zenmaniek

KPO: Działanie 5. Wymiana pokryć dachowych

Polecane posty

vat    299

Tak, szkic np. Z geoportalu z oznaczeniem budynków/legendą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665

Myslisz zeby wyprzedzic ich ruch i juz podczas skladania wniosku zamiescic ten wypis z rejestru gruntow i oswiadczenie nt. Gospodarowania calym budynkiem? Czy lepiej siedziec cicho i w razie dopatrzenia to zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Ja bym złożył standardowe dok. I czekał

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665

@vat jakie dokumenty składa sie do gminy? tylko o odbiór eternitu(utylizacje)? bo do starostwa to juz wyczytałem ze pb2 i pb5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Tak, tylko o odbiór zdjętego eternitu, w dokumentach arimr jest wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665
1 godzinę temu, vat napisał:

w dokumentach arimr jest wniosek.

ciekawe czy przejdzie jak moja gmina ma swoja formatke. napisalem maila do UG.

Dnia 11.01.2023 o 10:41, hubertuss napisał:

Starostwo starostwu nie równe. U nas nawet w jednym pokoju w zależności kto był mówią raz ta innego dnia inaczej. Ja tam rezygnuje. 7 dni na złożenie poprawek mija w czwartek. Nic nie mam nic nie wysyłam. Za 40 złm2 nie opłaca misę to latanie po urzędach.

i jak potoczyly sie twoje losy z tym? ostatecznie zrezygnowales wtedy? wjezdzasz z nowym naborem czy juz dachy wymienione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Wystarczy zgłoszenie do gminy, druga sprawa że gminy nie odbierają eternitu z KPO..


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

moja odebrała i nawet się nie pytali czy dostałem/dostanę z KPO czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Na starą umowę, dziś zapomnij. U mnie też mają brać eternit ale z wyraźnym zaznaczeniem że z KPO nie wezmą i oświadczenia nawet wymagali 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665

a wyjasnicie różnice?

Planuje zrobic zgloszenie na formatce mojej gminy (i taka przedstawic do wniosku) a tą z arimr olać. dobrze bedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Zobacz na stronie Wojewódzkiego funduszu ochronu środowiska, tam jest informacja że gminy nie mogą odebrać azbestu z KPO, dla tego będzie osobny nabór na utylizację...

 

  • Thanks 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299
1 godzinę temu, Celownik07 napisał:

a wyjasnicie różnice?

Planuje zrobic zgloszenie na formatce mojej gminy (i taka przedstawic do wniosku) a tą z arimr olać. dobrze bedzie?

W mojej gminie też gość który zajmuje się wnioskami o utylizację azbestu chciał abym złożył na ich/gminnym formularzu. Wypełniłem go ale, u mnie w gminie, składa się go w sekretariacie- więc złożyłem oba i potwierdzenie z pieczątką wpływu miałem z obu wniosków. Do arimr poszedł ich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Po jakim czasie od podpisania weksla uaktywnia się opcja złożenia wniosku o płatność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
Dnia 30.10.2023 o 17:47, Damianek20 napisał:

Jak z kasą bo u mnie do tej pory nie ma,   kobita z banku mówiła że ludzie przychodzą dopytują się a na razie basta. Z gminy dzwonili że chcą odebrać ternit ale musi być zrealizowana płatność 

z gminy dzwonili po eternit ale musi być zrealizowana płatność? że co? Gminę tyle obchodzi że jak zdjęty i leży na palecie to zabierają, nic ich nie obchodzi czy jakieś wnioski składałeś

Dnia 31.10.2023 o 06:09, szymonidas9 napisał:

Przesowal ktoś termin wymiany eternitu? Wstępnie miałem do końca roku ale doczytałem że można to przeciągnąć o 3 pełne miesiące. W moim wypadku do okolic początku kwietnia, bo wtedy, też podpisałem umowę

Dostaliście jakieś pismo zwrotne od agencji po wysłaniu aneksu? 

 

 

nie wiem gdzie to doczytałeś, masz 12 miesięcy od dnia podpisania umowy na złożenie wniosku o płatność, także do tego terminu możesz na spokojnie zrobić, jeśli będzie dłużej nie oddadzą Ci kasy, jak chcesz dla formalności składasz aneks terminowy i wskazujesz datę do kiedy nie przekraczającą 12 miesięcy ale to nie jest konieczne, najlepiej zadzwoń do nich i spytaj czy wymagają aneksu czy nie

Dnia 1.11.2023 o 10:45, DrJoint napisał:

jakis pomysł ci zrobić zeby termin realizacji można było wydłużyć o 6-8 tygodni?

tak jak wyżej do 12 miesięcy można, najlepiej zadzwoń do tej co rozpatrywała ci wniosek i spytaj czy trzeba aneks czy nie, aneks przez PUE 

Dnia 2.11.2023 o 12:45, Celownik07 napisał:

a czy któryś z Panów tu składających wniosek miał taka sytuację, że część jego budynku nie znajduje się na jego gruncie? :) . Sytuacja jak na obrazku poniżej. A+B moje a C już sąsiada (budynek g). Kiedyś tak się właściciele godzili i on ma tyle samo stodoły w moim po drugiej stronie drogi. Pewnie ARIMR sie do tego doczepi?

 

 

obraz.png

tutaj jest bardzo prosta sprawa, sąsiad dopisuje Cię jako współwłaściciela działki, podpisuje jeszcze oświadczenie współwłaściciela i przejdzie :D inaczej bym nie ryzykował bo nawet jak pójdzie do umowy bo ktoś nie zauważy mogą wyhaczyć to płatnicy i tak pieniędzy nie odzyskasz, chyba że i tak miałeś zamiar ze swoich

 

Dnia 3.11.2023 o 14:48, katopo napisał:

Po jakim czasie od podpisania weksla uaktywnia się opcja złożenia wniosku o płatność?

za moich czasów było można od razu na drugi dzień, tam raczej nic się nie uaktywnia tylko cały czas jest dostępne jedynie w regulaminie jest napisane by weksel podpisać przez złożeniem wniosku o płatność 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43
1 godzinę temu, Kondominium napisał:

za moich czasów było można od razu na drugi dzień, tam raczej nic się nie uaktywnia tylko cały czas jest dostępne jedynie w regulaminie jest napisane by weksel podpisać przez złożeniem wniosku o płatność 

Bo u mnie jest tylko opcja "wyślij pismo" i nic innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
13 godzin temu, Kondominium napisał:

z gminy dzwonili po eternit ale musi być zrealizowana płatność? że co? Gminę tyle obchodzi że jak zdjęty i leży na palecie to zabierają, nic ich nie obchodzi czy jakieś wnioski składałeś

 

W mojej gminie pracuje dużo mądrych ludzi jeżeli chodzi o projekty UE i całkiem możliwe że jest jak mówisz bo już dwa razy toczyłem z nimi batalię przy poprzednich projektach i okazało się że ciemnota goni ciemnotę . 

Ale nie chce mi się już z nimi kopać, poczekam na płatność i zgłoszę żeby sobie zabierali bo kto u mnie jej nie ma to nie odebrali ternitru teraz. Mi wydaje się że dla nich podstawa powinna być max umowa ale walić ich. Na razie niech agencja odda to co obiecała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukrolny    2
1 godzinę temu, Celownik07 napisał:

czy to zgloszenie PB2 wymaga uiszczenia oplaty skarbowej czy jest ustawowo zwolniona?

 

obraz.png

Uiszczałem tą opłatę, żeby wystawili zaświadczenie o braku sprzeciwu w ciągu 21 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
19 godzin temu, katopo napisał:

Bo u mnie jest tylko opcja "wyślij pismo" i nic innego.

nie ta zakładka, nie wchodzi w "moje sprawy" tylko w "załatw sprawę" masz to po lewej jedna pozycja wyżej potem masz działania inwestycyjne i premiowe i wchodzisz w nowy wniosek

7 godzin temu, Celownik07 napisał:

czy to zgloszenie PB2 wymaga uiszczenia oplaty skarbowej czy jest ustawowo zwolniona?

 

obraz.png

płacisz za mapę i płacisz za zaświadczenie, ale zaświadczenie nie było potrzebne wystarczyło oświadczenie wnioskodawcy, a teraz ponoć wcale nie chcą papierów ze starostwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665

Mape zasadnicza mam bo bralem warunki zabudowy jakis czas temu i mysle ze przejdzie. 

Czytalem ze trzeba tylko upo  do wniosku ze sie zlozylo( ja bede slal epuapem) i wystarczy "milczace przyzwolenie" bez jakiegokolwiek zaswiadczenia. 

Na dniach pewnie bedzie rozporzadzenie to poczekam czy cos sie zmienilo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel86lhr    34

No w końcu przyszła kasa dzisiaj :D Wniosek koniec sierpnia składany woj. Lubelskie. Z poprawek to mało czytelna tabliczka i musiałem dokładniejsze zdjęcie jej wrzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez karol
      Informuję wszystkich że 15 lutego tego roku (2008) upływa termin dostarczania wniosków o dopłatę do materiału siewnego. Dotyczy to tylko roślin ozimych.
       
      Więcej na stronie Agencji Rynku Rolnego
       
      www.arr.gov.pl
       
      Wniosek
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/dms_p1_f2.pdf
       
      Instrukcja
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/instrukcja_dms_p1_f2.pdf
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj