Pietras892

Firmy sprowadzające zboża z ukrainy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
XTRO    1565
4 minuty temu, DamianRolnikSkup napisał:

Akurat mi chodziło o tego drugiego Pana :P Mówisz, że drożeją i postawić się ktoś ma w czyjejś skórze. PANY marża ORLENU poszła o 800-900% w górę, a już o tych Azotach nie wspomnę, zero protestów tu nie ma nadziei, ludzi bardziej interesuje spór o jakieś sądy i parady debat na TVN/POLSAT/TVP

Wiem, że rząd doi jak może, ale to było  wiadome, bo te wszystkie ich głupie zasiłki trzeba jakoś spłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniłem zdania, coś źle kminisz. 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5650
3 minuty temu, Pietras892 napisał:

Może czasem trzeba patyk w gówno włożyć żeby zaczęło śmierdzieć.
To może ktoś się znajdzie co będzie chciał zlokalizować zródło smrodu.

Źródło smrodu z importem zboża technicznego i następującym po tym przekształceniu go w paszowe/spożywcze jest na Wiejskiej, i tam trzeba zanieść swoje pretensje, tylko oni w tym nie widzą problemu, bo im to na rękę, po tańsze pasze/chleb pozwalają zmniejszyć inflację ...

Jako plantatorzy truskawek już od kilku lat walczymy z importem Serbskiej truskawki pryskanej nie wiadomo czym, myślisz, że nasz kochany rząd coś z tym zrobił ?? Od kilku lat obiecują i nadal nic z tym nie zrobili ...

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4728
9 minut temu, Pietras892 napisał:

Tanio kupić, ale nie łamać prawo.

Przecież ten syf z big baga z węglowego z wagona pod śniegiem ,który nie wiadomo czym był pryskany i moze nawet gmo wjeżdża jako zboże techniczne bez cła,podatku i kontroli .

Następnie kupują handlarze(w sensie firmy) i  dochodzi do jakiegoś cudu w wyniku czego powstaje  pszenica konsumpcyjna. To jest dla Ciebie normalne kolego?

Ale są na to jakieś dowody, że to jakiś wielki syf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

No wiejska to źródło całego zła w naszym kraju tylko jeśli nie można temu zaradzić to chociaż można te firmy zniszczyć właśnie w taki sposób jak pisał Pietras

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5650
Przed chwilą, iron napisał:

No wiejska to źródło całego zła w naszym kraju tylko jeśli nie można temu zaradzić to chociaż można te firmy zniszczyć właśnie w taki sposób jak pisał Pietras

Taaak, zniszczmy firmy, a za rok płaczmy, że firmy nie chcą kupować od nas zboża i nie ma go gdzie sprzedać ... Krótkowzroczne jest takie myślenie jak twoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

wcale nie bo jest cała masa firm które nie skupują tego syfu , do tego proponuję zobaczyć ile powstało firm w tym roku handlujących zbożem i nie pieprz mi tu o krótkowzroczności bo ja patrzę na siebie i innych rolników których to może wykończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

@up brak popytu =mniejsza marża. Może byłoby taniej. Ale raczej nie będzie bo wielu zobaczy problem dopiero jak do zboża dołączą np.mleko czy bydło rzeźne bez cła za połowę ceny naszego i się okaże że na raty im brakuje😄 Tam produkuje sie duuzo taniej i na mega skalę.
Kto był ten wie.Gdyby mieli wolną amerykankę w handlu z nami na takich warunkach jak zboże to 2 lata i u nas rolnictwo leży na łopatkach od drobiu po krowy a o zbożowej to wgl nie ma śladu.

Edytowano przez Pietras892
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

żeby tylko im się od tej paszy kabany nie posrały. A jeśli już o nich mowa wiele razy pisałem jeśli masz hodowle to musisz mieć swojej paszy większość żeby nie być zależnym od właśnie wahań cen zboża a nie jeden z drugim ma 5 ha I 100 kabanow. sasiad ma bydło mięsne ale pasze ma swoją i jakoś przeżył dołek mało tego stać go na inwestycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    451

 Z przepływem zboża z Ukrainy, to mnie ciekawi jak wygląda w praktyce np. u biznesmena który ma bardzo duży młyn, tysiące hektarów w Polsce i uprawia sporo ziemi na Ukraine. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1565

kupują po 700 a sprzedają po 1400, zaraz powiedzą że każdy może sobie kupić i sprzedać tylko tu nie o to chodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek001    11
DamianRolnikSkup napisał:

Witam,

Uważam, że tak jak Tobie wolno kupować i sprzedawać gdzie wola boska, to i PRYWATNEMU człowiekowi, który prowadzi skup również. Masz zastrzeżenia to idź strajkować na wiejską a nie jakieś bojkoty robisz ludziom którzy ciężko pracują żeby utrzymać firmy w tym pierdolniku gospodarczym który mamy obecnie.

Nikt nie mówi że jako rolnicy importem nie jesteśmy poszkodowani czy też nie pracujemy ciężko żeby mieć chleb z działalności, ale podkreślam, że to rolnik decyduje się prowadzić gospodarstwo i mieć z tego zysk. Zaraz następni się zlecą, że miastowi nie mieli by co żreć = jak nie Ty to inny będzie produkował, mniejszy czy większy i się dostosuje.

Dwa posty niżej, pytanie o IMPORT MOCZNIKA Z KAZACHSTANU, parę stron wcześniej rozmowa o IMPORCIE nawozów z Białorusi. Stan umysłu rolnika to czysta parodia 

Człowieku jesteśmy w Uni. Chcemy ceny takiej jak na zachodzie. W tej chwili cena kukurydzy na matif to 1330zł netto. Zapłaci ktoś teraz tyle za Polski towar? Dla mnie możesz sobie handlować czym chcesz i za ile chcesz, tylko żeby POLSKI ROLNIK miał cene adekwatną do wymagań Uni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcemy, chcemy :D A najlepiej, żebym to ja lub ktoś za Ciebie zrobił i Ci dał. Cena jest 1330 policz po 6 zł km zapłać za transport i zawieźć do portu, w czym problem ?

 

 

  • Like 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1862
4 godziny temu, Pietras892 napisał:

No pwenie,ze nie. Przeciez założenia byly,ze to ma być tylko tranzyt przez Pl. Z tym,ze nikt nie chce tego zboza wiadomo dlaczego

To sa jakieś bzdury o rzekomym fatalnym składzie fizyko-chemicznym składzie ich zbóż, skoro Hiszpanie już sprowadzili ok 4mln t zbóż,które wszamały ich świnie, które z kolei eksportują na cały świat i nikt nie ma większych zastrzeżeń do ich jakości wieprzowiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek001    11
DamianRolnikSkup napisał:

Chcemy, chcemy :D A najlepiej, żebym to ja lub ktoś za Ciebie zrobił i Ci dał. Cena jest 1330 policz po 6 zł km zapłać za transport i zawieźć do portu, w czym problem ?

 

 

a po h.j wozić do portu jak miesiąc temu lokalne przetwórnie płaciły tyle samo co port. Było dobrze dopóki handlarzyki nie zwęszyli biznesu na ukraińskim towarze. A od Ciebie to ja niczego nie chce. Jeszcze może być tak, że ty bedziesz chciał mojego towaru. Jak ukraiński sie skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie płacz, cena wróci na wiosnę to sprzedaż :D 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek001    11

We wrześniu/pazdzierniku ty płakałeś. szukałeś towaru. ja miałem i to blisko Ciebie ale powiedziałem że tobie to ja nie sprzedam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jesteś gość :D 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945
28 minut temu, ws71 napisał:

To sa jakieś bzdury o rzekomym fatalnym składzie fizyko-chemicznym składzie ich zbóż, skoro Hiszpanie już sprowadzili ok 4mln t zbóż,które wszamały ich świnie, które z kolei eksportują na cały świat i nikt nie ma większych zastrzeżeń do ich jakości wieprzowiny

Ale wiesz na 100%? Ja bym reki nie dał co do tej jakości.
Np kukurydza - podstawowy herbicyd w ua to atrazyna u nas w ue dawno wycofany. Powodował problemy z rozrodem zarowno u zwierzad ja u ludzi

Rzepak - wszystkie środki i zaprawy dawno ktore długo zalegają w roślinie u nas wycofane tam wolna reka i wszystko dostepne. 
Na europę zach .może i jedzie ziarno dobrej jakośći , ale nasze wytwórnie pasz to chcą kupić tanio

temat rzeka

Edytowano przez Pietras892
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O mnie się nie martw, nie rozumiesz co ja napisałem a się do mnie czepiasz bo mam w nicku skup, frustracja ze ceny spadły bierze górę. Niestety, ale są tu normalni ludzie jeszcze 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek001    11

to ty się o mnie nie martw. ja od razu napisałem że dla mnie możesz sobie handlować czym chcesz. ale jezeli obracasz ukraińskim zbożem to zarabiasz kosztem polskich rolników. i podtrzymuje że przez handlarzy u nas cena spadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już tak to na tym świecie jest że liczy się tylko pieniądz, a drugi człowiek niech umiera z głodu. Jest szansa się wzbogacić to ten co ma szansę to ją wykorzystuję. A że wiele osób przez to cierpi jest nieważne.  Ostatnio rozbroiła mnie wypowiedź w tv, właściciela składu nawozów który narzekał na niski ruch w handlu i wysokie koszty magazynowania nawozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Pisać głośno i wyraźnie które firmy kupują towar z UA.

Edytowano przez Jarecki21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Heidi88
      No właśnie kochani to nie jest takie proste jak sami wiecie, ponieważ rolnik znacznie różni się swoim stylem życia od innych, a święta tuż tuż
       
      Wiadomo prezent musi być
      - praktyczny i w miarę użyteczny, ale i niebanalny, wyjątkowy i takie tam
       
      ednak wszystko co potrzebuje wydaje mi się że już ma <_<
       
      Ogólnie klasyczne prezenty takie jak perfumy, zegarki, wyjazdy odpadają
       
      To 29letni hodowca bydła którego całkowicie pochłania praca w gospodarstwie, więc czasu na spełnianie swoich zainteresowań niewiele, czasem widzę jak ogląda tvn turbo i najbardziej lubi legendy PRL-u nie wiem czy to powinna być dla mnie jakaś wskazówka :unsure:
       
      Więc podpowiedzcie mi co byście chcieli dostać od swojej kobiety, od razu zaznaczam że miły czas spędzony we dwoje, gdzie ona jest podana na tacy goła z kokardą na ciele odpada :blink:
       
      Aa i takie w miarę realne do spełnienia, czyli nie pisać o dodatkowych ha
    • Przez BASIADRESIK
      Dzień dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odnośnie strony internetowej ze skupem produktów rolnych. Zastanawiamy się jakie cechy powinna mieć taka strona, jakie potrzeby są potencjalnych odbiorców, jak można taką stronę ulepszyć. Zapraszamy więc do wypełnienia anonimowej ankiety, nawet gdyby miała to być tylko odpowiedź na pytania zamknięte. Dziękujemy za poświęcony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
    • Przez BASIADRESIK
      Dzień dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odnośnie strony internetowej ze skupem produktów rolnych. Zastanawiamy się jakie cechy powinna mieć taka strona, jakie potrzeby są potencjalnych odbiorców, jak można taką stronę ulepszyć. Zapraszamy więc do wypełnienia anonimowej ankiety, nawet gdyby miała to być tylko odpowiedź na pytania zamknięte. Dziękujemy za poświęcony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj