zenmaniek

KPO: Działanie 5. Wymiana pokryć dachowych

Polecane posty

miwigos    3532
3 godziny temu, ŻakowskiSławomir napisał:

jak masz czas i umiejętności to położysz sobie sam,  większość moich znajomych położy sobie sama z pomocą szwagra/znajomego który się zna. Więc jeśli by było tak słodko jak wy tutaj piszecie i nic by nie chcieli, to niektórym jeszcze powinno zostać :] 

jasna rzecz, mam tylko nadzieję że faktycznie będą się tego trzymać, bo jak za 3 miesiące zmienią to i jednak te faktury zawołają, to w tym temacie będzie płacz niemożliwy . 

Nie każdy jest obstawiony rodziną co ma checi pomóc i coś potrafi, w dzisiejszych czasach  , każdy sobie rzepke skrobie , jest wszystko zmechanizowane, jeden sąsiad od drugiego albo od rodziny  nic nie potrzebuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, miwigos napisał:

Nie każdy jest obstawiony rodziną co ma checi pomóc i coś potrafi, w dzisiejszych czasach  , każdy sobie rzepke skrobie , jest wszystko zmechanizowane, jeden sąsiad od drugiego albo od rodziny  nic nie potrzebuje

nie wszędzie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    667

Kupisz 20 letniego gruza od niemca to tez sasiad powie "o  NOWY samochod masz". Wiec z tym pojeciem bywa roznie. :). 

a chyba lepszy 1gat z odzysku niz nowy 2 gat. Sasiad ma na wiatach 2gat to juz 5rok leci i widze odpryski farby ( teraz to dach jest laciaty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaczek    8
Dnia 29.12.2023 o 22:27, ŻakowskiSławomir napisał:

kolego nie tak szybko, dopytywałem w agencji to faktury nie trzeba ale BLACHA NIE MOŻE BYĆ ZAKUPIONA PRZED ZŁOŻENIEM WNIOSKU , więc żeby czasem się nie okazało że jednak fakturę zawołają i wtedy będzie lipa.

Robiłem wymianę w pierwszym naborze kasa już na koncie blacha musi być nowa ale faktura nie jest obowiązkowa więc nie wprowadzaj nikogo w błąd we wniosku o wypłatę wypełnia się oświadczenie że dach został zrobiony z nowym pokryciem i żadnych faktur ani na materiał ani na robociznę

Edytowano przez Misiaczek
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

Ściągłeś eternit , założyłeś używaną blache , to jest nowe pokrycie , wcześniej był eternit

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaczek    8
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Ściągłeś eternit , założyłeś używaną blache , to jest nowe pokrycie , wcześniej był eternit

Akurat ja założyłem nową blachę ale myślę że używana też by przeszła oczywiście w nie jakaś tam odbarwioną choć kolory są różne

Edytowano przez Misiaczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Misiaczek napisał:

Robiłem wymianę w pierwszym naborze kasa już na koncie blacha musi być nowa ale faktura nie jest obowiązkowa więc nie wprowadzaj nikogo w błąd we wniosku o wypłatę wypełnia się oświadczenie że dach został zrobiony z nowym pokryciem i żadnych faktur ani na materiał ani na robociznę

kolego naucz się proszę czytać ze zrozumieniem, od początku pisze że faktury nie trzeba i oby jej nie zawołali , czytanie się kłania :] 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

Blacha z odzysku to można samemu robić , bo koszt usługi większy jak owa blacha, , jeśli uzywana to ma dziury co z nimi robicie , bo nie wierze że będzie pasować w otwory po starych śrubach, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

A ściągniecie eternitu ma wykonać firma z uprawnieniami czy jak? Z poprzedniego naboru widziałem u tych co składali że firmy ściągały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
9 minut temu, karol19920 napisał:

A ściągniecie eternitu ma wykonać firma z uprawnieniami czy jak? Z poprzedniego naboru widziałem u tych co składali że firmy ściągały. 

Jeśli ktoś nie potrafi zdjąć sam , lub jak tu wcześniej niektórzy pisali że od tego są firmy , a nie będzie się ktoś wspinał na wysokościach na własną rękę , to w takich przypadkach trzeba brać firmę , w pozostałych przypadkach ściągasz sobie sam , , albo jak ci pasuję najmujesz jakichś chłopaczków którzy to zrobią za nie duże pieniądze w porównaniu z konkretną firmą , która musi zarobić na kierowników , dyrektorów i innych darmozjadów którzy wkładu fizycznego w to zdejmowanie eternitu nie włożyli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Zdjąć nie problem i tak będziemy robić z teściem sami krycie blachą. Chodzi o to czy nikt nie będzie chciał odemnie potwierdzenia że eternit zdemontowali "fachowcy" z uprawnieniami.

Edytowano przez karol19920

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6726
6 minut temu, krzychu121 napisał:

Nikt. W tym naborze to praktycznie nic nie chcą. 

 

a w tamtym co chcieli? też nic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3931

Więcej papierow chcieli. Chociażby ze starostwa. A teraz nie chcą. W więcej różnic się nie zagłębiałem 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobiczek    1

Witam. Wklei ktoś zdjęcie,linka,jakiś wzór wszystkich załaczników ( tablica,oświadczenie itd) potrzebnych do wniosku o wypłatę? Wiem że wcześniej było ale chcę " sprawdzone" żeby nie było poprawek( woj. mazowieckie). Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
56 minut temu, miwigos napisał:

To już twoj wniosek rozpatrzyli

Pewnie pyta się o tamten nabór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
Dnia 31.12.2023 o 12:48, mysza103 napisał:

Jeśli ktoś nie potrafi zdjąć sam , lub jak tu wcześniej niektórzy pisali że od tego są firmy , a nie będzie się ktoś wspinał na wysokościach na własną rękę , to w takich przypadkach trzeba brać firmę , w pozostałych przypadkach ściągasz sobie sam , , albo jak ci pasuję najmujesz jakichś chłopaczków którzy to zrobią za nie duże pieniądze w porównaniu z konkretną firmą , która musi zarobić na kierowników , dyrektorów i innych darmozjadów którzy wkładu fizycznego w to zdejmowanie eternitu nie włożyli 

W świetle obowiązujących przepisów ,eternit może zdjąć tylko osoba [ekipa] z uprawnieniami. można sobie zrobić kurs  on-line. W dziśiejszych czasach gdy każdy ma telefon z aparatem  w kieszeni lepiej uważać na donosicieli.

Dnia 31.12.2023 o 13:14, karol19920 napisał:

Zdjąć nie problem i tak będziemy robić z teściem sami krycie blachą. Chodzi o to czy nikt nie będzie chciał odemnie potwierdzenia że eternit zdemontowali "fachowcy" z uprawnieniami.

Nikt tego nie wymaga ,tylko musi być składowany zgodnie z wymogami,w razie kontroli.

https://www.muratorplus.pl/technika/dachy/azbest-w-budownictwie-usuwanie-azbestu-zgodnie-z-przepisami-aa-CrMJ-Heiz-wakW.html#google_vignette

Edytowano przez zmechanizowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

Wikszośc firm co kładzie blache niema zezwoleń na ściąganie eternitu , a TY sie przejmujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
Dnia 30.12.2023 o 21:25, Misiaczek napisał:

Robiłem wymianę w pierwszym naborze kasa już na koncie blacha musi być nowa ale faktura nie jest obowiązkowa więc nie wprowadzaj nikogo w błąd we wniosku o wypłatę wypełnia się oświadczenie że dach został zrobiony z nowym pokryciem i żadnych faktur ani na materiał ani na robociznę

długo czekałeś na pieniądze od momentu rozpatrzenia wniosku ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaczek    8
3 godziny temu, robercikj100 napisał:

długo czekałeś na pieniądze od momentu rozpatrzenia wniosku ?

Od momentu złożenia wniosku o płatność to około 3 tygodni bo była poprawka i po poprawce to już za tydzień kasa na koncie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ktoś kto już składał mówił mi że za bardzo nie przepadają za tą stroną, stąd pytanie z jakiej jeszcze strony mogę zdobyć zdjęcia dachu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj