asaledr

Dopłaty za susze

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damianos95    436
2 godziny temu, mati0907 napisał:

Fajnie, pierwszy raz w tym roku składałem wniosek obszarowy, straty mam 20% a jeszcze nic nie sprzedałem bo trzymam i liczę na lepszą cenę. To skąd ja mam wziąć tą fakturę. Piszą te ustawy na kolanie bez żadnych konsultacji społecznych i potem wychodzą takie cyrki. A faktury na zakup nawozów, wapna, paliwa i środków ochrony roślin nie mogą być ? Po tym też widać że jestem aktywnym rolnikiem. Ci co tylko o dopłaty składają nie mają takich faktur. Czy tam nie może ktoś zacząć myśleć ? Narobili ludziom smaka na kasę a teraz nie dadzą, przegra ten PIS wybory 🙂

No ok ale faktury się liczą od 1.01.2021 chcesz powiedzieć że przez prawie 2 lata nic nie sprzedałeś ? Niby ok bo przejoles gospodarstwo i nie wiem jaką masz produkcję i ty możesz na tym stracić ale na FB na każdej grupie oburzenie o te faktury bo ludzie podobno żyją niewiadomo z czego i skąd mają kasę że nic nie sprzedają przez prawie 2 lata i wszystko im źle 

Myślę że większość co się żali na t FB to nawet nie wie co było posiane ale suszowe chce złapać

Oby wprowadzili ta definicje rolnika aktywnego zawodowo czy jak to tam nazywają i ukrucili ta patologie dopłat i innych dotacji to zaraz zrobi się połowa rolników z tej liczby co dziś szacują że ich jest

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a tam się martwisz. 

ja młodego nie mogłem

dopłaty dla młodych rolasow do ha 

rmg też ni uja 

prowa też się nie dało. 

żyje i się gospodarze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665
10 minut temu, Rolnik1973 napisał:

O to tak jak ja.

Zara trzeba jechać w kolejkę

Póki faktury nie zaksięgowane w agencji

Daj znac co ci powiedzieli. Ja dopiero po poludniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829

Jak wejdzie oficjalnie już z zapisem o tych fakturach to i tak trzeba będzie je dostarczyć o ile się posiada po to nawet we wniosku zaznacza sie zgodę na kontakt z ich strony w takich sprawach 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829

No nie, a miało już być wszystko elektronicznie takie ułatwienie to ciekawe czemu tu nie mogli zrobić wniosku online 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
8 godzin temu, mati0907 napisał:

Fajnie, pierwszy raz w tym roku składałem wniosek obszarowy, straty mam 20% a jeszcze nic nie sprzedałem bo trzymam i liczę na lepszą cenę. To skąd ja mam wziąć tą fakturę. Piszą te ustawy na kolanie bez żadnych konsultacji społecznych i potem wychodzą takie cyrki. A faktury na zakup nawozów, wapna, paliwa i środków ochrony roślin nie mogą być ? Po tym też widać że jestem aktywnym rolnikiem. Ci co tylko o dopłaty składają nie mają takich faktur. Czy tam nie może ktoś zacząć myśleć ? Narobili ludziom smaka na kasę a teraz nie dadzą, przegra ten PIS wybory 🙂

Wyjdzie że jeszcze nie sprzedałeś a już jesteś stratny?

Serio wierzysz że ceny będą znacząco wyższe na zboża po nowym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

do agencji wpłyneło juz 250 tys wniosków. Nawet jak by każdemu dali 5 tys to daje kwotę 1 miliard 250 milionow. A budżet na ten cel 450 milionow. Wniosek taki że na chwilę starczy dla 1/3 złożonych wniosków a jeszcze ilu czeka za protokołami, więc kasy starczy dla 1/4 chętnych. Zastosują wspolczynnik korygujący i bedzie dla każdego 1000 zł :D pozdro

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
14 minut temu, aniszek1 napisał:

na jaką kwotę trzeba mieć te faktury? i z jakiego okresu?

Nie ma rozporządzenia w tej kwesti jeszcze.

@zbigniewPGR jeszcze trochę i na paliwo nie starczy aby te dodatkowe dokumenty im dowieść 🙆‍♂️

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1381
5 minut temu, zbigniewPGR napisał:

do agencji wpłyneło juz 250 tys wniosków. Nawet jak by każdemu dali 5 tys to daje kwotę 1 miliard 250 milionow. A budżet na ten cel 450 milionow. Wniosek taki że na chwilę starczy dla 1/3 złożonych wniosków a jeszcze ilu czeka za protokołami, więc kasy starczy dla 1/4 chętnych. Zastosują wspolczynnik korygujący i bedzie dla każdego 1000 zł :D pozdro

Tyle to było porób składania wniosku o szacowanie strat, ośle bez szkoły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
52 minuty temu, HF86 napisał:

a tam się martwisz. 

ja młodego nie mogłem

dopłaty dla młodych rolasow do ha 

rmg też ni uja 

prowa też się nie dało. 

żyje i się gospodarze 

Ooo, to widzę że my oboje na jednej ścieżce.Jedynie obszarowa a i tak mi pewnie nie długo obetną bo płodozmianu nie ma.I tyle z tej wspaniałej Unii pożytku.

Edytowano przez marcin19071980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

No i cyk protokoły z oszacowania już na mailach :D Powyżej 30% ... totalne zaskoczenie oczywiście, bo nie sądziłem, że aż tak naliczą :P Najlepsze, że składaliśmy na dwóch producentów i moje pola są obok ojca i tam już o 5% większe straty naliczyli , ciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniszek1    31
6 minut temu, marcin19071980 napisał:

Ooo, to widzę że my oboje na jednej ścieżce.Jedynie obszarowa a i tak mi pewnie nie długo obetną bo płodozmianu nie ma.I tyle z tej wspaniałej Unii pożytku.

Nie jesteście sami. Ja też jedynie na co mogę liczyć to obszarówka.
Ale najbardziej rozwalaja mnie teksty osób które biorą wszystko co możliwe i narzekają jaka bida, jaka susza jakie drogie nawozy - a obok w wątkach piszą ile to oni nie zebrali w ty roku zboża - same rekordy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I nawozu na 3 lata do przodu kupione albo co miesiąc przynajmniej jedno auto 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65
16 godzin temu, BobJob napisał:

od wczoraj czekam na maila od nich i nic nie doszlo masakra jakas. Ale pisali ze do 24h ma przyjsc wiec jest szansa jeszcze

Kawaler czy rodzina jak kawaler to nie przyjdze tak szybko uważają że nie rozwojowy 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829
16 minut temu, marcin19071980 napisał:

Ooo, to widzę że my oboje na jednej ścieżce.Jedynie obszarowa a i tak mi pewnie nie długo obetną bo płodozmianu nie ma.I tyle z tej wspaniałej Unii pożytku.

I u mnie to samo 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody311    4

Do agencji sie sklada ten wniosek jak jest w protokole powyzej 1% strat? Ja mam ponizej 1% i nie wiem czy skladac

Edytowano przez Mlody311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekstremalny    7
13 godzin temu, Celownik07 napisał:

Widze zaczynaja kombinowac jak do weglowego xd. A suma sumarum kazdy dostanie. 

Malorolny co najwyzej moze im cos takiego pokazac ( nie podpowiadam). 

i-krajewski-dowod-sprzedazy-paragon.jpg

Przejdzie ten dowód sprzedaży jakby co ? Mało ha, produkcję zawsze sprzedaje po znajomościach więc żadnych fv nie posiadam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46
15 minut temu, Mlody311 napisał:

Do agencji sie sklada ten wniosek jak jest w protokole powyzej 1% strat? Ja mam ponizej 1% i nie wiem czy skladac

Odpuść... Od 1% w górę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj