zenmaniek

KPO: Działanie 5. Wymiana pokryć dachowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kondominium    84
18 godzin temu, Roxer napisał:

To jak to się stało że ja pieniądze na wymianę dachu już dostałem, a i gmina azbest zabrała?

 

17 godzin temu, Bartek933 napisał:

Musiała mieć stara umowę 

niektóre gminy są bardziej zorganizowane i odbiór jest po paru miesiącach w innych czeka się 2/3 lata, no i jest kwestia ile tego eternitu w gminie jest do zabrania po prostu nie wszyscy się łapią a kolejki wydłużają, w innych idzie na bieżąco 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolo02    0

Dostałam od urzędników dwie sprzeczne informacje odnośnie terminu wymiany dachu.Jedna pani,że mam 12 m-cy od odebrania umowy.Druga zaś ,że obowiązuje mnie data jaką wpisałam we wniosku .Jak jest naprawdę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paweljx    1
58 minut temu, Kolo02 napisał:

Dostałam od urzędników dwie sprzeczne informacje odnośnie terminu wymiany dachu.Jedna pani,że mam 12 m-cy od odebrania umowy.Druga zaś ,że obowiązuje mnie data jaką wpisałam we wniosku .Jak jest naprawdę?

Obowiazująca jest data z wniosku, ale możesz podpisać aneks do umowy i wydłużyć termin do maksymalnie roku od podpisania umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Obowiązuje data z umowy. Słyszałem że rożnie tam wpisywali i jedni mają tak jak we wniosku a inni 12 miesięcy od odebrania umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
8 godzin temu, Kolo02 napisał:

Dostałam od urzędników dwie sprzeczne informacje odnośnie terminu wymiany dachu.Jedna pani,że mam 12 m-cy od odebrania umowy.Druga zaś ,że obowiązuje mnie data jaką wpisałam we wniosku .Jak jest naprawdę?

Zadzwoń do byłego prowadzącego, bo ogólnie jest 12 miesięcy od podpisania umowy, więc zapytaj czy musisz złożyć aneks jeśli nie wyrobisz się w terminie wskazanym we wniosku, jeśli nie to nie musisz i abyś się tylko wyrobił w terminie 12 miesięcy od podpisania umowy. Raczej będzie bez aneksu bo chyba nadal nie da się składać aneksów  więc idą na rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3187

Pytanie czysto teoretycznie do osób które jeszcze nie zmieniły dachu.Po co składacie wniosek o dofinansowanie jak nie zamierzacie wymienić dach przez najbliższy rok?

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekstremalny    7
17 godzin temu, Piotruniu25 napisał:

Pytanie czysto teoretycznie do osób które jeszcze nie zmieniły dachu.Po co składacie wniosek o dofinansowanie jak nie zamierzacie wymienić dach przez najbliższy rok?

Ja złożyłem wniosek bo ruszył nabór, długo czekałem na podpisane weksla, po podpisaniu weksla zaczęły się inne prace w domu więc brakło czasu, po za tym była nie pewność czy te pieniądze z KPO w ogóle będą wypłacane. Dopiero niedawno ktoś napisał pierwszy że dostał pieniądze. A że dachy mam nieprzeciekające to nie miałem musu na już wymieniać. I rozumiem tutaj wiele osób które chcą przedłużyć termin.

Edytowano przez Ekstremalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolTD90    1321

Gratuluję  toku myślenia: Czekałem bo nie wiadomo czy wypłacą. Za każdym  naborem ludzie mnie przestrzegali by tego nie robić  bo to tylko obiecanki. Ale ja ich gadki w d*pie miałem I nie słuchałem i dlatego  dostałem 4 dofinansowania  a teraz czekam  na jeszcze jedno i też mi ludzie mówią że tego nie będzie 🤣

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7255
32 minuty temu, KarolTD90 napisał:

Gratuluję  toku myślenia: Czekałem bo nie wiadomo czy wypłacą. Za każdym  naborem ludzie mnie przestrzegali by tego nie robić  bo to tylko obiecanki. Ale ja ich gadki w d*pie miałem I nie słuchałem i dlatego  dostałem 4 dofinansowania  a teraz czekam  na jeszcze jedno i też mi ludzie mówią że tego nie będzie 🤣

Bo się nie znasz, inni zawsze wiedzą lepiej 😉 

Tak samo jak z ZUS na pozarolniczej, jak tu wyliczenia robią ile ZUS pożre przez 5lat to ubaw po pachy. A jak napiszesz ile płacisz to zwyzywają 😁 taka natura

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3187

Ludzie tak mówią żebyś przypadkiem więcej nie dostał niż oni.😉U mnie we wsi mówią że lepiej nie brać bo później trzeba będzie oddać z nawiązką.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolTD90    1321
21 minut temu, Piotruniu25 napisał:

Ludzie tak mówią żebyś przypadkiem więcej nie dostał niż oni.😉U mnie we wsi mówią że lepiej nie brać bo później trzeba będzie oddać z nawiązką.

Najlepsze co słyszałem to żeby  nie brać bo to jest szykowanie gospodarstw dla niemców 🤣 a ja takiemu dodaje masz rację  te pożądne  weźnie niemiec a te byle jakie weźnie na powiększenie tego swojego no i gościa zatkało i nie wiedział co odpowiedzieć 🤣

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    300
20 godzin temu, pawel86lhr napisał:

Mój wniosek o płatność jeszcze czeka do rozpatrzenia. Woj. Lubelskie

Gdzie sprawdzić czy wniosek o płatność został juz rozpatrzony? Bo złożyłem tydzień temu, po 2 dniach teł. abym dosłał zdjęcie tablicy (poprzednie było  niewyrażne), ale do teraz nie ma nigdzie info, że wniosek rozpatrzony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
1 godzinę temu, Piotruniu25 napisał:

Każdy ma inne podejście ale grzyby nie te dofinansowania to byli byśmy daleko wstecz.😉

gdyby nie regulacje Unijne bylibyśmy daleko do przodu, także gdzieś to się wyrównuje jeszcze, bo im dalej tym głupsze mają pomysły  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel86lhr    35
3 godziny temu, vat napisał:

Gdzie sprawdzić czy wniosek o płatność został juz rozpatrzony? Bo złożyłem tydzień temu, po 2 dniach teł. abym dosłał zdjęcie tablicy (poprzednie było  niewyrażne), ale do teraz nie ma nigdzie info, że wniosek rozpatrzony

Nie wiem powinno być pewnie na epuap lub ewop. Mój czeka na rozpatrzenie ale to dzwoniłem się dowiedzieć do agencji.

Czekaj na przelew poprostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekmyx62    11
2 minuty temu, radekz200 napisał:

miałeś wcześniej jakieś info?

Dzwoniłem do prowadzącej czy poprawki dotarły i powiedziała mi że wysyła zlecenie wypłaty. To było z 10 dni temu. 


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6749
3 minuty temu, bartekmyx62 napisał:

Dzwoniłem do prowadzącej czy poprawki dotarły i powiedziała mi że wysyła zlecenie wypłaty. To było z 10 dni temu. 

miałeś poprawki do wniosku o płatność ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekmyx62    11
5 minut temu, radekz200 napisał:

miałeś poprawki do wniosku o płatność ?

28 sierpnia miałem poprawkę, musiałem zmienić poprawna kwotę na złą 🤷‍♂️ i pani powiedziała że wniosek idzie do wypłaty, kilka dni temu tel, że muszę wyrzucić zwrot o wymianie uszkodzonych łat z oświadczenia bo tak sobie ktoś wymyślił.... 

Edytowano przez bartekmyx62

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj