiorcy moich towarów .

Edytowano przez peugeot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828
15 godzin temu, iron napisał:

żeby tylko im się od tej paszy kabany nie posrały. A jeśli już o nich mowa wiele razy pisałem jeśli masz hodowle to musisz mieć swojej paszy większość żeby nie być zależnym od właśnie wahań cen zboża a nie jeden z drugim ma 5 ha I 100 kabanow. sasiad ma bydło mięsne ale pasze ma swoją i jakoś przeżył dołek mało tego stać go na inwestycje.

Kolego urwałeś się ze świątecznej choinki , w okolicy jest firma majaca rocznie 300 tys szt tucznika ,od lat wleką ukraińskie zboże i nie narzekają, to co piszesz to miało sens jakieś 40lat temu, zresztą obecnie żeby to mialo jakikolwiek zysk z trzymania trzody to te 1000 szt rocznie musi być i minimum na odstawę te 20-30 szt

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

sam się urwałeś co innego prywatny import na własne potrzeby sprawdzonego ziarna a co innego to co się teraz dzieje i kto się urwał ? odklejeni jesteście i tyle bronicie tego bo interes by się posypał tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2367
ws71 napisał:

15 godzin temu, iron napisał:

żeby tylko im się od tej paszy kabany nie posrały. A jeśli już o nich mowa wiele razy pisałem jeśli masz hodowle to musisz mieć swojej paszy większość żeby nie być zależnym od właśnie wahań cen zboża a nie jeden z drugim ma 5 ha I 100 kabanow. sasiad ma bydło mięsne ale pasze ma swoją i jakoś przeżył dołek mało tego stać go na inwestycje.

Kolego urwałeś się ze świątecznej choinki , w okolicy jest firma majaca rocznie 300 tys szt tucznika ,od lat wleką ukraińskie zboże i nie narzekają, to co piszesz to miało sens jakieś 40lat temu, zresztą obecnie żeby to mialo jakikolwiek zysk z trzymania trzody to te 1000 szt rocznie musi być i minimum na odstawę te 20-30 szt

wleka na własną odpowiedzialność jak coś im w miesie wykryja to sa w czarnej du..e, a teraz ciagnie sie zagraniczną pszenice i sprzedaje jako polska jak wykryja jakies nieprawidliwosci wyjdzie że polski rolnik nie przestrzega przepisów


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828
3 godziny temu, iron napisał:

sam się urwałeś co innego prywatny import na własne potrzeby sprawdzonego ziarna a co innego to co się teraz dzieje i kto się urwał ? odklejeni jesteście i tyle bronicie tego bo interes by się posypał tyle w temacie

Cargill, dawny Poldanor ,ładny mi prywatny import, druga z tych firm ma ponad 200 tys ha na Ukrainie przecież to ziarno jest włąsnie sprowadzane na własne potrzeby aby obniżyć koszty między innymi tuczu nakładczego,chowu drobiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziękuje bardzo 🙂

Przyszedłem obejrzeć co tu się dzieje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9964
20 godzin temu, Jarecki21 napisał:

Pisać głośno i wyraźnie które firmy kupują towar z UA.

Lechpol Szubin kukurydza targali na potęgę z ua, teraz trochę mniej 

Pzz Wałcz ci akurat dziennie ok 500t pszenicy przyjmują z ua 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3234

To może Damian się pochwali gdzie bazuje żeby go zapamiętać, jak na nas się wypiął teraz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

niedaleko mnie. no ze dwadzieścia pare kilometra....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
22 godziny temu, iron napisał:

żeby tylko im się od tej paszy kabany nie posrały. A jeśli już o nich mowa wiele razy pisałem jeśli masz hodowle to musisz mieć swojej paszy większość żeby nie być zależnym od właśnie wahań cen zboża a nie jeden z drugim ma 5 ha I 100 kabanow. sasiad ma bydło mięsne ale pasze ma swoją i jakoś przeżył dołek mało tego stać go na inwestycje.

No to idąc tym tokiem myślenia jak ktoś ma zboże to powinien mieć hodowlę żeby to przerobić i nie być zależnym.... 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek001    11

Myślę że niektóre młyny też jadą na ukraińskiej pszenicy. Ciekawi mnie tylko czy ta pszenica jest dobrej jakości? czy jest dobra bo jest tania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
Bogdan_ja napisał:

22 godziny temu, iron napisał:

żeby tylko im się od tej paszy kabany nie posrały. A jeśli już o nich mowa wiele razy pisałem jeśli masz hodowle to musisz mieć swojej paszy większość żeby nie być zależnym od właśnie wahań cen zboża a nie jeden z drugim ma 5 ha I 100 kabanow. sasiad ma bydło mięsne ale pasze ma swoją i jakoś przeżył dołek mało tego stać go na inwestycje.

No to idąc tym tokiem myślenia jak ktoś ma zboże to powinien mieć hodowlę żeby to przerobić i nie być zależnym.... 🤭

to niech nikt nie pierdoli że pasza droga a dzięki UA jest tania . pisałem prędzej ze jakby to odemnie zależało to już wszystko by na granicy zostało. Ale te jebane pisiory juz tak głęboko w dupe wlazły tym pejsatym że nic z tym nie zrobią


ws71 napisał:

3 godziny temu, iron napisał:

sam się urwałeś co innego prywatny import na własne potrzeby sprawdzonego ziarna a co innego to co się teraz dzieje i kto się urwał ? odklejeni jesteście i tyle bronicie tego bo interes by się posypał tyle w temacie

Cargill, dawny Poldanor ,ładny mi prywatny import, druga z tych firm ma ponad 200 tys ha na Ukrainie przecież to ziarno jest włąsnie sprowadzane na własne potrzeby aby obniżyć koszty między innymi tuczu nakładczego,chowu drobiu

acha obniżyć koszty 🫢🤦‍♂️ jak to oni dyktują u nas ceny i nikt nie pierdnie zanim oni nie pozwolą a tucz nakładczy to do likwidacji dawno powinien iść cale asf to bo po to żeby małych wyebac z rynku .Mi takich nie szkoda co się sami pogodzili na chowanie kabanow dla takich złodziei.Wbij sobie do tego łaba że wszyscy jedziemy na tym samym wózku, nikt nie będzie płakać po nas .Zostaną nowe PGRy i takie korporacje .Dlatego jeśli teraz wszyscy rolnicy nie zjednoczą się to nas zniszczą pomału i jeśli to nie dociera to nie mam więcej pytań.


DANDYS napisał:

będziesz się śmiał jak wjedzie mięso to i hodowla nie pomoże

tak będzie prędzej czy później, jaki był problem z malinami np. tylko czekać jak mleko do nas przyjedzie i wtedy krowiarze się obudzą tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2479

w radiu jak jechałem. mowil coś że AgroUnia zablokowała AgroCentrum w Grajewie


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Micpan
      Czy ktoś wie co to za błąd? 
      Nic w instrukcji nie mogę znaleźć o tym błędzie. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj